Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα δεν φταίει, μπορεί απλά να ζορίστηκε. Δεν είναι τραγικά τα πράγματα. Αν σου κάνει συνεχώς σε καθημερινή βάση, τότε να ανησυχήσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καμιά φορά συμβαίνει.

Ειδικά όταν δεν το κλείνεις καθόλου και μένει μέρες συνέχεια ανοικτό τι περιμένεις...;

Εδώ οι υπολογιστές μετά από ένα χρονικό διάστημα μια επανεκκίνηση τη χρειάζονται.

 

ΥΓ: Μπορεί να ευθύνεται και η εφαρμογή που λες πως μπήκες στο facebook για το κόλλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μου το εκανε τον τελευταιο καιρο.εδω κ 6 μηνες δεν ειχε κολησει καθολου.του εκανα ενα φπρματ να δω μηπως στρωσει αλλιως παμε για σερβις κ ο θεος βοηθος.

 

Υ.Γ εβγαλα και ενα θεμα που ειχα το Touch Blue by Flahorn και πηρε λιγο τα πανω του.το κουλο ειναι οτι οταν εκανε επανεκινηση η ραμ ηταν στα 80 mb free.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...

Θα το πας για service επειδή έκανε 2 επανεκκινήσεις μέσα σε 15 ημέρες...;

Ήμαρτον!

Σου ανέφερα και πιο πάνω πως μπορεί να ευθύνεται και κάποια εφαρμογή γι αυτό.

Μην πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οντως φιλε tolispao13 σε βρισκω και εγω καπως υπερβολικο...

μετα απο 6 μηνες εκανε και 2 επανεκκινησεις το κινητο, ε και;;;

πιστευω βεβαια οτι μετα και απο το φορματ που εκανες ολα θα ειναι ενταξει.

αλλα το να το πας στο service, μου φαινεται και εμενα λιγακι τραβηγμενο.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Tί να πούν και μερικά παιδιά κάτοχοι sony ericsson συσκευών που έχουν συμβιβαστεί με τις επαννεκινήσεις που συμβαίνουν τακτικά....

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

πρωτου κανω φορματ ειχα κανει αντιγραφα ασφαλειας της συσκςυης.κ μετα εκανα επαναφορα.υπαρχει πιθανοτητα να εβαλε ξανα κανα σκουπιδακι?γιατι εχει κρατισει κ τα μνμ κ τα εμαιλ κ της ρυθμισεις της καμερας.τα υπολοιπα τα εβαλα εγω εφαρμογες κ ρυθμισεις.δεν ξερω κ πολλα γιατι ειναι το πρωτο μου συμπιαν
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέροντας και τις ρυθμίσεις, επανήλθαν όλα τα σκουπίδια.

Οπότε κάνε ξανά hard format και κατά την επαναφορά του back up μην επιλέξεις την επιλογή Ρυθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εκανα αντιγραφα ασφαλειας μεσα απο την συσκευη.κ επαναφορα μεσα απο την συσκευη.να ρωτησω μπηκαν κ τα σκουπιδια απο της εφαρμογες που ειχα παλια ι οχι?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το αντίγραφο ασφαλείας της συσκευής επαναφέρει τα πάντα. Πρέπει να το κάνεις από το pc suite χωρίς να επιλέξεις τις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=VoWtJoJGnnY&feature=related εδω ειναι η λυση για να εστιαζει κοντα το βιντεο στο ν82... δοκιμασμενο καντε το και θα δειτε...
Link to comment
Share on other sites

το εκανα μολις τωρα και ισχυει... λογικα πρεπει να ειναι ετσι σε ολα τα 'ν' που εχουν εστιαση.. τους εκανε κοπο να βαλουν στο firmware να εστιαζει και στο βιντεο αλλα ειχε ραντεβου με μια φιλανδεζα ο προγραμματιστης και δεν προλαβαινε.....
Link to comment
Share on other sites

που το χτυπαμε?πανω στην καμερα η στο καπακι??:wacko:

 

To ειχα πρωτοδει στο http://www.then82blog.com/2009/01/macro-close-up-video-recording-with.html

 

Δεν το εχω δοκιμασει παντως.

μην Ανηχυχειτε...δεν θα παθει κατι το κινητο...χτυπατε αποτομα απο το πισω μερος με την παλαμη,(στην καμερα η πανω απο αυτη) και μπαινει σε macro mode... επειτα αν θελετε να βγειτε απο macro mode χτυπατε απο μπροστα με την παλαμη την οθονη:wacko::) απλο ειναι και δεν ειναι μονο το ν82 που το κανει...επισης δεν παιζει τοσο ρολο η δυναμη αλλα η ταχυτητα στο χτυπημα;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο σε ενα group στο facebook για το n82. ξερει κανεις κατι??

 

 

increase your screen's brightness to its potential maximum:

download http://www.jaspp.net/blog/wp-content/uploads/2008/06/10200c8c.txt , copy the file to C:\Private\10202be9\ , delete 10200c8c.cre file in C:\Private\10202be9\Persists\ , then restart phone

Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί κάτι παρόμοιο και πιο παλιά.

Κατά τη γνώμη μου άστο καλύτερα.

Δεν ξέρεις τι επιπτώσεις μπορεί να έχει (εκτός της μείωσης της αυτονομίας) μακροχρόνια.

Πάντως υπάρχει και αντίστοιχο hack ή/και sis γι αυτή τη δουλειά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω Σταύρο ως προς τη χρήση του εν λόγω τρόπου χακαρίσματος της φωτεινότητας. Προτιμώ τη χρήση της εφαρμογής Light Control, μέσω της οποίας τα πράγματα είναι σαφώς πιο ελεγχόμενα, καθώς μπορείς όποτε δεν έχεις πολλή μπαταρία διαθέσιμη να απενεργοποιήσεις απλά την εφαρμογή. Έτσι μπορείς να έχεις τη φωτεινότητα στο φουλ μόνο όταν τη χρειάζεσαι. Εγώ πάντως το Light Control το έχω μονίμως ενεργοποιημένο, κι ας μου στοιχίζει σε αυτονομία. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο σε ενα group στο facebook για το n82. ξερει κανεις κατι??

 

 

increase your screen's brightness to its potential maximum:

download http://www.jaspp.net/blog/wp-content/uploads/2008/06/10200c8c.txt , copy the file to C:\Private\10202be9\ , delete 10200c8c.cre file in C:\Private\10202be9\Persists\ , then restart phone

Το έχω κάνει απο την αρχή που πείρα το κινητό και μπορώ να πω ότι επιτέλους έγινε κινητό, η διαφορά μεγάλη.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα λειτουργεί πλεον ο δείκτης στις ρυθμίσεις που εχει 4 σκαλες φωτεινότητας??

Αν λες τον αισθητήρα φωτός όχι δεν δουλεύει είναι συνέχεια στο τέρμα, αλλά αν το δεις με πλήρη φωτισμό δεν θα θες να το ξαναλάξεις.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους σημερα πηρα το κινητο!!! παιδια πως θα βγαλω απο την αρχικη οθονη τα διαφορα εικονιδια (επαφες-μυνημα-προφιλ κτλ); απο την sim πως θα αντιγραψω τις επαφες μου στην μεμορυ; πειτε μου αν μπορειτε,σας ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Ως νέος χρήστης επιβάλλεται να τσεκάρεις το S60 3rd Edition Platform FAQ κάθε φορά πριν ρωτήσεις ώστε να αποφύγεις το post.

 

Όσο αφορά αυτά που ρωτάς παρότι είναι χιλιο-απαντημένα (συν ότι αναφέρονται και στο βιβλιαράκι οδηγιών) θα σου τα απαντήσω, αλλά είναι η τελευταία φορά.

Στο εξής κάνεις αναζήτηση και εφόσον δεν βρεις τίποτα, τότε μόνο ρωτάς.

 

 

1) Θα πας στις Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσωπικές ρυθμίσεις > Κατάσταση αναμονής > Ενεργή αναμονή (Όχι).

2) Θα πας στις Επαφές και θα πατήσεις Επιλογές > Επαφές SIM > Φάκελος SIM και στη λίστα που θα σου εμφανίσει θα τις επιλέξεις όλες και θα πατήσεις Επιλογές > Αντιγραφή στις επαφές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...