Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω κάτι επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω?

Έχω διαβάσει σε προηγούμενα post ότι η μπαταρία έχει πολύ καλή αυτονομία.

Πως γίνεται αυτό όταν η Νόκια δίνει 220 ώρες αναμονής και 4 ώρες ομιλία?

Είχα το Ν73 και καταλαβαίνετε....έχω μάθει σε πολύ καλές επιδόσεις. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά το πήγα και μου είπαν οτι την πρώτη φορά πρέπει να το αφήσω 20 λεπτά σε ανοιχτό χώρο. Μόνο την πρώτη φορά όμως. Ισχύει αυτό?

Mε την καμία,ειναι παρα πολυ ωρα τα 20 λεπτα.Στα δεδομενα gps που σου εγραψα δεν βρισκει καθολου δορυφορους ή δεν τους κλειδωνει;

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν το ανοιξα για πρωτη φορα δεν εκανε πανω απο πεντε λεπτα.Τα εισοσι μου ακουγονται λιγο υπερβολικα.Ανοιξε Nokia Maps με ενεργοποιημενο το Assisted και περιμενε.κρατησε το σταθερο και μην μετακινησε.Αν βοηθαει κρατησε το με κλιση 45 μοιρων σε ορθια σταση οπως αναφερεται μεσα στο Manual
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα κάνει να κλειδώσει σε σας ρε παιδιά ο δορυφόρος? Κλειδώνει αλλα μετα απο 20 λεπτα

 

Με ενεργοποιημένο το υποβοηθούμενο gps με "κρύα" εκκίνηση σε ανοιχτό χώρο, δε κάνει πάνω από 15-20 δεύτερα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα κάνει να κλειδώσει σε σας ρε παιδιά ο δορυφόρος? Κλειδώνει αλλα μετα απο 20 λεπτα

 

20 λεπτά;;;:lol:

 

20 δεύτερα κάνει εμένα....

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια καρτα μνημης 4gb της sylicon power αυτο που παθαινω ειναι οτι καθε λιγο και λιγακι μου σβηνονται τα τραγουδια και οι εφαρμογες που εχω αποθηκευσει στην καρτα. τι φταιει το κινητο η η καρτα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια καρτα μνημης 4gb της sylicon power αυτο που παθαινω ειναι οτι καθε λιγο και λιγακι μου σβηνονται τα τραγουδια και οι εφαρμογες που εχω αποθηκευσει στην καρτα. τι φταιει το κινητο η η καρτα?

 

Η καρτα ....

 

Πόση ώρα κάνει να κλειδώσει σε σας ρε παιδιά ο δορυφόρος? Κλειδώνει αλλα μετα απο 20 λεπτα

 

20 λεπτα θεωρειται πολυ υψηλος χρονος οπως ειπαν

και οι υπολοιποι .

 

Εχεις a-gps ενεργοποιημενο?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα ....

 

 

 

20 λεπτα θεωρειται πολυ υψηλος χρονος οπως ειπαν

και οι υπολοιποι .

 

Εχεις a-gps ενεργοποιημενο?

ναι ειναι ενεργοποιημένο

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπεται αρχεία flv; δεν θέλω να τα μετατρέψω.

Σχετικά με το κλείδωμα των δορυφόρων να πω οτι το άφησα να κλειδώσει την πρώτη φορά για 10 λεπτά περίπου και έπειτα κλειδώνει σε λεπτό το πολύ,φυσικά να αναφέρω οτι εξαρτάται και από την περιοχή του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τι κοστίζει να το κάνω black από silver??

 

και κάτι άλλο,στις φωτογραφίες μου βγάζει και τις φωτό του garmin.Πως γίνεται να τις εξαφανίσουμε από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι, 20 λεπτα δεν κανει. θελει ομως κανα 2-4 λεπτα.

την πρωτη φορα, εκανε κανα 5λεπτο. μετα εβρισκε πολυ γρηγορα.

μια μερα ομως εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και απο τοτε μου κανει τον χρονο που ειπα στην αρχη. μηπως πρεπει να κανω καμια ρυθμιση?

το a-gps που ειναι?

 

σχετικα με το wifi. εχτες ειμουν στο σπιτι της γυναικας μου και ειπα να δοκιμασω το wifi μπας και βρω τιποτα. βρηκα λοιπον καποια και ενα ηταν ξεκλειδωτο. συνδεθηκα λοιπον και ειπα να δοκιμασω να μπω σε μια σελιδα. το σημα του ελεγε πως ηταν καλο (70% αν θυμαμαι καλα). εβαλα λοιπον τοσο το in.gr οσο και το contra.gr. προχωραγε λιγο η μπαρα φορτωματος της σελιδας και μετα σταματαγε, χωρις βεβαια να μου ανοιξει την σελιδα.

αφου το σημα ηταν καλο. γιατι δεν μπορουσε να συνδεθει?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το gps είναι ακριβέστατο στο στιγμα και πολύ γρήγορο...

Στο υψόμετρο μας τα χαλάει λίγο (δείχνει 45m στο επίπεδο της θάλασσας)...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι, 20 λεπτα δεν κανει. θελει ομως κανα 2-4 λεπτα.

την πρωτη φορα, εκανε κανα 5λεπτο. μετα εβρισκε πολυ γρηγορα.

μια μερα ομως εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και απο τοτε μου κανει τον χρονο που ειπα στην αρχη.

Μου έδωσες ιδέα τώρα. Θα κάνω επαναφορά εργοτασιακών ρυθμίσεων μπας και στρώσει
Link to comment
Share on other sites

Το gps είναι ακριβέστατο στο στιγμα και πολύ γρήγορο...

Στο υψόμετρο μας τα χαλάει λίγο (δείχνει 45m στο επίπεδο της θάλασσας)...

Απ' ό,τι έχει αναφερθεί και παλιότερα σε ανύποπτο χρόνο, αν δεν κάνω λάθος, αυτό γίνεται διότι το GPS αρχικά είχε δημιουργηθεί για στρατιωτικούς λόγους και η ανακρίβεια στο υψόμετρο επιλέχθηκε επίτηδες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ναι πραγματι ετσι ειναι...βεβαια σε μερικα χρονια το gps θα ειναι παρελθον...το ευρωπαικο αντιστοιχο το gallileo θα τεθει σε εφαρμογη...
Link to comment
Share on other sites

ναι πραγματι ετσι ειναι...βεβαια σε μερικα χρονια το gps θα ειναι παρελθον...το ευρωπαικο αντιστοιχο το gallileo θα τεθει σε εφαρμογη...

Ναι, φαντάζομαι θα προσαρμοστούν κατάλληλα και οι εταιρίες κινητής με την δημιουργία κατάλληλων δεκτών στα τηλέφωνά τους. Ίσως και να δούμε διαφορετικές εκδόσεις συσκευών με συμβατότητα με το ένα ή το άλλο πρότυπο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ειναι πιθανο, μια μουφα καρτα, να επηρεαζει την ταχυτητα ληψης σηματος απο τους δορυφορους?
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

ειναι πιθανο, μια μουφα καρτα, να επηρεαζει την ταχυτητα ληψης σηματος απο τους δορυφορους?

Όλα είναι πιθανά, καθώς οι κάρτες μνήμης κακής ποιότητας (όπως π.χ. η εργοστασιακή) δημιουργούν πρόβλημα στο τηλέφωνο, κολλήματα κλπ. Επομένως μία κακή κάρτα μνήμης μπορεί να επηρεάσει τη λειτουργία του τηλεφώνου γενικά, άρα και τις εφαρμογές που χρησιμοποιούν τον δέκτη GPS.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δούμε flv αρχεία στο κινητό;

 

 

Σχετικά με το υψόμετρο μπορείτε να το διορθώσεται ως εξής,όταν βρεθείτε στην επιφάνεια της θάλασσας και δείχνει λαθος υψόμετρο εσείς θα το ρυθμίσετε και θα βάλετε το υψόμετρο 0 , έτσι θα έχετε σωστή ένδειξη για την υψομετρική διαφορα.Σωστός

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δούμε flv αρχεία στο κινητό;

Μπορείς να περάσεις κάποιο πρόγραμμα όπως το emTube ή το mobiTubia και να βλέπεις τα flv βίντεο που θες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δούμε flv αρχεία στο κινητό;

Βάλε το emTube. Με αυτή την εφαρμογή θα μπορέσεις να δεις αρχεία .flv

που έχεις αποθηκευμένα στο κινητό σου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...