Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα προβληματακι με την προβολη των εικονων...

 

Στην καρτα μνημης εχω το sygic καθως και εναν αλλο φακελο με εικονες και στην εκθεση δειχνει καποιες εικονες απο sygic και τις εικονες απο τον φακελο. Πως μπορουμε να εξαιρεσουμε καποιους φακελους απο την εκθεση? Γινεται ενα μπαχαλο οταν παταω το κουμπι της εκθεσης. Τα δειχνει ολα μαζι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά το έκανα

Αφαίρεσα τα αρχεία που έπρεπε

Έχω όμως το εξής προβληματισμό. Τα αρχεία που έπρεπε να αφαιρέσω δεν είχαν κάποια ονομασία σχετική έτσι ώστε να μπορέσω να εντοπίσω ανάμεσα στα άλλα θέματα ποιο ήταν αυτό που ήθελα να αφαιρέσω. Τα θέματα που είναι εγκατεστημένα μου τα εμφανίζει με περίεργες περιγραφές όπως «88e916fc5d25b428». Εντόπισα αυτό που ήθελα από την ώρα-ημερομηνία εγκαταστάσεις. Αν όμως είχα περισσότερα εγκατεστημένα από ένα στην συγκεκριμένη ημερομηνία ή δεν θυμώνουν την ημερομηνία πως θα γινόταν η αφαίρεση των θεμάτων που θα ήθελα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι με την προβολη των εικονων...

 

Στην καρτα μνημης εχω το sygic καθως και εναν αλλο φακελο με εικονες και στην εκθεση δειχνει καποιες εικονες απο sygic και τις εικονες απο τον φακελο. Πως μπορουμε να εξαιρεσουμε καποιους φακελους απο την εκθεση? Γινεται ενα μπαχαλο οταν παταω το κουμπι της εκθεσης. Τα δειχνει ολα μαζι...

Είναι γεγονός αυτό το πρόβλημα...

Αυτό που μπορείς να κάνει είναι να πας μέσω ενός File Explorer (πχ X-plore) και να θέσεις attributes στο φάκελο που περιέχει τις εικόνες του sygic.

 

*******************************************************************************

 

Τελικά το έκανα

Αφαίρεσα τα αρχεία που έπρεπε

Έχω όμως το εξής προβληματισμό. Τα αρχεία που έπρεπε να αφαιρέσω δεν είχαν κάποια ονομασία σχετική έτσι ώστε να μπορέσω να εντοπίσω ανάμεσα στα άλλα θέματα ποιο ήταν αυτό που ήθελα να αφαιρέσω. Τα θέματα που είναι εγκατεστημένα μου τα εμφανίζει με περίεργες περιγραφές όπως «88e916fc5d25b428». Εντόπισα αυτό που ήθελα από την ώρα-ημερομηνία εγκαταστάσεις. Αν όμως είχα περισσότερα εγκατεστημένα από ένα στην συγκεκριμένη ημερομηνία ή δεν θυμώνουν την ημερομηνία πως θα γινόταν η αφαίρεση των θεμάτων που θα ήθελα?

Αυτό το αναφέρουμε και στο S60 Platform FAQ, στο post #5.

Κάθε θέμα είναι στο δικό του φάκελο. Για να βρούμε το φάκελο στον οποίο είναι αποθηκευμένο το θέμα που θέλουμε να διαγράψουμε χρειαζόμαστε το πρόγραμμα UnSIS. Μέσω αυτού του προγράμματος θα δούμε το root εγκατάστασης του θέματος που θέλουμε να διαγράψουμε.

 

ΥΓ προς όλους:

Βρε παιδιά διαβάστε το S60 Platform FAQ, θα λυθούν πολλές απορίες!!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα

Αφαίρεσα τα αρχεία που έπρεπε

Έχω όμως το εξής προβληματισμό. Τα αρχεία που έπρεπε να αφαιρέσω δεν είχαν κάποια ονομασία σχετική έτσι ώστε να μπορέσω να εντοπίσω ανάμεσα στα άλλα θέματα ποιο ήταν αυτό που ήθελα να αφαιρέσω. Τα θέματα που είναι εγκατεστημένα μου τα εμφανίζει με περίεργες περιγραφές όπως «88e916fc5d25b428». Εντόπισα αυτό που ήθελα από την ώρα-ημερομηνία εγκαταστάσεις. Αν όμως είχα περισσότερα εγκατεστημένα από ένα στην συγκεκριμένη ημερομηνία ή δεν θυμώνουν την ημερομηνία πως θα γινόταν η αφαίρεση των θεμάτων που θα ήθελα?

 

Κοίτα εδώ, ελπίζω να σε βοηθήσει. Είναι ο πιο εύκολος τρόπος νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κινητο αυτη την στιγμη για να το ψαξω :( μπορεις να μας πεις ποιες εφαρμογες εχεις εγκατεστημενες στο κινητο σου?

 

ok,λοιπον εχω εγκατεστημενες παντα στην καρτα μνημης τις:

1)camera fx

2)smartmovie

3)handy blacklist

4)handy taskman

5)best birthday

6)handy weather

7)worldmate

8)clock screensaver

9)memory up

αυτες...καμμια υποψια ποια μπορει να μενει ανοικτη?κλεινω ακομα και το taskman με exit και παλι εξακολουθει να μην συνδεεται για μεταφορα δεδομενων...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

3)handy blacklist

5)best birthday

8)clock screensaver :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

3)handy blacklist

5)best birthday

8)clock screensaver :)

 

ευχαριστω πολυ...Αλλα παλι εξακολουθει να μην συνεργαζεται..τι να κανω να τις διαγραψω τελειως αυτες τις εφαρμογες??:cry:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...:cry:

Αν δεν βρεις άκρη, μπορείς να δοκιμάσεις και αυτό:

Πάτα το κουμπί τερματισμού και επέλεξε το «Αφαίρεση κάρτας μνήμης». Αμέσως μετά πάτα «Ναι» στο παράθυρο που θα σου εμφανιστεί.

Βγάλε και ξαναβάλε τη κάρτα αμέσως και ξαναδοκίμασε να κάνεις και πάλι τη σύνδεση με το καλώδιο. Λογικά τώρα θα πετύχει η σύνδεση...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρεις άκρη, μπορείς να δοκιμάσεις και αυτό:

Πάτα το κουμπί τερματισμού και επέλεξε το «Αφαίρεση κάρτας μνήμης». Αμέσως μετά πάτα «Ναι» στο παράθυρο που θα σου εμφανιστεί.

Βγάλε και ξαναβάλε τη κάρτα αμέσως και ξαναδοκίμασε να κάνεις και πάλι τη σύνδεση με το καλώδιο. Λογικά τώρα θα πετύχει η σύνδεση...

 

Το εκανα αλλα ουτε αυτο επιασε...Ετσι μου ερχεται να κανω format την καρτα και εινα 8αρα γ****τη μου!!:mad::( Αν χρειαστει καμμια φορα να κανω αναβαθμιση απο το σπιτι,πως θα την κανω αφου δεν μπορω να συνδεθω με "Μεταφορα δεδομενων"??

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανεις απεγκατασταση της εφαρμογες που σου ειπα μια μια να δεις ποια δημιουργει το προβλημα κ δεν σε αφηνει να συνδεθεις? Μπορει να ειναι παραπανω απο μια! Οταν καταλαβεις ποια ειναι μπορεις να την κανεις εγκατασταση στην μνημη του κινητου σου και ετσι δεν θα εχεις προβλημα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαστει καμμια φορα να κανω αναβαθμιση απο το σπιτι,πως θα την κανω αφου δεν μπορω να συνδεθω με "Μεταφορα δεδομενων"??

 

Δε χρειάζεται να το συνδέσεις σε "μεταφορά δεδομένων" για να κάνεις αναβάθμιση

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανεις απεγκατασταση της εφαρμογες που σου ειπα μια μια να δεις ποια δημιουργει το προβλημα κ δεν σε αφηνει να συνδεθεις? Μπορει να ειναι παραπανω απο μια! Οταν καταλαβεις ποια ειναι μπορεις να την κανεις εγκατασταση στην μνημη του κινητου σου και ετσι δεν θα εχεις προβλημα :)

 

ευχαριστω φιλε..σκεφτηκα και το αλλο..αν χρειαστει να κανω αναβαθμιση λογισμικου μπορω να χρησιμοποιησω την καρτα μνημης που ειχε μεσα το κινητο οταν το αγορασα η δεν γινεται??

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπε και ο @dmarccos ποιο επανω δεν χρειαζεται να συνδεθεις στην μεταφορα δεδομενων για να κανεις αναβαθμιση..

 

Επειδη δεν το ειχες πει απο την αρχη αυτο νομισα πως το προβλημα σου ειταν γιατι δεν μπορεις να συνδεθεις στην μεταφορα δεδομενων :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια,μου εφυγε ενα βαρος..Ειχα στεναχωρεθει παρα πολυ γιατι νομιζα οτι δεν θα μπορω να κανω αναβαθμιση απο το σπιτι...;)
Link to comment
Share on other sites

pite mou re paidia!!!perasa to koino online to update!!!kai mou exei bgalei sidomeusi stin othoni asteraki miden to sima pou milame kai miden kai den feugei apo tin arxiki othoni!!!ti bug einai auto??eleos!!episeis otan paw na sindethw gia na dwsw logariasmo sto flickr den me afinei me petaei eksw!to esbisa olo to app alla kai pali den feugei i sidomeusi!!!kapoia lisi?
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η μεγιστη διαρκεια μπαταριας που εχετε πετυχει στο Ν82 με λογικη χρηση, κυριως ομιλιας ?

 

με χρηση gps ποσο κραταει ?

Link to comment
Share on other sites

pite mou re paidia!!!perasa to koino online to update!!!kai mou exei bgalei sidomeusi stin othoni asteraki miden to sima pou milame kai miden kai den feugei apo tin arxiki othoni!!!ti bug einai auto??eleos!!episeis otan paw na sindethw gia na dwsw logariasmo sto flickr den me afinei me petaei eksw!to esbisa olo to app alla kai pali den feugei i sidomeusi!!!kapoia lisi?

 

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι θέλεις να πεις...

Μήπως εννοείς πως στη θέση του σήματος δείχνει αυτό:

http://www.imageshack.gr/files/z70p3ixy7ru98oj1uf7r.jpg

 

 

Αν ναι, τότε είναι ενεργοποιημένο το προφίλ "Εκτός σύνδεσης".

 

 

ΥΓ: Αν δεν υπάρχει κάποιος ειδικό λόγος που δεν σου επιτρέπει την χρήση ελληνικών, μην γράφεις με Greeklish, διότι το κείμενο γίνεται δυσανάγνωστο και κουραστικό. Τέλος καθιστούν την αναζήτηση άχρηστη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι αυτο!!κατω απο τηω συντομευση wlan στην κεντρικη οθονη μου βγαζει αυτο *0 (σημα που μιλαει) 0 οταν παταω πανω με πηγαινει στο share online. πατω εξοδο βγαινω αλλα η σηντομευση μενει εκει!!αυτο μου το εκανε οταν κατεβασα και περασα το share online 3 στο κινητο για να κανω uploand photos στο flickr!!!επισης κανω διαγραφη του του shape online 3 apo διαχειρηση αλλα η σηντομευση μενει εκει!!!!!!!!καποιο προγραμμα που να παρεμβαινει κατα την εκκινηση του κινητου και στα προγραμματα που ειναι ανοικτα??γιατι και restart εκανα αλλα τζιβος!!!ειμαι για φορματ μαλλον!!
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι αυτο!!κατω απο τηω συντομευση wlan στην κεντρικη οθονη μου βγαζει αυτο *0 (σημα που μιλαει) 0 οταν παταω πανω με πηγαινει στο share online. πατω εξοδο βγαινω αλλα η σηντομευση μενει εκει!!αυτο μου το εκανε οταν κατεβασα και περασα το share online 3 στο κινητο για να κανω uploand photos στο flickr!!!επισης κανω διαγραφη του του shape online 3 apo διαχειρηση αλλα η σηντομευση μενει εκει!!!!!!!!καποιο προγραμμα που να παρεμβαινει κατα την εκκινηση του κινητου και στα προγραμματα που ειναι ανοικτα??γιατι και restart εκανα αλλα τζιβος!!!ειμαι για φορματ μαλλον!!

 

 

kane ena format kalitera kai tin suskeui kai tin micro sd na vreis tin ugeia sou:D:)

An dn vgaleis akri pane se nokia shop kalitera:D

 

Filika

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να κανω ενα παραπονο.πλαισιο και e-shop το εχουν το ν82 489 ευρω.Ο γερμανος 525 ευρω...Το mediamarkt,electroworld και ολα αυτα το εχουν 589 ευρω!!!100 ευρω διαφορα...Μα καλα ολοι απο αλφα κοπυ δεν αγοραζουν(αφου αυτη εισαγει τα "ελληνικα" υποτιθεται)???τι παιζει??:(
nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του Ν82 περίπου μία εβδομάδα. Μου παρουσίαζει συχνά αλλά όχι συνεχώς το ακόλουθο πρόβλημα: κατά την διάρκεια της κλήσης παραμορφώνει αρκετά τη φωνή του συνομιλητή, εμφανίζοντας αρκετά παράσιτα που κάνουν δύσκολη τη συνομιλία ενώ μερικές φορές ακούγονται μόνον παράσιτα που κάνουν εντελώς αδύνατη τη συνομιλία.

Το πρόβλημα δείχνει να είναι πιο έντονο όταν η συνομιλία γίνεται με το ενσωματωμένο ακουστικό της συσκευής και λιγότερο με ανοικτή συνομιλία καθώς και αν μειωθεί η ένταση του ήχου στο ακουστικό.

Εψαξα και στα διάφορα forums της Nokia και υπάρχουν 2 - 3 αναφορές στο ίδιο πρόβλημα χωρίς όμως απάντηση.

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν πρόκειται για κάποιο τεχνικό πρόβλημα ή είναι απλά θέμα κάποιων ρυθμίσεων; ευχαριστώ

 

Ευχαριστώ όσους απάντησαν στο παραπάνω μήνυμα.

Μετά από αρκετό ψάξιμο άλλαξα την κάρτα SIM που ήταν αρκετά παλαιά και από ό,τι φαίνεται - μετά από 5 ημέρες παρακολούθησης - το πρόβλημα δείχνει να έχει λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. μολις πηρα το ν82. πριν ειχακ800

επειδη ειναι αργα και βιαζομαι για μια γρηγορη απαντηση ποιος μπορει να μου πει γιατι ενω παω να στειλω τισ επαφες με μπλε δοντι δεν τισ δεχεται το ν82? τι κανω λαθος? αυτο θελω να μαθω αμεσα. τα υπολοιπα σιγα σιγα διαβαζω εδω και καιρο το θρεντ

 

επισης το κιπαντ μοθ φαινεται λιγο ξεχαρβαλωμενο προσ τα πανω δε πιστευω να σπασει ε? σε ολους ετσι ειναι? θενξ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις συγχρονισμο με outlook :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

φιλε ποτε δε συμπαθησα το αουτλουκ

μη με βαζεις να κανω κατι τετοιο. ειναι δυνατον να μην υπαρχει συμβατοτητα μεταξυ των 2 εταιριων?

 

επισης καποιος ειχε πει παλαιοτερα οτι δε μπρουσε να συνδεθει με το wlan παρολο ποθ το κλειδι το εβαζε σωστα. το ιδιο επαθα και εγω....

 

μπορω να κανω καμια ρυθμιση ετσι ωστε μοναχα μεσω wlan να μπαινει ιντερνετ? για να μη χρεωνομαι με τιποτα?

 

θυμαμαι οτι επρεπε να διαγραψω το αξες ποιντ. πως γινεται ομως?

παιδια συγνωμη αλλα εχω εφιαλτικη μερα σημερα.ελπιζω συντομα να σταματησω να σας ζαλιζω

 

το θρεντ παντως το διαβαζω εδω και καιρο ποτε ομως δεν ειχα συμπιαν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας!

 

Πριν μερικές μέρες αγόρασα κι εγώ το Ν82. Είναι η πρώτη φορά που έρχομαι σε επαφή με symbian περιβάλλον και ακόμα προσπαθώ να εξοικειωθώ. Ξεκίνησα να διαβάζω το thread για να πάρω διάφορα tips και ιδέες για εφαρμογές και είπα να δοκιμάσω να εγκαταστήσω το sygic. To κακό είναι ότι με το που έβαλα να κάνει εγκατάσταση και από κείνη τη στιγμή το κινητό κολλάει απίστευτα!Έσβησα με τα χίλια ζόρια τα maps και sygic directories(στην "διαχείρηση εφαρμογών" δεν βρήκα εγκατεστημένο τίποτα για να το απεγκαταστήσω) αλλά ακόμα τα ίδια :(

Αν φυσικά βγάλω την κάρτα πάει κανονικά (ίσως και πάλι πιό αργά απο πριν αλλά μπορεί να είναι ιδέα μου από τον πανικό :p).

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη αν το πρόβλημα έχει ξαναναφερθεί στο thread αλλά δεν έιχα το κουράγιο και το χρόνο να το διαβάσω όλο. Θα πρέπει να κάνω format την κάρτα μνήμης ή μπορώ να το γλυτώσω?Κι αν ναι τι γίνεται τελικά με τη φωνητική πλοήγηση,χάνεται ή όχι?Αν μπορεί κάποιος πιο έμπειρος ας μου δώσει τα φώτα του please

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...