Jump to content

Νέα κινητά της Sony Ericsson και φήμες...


RAVER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείτε Symbian Foundation?

 

to create the most proven, open and complete mobile software platform - available for free. To achieve this, the foundation will unify Symbian, S60, UIQ and MOAP(S) software to create an unparalleled open software platform for converged mobile devices, enabling the whole mobile ecosystem to accelerate innovation.

http://www.symbianfoundation.org/

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Symbian_Foundation

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιτελους ενα sony ericsson που θα αγοραζα!!!!ωραιο και λεπτο.....
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό που σκεφτόμουν είναι ότι αν ποτέ βγει ένα γρήγορο UIQ-like κινητό με γρήγορο μενού θα είναι σίγουρα το επόμενο μου κινητό, αφού είναι με διαφορά ότι πιο πρακτικό και δυνατό έχω χρησιμοποιήσει. Η SE διάβασε τη σκέψη μου :)
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο κινητάκι.... Δείχνει να ξυπνά για τα καλά η SE, γιατι οι δείκτες δείχνουν πτώση τους τελευταίους μήνες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από design χάλι μαύρο πάντως! :(

 

Συμφωνω, παλια ημουν φανατικος της SE αλλα με το design ειναι μαλλωμενη :)

Link to comment
Share on other sites

αν και ευχαριστο απο την πλευρα του καταναλωτη το να βλεπουμε τι ερχεται στο μελλον ,δεν μοιαζει λιγο με κινηση απελπισιας η επιλογη της SE να ανακοινωσει επισημα ενα concept πανω στο οποιο θα βασιστει μια συσκευη η οποια θα κυκλοφορησει καπου μεσα στο 2ο μισο του 09?Ειμαι βεβαιος πως κι αλλες εταιρειας που μετεχουν στο SF οπως η Nokia ή η Samsung εχουν στα εργαστηρια τους παρομοιες συσκευες.Δεν νομιζω οτι θα τη βοηθησει τη SE το να ειναι η πρωτη που ανακοινωσε μια συσκευη που βασιζεται σε πρωτοποριακη πλατφορμα.Σημασια εχει ποιος θα ειναι ο πρωτος που θα κυκλοφορησει ενα τετοιο προιον στην αγορα.Θυμιζει λιγο και το X1 η ιστορια.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η απορία μου είναι που είναι το νέο xperia x2 που λέγανε με wm 6.5...παραμύθια ήταν. Κ μια απορία που είχα μέρες τώρα...δε τα τσούγκρισε με την htc;πως θα έβγαζε νέα wm συσκευή;;όπως αποδείχθηκε όλα ήταν μια παράφιλολογια για να μας τραβήξει την προσοχή κ αυτό φαίνεται κ από το idou που ακόμα είναι ημιτελής η κατασκευή του...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

demo

 

 

επ! τι μου θυμιζει αυτο?

 

http://img134.imageshack.us/img134/4923/sonyericssonidoumwc0923lk5.jpg

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η απορία μου είναι που είναι το νέο xperia x2 που λέγανε με wm 6.5...παραμύθια ήταν. Κ μια απορία που είχα μέρες τώρα...δε τα τσούγκρισε με την htc;πως θα έβγαζε νέα wm συσκευή;;όπως αποδείχθηκε όλα ήταν μια παράφιλολογια για να μας τραβήξει την προσοχή κ αυτό φαίνεται κ από το idou που ακόμα είναι ημιτελής η κατασκευή του...

 

Επειδή δηλαδή τα τσούγκρισε με την HTC,αυτό σημαίνει ότι η Windows mobile πλατφόρμα πέθανε;Καταρχήν,πλέον θα συνεργάζεται με την Foxconn γι'αυτα της τα μοντέλα..Συν τοις άλλοις,δεν είναι μόνη της στα WM!Άλλης εταιρίας είναι το λειτουργικό...Υπάρχει πρωτότυπο με τα 6.5 βέβαια!Άλλωστε,τα ανοιχτα λειτουργικά δεν έλειψαν..SF,Android!Ε,στην περίπτωση αυτή δεν μας πειράζει αν τα Windows βγουν πιο μετά..

Link to comment
Share on other sites

demo

 

 

επ! τι μου θυμιζει αυτο?

S60 - ε.. Symbian Foundation τρέχει, βέβαια η οργάνωση του μενού (όση φαίνεται) είναι SE ---ίδιο με εκείνο του K800i μου (εκτός του Calendar & Location) :p

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου θυμιζει λιγο S60 5th Edition με τα εικονιδια,τομαυρο φοντο τη μπαρα κυλισης κτλ
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson - Idou

 

 

12.1 MegaPixel with Xenon Flash3,5 inches (360x640)TouchScreen with 16M colorsGPSWiFiMicroSD...

 

http://img407.imageshack.us/img407/1497/picnt1.jpg

 

Press Releases

 

 

Specification:

 

GENERAL

- 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

- 3G Network HSDPA 900 / 2100

- Announced February 2009

- Status Coming soon. Exp. release 2009, Q2

- Size Dimensions 111 x 54 x 15 mm

 

WEIGHT

- Display Type TFT touchscreen, 16M colors

- Size 360 x 640 pixels, 3.5 inches, Accelerometer sensor.

 

CAMERA

- 12.1 MP, 4256 x 2832 pixels, autofocus, xenon flash, video, video LED flash, secondary VGA videocall camera.

- Built-in GPS

- aGPS function

- Camera images geo-tagging, face and smile detection

- Google maps

- FM radio with RDS

- MP3/AAC/MPEG4 player

- Organiser

- Built-in handsfree

- Voice memo/dial

- Java MIDP 2.0

 

FEATURES

- OS Symbian OS

- Messaging SMS, MMS, Email, IM

- Browser WAP 2.0/HTML, RSS reader

- Games Yes + downloadable

- Colors Black

 

RINGTONES

- Type Polyphonic, MP3

- Customization Download

- Vibration Yes

- Memory Phonebook Practically unlimited entries and fields, Photocall

- Call records 30 received, dialed and missed calls

- Card slot microSD (TransFlash)

 

DATA

- GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps

- HSCSD Yes

- EDGE Class 10, 236.8 kbps

- 3G HSDPA, 3.6 Mbps

- WLAN Wi-Fi 802.11 b/g, DLNA

- Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP

- Infrared port No

- USB Yes, v2.0

 

 

 

LINKS

Images: http://www.sonyericsson.com/cws/corporate/press/pressreleases/medialibrary?mediaLibraryType=ProductGroupFilter&mediaType=DownloadGeneral&HasBack=true&mediaTypeDropdown=DownloadGeneral&selection=key.MobilePhoneGroup.Idou

 

Official site: http://www.sonyericsson.com/idou/

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσει πολυ το slide εφε που εχει,μου θυμιζει τα νεα propietary Samsung που κυκλοφορουν οπως επισεις και το spb shell που εχω στα wm κινητα μου!!:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλευουν σωστα αυτα που υποσχετε και βγει και εγκαιρα στην αγορα θα πιασει ανετα κορυφη!

 

Πολυ καλη 1η προσπαθεια της SE σε κινητα αφης νεας κοπης!:D

(Εξαιρω το xperia που ειναι για αλλο κοινο!)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

:blink: @Moderators:

 

ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω.. για να γίνει επίσημο ένα θέμα εδώ πρέπει να

κυκλοφορήσει και στα μαγαζιά το κινητό; Το επίσημο site δεν σας φτάνει??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απίστευτο κινητό. Δε μπορώ να το πιστέψω ότι είναι SE. Αν έχει και καλή αυτονομία παίζει να το πάρω και να ξεχάσω τα πάντα μέχρι να βγούν κινητα ενσωματομένα στο δάχτυλο π να προβάλουν στον αέρα εικονική πραγματικότητα και να παίρνουν ενέργεια από την καρδιά μου! Μην μου πείτε τπτ τρελάθηκα με το κινητάκι και είναι δικαίωμά μου και γνώμη μου! :p:p:p:p:p:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Διαμάντι πραγματικά!!!! Μακάρι να το βγάλει σε λογική τιμή για να πιάσει την αγορά γιατί είναι τέλειο!
Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

μου θυμιζει lg εξωτερικα...κ επιτελους 16 εκ χρωματα σε κινητο se....οχι οτι αν ειχε 262000 θα ειχε διαφορα...περισσοτερη μπαταρια θα μας τρωει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους,εδω κ τοσα χρονια περιμενα ενα ολοκληρωμενο κινητο,δλδ ομορφο,με καλη καμερα με ζηνον φλας για την καθημερινη βλακεια μας..wifi με symbian,κ μεγαλη οθονη να εχουν νοημα ολα αυτα.

Αν οντως βγαλουν αυτο το κινητο,θα τελειωσω,οχι σαν την πετρουλα,εννοω οτι δε θα ξενερωνω που θα παιρνω ενα (px G900 ) κ θα εχει μαπα φωτο,κλπ..Δε θα με νοιαζει να το κρατησω κ παραπανω απο ενα χρονο..

Αντε να δουμε γιατι φετος πρωτη φορα αρχισα να κοιταζω νοκια μετα απο το 3310!!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους η sony ericsson έκανε ένα βήμα μπροστά.Πραγματικά ωραία συσκευή.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα την 5η έκδοση του S60 τρέχει το prototype :p

 

ε,ναι αυτο λεμε

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη προσπαθεια....

πιο ομορφο απο τα αντιστοιχα Νοκια....

μενει να δουμε ποιοτητα υλικων και προσωπικα για μενα αν το γυαλακι μπροστα ειναι σαν αυτο του iPhone και δεν χαραζεται ευκολα...

 

καλο ειναι ομως....πολυ καλο.....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέα κινητά της Sony Ericsson και φήμες...
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...