Jump to content

Motorola ROKR E8


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έκανα μετάβαση από Ν 95 σε Rokr και ήταν ένα σοκ!

Δεν είναι κακό το τηλέφωνο. Όχι. Στιβαρό, όμορφο και γενικά καλοφτιαγμένο, δε σε χαλάει καθόλου...

Απλά έχω σκαλώσει με το πληκτρολόγιο. Τεράστια διαφορά από τα προηγούμενα που είχα και ειδικά από το Ν 95. Στα μυνήματα έχω πρόβλημα. Είναι δύσκολο το πληκτρολόγιο.

Στις κλήσεις του είναι πολύ καλό. Ραδιόφωνο, μουσικούλες και τα λοιπά.

Είναι για απλή χρήση νομίζω. Το σαρ μέτριο. 0,8.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 70
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.e-cosmote.gr/cosmote/eshop.portal?_nfpb=true&_pageLabel=Stock&portlet_66_8_actionOverride=%2Fportlets%2Feshop%2FeshopWizard%2FshowHandsetFullStory&_windowLabel=portlet_66_8&sku=E00-0011-1400-007&handsetsPath=stock&subcategoryId=CP00-CP00-CP00-CP062&makeYourOwnPrepaid=false

Παιδια 70,9 το εχει η κοτε...

Ειναι παρα πολυ καλη τιμη.

Δεν ξερω αλλα κανουν κατι προσφορες στα μοτο απιστευτες ωρες ωρες ειχα παρει το ζ10 με 100 ευρω απο ε-σοπ και τωρα χτυπησα και αυτο.Μολις το παρω θα γραψω εντυπωσεις...

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το παρεις αμεσως και απο το μαγαζι; Ή μονο απο παραγγελια μεσω ιντερνετ; Παιζει να ειναι τιποτα μεταχειρισμενο;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μαλλον εγω πηρα το τελευταιο τηλ της προσφορας:p

Ποια ειναι η τελευταια μονταρισμενη εκδοση του τηλεφωνου.

ηταν my view το τηλ πριν και το φλασαρα με την bestweb (Αφοτου εκανα προτασα rsa kill φλασαρισμα) αλλα ρε ****το μου φαινεται πιο αργο πια!!!

εχετε να προτεινετε καποια ως την πιο γρηγορη εκδοση;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εκπεμπω sos! εκανα το update με το rsd lite οπως προτεινε ενα παραπανω μελος και μου βγαζει μια μαυρη οθονη με καποια λευκα γραμματα και τπτ αλλο....το κλεινω το ανοιγω τιποτα.....τα ιδια......τι επαθε το κινητο μου οεο!?!??!?!
Link to comment
Share on other sites

Γράψε μας ακριβώς τί εμφανίζεται στην οθόνη. Μπορεί να φλάσαρες κάποιο f/w που χρειάζεται no rsa bootloader ενώ το δικό σου κινητο έχει ακόμα τον κανονικό.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται.Στα χαρακτηριστικά του κινητού κάπου διάβασα

Browser WAP 2.0/xHTML, HTML (Opera mini)

Δηλαδή μέσω WAP 2.0 μπορώ να συνδεθώ με το

ασύρματο δίκτυο που έχω σπίτι μου χωρίς χρέωση???

Και αν ναι,έχει κάποιος δοκιμάσει να μπει internet???Λέει τίποτα???

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το E8 δεν έχει WiFi ικανότητα. Ο browser συνδέεται στο internet μέσω μιας GPRS/3G σύνδεσης, πχ. Wind ADSM ή Web'n'Mail ή κάτι αντίστοιχο από άλλο πάροχο.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Μήπως γνωρίζει κανείς αν εκτός από κάρτες μνήμης micro SD των 2giga το συγκεκριμένο τηλέφωνο μπορεί να δεχθεί και των 4giga; Ευχαριστώ πολύ. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Φιλοι το πεθανα το καημενο το Motorola E8 μου...

 

Πηγα να κανω flash με το rdslite 2,3 φορες και τελικα το κινητο πεθανε...

Ουτε ο Bootloader δεν ανοιγει πλεον...

 

Ειχε bootloader 6.09 οπου οπως διαβασα εκ το υστερων ειναι "κλειδωμενος"...

Το firmware δεν εμπαινε, ομως ο bootloader λειτουργουσε..

Βεβαια το ΙΜΕΙ του κινητου εγινε μηδενικα...

 

Αγχομενος εκανα flash ξανα με το αρχειο "E8_06A3_KILL_RSA_unsigned.sbf".

Για καποιο λογο το rsdlite κρασαρε με σφαλμα και το κινητο μου απο τοτε δεν ανοιγει καθολου, ουτε το εντοπιζει ο rsdlite, για να ξανακανω flash.

 

The end.Σημερα εγινε αυτο αλλα δεν την ελπιδα οτι θα επανελθει καπως οποτε ψαχνω νεο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ανοίγει καθόλου,άσχημα τα πράγματα.

 

Δοκίμασε να το ανοίξεις ενώ βάζεις την μπαταρία και πατάς τους συνδυασμούς κουμπιών που εμφανιζουν την boot screen.Ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Είναι πάρα πολύ καλό τηλέφωνο. Το είχα και εγώ για αρκετό καιρο και έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

 

Η κατασκευή του ειναι εκπληκτική, το νιώθεις ενα κομμάτι και η αληθεια είναι οτι πέρα απο το καπάκι και τα πλαινά πληκτρα δεν έχει αλλα κινουμενα μέρη.

Μηνύματα γράφεις ανετότατα, αλλα να ξέρεις οτι τα πληκτρα του είναι τροπον τινά εικονικά. Δηλαδή ειναι αφης αλλα με μια τεχνολογία δόνησης τα νιωθεις σαν κανονικά κουμπιά. Πραγματικά ΚΑΜΙΑ διαφορά με κανονικά πλήκτρα, ίσως και πιο ανετα.

Πέραν αυτού ειναι πανέμορφο (οκ, λιγο υποκειμενικο) και έχει σημα φουλ και παντού.

 

Στα αρνητικά του η μικρή μπαταρία, και το αργό του μενου.

Αν το βρεις καινουργιο από εμένα go for it!

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Παιδιά ψάχνω το Ε8 ή το ΕΜ30, αν γνωρίζετε που μπορώ να το βρω;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Συνεχιζω ακομα την αναζητηση. Καμμια ιδεα;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Το έχω στα χέρια μου...

 

+++Πολύ καλός ήχος στο ραδιόφωνο και αρκετά δυνατός.

+++Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής

+++Πολύ καλό σήμα.

+++Πολύ καλή ποιότητα συνομιλίας στις κλήσεις.

++ Μεγάλη ευκολία η επανάληψη αποστολής μηνύματος!!...

+Όταν φορτίζει υπάρχει λαμπάκι που αναβοσβήνει.

+Υπάρχει λαμπάκι για το ΒΤ

+Καλή λήψη ραδιοφώνου και διαχωρισμός των σταθμών.

+Ώρα από το δίκτυο εντάξει.

+Σύζευξη με Android επιτυχής

+Ελληνικά επαφών επιτυχής

+Επιτρέπει ήχο κλήσης ανά επαφή.

 

--------------Δεν γίνεται WiFi Hotspot

-------Δεν έχει WiFi

---Έχει μόνο 2G

---Δεν επικοινωνεί με USB με Mac.

-Το ραδιόφωνο δεν δουλεύει σε λειτουργία πτήσης.

-Δεν ανοίγει αρχεία .txt

-Φορτίζει μόνο ανοιχτό, αν είναι κλειστό ανοίγει και κλείνει μόλις βγάλουμε τον φορτιστή.

 

Screensaver μη ενεργο

Φωτεινότητα 0/6

Οθονη 5 δευτερόλεπτα

Ρολόι 24ωρο

Ένταση πλήκτρων 0/7

Οι επαφές εισαχθηκαν από την SIM.

Ταχύτητα αναζήτησης: αργη

Τόνος Υπηρεσίας: Ενεργό

Αναφορά παράδοσης sms ενεργό

Ανάκτηση MMS μη ενεργό.

Μπαταρία Bc60 (ή ΒΚ60;;;)

Ήχος μηνύματος door bell

Ήχος κλήσης distant

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πλέον με καινούργια μπαταρία... :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλή αναβίωση!:p

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... :)

Ενημερωτικά βλέπει κανονικά κάρτες microSD 16 GB.

 

Συνδέθηκε με mac μέσω bluetooth.

 

https://www.motorola-fans.com/

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ROKR E8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...