Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας για video encoding

Χρησιμοποιω το AoA MP4 Converter και VirtualDub για ενσωματωση υποτιτλων.Ολα καλα αλλα... 1)θελω ενα προγραμμα που να κανει encoding σε MP4 και να περναει και υποτιτλους ταυτοχρονα γιατι αυτο που κανω ειναι καποια χρονοβορα διαδικασια.

2)Ποια αναλυση θα πρεπει να βαλω για να καλυπτουν τα video ολη την οθονη και να μην ειναι widescreen?Και τα 2 που ηθελα τα εκανε ενα προγραμμα,to RipBot το οποιο σε οποια εκδοση και να το δοκιμασω εχει προβλημα και μου λεει all jobs done με το που παταω start.Ετσι στα καλα των καθουμενων το επαθε και δεν λυνεται με τιποτα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας για video encoding

Χρησιμοποιω το AoA MP4 Converter και VirtualDub για ενσωματωση υποτιτλων.Ολα καλα αλλα... 1)θελω ενα προγραμμα που να κανει encoding σε MP4 και να περναει και υποτιτλους ταυτοχρονα γιατι αυτο που κανω ειναι καποια χρονοβορα διαδικασια.

2)Ποια αναλυση θα πρεπει να βαλω για να καλυπτουν τα video ολη την οθονη και να μην ειναι widescreen?Και τα 2 που ηθελα τα εκανε ενα προγραμμα,to RipBot το οποιο σε οποια εκδοση και να το δοκιμασω εχει προβλημα και μου λεει all jobs done με το που παταω start.Ετσι στα καλα των καθουμενων το επαθε και δεν λυνεται με τιποτα.

Ευχαριστω

 

 

XviD4PSP 5.0 και πανω!

εχει ετοιμο προφιλ για iphone-ipod touch.

αν το ψαξεις λιγο θα τα βρεις ολα!

ειναι και free!

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω το "Allok 3GP PSP MP4 iPod Video Converter" τα μετατρεπει και μπορεις να ενσωματωσεις τους υποτιτλους πολυ ευκολα
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι ενα βημα πριν παρω κ εγω i pod touch και εκει που εψαχνα να παρω το 2g βλεπω οτι μολις βγηκε το 3g και το βρηκα στα 160 ευρο. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχουν μεγαλες διαφορες με το 3g. Εσεις τι προτινετε? Επισεις ειδα οτι εχει κ ελληνικο μενου???
Link to comment
Share on other sites

Πω πω γουσταρω, 8g στα 160 ευρο. Μια χαρα πιστευω.

 

Να ρωτησω κατι αλλο. Για να παιζεις σπασμενες εφαρμογες πρεπει να εχεις μεσα το jailbreak αποτι καταλαβα(noob) κατι που με την απενεργοποιηση του 3g αυτο χανετε και πρεπει να το ξανα κανεις αν ανοιγεις την σησκευη σωστα? Αν δεν το κανεις οι εφαρμογες που εχεις κατεβασει δεν θα τρεξουν? Αν συμβαινει κατι τετιο ειναι ενα μεγαλο μιον γιατι πχ στης διακοπες η οπου αλλου παει καποιος δεν θα εχει παντα υπολογιστη μαζι του.

Link to comment
Share on other sites

Ας σημειώσουμε μόνο πως το 8αρι δεν έχει το γρήγορο επεξεργαστή.
Link to comment
Share on other sites

για να τρεχεις σπασμενες εφαρμογες πρεπει να εχεις το appsycn για 3.1.2 {αν τις εχεις κατεβασει απο υπολογιστη} αλλιως μεσα απο το cydia
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αλλο. Για να παιζεις σπασμενες εφαρμογες πρεπει να εχεις μεσα το jailbreak αποτι καταλαβα(noob) κατι που με την απενεργοποιηση του 3g αυτο χανετε και πρεπει να το ξανα κανεις αν ανοιγεις την σησκευη σωστα? Αν δεν το κανεις οι εφαρμογες που εχεις κατεβασει δεν θα τρεξουν? Αν συμβαινει κατι τετιο ειναι ενα μεγαλο μιον γιατι πχ στης διακοπες η οπου αλλου παει καποιος δεν θα εχει παντα υπολογιστη μαζι του.

 

δεν χανεις τιποτα,απλα η συσκευη σου δεν ανοιγει.

θα πρεπει να εχεις εναν υπολογιστη για να δωσει την εντολη στην συσκευη να ανοιξει...

και πιστευω οτι μεχρι να πας διακοπες θα εχει βγει το jailbreak που θα ειναι ανεξαρτητο απο τον υπολογιστη...!

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα καταλαβα. Εν αναμονη του jailbreak λοιπον. Αυτο που λετε οτι η εκδοση των 8g εχει πιο αργο επεξεργαστη απο τα αλλα 2 το εχω ξανα ακουσει αλλα ποσο πιο αργος ειναι? Ειναι στις ταχυτητες του 2 generation δλδ?Αν καταλαβα καλα εως τορα η μεγαλητερη διαφορα στου touch 2g απο το 3g ειναι οτι το δευτερο θα εχει καλυτερα γραφικα στα games?
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει 8αρι τριτης γενιας?αφου απο την δευτερη γενια το μονο που συνεχιζει ειναι το 8αρι ιδιο και απαραλλαχτο παραλληλα με την τριτη γενια!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως προσπαθω να κανω jb με blackrain (3g 8g) το κανει κανονικα αλλα μολις μου λεει οτι θα κανει reboot σβηνει και δεν ξανανοιγει ποτε, μονο με restore επανερχεται..καμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ήδη το προηγούμενο 8αρι δεν υπάρχει λόγος. Αλλιώς, πιθανόν το κοστος.

 

Όλα έχουν ελληνικό μενου, είναι χαρακτηριστικό του 3.0 firmware και όχι της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...