Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Jb έχω κάνει έχει καιρό που είχα κάνει απλά είναι πρώτη φορά που παίρνω ένα τέτοιο καλώδιο και δεν ξέρω
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και να προβαλει το ιντερνετ στην τηλεοραση,δεν θα προβαλει το δαχτυλο του χεριου σου.Αρα λιγο δυσκολο να χρησιμοποιησεις την τηλεοραση σαν μονιτορ...

----

Κατεβασα το WiFiFoFum καθως και το WifiTrak.Για οσους δεν γνωριζουν,οταν πρωτοπηρα το iPod ημουν απογοητευμενος που δεν επιανε ουτε το router μου.Με αυτα τα προγραμμα....πιανω 9 δικτυα οταν ο network browser του iPod δεν πιανει κανενα!Και εννοειται με δυνατητα συνδεσης!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αντιμετωπίσω το εξής πρόβλημα. Οταν μπαίνω στο Music και παταω play δεν ακούγεται κανένας ήχος από το ηχειο, ενώ ούτε τα παιχνίδια έχουν ήχο. Με τα ακουστικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Παρατήρησα το εξής: ενώ όταν είχα συνδεδεμένα τα ακουστικά μου εμφανιζε την ένταση του ήχου, μόλις τα αποσυνδεσα, εξαφανίστηκε... :confused:

 

edit: Τελικα αφού έσβησα τη συσκευή και την ενεργοποίησα ξανά, το προβλημα διορθωθηκε...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος αν ειναι δυνατον το ipod touch να φορτιζεται και ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ να ειναι συνδεδεμενα τα ακουστικα/μικροφωνο??

 

Θελω να το χρησιμοποιησω σαν mp3 στο αυτοκινητο και η λειτουργια του voice control ειναι ο,τι καλυτερο (φανταζομαι, αν λειτουργει σωστα) για να μην αποσπαται η προσοχη του οδηγου απο το δρομο.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος αν ειναι δυνατον το ipod touch να φορτιζεται και ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ να ειναι συνδεδεμενα τα ακουστικα/μικροφωνο??

 

Θελω να το χρησιμοποιησω σαν mp3 στο αυτοκινητο και η λειτουργια του voice control ειναι ο,τι καλυτερο (φανταζομαι, αν λειτουργει σωστα) για να μην αποσπαται η προσοχη του οδηγου απο το δρομο.

 

Ευχαριστω!

 

μπορεί καθώς είναι διαφορετικές οι υποδοχές για φόρτισμα και για ακουστικά

Link to comment
Share on other sites

μπορεί καθώς είναι διαφορετικές οι υποδοχές για φόρτισμα και για ακουστικά

 

aelaraole, να σε ρωτησω και κατι αλλο.

 

Ποσες συνολικα υποδοχες (για ακουστικα , φορτιση κτλ) εχει το ipod touch 3g?

 

2 ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι 2 έχει. Έχει μια για φόρτιση και μια για ακουστικά. Θες περισσότερες;
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ναι 2 έχει. Έχει μια για φόρτιση και μια για ακουστικά. Θες περισσότερες;

 

Φιλε μου αυτο που θελω να δω ειναι ΑΝ η συγκεκριμενη συσκευη μπορει να χρησιμοποιηθει οπως ΑΚΡΙΒΩΣ επιθυμω εγω, αλλιως δεν εχει νοημα να την αγορασω.

 

Κι αυτο που σχεδιαζω ειναι να συνδεσω την πηγη ηχου (το ipod δηλαδη) με μια μονιμη παροχη ρευματος (1 υποδοχη), να συνδεσω το μικροφωνο με το ipod για το voice control (2η υποδοχη) και τελος πρεπει να συνδεθουν τα ακουστικα (απο το βυσμα 3.5') απευθειας στην εισοδο του ηχοσυστηματος του αυτοκινητου (3 υποδοχη που θα πρεπει να υπαρχει). Με την παρουσα λυση, αυτο δεν γινεται, εκτος κι αν κοψω το καλωδιο των ακουστικων και κανω πατεντα και οδηγησω το σημα προς την εισοδο του ηχοσυστηματος του αυτοκινητου (πραγμα το οποιο δε ξερω αν γινεται με τη συγκεκριμενη συσκευη.

 

Αρα ΝΑΙ, θελω περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε θα αγορασεις εναν adaptora 3,5 καρφι που καταληγει σε 3 διαφορετικα καλωδια.(Stereo L,Stereo R,Mic).Λογικα θα ειναι RCA και τα τρια,οποτε θα χρειαστεις στη συνεχεια εναν adaptora που θα κανει τα 2 RCA του ηχου σε ενα καρφι,και το ενα RCA του Mic σε ενα καρφι θηλυκης υποδοχης...

 

Να και μια εικονα

Link to comment
Share on other sites

Τοτε θα αγορασεις εναν adaptora 3,5 καρφι που καταληγει σε 3 διαφορετικα καλωδια.(Stereo L,Stereo R,Mic).Λογικα θα ειναι RCA και τα τρια,οποτε θα χρειαστεις στη συνεχεια εναν adaptora που θα κανει τα 2 RCA του ηχου σε ενα καρφι,και το ενα RCA του Mic σε ενα καρφι θηλυκης υποδοχης...

 

 

Φιλε μου ναι, καπως ετσι μπορει να γινεται (τουλαχιστο στη θεωρια) και να γλυτωσει κανεις το κοψε-ραψε.

 

Απλα μια τελευταια ερωτηση, που ισως η απαντηση ειναι προφανης, αλλα καλυτερα γαϊδουροδενε παρα...

 

Το μικροφωνο βρισκεται επανω στο καλωδιο των ακουστικων, που τελικα καταληγουν στο jack 3.5'. Σωστο αυτο?

 

Ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις τα ακουστικα της Apple εχουν μικροφωνο πανω.Βασικα εγω σου προτεινω αμα τα εχεις και δεν τα χρειαζεσαι κοψε τα ακουστικα και συνδεσε τις επαφες σε ενα καλωδιο καρφι 3,5 γιατι με τοσες συνδεσεις οπως σου προτεινα ειναι πολυ πιθανον να χασεις την ποιοτητα απο το μικροφωνο αρα να φωναζεις για το voice control
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι μια λυση (θεωρητικα τουλαχιστον) !!

 

Μια και το ανοιξαμε το θεμα, να ρωτησω οποιον το εχει χρησιμοποιησει...

 

το voice control δουλευει ικανοποιητικα????

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, στο iPod μου, ενώ όλα ακούγονται κανονικά, ο ήχος πίεσης των πλήκτρων, δεν ακούγεται πολύ δυνατά και το σύγκρινα με 2 iPod. Όλα τα υπόλοιπα, πχ τραγούδια, όμως είναι ΟΚ. Έκανα και restore, αλλά τίποτα...

Δε με πειράζει τόσο πολύ, καθόλου βασικά, αλλά το έχω απορία.

 

Και κάτι ακόμα, που με ενδιαφέρει ΠΟΛΥ... όποιο θέμα για πληκτρολόγιο και αν κατεβάσω, δε δουλεύει...

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε jailbreak για ολες τις αππλ συσκευεσ να και το link http://www.blackra1n.com/ ειναι μονο για windows.!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και οδηγός! Εγώ μάλλον αύριο θα την περάσω αφού τώρα είναι βαρυφορτωμένο το Cydia :(

 

Και κάτι ακόμα, που με ενδιαφέρει ΠΟΛΥ... όποιο θέμα για πληκτρολόγιο και αν κατεβάσω, δε δουλεύει...

Καμιά ιδέα?

Στην 3.*.* τα θέματα των πληκτρολογίων δεν δουλεύουν. Μόνο σε παλαιότερα firmware. Πρέπει να περιμένουμε κάνα update.

 

Να ρωτήσω, στο iPod μου, ενώ όλα ακούγονται κανονικά, ο ήχος πίεσης των πλήκτρων, δεν ακούγεται πολύ δυνατά και το σύγκρινα με 2 iPod. Όλα τα υπόλοιπα, πχ τραγούδια, όμως είναι ΟΚ. Έκανα και restore, αλλά τίποτα...

Δε με πειράζει τόσο πολύ, καθόλου βασικά, αλλά το έχω απορία.

Ήχος πίεσης πλήκτρων? Τι εννοείς?

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Όταν πιέζω ένα πλήκτρο και ακούγεται το τακ...
Link to comment
Share on other sites

Σε ενοχλεί αυτό δηλαδή; Εννοώ ότι σε πειράζει επειδή δεν ακούγεται το "τακ"; Αντίθετα αν δεν ακουγόταν εμένα θα χαιρόμουν περισσότερο

 

Εφόσον αυτό δεν επηρεάζει τα πλήκτρα στο πως δουλεύουν τότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Είδα τον οδηγό που έχει ετοιμάσει ο Περικλής αλλά δεν τον κατάλαβα πολύ καλά.:(

Για να κρατήσω τις πηγές και τα πακέτα από το Cydia τί πρέπει να κάνω;;)

Πήρα απάντηση από τον one_tree_hill (Γίωργο) στο MSN. :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ενοχλεί αυτό δηλαδή; Εννοώ ότι σε πειράζει επειδή δεν ακούγεται το "τακ"; Αντίθετα αν δεν ακουγόταν εμένα θα χαιρόμουν περισσότερο

 

Εφόσον αυτό δεν επηρεάζει τα πλήκτρα στο πως δουλεύουν τότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας

 

Ανέφερα ότι δε με ενοχλεί, απλά ακούγεται πιο χαμηλά. Μόνο αυτό, τα υπόλοιπα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να σας ρωτησω κατι.Εχω προπληρωμενη eurobank και δεν μποω να την περασω στον λογαριασμο μου στο i tunes.Ποιος ξερει να μου πει τα βηματα που θα κανω και αν γινεται αυτο που λεω.Σας ευχαριστω πολυ. keep trying
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω ψηθεί να αγοράσω ipod touch και το ερωτημα μου ειναι το εξής: ποια η διαφορά της 3ης γενιάς απο τη 2η? Όσον αφορά την 3η γενιά, υπάρχουν σημαντικες διαφορές ανάμεσα στα 8gb και στα 32-64gb? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω ψηθεί να αγοράσω ipod touch και το ερωτημα μου ειναι το εξής: ποια η διαφορά της 3ης γενιάς απο τη 2η? Όσον αφορά την 3η γενιά, υπάρχουν σημαντικες διαφορές ανάμεσα στα 8gb και στα 32-64gb? Ευχαριστώ

Πάρε το ανεπιφύλακτα.:):happy:

Οι διαφορές τους είναι οι εξίς ( πάντα για το 3ο λέω) :

Μικρόφωνο, ίσως πιο γρήγορο, μεγαλύτερη μνήμη σε μικρότερη τιμή και νομίζω πως έχει μια οθόνη που "απομακρύνει" της δακτυλιές. Νομίζω ξέχασα κάτι.:O Επίσης η μπάρα με τα 4 app της επιλογής σου είναι πιο ωραία.

Όπως και να το κάνουμε είναι καλύτερο.

---

Χρήστης της Jailbreak 3.1.2. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω ψηθεί να αγοράσω ipod touch και το ερωτημα μου ειναι το εξής: ποια η διαφορά της 3ης γενιάς απο τη 2η? Όσον αφορά την 3η γενιά, υπάρχουν σημαντικες διαφορές ανάμεσα στα 8gb και στα 32-64gb? Ευχαριστώ

 

 

η διαφορά ανάμεσα σε 2 και 3 είναι στα γραφικά και στην ταχύτητα ουσιαστικά..

 

αυτό που λές μετά για την διαφορά ανάλογα με την μνήμη..δεν υπάρχει καμία..

Link to comment
Share on other sites

To 8άρι ΔΕΝ είναι εξίσου γρήγορο με το 32/64άρι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...