Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν ανοίγεις το Sygic, επιλέγεις χάρτη και σου ζητάει ενεργοποίηση. Πατάς ναι, επιλέγεις χειροκίνητη μέθοδο και βάζεις τον κωδικό που σου έβγαλε το κιτζεν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, μπορεί κάποιος να μου πει πού να βρω το sygic με χάρτες της Ελλάδας και τον κωδικό ενεργοποίησης γιατί χάλασε ο υπολογιστής μου και τα έχασα όλα; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Τα λινκ για πρόγραμμα και χάρτες απο το xxxxxxxxxxxxx και οδηγίες με κιτζεν για κωδικό ενεργοποίησης απο το πρώτο ποστ.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενα ξεχωριστο φακελλο ονομαζεται MAPS ,εκει βαλτο στη θεσητου license text για οτι αλλο εδω ειμαστε!

 

Αρχείο license δεν υπήρχε, οπότε απλά το δημιούργησα license.txt χύμα στο φάκελο maps. Σωστά;;;

Όταν όμως μπαίνω μέσα γράφει

"Δεν επιλέχθηκε χάρτης, πατήστε εδώ για να προχωρήσετε στις απαραίτητες ρυθμίσεις..."

 

Τέλος όταν πάω να πατήσω επιλογή χάρτη γράφει αυτό

"Ο χάρτης δεν είναι συμβατός με την παρούσα έκδοση του λογισμικού. Επικοινωνήστε με το info@mapc....gr"

 

Τι μπορεί να έχω κάνει λάθος;;;:X

Link to comment
Share on other sites

Αρχείο license δεν υπήρχε, οπότε απλά το δημιούργησα license.txt χύμα στο φάκελο maps. Σωστά;;;

Όταν όμως μπαίνω μέσα γράφει

"Δεν επιλέχθηκε χάρτης, πατήστε εδώ για να προχωρήσετε στις απαραίτητες ρυθμίσεις..."

 

Τέλος όταν πάω να πατήσω επιλογή χάρτη γράφει αυτό

"Ο χάρτης δεν είναι συμβατός με την παρούσα έκδοση του λογισμικού. Επικοινωνήστε με το info@mapc....gr"

 

Τι μπορεί να έχω κάνει λάθος;;;:X

 

Στο license.txt πριν τον κωδικο που εχεις βαλε μια παυλιτσα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχεις λάθος χάρτη. Ή θα αφήσεις την έκδοση που έχεις και θα βάλεις τον NaviGreece_2008_Q3, ή θα αφήσεις τον NaviGreece_2008.04 και θα βάλεις την έκδοση 7.60.731.
Link to comment
Share on other sites

Στο μαγαζάκι όμως δε μπόρεσα να εγκαταστήσω την 7.60.731, διότι δεν είχε φάκελο Sygic.

 

Μήπως μπορείς να με πεις που θα βρω την έκδοση που λες καθώς και πως θα την εγκατασήσω; ovewrite ή πρεπει να βγάλω την παλιά;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία ποιοί φάκελοι βρίσκονται σε κάθε έκδοση. Αλλάζουν αυτά απο έκδοση σε έκδοση. Εγώ ακόμα χρησιμοποιώ 7.199 και NaviGreece_2008_Q3.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα όμως ότι στο πρώτο ποστ του γνωστού site ο φάκελος με την 7.60.731 έχει αρχεία και για windows mobile. Άρα πως θα μπορέσω να ξέρω ποια αρχεία πρέπει να βάλω ;-)

Μπορώ να τα κάνω ovewrite ή θέλει απεγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα όμως ότι στο πρώτο ποστ του γνωστού site ο φάκελος με την 7.60.731 έχει αρχεία και για windows mobile. Άρα πως θα μπορέσω να ξέρω ποια αρχεία πρέπει να βάλω ;-)

Μπορώ να τα κάνω ovewrite ή θέλει απεγκατάσταση;

 

Εγώ έκανα απεγκατάσταση πρώτα και μετά έβαλα την καινούργια έκδοση.

Τι θα κάνεις:

1. θα κάνεις απεγκατάσταση της 7.199 και θα αφαιρέσεις τους φακέλους maps και Sygic από τη μνήμη σου.

2. Μετά θα περάσεις από την 7.60.731 τους φακέλους drive, maps και res στη μνήμη σου ο φάκελος 2577 δε χρειάζεται γιατί είναι για windows mobile και θα κάνεις εγκατάσταση την 7.60.731.

3. Περνάς όλα τα αρχεία και φακέλους που έχεις για το χάρτη NaviGreece_2008.04 μέσα στο φάκελο maps αν σε ρωτήσει να αντικαταστήσει κανένα αρχείο τους λές ναι.

και είσαι έτοιμος, θα πρέπει να ξεκλειδώσεις βέβαια και το χάρτη με το γνωστό τρόπο.

αυτά...

 

 

 

Ξέρει κανείς να μου πεί πού βάζουμε τα αρχεία .upi για τα POI, τις εικόνες τους .bmp αν θυμάμαι σωστά τις βάζω στο φάκελο icons τα .upi όμως που;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανένας το Sygic με τον νέο χάρτη στο Ν96; Γιατί προσπάθησα με τις εκδόσεις 5.52 και 7.52.409 και μου έβγαζε συνέχεια σφάλμα. Τους φακέλους και το sis τα πέρασα στην κάρτα μνήμης και όχι στο Ε.

 

Πάντως δεν είχα πολύ χρόνο να κάνω πειράματα και έμεινα με την απορία. Τώρα σκέφτομαι μήπως προκαλούσε το κόλλημα ο φάκελος 2577.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα απεγκατάσταση πρώτα και μετά έβαλα την καινούργια έκδοση.

Τι θα κάνεις:

1. θα κάνεις απεγκατάσταση της 7.199 και θα αφαιρέσεις τους φακέλους maps και Sygic από τη μνήμη σου.

2. Μετά θα περάσεις από την 7.60.731 τους φακέλους drive, maps και res στη μνήμη σου ο φάκελος 2577 δε χρειάζεται γιατί είναι για windows mobile και θα κάνεις εγκατάσταση την 7.60.731.

3. Περνάς όλα τα αρχεία και φακέλους που έχεις για το χάρτη NaviGreece_2008.04 μέσα στο φάκελο maps αν σε ρωτήσει να αντικαταστήσει κανένα αρχείο τους λές ναι.

και είσαι έτοιμος, θα πρέπει να ξεκλειδώσεις βέβαια και το χάρτη με το γνωστό τρόπο.

αυτά...

 

 

 

Ξέρει κανείς να μου πεί πού βάζουμε τα αρχεία .upi για τα POI, τις εικόνες τους .bmp αν θυμάμαι σωστά τις βάζω στο φάκελο icons τα .upi όμως που;;;

thanksssss έπεξε έτσι :)

 

Απλά γίνεται να μαζέψουμε όλα τα αρχεία και να τα βάλουμε σε έναν φάκελο και μετά να τον κάνουμε εγκατάσταση , ώστε να μην μπερδεύουμε τους φακέλους που είναι χύμα;;;

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανένας το Sygic με τον νέο χάρτη στο Ν96; Γιατί προσπάθησα με τις εκδόσεις 5.52 και 7.52.409 και μου έβγαζε συνέχεια σφάλμα. Τους φακέλους και το sis τα πέρασα στην κάρτα μνήμης και όχι στο Ε.

 

Πάντως δεν είχα πολύ χρόνο να κάνω πειράματα και έμεινα με την απορία. Τώρα σκέφτομαι μήπως προκαλούσε το κόλλημα ο φάκελος 2577.

 

Δε νομίζω να φταίει ο φάκελος 2577, τον είχα βάλει και εγώ στην αρχή και δε μου δημιούργησε πρόβλημα.

Το sis εγώ το έκανα εγκατάσταση στη μνήμη του τηλεφώνου.

Γιατί δε περνάς καλύτερα τη τελευταία έκδοση;

Τι σφάλμα σου βγάζει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanksssss έπεξε έτσι :)

 

Απλά γίνεται να μαζέψουμε όλα τα αρχεία και να τα βάλουμε σε έναν φάκελο και μετά να τον κάνουμε εγκατάσταση , ώστε να μην μπερδεύουμε τους φακέλους που είναι χύμα;;;

 

Αυτό που λές δε νομίζω να γίνεται.

 

Αν γνωρίζει κάποιος πως περνάμε τα POI ας μου πει, ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε περνάς καλύτερα τη τελευταία έκδοση;

Τι σφάλμα σου βγάζει;

Το είχα για καμια ώρα σπίτι μου και του έκανα τεστ. Δεν είχα πάρα πολύ χρόνο για πολλά πειράματα. Την 7.60.731 δεν την έχω κατεβάσει ακόμα και αφού έχω τόσες πολλές άλλες εκδόσεις που δεν έχουν μεγάλες διαφορές, είπα να το προσπαθήσω με αυτές.

 

Μου έβγαζε kernel-exec στην πρώτη εγκατάσταση και στην δεύτερη σφάλμα. Η εγκατάσταση γινόταν κανονικά αλλά μόλις πάταγα το εικονίδιο με πέταγε έξω.

 

Το Ν96 έχεις ή το N95 8GB;

Link to comment
Share on other sites

Το είχα για καμια ώρα σπίτι μου και του έκανα τεστ. Δεν είχα πάρα πολύ χρόνο για πολλά πειράματα. Την 7.60.731 δεν την έχω κατεβάσει ακόμα και αφού έχω τόσες πολλές άλλες εκδόσεις που δεν έχουν μεγάλες διαφορές, είπα να το προσπαθήσω με αυτές.

 

Μου έβγαζε kernel-exec στην πρώτη εγκατάσταση και στην δεύτερη σφάλμα. Η εγκατάσταση γινόταν κανονικά αλλά μόλις πάταγα το εικονίδιο με πέταγε έξω.

 

Το Ν96 έχεις ή το N95 8GB;

 

το N95 8GB

 

Επίσης για τα poi βρήκα την απάντηση, για να τη γνωρίζετε και οι υπόλοιποι

τα .upi τα περνάμε στο φάκελο maps/(χώρα) όπου χώρα είναι ο φάκελος με το χάρτη της χώρας που περνάμε τα poi για την Ελλάδα (grc) και τις εικόνες των POI τις περνάμε χύμα στο φάκελο res/icons (αν θέλουμε τις κάνουμε πρώτα κρυφές έτσι ώστε να μη φαίνονται στην "Έκθεση").

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος καλός χριστιανός θα μπορούσε να μου πει πού να βρω το sygic με ελληνικούς χάρτες και τον κωδικό ενεργοποίησης (νομίζω από ένα ρώσικο σάιτ ήταν οι κωδικοί) γιατί χάλασε ο υπολογιστής μου και τα έχασα όλα; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος καλός χριστιανός θα μπορούσε να μου πει πού να βρω το sygic με ελληνικούς χάρτες και τον κωδικό ενεργοποίησης (νομίζω από ένα ρώσικο σάιτ ήταν οι κωδικοί) γιατί χάλασε ο υπολογιστής μου και τα έχασα όλα; Ευχαριστώ!

 

Μπορείς να ψάξεις στο xxxxxxxxxxx για xxxxxxxxxxxxxx

Έχεις και pm.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατι που συμβαινει και ειναι,θεωρω αξιοπεριεργο!Εχω εγκαταστησει την εκδοση 7.60(731)την Traffic GPS ,ενω μεχρι προτινος ξεκινουσε με το λογοτυπο Traffic GPS,τωρα και εντελως ξαφνικα αρχιζει με αυτο το παλιο της εκδοσης,70.52!το ενδιαφερον της υποθεσης σε αλλες καρτες ειναι ολα ενταξει!
Link to comment
Share on other sites

Σαββατοκύριακο στην Θεσσαλονίκη του άλλαξα τα φώτα 500 χιλιο. πλοήγησης απλά τέλια και μέσα από το αεροπλάνο έπιασε σήμα χωρίς το βοηθητικό (agps) με την καινούργια έκδοση Sygic McGuider v7.60.731 και τον νέο χάρτη όπως επίσης και το garmin και τα 2 μαζί σε πολλά σημεία τα είχα ανάμενα και απλός έκανα εναλλαγή προγραμμάτων
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε κανένα Κύπριο στην Παρέα????

Μόλις πήρα χάρτη Κύπρου 7.6 για testing...

Βέβαια ουδεμία σχέση έχω με εκεί κάνω μόνο δρομολογήσεις με το κινητό μου...:D

Περιμένω εθελοντές για να κάνουν real test....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Απεκτησα προσφατα το n82 αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη πως θα ξεκλειδωσω το gps και ποιους χαρτες να φορτωσω.Εχετε να προτεινετε κατι και πως θα το βρω?Ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...