Jump to content

[S60 3rd Edition] Sygic GPS Navigator Mobile


ibiza2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε κανεις αν δουλευει στην 7.199? λογικα δε δουλευει παντως αφου νομιζω δεν αναγνωριζει αυτη η εκδοση αυτο το format χαρτη. και και αλλο ξερετε αν τα upi αρχεια ειναι ενσωματωμενα στο pak μεσα?

 

Σ εμενα οπως ειπα πιο πριν δεν δουλευε. Δεν αναγνωριζε τον χαρτη. Με την 7.60.731 που εβαλα ολα οκ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο νεος χαρτης δεν λειτουργει με την 7.199, μολις το δοκιμασα και εγω! Οριστε και τι γραφει.. :)

 

http://img391.imageshack.us/img391/6545/7199bb2.jpg

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ο καινούργιος χάρτης δουλεύει μία χαρά με την έκδοση 7.60.731.

Η νέα έκδοση του Sygic την οποία την έβαλα σήμερα λόγο χάρτη έχει γίνει αρκετά γρήγορη, μου μένει μόνο να τη δοκιμάσω και σε πραγματικές συνθήκες αύριο το πρωί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος υπ'οψιν αν σε καθε καινουργια εκδοση χρειαζεται και αλλα license.text?

 

όχι δε χρειάζεται

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα το Sygic να το δω λιγο μιας και ειναι ελαφρυτερο απο το Garmin. Το προβλημα που αντιμετωπιζω ομως ειναι πως δεν μπορω να γραψω με ελληνικους χαρακτηρες αν και εχω ορισμενη την ελληνικη γλωσσα στον "Ορισμο Γλωσσας" και Greek στις "Ρυθμισεις πληκτρολογιου". Εχω την 7.60731 εκδοση..
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα κ εδω. Καινουργιος χαρτης, καινουργια εκδοση (επιτελους) με Ν82 v30.0.019

 

ευχαριστω πολυ !!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα το Sygic να το δω λιγο μιας και ειναι ελαφρυτερο απο το Garmin. Το προβλημα που αντιμετωπιζω ομως ειναι πως δεν μπορω να γραψω με ελληνικους χαρακτηρες αν και εχω ορισμενη την ελληνικη γλωσσα στον "Ορισμο Γλωσσας" και Greek στις "Ρυθμισεις πληκτρολογιου". Εχω την 7.60731 εκδοση..

 

Το κατέβασες από το μαγαζάκι από εκεί που λέμε για τον ελληνικό χάρτη;

Αν ναι μου φαίνεται πολύ περίεργο.

Εγώ είχα την 7.199 παλιά και έπρεπε να προσθέσεις κάποια αρχεία για να μην έχεις πρόβλημα με τα ελληνικά.

Στην 7.60731 που πέρασα σήμερα αφού έκανα απεγκατάσταση την 7.199 και σβήστηκαν όλα τα αρχεία που είχα περάσει παλιότερα δε χρειάστηκε να κάνω κάτι για τα ελληνικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι φανταζομαι χρησιμοποιειτε και Garmin...

Εγω δεν εχω μπει στη διαδικασια να περασω και το Sygic

 

Μπορειτε να συγκρινετε ποιος ειναι καλυτερος χαρτης ο adh 1.50 του garmin ή ο navigreece Q4 του Sygic?

 

Αν και φανταζομαι οτι το Garmin σιγουρα εχει καλυτερη χαρογραφηση λογω αναβασης, αλλα συγκρινοντας αποκλειστικα autodrive με navigreece τι συμπερασματα βγαζετε?

 

Δεν ενδιαφερομαι μονο για Αθηνα αλλα για ολη την Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Περασα την εκδοση 7.60.731 ολα ενταξει,σιγουρα ομως κανω κατι λαθος και δεν φορτωνει ο χαρτης(καινουργια εκδοση)πιστευω οτι εχω κανει λαθος στο φακελλο MAPS το ITA FOLDER και ITA.pak τους δημιουργουμε εμεις?Μπορει να ασχοληθει καποιος και να μου εξηγησει τι ακριβως εμπεριεχει ο φακελλος MAPS?Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία περνάς όλους τους χάρτες που κατέβασες δηλαδή grc(φακελος), wcl(φακελος), NaviGreece_2008.04.mlm, μέσα στο e:\maps. Ο wcl είναι ο ίδιος..

 

Οσο αφορα το δικο μου θεμα ενταξει βρηκα τη λυση.. Ειχα το λατινικο πληκτρολογιο..:X

 

Ως προγραμμα οντως ειναι ελαφρυτερο του Garmin αλλα παραμενει πισω στους χαρτες. Λουτσα, Αττικης την εχει σε 3 διαφορετικες πολεις.. Και καμια δεν εχει την οδο που μενω.

Link to comment
Share on other sites

Oταν παω να το τρεξω στο Ε90 μου βγαζει "unexpected error" και κλεινει.Τι ειναι λαθος;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Oταν παω να το τρεξω στο Ε90 μου βγαζει "unexpected error" και κλεινει.Τι ειναι λαθος;

 

Για την 7.60731 εκδοση μιλας? Αν ναι, τοτε μηπως πειραξες το settings.ini??

Link to comment
Share on other sites

Για την 7.60731 εκδοση μιλας? Αν ναι, τοτε μηπως πειραξες το settings.ini??

Μου το κανει και στην 7.60731 και στην 7.52409 και δεν εχω πειραξει τιποτα.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα κατευθειαν την 7.60731 και δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα σχετικα με την εγκατασταση, και το ανοιγμα της εφαρμογης, ακολουθοντας τον συγκεκριμενο οδηγο..

 

If you already have Sygic installed on your phone, please uninstalled.

You have 4 folders, 2577,Drive,Maps,Res, and one app in sis format (or uiq., wm., whatever you need). Copy them in the root of your memory card. Don't make any new folder(like Sygic or McGuider). Directly in the root of MMC(drive E). Folder "2577" is needed only for windows mobile.

Copy the map you need in folder "Maps" [iTA(folder) and inside ITA.pak]

Copy base worldmap inside folder "Maps"[WCL(folder) and inside WCL.pak]

Copy the "All Maps.MLM"file also in folder "Maps"(see image attached)

Download the voice you need and put it in "Voices" folder witch you will find inside "Res" Folder.

Go to your file manager, to "E", find the sis.file and run it. Now the app is installed.

Now, go to menu in "Aplications",find "McGuider" icon and run the software. Go to Settings/About and find your Device ID. Wright it down.

Go to well known russian forum and get your license using your device id.

Now, after starting the app,choose the map you copied in folder "Maps" (the one you use). You will be asked to activate the map. Do this using the license you just got from russian site.A message saying that "Map All Maps loaded"

Go outside, wait for GPS signal and after you got it, go navigate. Enjoy.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 7.199, όλες οι υπόλοιπες μου φαίνονται ίδιες.

 

πορεί βέβαια να προσφέρουν πράγματα που δεν μπορούμε να εντοπίσουμε άμεσα όπως καλύτερη διαχείριση ενέργειας, σταθερότητα στην συσνεχή χρήση ή πιο γρήγορο και απροβλημάτιστο επαναυπολογισμό διαδρομής.

Link to comment
Share on other sites

Εμαινα πρωσοπικα με ταλεπορισαι αλλα μπικε τωρα θα το δω στον δρομο πρωτες εντιποσεις ειναι καλες
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα με την έκδοση 7.60.. και το νέο χάρτη που αντιμετώπισα ήταν ότι δεν πήρε τον κωδικό από το site με την πρώτη. Χρειάστηκε να το κλείσω και να το ανοίξω κάνα δυο φορές μέχρι να δεχτεί τον κωδικό. Τίποτα άλλο μέχρι στιγμής.
Link to comment
Share on other sites

Για την 7.60731 εκδοση μιλας? Αν ναι, τοτε μηπως πειραξες το settings.ini??

Αυτο το προβλημα το ειχα και εγω,δεν πρεπει να εχεις φακελλο με το ονομα sygic,macguider και πρεπει οι φακελλοι να ειναι χυμα, μεσα στη καρτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, παιδιά που το δοκίμασαν είπαν οτι δουλεύει. Η 7.199 δεν συνεργάζεται με τον νέο χάρτη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...