Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Αν έχεις κινητό με λειτουργικό windows τότε θα πρέπει να ρωτήσεις στην ενότητα για windows mobiles. Αυτή η ενότητα είναι για κινητά με symbian, οπότε οι οδηγίες δεν μπορούν να σε βοηθήσουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αλλον υπολογιστη με xp το δοκιμασα και δουλευει κανονικα αρα το τηλεφωνο ειναι οκ.τελος παντων τωρα δεν εχω προβλημα αφου και αναβαθμιση δεν υπαρχει για τα υπολοιπα το bluetooth με εξυπηρετει.αν και θα δοκιμασω τους drivers χειροκινητα απο περιεργεια να δω τι θα κανει.το θεμα ειναι οτι τωρα εχω αλλο προβλημα και αυτο το φοβομουν πριν κανω format στο τηλεφωνο.ειχα εγκαταστησει το garmin ποιο παλια αργουσε πολυ να μου κλειδωσει δορυφορους,απο καποια στιγμη και μετα χωρις να κανω κατι δουλεψε πολυ καλα.τωρα τελευταια ηθελε να συνδεθει στο ιντερνετ για να δουλεψει αλλα δεν με πειραζε γιατι ειχα ιντερνετ ετσι και αλλιως,παντως δουλευε κανονικα.τωρα ομως μετα το format δεν κλειδωνει με τπτ αργει υπερβολικα.τα εχω κανει ολα σωστα.ξερει κανεις τι μπορει να γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Σε αλλον υπολογιστη με xp το δοκιμασα και δουλευει κανονικα αρα το τηλεφωνο ειναι οκ.τελος παντων τωρα δεν εχω προβλημα αφου και αναβαθμιση δεν υπαρχει για τα υπολοιπα το bluetooth με εξυπηρετει.αν και θα δοκιμασω τους drivers χειροκινητα απο περιεργεια να δω τι θα κανει.το θεμα ειναι οτι τωρα εχω αλλο προβλημα και αυτο το φοβομουν πριν κανω format στο τηλεφωνο.ειχα εγκαταστησει το garmin ποιο παλια αργουσε πολυ να μου κλειδωσει δορυφορους,απο καποια στιγμη και μετα χωρις να κανω κατι δουλεψε πολυ καλα.τωρα τελευταια ηθελε να συνδεθει στο ιντερνετ για να δουλεψει αλλα δεν με πειραζε γιατι ειχα ιντερνετ ετσι και αλλιως,παντως δουλευε κανονικα.τωρα ομως μετα το format δεν κλειδωνει με τπτ αργει υπερβολικα.τα εχω κανει ολα σωστα.ξερει κανεις τι μπορει να γινεται?

 

Κοίτα, όσον αφορά το GPS, παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο στο χρόνο που απαιτείται για να κλειδώσουν οι δορυφόροι, όπως ο καιρός, το σημείο που βρίσκεσαι και άλλοι. Ειδικά η πρώτη φορά είναι αυτή που αργεί περισσότερο απ'όλες. Πήγαινε στις Ρυθμίσεις-Τηλέφωνο-Ρυθμίσεις Εφαρμογών-Εντοπισμός Θέσης- Μέθοδοι Εντοπισμού Θέσης και έλγξε οτι το Ενσωματωμένο GPS είναι ενεργοποιημένο/ Αν δε θέλεις να συνδέεσαι στο ίντερνετ απνεργοποιείς τα υπόλοιπα, αλλά καλό είναι να αφήσεις ενεργοποιημένο και το Υποβοηθούμενο GPS. Στη συνέχεια άνοιξε το NOKIA Maps, περίμενε να κλειδώσει αυτό και μετά άνοιξε το Garmin. Αυτό μόνο την πρωτη φορά. Μετά άνοιε κατ'ευθείαν το Garmin.

...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

δεν ξερω ποσο θα βοηθησει αυτο που θα πω αλλα στο νοκια 701 δουλευει αψογα το garmin 5.00.50.με τις ιδιες οδηγιες απο νοκια 86. μπηκε και δουλευει κανονικα.

μονο μια ερωτηση εχω να κανω..αν βρω αναβαθμιση σε καποιον απο τους χαρτες..πως μπορω να τους βαλω.

επισης μια αποψη καθαρα δικια μου..ειναι πιστευω ο καλυτερος πλοηγος γιατι εχει και για την θαλασσα(για οσους ασχολουνται)

Link to comment
Share on other sites

μονο μια ερωτηση εχω να κανω..αν βρω αναβαθμιση σε καποιον απο τους χαρτες..πως μπορω να τους βαλω.

Θα διαγράψεις τον προηγούμενο χαρτη και θα επικολλήσεις στην θέση του τον νεώτερο με την ίδια ονομασία!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

λιγη βοηθεια πριν προχωρησω σε αναβαθμηση,εβαλα τον garmin 5.00.50.και εχει καποια καλληματα στην αφη..αλλα σε ολα τα αλλα δουλευει..

βρηκα την εκδοση 5,00,60 η ποια μαλλον λυνει το προβλημα αφης..

οι οδηγειες ειναι

Download this files - Symbian S60 (version 3 and 5) only, most modern Nokia's phone.

Extract with the password is tom1807

Copy all files and folders, except the "Unlock" folder to the root folder of your SD Card (Example: E:\)

Run GarminMobileXT.sis from your phone to complete the installation.

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν πρεπει να σβησω η να αφησω το φακελο 5,00,50.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κρατήσεις τα .UNL για να μην κάνεις την διαδικασία από την αρχή. Απλά θα πάρεις τα .UNL με copy/paste και τους χάρτες εαν δεν θέλεις να τους μετονομάζεις ξανά σε ένα φάκελο του υπολογιστή σου θα διαγράψεις το κατάλογο Garmin από την κάρτα και την εφαρμογή, τους καταλόγους private, resource, sys μην τους πειράζεις. Μετά ακολουθείς την ίδια διαδικασία δηλαδεί paste τα καινούρια αρχεία στην κάρτα αν σε ρωτήσει για αντικατάσταση επέλεξε Ναι και paste τα .UNL που κράτησες (+χάρτες) σε 5 λεπτά θα έχεις ξεμπερδέψει.

 

Αν θέλεις δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση μόνο το .sis και να μην πειράξεις τα υπόλοιπα. Αν θυμάμαι καλά θα λειτουργεί! Αν δεν τότε κάνεις τα παραπάνω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι θελω τον garmin γιατι εχει μεσα και τον ναυτικο χαρτη.δεν ξερω καποιο αλλον πλοηγο που να εχει και για το αιγαιο.αν καποιος γνωριζει θα ηθελα να μου το πει..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Όταν δεν μας αφήνει το τηλέφωνο να εγκαταστήσουμε το .sis, τι κάνουμε?

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ > Αδυναμία εγκατάστασης αρχείων sis/sisx :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω το nokia E66 και χρησημοποιουσα το gps μια χαρα. εγκατεστημενο προγραμμα το garmin.

μια φορα οταν εκλεισα το προγραμμα , οταν πηγα να το ξαναανοιξω δεν βρισκει καθολου δορυφορους.

και στο nokia maps μου βγαζει μονιμα καποιες κοκκινες μπαρες να αναβοσβηνουν και στο garmin δεν μου βρισκει καθολου δορυφορους .

τι να κανω? το χρησιμοποιησα αρκετα και ηταν αρκετα αξιοπιστο το gps.

 

αναβαθμισεις δεν εχω κανει ποτε γιατι δεν μου χρειαστηκαν.

εχει να προτεινει κανεις καμια ιδεα?????

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλώς ήρθες.. Η μόνη λύση που γνωρίζω είναι να κάνεις hard format στην συσκευή και μετά να το περάσεις από την αρχή.

 

Μέχρι τότε που χρησιμοποιούσα το garmin αλλά και posts που έχω διαβάσει αργότερα δεν έχω βρει ποιο αρχείο δημιουργεί το πρόβλημα και δεν μπορώ να προτείνω κάτι καλύτερο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...