Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απεγκατασταση χρειαζεται μονο αμα θες να βαλεις την standalone εκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε ναι απο περσυ που εβαλα το Garmin μεχρι τωρα εχουν βγει 3 updates χαρτων και σε μερικους νομους εδω δεν εγινε η παραμικρη διαφορα στην καλυψη... αρα υπολογιζω μεχρι να καλυφθει 80% ο νομος Θεσσαλονικης και 60% ο νομος Σερρων θα ειμαι στην ηλικια για προωρη συνταξιοδοτηση οποτε δεν μπαινω στον κοπο ξανα να αναβαθμισω χαρτες!

 

Παντως βλεπω οτι στους περισσοτερους νομους το ποσοστο καλυψης ειναι αρκετα μεγαλο.

Μονο η κεντρικη Μακεδονια εχει τοσο χαμηλα ποσοστα. Ελπιζω οτι στις επομενες εκδοσεις να δουλεψουν και δω πανω λιγο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλά κάνετε και ζητάτε παραπάνω κάλυψη και έτσι είναι το σωστό, αλλά ρίξτε μια ματιά να δείτε τι καλύπτουν και οι άλλες μεγάλες εταιρείες και θα δείτε ότι δεν καλύπτουν όλοι στο ίδιο ποσοστό.Ο Autodrive είναι κορυφαίος χάρτης.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλά κάνετε και ζητάτε παραπάνω κάλυψη και έτσι είναι το σωστό, αλλά ρίξτε μια ματιά να δείτε τι καλύπτουν και οι άλλες μεγάλες εταιρείες και θα δείτε ότι δεν καλύπτουν όλοι στο ίδιο ποσοστό.Ο Autodrive είναι κορυφαίος χάρτης.

 

Σιγουρα σαυτο εχεις δικιο. Μπορει στην κεντρικη μακεδονια να μην ειναι η καλυψη τοσο καλη και να παραπονιομαστε αλλα στις αλλες περιοχες ειναι αρκετα υψηλη.

 

Περιφέρεια Πελοποννήσου: 100%

Περιφέρεια Ηπείρου: 100%

Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδος: 100%

Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας: 100%

Περιφέρεια Θεσσαλίας: 100%

Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδος: Σχεδόν 100% (απομένει μικρή περιοχή της Βόρειας Εύβοιας)

Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης: Ροδόπης (100%), Έβρου (100%), Ξάνθης (75%), Δράμας (90%), Καβάλας (70%)

Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας: Ημαθίας (100%), Θεσσαλονίκης (50%), Πέλλης (55%), Πιερίας (40%), Χαλκιδικής (40%), Σερρών (35%), Κιλκίς (30%)

Περιφέρεια Ιονίων Νήσων: Κέρκυρας (100%), Κεφαλληνίας (100%), Λευκάδος (100%)

Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου: Χίου (85% - νήσος Χίου)

Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου: Δωδεκανήσου (50% της Ρόδου)

Περιφέρεια Αττικής: 70% Πειραιάς (45% - Αργοσαρωνικός)

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έκδοση???

 

Του προγράμματος;

τελευταία είναι η 5.00.50

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πραγμα ειναι

Απλα τον εξωτερικο δεκτη τον εχεις μονιμα στο αμαξι και εχεις το κινητο ελευθερο.

Οπως βολευεται κανεις!

 

σιγουρα ειναι θεμα γουστου,αλλα με το υποβοηθουμενο πρωτον δεν χρειαζεται να κουβαλας μαζι σου τον εξωτερικο δεκτη (και ποσο μαλον να ξοδευτεις για κατι που κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι αχρηστο) και δευτερον και βασικοτατο οτι αν εχεις και ανοικτη ακροαση bluetooth στο αυτοκινητο οπως εγω,παει -εχασε την μπαλα το κινητακι-!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Μία απορία? Μας χρειάζονται και οι 3 χάρτες (anavasis, auto drive, bluechart) να έχουμε στο τηλέφωνο ή αν έχουμε μόνο autodrive είμαστε καλυμένοι? Οι άλλοι που χρείάζονται?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα . :)

 

Τα εχουμε πει αυτα ..

 

Ο bluechart ειναι ναυτικος χαρτης

Ο anavasis ειναι κατα κυριο λογο για επαρχια

Ο autodrive καλυπτει τις μεγαλες πολεις .

 

Οποτε ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Tο θεμα της μπαταριας απο παλιοτερες εκδοσεις εχει λυθει;
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

έχει βγει ανάβασις 4.13 η κάνω λάθος ?

http://www.anavasi.gr/news.php

 

Tο θεμα της μπαταριας απο παλιοτερες εκδοσεις εχει λυθει;

Ναι εχει λυθει εαν θυμαμαι καλα απο την 5.00.20 και μετα ειναι ok.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα POI του Garmin δεν βρίσκω πουθενά τις Παραλίες. Δεν υπάρχει πουθενά;

 

Υπάρχουν στη κατηγορία Αξιοθέατα > Πάρκο ψυχαγωγίας/θεματικό πάρκο

 

Ελληνικές φωνές που υπάρχουν?

 

Με μια αναζήτηση στο google θα τις βρεις;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από azakan5678 http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/viewpost.gif

έχει βγει ανάβασις 4.13 η κάνω λάθος ?

 

http://www.anavasi.gr/news.php

 

είναι έτοιμος σε .img 3σε1 ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Και για οσους ταξιδευουν στην ΕΕ ας κατεβασουν τον Garmin City Navigator Europe NT 2010 απο τορρεντς (O-Demonoid) ειναι πολυ πιο καλος απο τον 2009 και πολυ μικροτερος (1.7gb)..

Για οσους σκεφτονται να πανε Ελβετια για το ματς της Εθνικης τον Σεπτεμβρη οδικως ειναι απαραιτητο :)

Link to comment
Share on other sites

Πάω να εγκαταστήσω POI στο κινητό μου (έχω Garmin) με τον POI loader και μου βγάζει αυτό το σύστημα λάθους: Τα Windows δεν είναι δυνατό να βρουν το Garmin\sox.exe. Τι κάνω λάθος;

 

Επίσης ότι δεν μπορούν να μεταφέρουν το αρχείο wav. Αφού mp3 είναι μέσα στο φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Πάω να εγκαταστήσω POI στο κινητό μου (έχω Garmin) με τον POI loader και μου βγάζει αυτό το σύστημα λάθους: Τα Windows δεν είναι δυνατό να βρουν το Garmin\sox.exe. Τι κάνω λάθος;

 

Επίσης ότι δεν μπορούν να μεταφέρουν το αρχείο wav. Αφού mp3 είναι μέσα στο φάκελο.

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα... κάνε μία αναζήτηση στο google για το sox.exe και θα βρεις να το κατεβάσεις και να το βάλεις στο φάκελο (νομίζω) που έχεις στον υπολογιστή σου το POI Loader. Έχει info από όπου το βρεις. Απλά google it !!!

 

Πάντως, έχω βάλει μόνο για τα ραντάρ τις φωνές, αλλά δεν ακούγεται τίποτα. Ξέρει κανείς κάτι???

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα.Παω να κανω την εγγατασταση συμφωνα με τις οδηγιες και εχει να αντιγραψο καποιους φακελους χιμα στην καρτα μνημης(Μιλαω για την εγγατασταση του garmin 5.00.50).Ενας απο αυτους τους φακελους λεγετε private,στην καρτα ομως υπαρχει ενας φακελος με το ιδιο ονομα.Αντικατασταση δεν με αφινει να κανω.Τι να κανω να αντιγραψο τα περιεχομενα του μεσα στον φακελο της καρτας? η δεν θα το διαβαζει επιδι εχει και αλλα αρχια μεσα ο φακελος του κινιτου?

 

Ακυρο.Το εκανα. Κατι αλλο να ρωτησω ρε παιδια οταν λεμε 3σε1 χαρτης για να βαλουμε αλλους 2 χαρτες,τι χαρτες μπορουμε να βαλουμε? και πως διαλεγουμε οποιον θελουμε?

 

 

Το κουμπακι http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif υπαρχει για καποιο λογο

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα... κάνε μία αναζήτηση στο google για το sox.exe και θα βρεις να το κατεβάσεις και να το βάλεις στο φάκελο (νομίζω) που έχεις στον υπολογιστή σου το POI Loader. Έχει info από όπου το βρεις. Απλά google it !!!

 

Πάντως, έχω βάλει μόνο για τα ραντάρ τις φωνές, αλλά δεν ακούγεται τίποτα. Ξέρει κανείς κάτι???

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Βρήκα το αρχείο που λες και η εγκατάσταση έγινε κανονικά. Μόνο που στο πρόγραμμα Garmin δεν μου βγάζει πουθενά ούτε εικονίδια ούτε ηχητική προειδοποίηση, αν και το POI Loader μου έδινε συγχαρητήρια για την εγκατάσταση των POI.

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

 

Και κάτι ακόμα. Το Garmin έχει και αυτό περασμένα POI για κάμερες ταχύτητας, αλλά κι αυτές δεν φαίνεται να δουλεύουν. Ελπίζω κάποιος να έχει λύσει αυτά τα προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο να ρωτησω ρε παιδια οταν λεμε 3σε1 χαρτης για να βαλουμε αλλους 2 χαρτες,τι χαρτες μπορουμε να βαλουμε? και πως διαλεγουμε οποιον θελουμε?

 

δεν διαλέγεις... τους εχεις διαθεσιμους ολους ανα πασα στιγμη αρκει να ειναι στον φακελο garmin και να εχουν τα καταλληλα ονοματα

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

δεν διαλέγεις... τους εχεις διαθεσιμους ολους ανα πασα στιγμη αρκει να ειναι στον φακελο garmin και να εχουν τα καταλληλα ονοματα

 

Φυσικά και διαλέγεις ;) Μέσα από το πρόγραμμα επιλέγεις όποιον χάρτη θέλεις

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και διαλέγεις ;) Μέσα από το πρόγραμμα επιλέγεις όποιον χάρτη θέλεις

 

μονο αν θελεις να αποκλεισεις καποιον, διαφορετικα ειναι ολοι διαθεσιμοι.. κανω λαθος?

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

μονο αν θελεις να αποκλεισεις καποιον, διαφορετικα ειναι ολοι διαθεσιμοι.. κανω λαθος?

 

Τους βλεπεις ολους οσους εχεις περασει και επιλεγεις αυτον(αυτους) που θες να χρησιμοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...