Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eιναι ο νεωτερος της ειδιας εταιριας λογικα και καλυτερος.. εγω στην περιοχη μου δεν ειδα καποιες διαφορες αλλα ειναι μεγαλυτερος σε μεγεθος απο τον 3.43. Εαν θελεις να τον δοκιμασεις τον εχουν ανεμασει ποιο πισω μελη του φορουμ :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, εγκατέστησα το Garmin στο κινητό μου και η εφαρμογή τρέχει κανονικά. Όταν όμως πάω δω αν ακολούθησα σωστά την διαδικασία (ρυθμίσεις/σύστημα/1), βλέπω μεν το card id μου αλλά στο σήμα βλέπω όλες τις γραμμούλες κίτρινες (αυτό τώρα είναι full ή καθόλου σήμα???). Αν αυτό σημαίνει ότι δεν έχω σήμα, παέι να πεί ότι έκανα κάτι λάθος ή είναι λόγω του ότι βρίσκομαι στο σπίτι?

 

edit... Τώρα βλέπω ότι η πρώτη γραμμούλα έγινε πορτοκαλί, οπότε πριν δεν έιχα καθόλου σήμα... Τώρα αυτό με τη μία μόνο γραμμούλα τι σημαίνει? (Στον οδηγό λέει ότι πρέπει να έχω full σήμα)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

paidia perasa ton xarti europe kati kai mou leei oti dn einai analutikos kai pali dn mporw na valw dieu8insi spitiou kai oute tpt dieu8insis vgazei pou8ena:(:(:(

Ti kanw la8os re paidia???

Auto to perasa monos itan original to cd tou xarti kai perasa spasmeno code gia na kanw reg ton xarti:(

Plz Help me:!:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγκατέστησα το Garmin στο κινητό μου και η εφαρμογή τρέχει κανονικά. Όταν όμως πάω δω αν ακολούθησα σωστά την διαδικασία (ρυθμίσεις/σύστημα/1), βλέπω μεν το card id μου αλλά στο σήμα βλέπω όλες τις γραμμούλες κίτρινες (αυτό τώρα είναι full ή καθόλου σήμα???). Αν αυτό σημαίνει ότι δεν έχω σήμα, παέι να πεί ότι έκανα κάτι λάθος ή είναι λόγω του ότι βρίσκομαι στο σπίτι?

 

edit... Τώρα βλέπω ότι η πρώτη γραμμούλα έγινε πορτοκαλί, οπότε πριν δεν έιχα καθόλου σήμα... Τώρα αυτό με τη μία μόνο γραμμούλα τι σημαίνει? (Στον οδηγό λέει ότι πρέπει να έχω full σήμα)

 

Ευχαριστώ.

 

Για το σημα θα προτεινα να βγεις καταρχην εξω (αν και εχει κρυο :p)

και να ανοιξεις το πληκτρολογιο .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

dokimasa plohghsh me to garmin kai anavasis me autodrive alla me vgazi toulaxiston 5-7 metra pio pisw,kai etsi mperdeuese otan einai na stripsis kapou.episis kai o xartis pou exei mesa tis nokia o route me vgazi 2-4 m pisw iparxi kamia rithmisi gia auto?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι προβληματικη απλα ακομα ειναι Beta το routing το λεει και στο επισημο site της αναβασης,σε μενα πηγα μεχρι και 150 χλμ.διαδρομη σε μεγελυτερες βγαζει σφαλμα μνημης

δηλαδη δεν μπορει να υπολογισει.Υπομονη θα φτιαχτει.

 

Παιδια καλησπέρα.

Στο 6110 που εγκατέστησα τον 3,5,0 και του έβαλα να υπολογίσει διαδρομή Ηγουμενίτσα - Πειραιά (τετρακόσια κάμποσα χιλιόμετρα) δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα. Τελικά μήπως παίζει ρόλο και η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Πηγενε σε ενα λιμανι και κανε οσο ζουμ μπορεις εκει θα δεις καποιες γραμμες με καφε χρωμα πηγαινε επανω σε αυτες και δεν εαν σου βγαζει κινεζικα..

 

Το χαρτη τι ονομασια του εχεις δωσει?

 

Εαν θελεις σου ανεβαζω τον δικο μου χαρτη να δοκιμασεις.

 

Παντος τον παρεξηγησες το χαρτη ειναι πολη καλος το καλοκαιρη θα τον δω και στην πραξη..

 

Υ.Γ.

Καλυτερα να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες οπως σου ειπε και ο @br492 :)

 

GMAPPROM τον εχω ονομασει!αλλα οταν ειμαι απο ψιλα μου διχνει τις γραμμες που μου λες!οταν κανω ζουμ οχι!!εχω μεσα 3 χαρτες!οταν εσβυσα τον εναν τοτε δουλευε (παλθ με κινεζικα ομως!)εσβυσα τον auto drive(hellas)!ti mporei να φταει?

οσο για τα αγγλικα που γραφω εινα γιατι γραφω απο το κοινιτο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Μιας και δεν είναι εφικτό να διαβάσω και τις 89 σελίδες με απαντήσεις, είπα αν δεν είναι κακό να κάνω απευθείας την ερώτησή μου.

Εγώ μόλις απέκτησα το 6120, και έχω φορτώσει το πρόγραμμα κανονικά, βλέπω και τους χάρτες, αλλά φυσικά δεν έχω gps ενσωματωμένο στο κινητό.

Απ'ότι κατάλαβα ένα δέκτη bluetooth gps αν αγοράσω και το βάζω να συνδέεται στο κινητό θα λύσω τα προβλήματά μου.

Ξέρετε κανένα φθηνό; Τι αξίζει λέτε; να πάρω κανονική συσκευή gps, ή ένα τέτοιο δέκτη;

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

GMAPPROM τον εχω ονομασει!αλλα οταν ειμαι απο ψιλα μου διχνει τις γραμμες που μου λες!οταν κανω ζουμ οχι!!εχω μεσα 3 χαρτες!οταν εσβυσα τον εναν τοτε δουλευε (παλθ με κινεζικα ομως!)εσβυσα τον auto drive(hellas)!ti mporei να φταει?

οσο για τα αγγλικα που γραφω εινα γιατι γραφω απο το κοινιτο!

Δεν σου λεω για της κοκκινες γραμμες αλλα για της καφε πηγαινε σε ενα λιμανι και φερε το ζουμ στο τερμα δεν μπορει λογικα θα της βλεπεις.. Για τα κινεζικα δεν ξερω τι να σου πω! εαν θελεις σου ανεβαζω να δοκιμασεις το δικο μου χαρτη..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου λεω για της κοκκινες γραμμες αλλα για της καφε πηγαινε σε ενα λιμανι και φερε το ζουμ στο τερμα δεν μπορει λογικα θα της βλεπεις.. Για τα κινεζικα δεν ξερω τι να σου πω! εαν θελεις σου ανεβαζω να δοκιμασεις το δικο μου χαρτη..

 

ανεβασε τον φιλε αν μπορεις!πιραζει που εχω αλλους 2?(τις γραμμεσ που λες τι βλεπω μονο απο μικρο ζουμ!οταν κατεβενω πιο κατω εξαφανιζοντε!!!

Link to comment
Share on other sites

Oταν λες πειραζει που εχεις αλλους 2 τι θελεις να πεις?

 

Τον βαζω να ανεβει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Oταν λες πειραζει που εχεις αλλους 2 τι θελεις να πεις?

 

Τον βαζω να ανεβει.

 

1 χαρτη με τιις οδους και και πολεις και τον αναβασισ!θα δουλεθουν και οι 3 μαζι??

 

οταν εσβησα τον εναν τοτε δουλευε κανονικα ο τηαλασιος χαρτης σε ολλα τα ζουμ!!παλι με κινεζικα ομως!

Link to comment
Share on other sites

Nαι στο Garmin μπορεις να βαλεις μεχρι 3 διαφορετικους χαρτες και να δουλευουν ταυτοχρονα.

 

H γλωσσα του τηλεφωνου σου ειναι στα ελληνικα?

 

 

 

 

Yπαρχει και η http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Nαι στο Garmin μπορεις να βαλεις μεχρι 3 διαφορετικους χαρτες και να δουλευουν ταυτοχρονα.

H γλωσσα του τηλεφωνου σου ειναι στα ελληνικα?

 

 

ναι φυσικα!ο ενας χαρτης με τους δρομους εχει ελληνικους χαρακτηρες και ο αναβασισ αγγλικους

Link to comment
Share on other sites

τελικα πρεπει μεσω του προγραμματος να απενενεργοποιω τον ενα χαρτη για ναδουλευει ο αλλος!

φαινετε καλος αλλα οταν εχω το βελος σε ορισμενα simia moy vgazei kinezika ,στα περισσοτερα οχι!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απο τους χαρτες που ειχε στην αρχη (τους 3 σε 1) ποιοι εχουν ανανεωθει ? Και σε ποια εκδοση (απο ποια που ηταν πριν) εχουν παει ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια για Ν82.Εχω δοκιμασει να το περασω σε δυο τηλεφωνα και στα δυο (το ενα του κουτιου) την πρωτη φορα που ανοιξα το προγραμμα και πηγα να βρω το card id μου εβγαλαν οτι η εφαρμογη θα κλεισει για λογους ασφαλειας και απο εκει και περα το τηλεφωνο παρουσιαζε κολυματα και πετουσε και την εφαρμογη (εξαφανιζε το εικονιδιο).Μηπως τα Ν82 εχουν προεγκαταστημενο καποιο antivirus που μπλοκαρει τις εφαρμογες; Το στεινετε βγαζοντας το nokia maps,τι χτυπαει τελικα στα Ν82;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια για Ν82.Εχω δοκιμασει να το περασω σε δυο τηλεφωνα και στα δυο (το ενα του κουτιου) την πρωτη φορα που ανοιξα το προγραμμα και πηγα να βρω το card id μου εβγαλαν οτι η εφαρμογη θα κλεισει για λογους ασφαλειας και απο εκει και περα το τηλεφωνο παρουσιαζε κολυματα και πετουσε και την εφαρμογη (εξαφανιζε το εικονιδιο).Μηπως τα Ν82 εχουν προεγκαταστημενο καποιο antivirus που μπλοκαρει τις εφαρμογες; Το στεινετε βγαζοντας το nokia maps,τι χτυπαει τελικα στα Ν82;

 

Είναι προφανές ότι κάνεις λάθος στην εγκατάσταση,σε διαβεβαιωνω ότι τα Ν82 δεν έχουν κανένα πρόβλημα με την εφαρμογή GARMIN.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα παιδιά...

 

Έχω κατεβάσει 6 (!) φορές και τα δύο κομμάτια απο διάφορους servers (3 σε 1 απο Aisopos) και είναι corrupted... Καμμία ιδέα;Το έχει κάνει κανένας πρόσφτα;

Link to comment
Share on other sites

φιλε rstropol δεν κανω κατι λαθος τα ιδια βηματα κανω και σε Ν95 και δεν παρουσιαζουν κανενα προβλημα ενω τα Ν82 μου πετανε σφαλμα στο πρωτο ανοιγμα και στην συνεχεια αρχειζουν τα τρελα
Link to comment
Share on other sites

kalispera.giati otan vazw mia poreia sto xarti pou einai 35 xiliometra mou ti vgazi oti tha ti dianisw se 2 ores?episis ama valo ligotera xilometra se alli poreia tha mou ti vgali nai men ligoteri ora alla oxi auti pou prepei.mipos rithmizoume kati mesa sto fakelo?
Link to comment
Share on other sites

φιλε rostropol δεν κανω κατι λαθος τα ιδια βηματα κανω και σε Ν95 και δεν παρουσιαζουν κανενα προβλημα ενω τα Ν82 μου πετανε σφαλμα στο πρωτο ανοιγμα και στην συνεχεια αρχειζουν τα τρελα.........

 

Τότε το Ν82 σου έχει πρόβλημα ως προς την κάρτα μνήμης του,έχει αναφερθεί και σε άλλα σχετικά με αυτό threads και έχω και ιδία πείρα,συνιστώ format και μετά όλα θα πάνε καλά νομίζω;)

Link to comment
Share on other sites

τελικα πρεπει μεσω του προγραμματος να απενενεργοποιω τον ενα χαρτη για ναδουλευει ο αλλος!

φαινετε καλος αλλα οταν εχω το βελος σε ορισμενα simia moy vgazei kinezika ,στα περισσοτερα οχι!

Εγω θα σου προτεινα να κανεις πληρη απεγκατασταση του προγραμματος και να τα ξανα περασεις απο την αρχη. Κατεβασε το αρχειο που εχει ανεβασει ο @Aisopos στο 1 ποστ με το ονομα 3 ξεχωριστοι χαρτες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα παιδιά...

 

Έχω κατεβάσει 6 (!) φορές και τα δύο κομμάτια απο διάφορους servers (3 σε 1 απο Aisopos) και είναι corrupted... Καμμία ιδέα;Το έχει κάνει κανένας πρόσφτα;

 

gia dokimase kai ayta ta link

 

 

se emena douleuoun kanonika

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω install το gamin και παίρνω το μήνυμα ότι η πιστοποίηση έχει λήξει ακόμα και αμα αλλάξω ημερομηνία. Βέβαια προσπαθώ να το εγκαταστήσω με σύνδεση με το pc κάνοντας install από την κάρτα . Πρέπει οπωσδήποτε να έχω file manager ? Και αν ναι ποιόν προτείνετε ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...