Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε αλλη μια αποκλειστικοτητα ο Autodrive 1.30 ελληνικος για το pc mapsource στο φακελο garmin extra.δεν υπαρχει πουθενα και αυτον τον ετιαξα απο το χαρτη για το κινητο.

μη ξεχασετε να κατεβασετε και τον οδηγο εγκαταστασης how_to_install_maps_without_registry_and_setup_by_aris στον ιδιο φακελο για να μπορεσετε να τον εγκαταστησετε αυτον και αλλους.θα καταλαβετε.

 

επισης GARMAP_SOUTHERN_AFRICA_STREETMAPS_series_march_2008 ανεβηκε.πολυ καλος χαρτης για την Νοτια Αφρικη για οποιον θελει.πρεπει να χει διαμαντια εκει απο οτι ξερω ;-)

 

πειτε μου αν θα σας δουλεψει ο autodrive μετα οπως σε εμενα

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορω να βρω τα ΡΟΙ..

Μηπως να μοθ δωσει καποιος ενα λινκ??

 

Χρονια Πολλα

εχει δωθει αρκετες φορες ..

και αυτο http://www.index.pois.gr/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

σε αλλη μια αποκλειστικοτητα ο Autodrive 1.30 ελληνικος για το pc mapsource στο φακελο garmin extra.δεν υπαρχει πουθενα και αυτον τον ετιαξα απο το χαρτη για το κινητο.

μη ξεχασετε να κατεβασετε και τον οδηγο εγκαταστασης how_to_install_maps_without_registry_and_setup_by_aris στον ιδιο φακελο για να μπορεσετε να τον εγκαταστησετε αυτον και αλλους.θα καταλαβετε.

 

επισης GARMAP_SOUTHERN_AFRICA_STREETMAPS_series_march_2008 ανεβηκε.πολυ καλος χαρτης για την Νοτια Αφρικη για οποιον θελει.πρεπει να χει διαμαντια εκει απο οτι ξερω ;-)

 

πειτε μου αν θα σας δουλεψει ο autodrive μετα οπως σε εμενα

 

Εκανα τη διαδικασία και δουλεύει οκ. Μπράβοοοοοοοοοοο Άρη.!! Τόσο καιρό δεν μπορύσα να ανοίξω το pc mapsource. Tnks.

Link to comment
Share on other sites

ο μοναδικος χαρτης αυτη τη στιγμη που εχω για pc mapsource στο φακελο ειναι ο παραπανω autodrive και αυτον τον ανεβασα γιατι δεν υπαρχει οπως ειπα και τον εφτιαξα εγω.

συντομα θα φτιαξω και θα ανεβασω οδηγο πως να κανετε χαρτες για το pc mapsource απο χαρτες για το κινητο.στην ουσια πως θα μπορειτε ολους τους χαρτες που εχω ανεβασμενους να τους κανετε για το mapsource ....!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι: 1) όταν λέμε να κοπιάρουμε όλα τα περιεχόμενα του MMC χύμα στο root, υπάρχουν ήδη κάποιοι φάκελοι (πχ. system, sys ktl) για τους οποίους με ρωτάει αν θέλω να κάνω overwrite. Τι πρέπει να κάνω? Και αν κάνω overwrite, δεν θα χάσω πολύτιμα files?

 

2) Έκανα ότι έκανα, εμφανίστηκε κανονικά το application Garmin, αλλά οταν ανοίγει, εκεί που ψάχνει συσκευή GPS, λέει δεν βρίσκει. Αυτό σημαίνει ότι απλά δεν εχω κάνει καλά την εγκατάσταση ή κάτι πάει στραβα με το Ν95 8gb???

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1) Επιλεγεις overwrite δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

 

2) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2246694#post2246694

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πω, πω, δεν θα το έβρισκα με τίποτα!! Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!

 

Τώρα μου βγάζει ένα φισοφαγομένο μήνυμα στα ελληνικά και όταν πατάω οκ μου ζητάει εναν 25ψήφιο κωδικό. Δεν έχω κάνει σωστά τα βήματα για το Garmini ή για τον χάρτη που έχω ρίξει χύμα μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Kαπου εχεις κανει λαθος! Εαν το ψαξεις λιγο θα το βρεις..

 

Διαβασε προσεκτικα της οδηγιες απο το 1 ποστ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

:superman:σε αλλη μια αποκλειστικοτητα ο Autodrive 1.30 ελληνικος για το pc mapsource στο φακελο garmin extra.δεν υπαρχει πουθενα και αυτον τον ετιαξα απο το χαρτη για το κινητο.

μη ξεχασετε να κατεβασετε και τον οδηγο εγκαταστασης how_to_install_maps_without_registry_and_setup_by_aris στον ιδιο φακελο για να μπορεσετε να τον εγκαταστησετε αυτον και αλλους.θα καταλαβετε.

 

Χρονια πολλα σε ολους και καλο ΠΑΣΧΑ.Τελειος :thanks: aristotelhs2060

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Help!!!

 

Εγκατέστησα το 4.10.80 (απο το rapidshare του Aris - greek and english μονο), δημιουργησα το .unl κανονικα, εκανα τη ρυθμιση για να μην ψαχνει bluetooth gps και πήγαν ολα οκ (μου εβγαλε σημα δορυφορου κλπ)

 

Το προβλημα ειναι με τον χαρτη. Εβαλα τον 3_1 παλι απο του Aris. Τον κοπιαρα στο folder Garmin χυμα (σωστό?) δημιουργησα το .unl με τα δυο ΜapIds (κανα αφου οι χαρτες ειναι 3, γιατι τα ΜapIds ειναι δύο? 822 και 254), το κοπιαρα κι αυτο στο folder Garmin. Οταν ομως παω να τρεξω την εφαρμογη, ενω μου βγαζει την αρχική σελίδα, μετα απο λίγο απλα με πετάει έξω στο menu χωρις να κανει τπτ!!! Τι φταίει????

 

 

Ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Help!!!

 

Εγκατέστησα το 4.10.80 (απο το rapidshare του Aris - greek and english μονο), δημιουργησα το .unl κανονικα, εκανα τη ρυθμιση για να μην ψαχνει bluetooth gps και πήγαν ολα οκ (μου εβγαλε σημα δορυφορου κλπ)

 

Το προβλημα ειναι με τον χαρτη. Εβαλα τον 3_1 παλι απο του Aris. Τον κοπιαρα στο folder Garmin χυμα (σωστό?) δημιουργησα το .unl με τα δυο ΜapIds (κανα αφου οι χαρτες ειναι 3, γιατι τα ΜapIds ειναι δύο? 822 και 254), το κοπιαρα κι αυτο στο folder Garmin. Οταν ομως παω να τρεξω την εφαρμογη, ενω μου βγαζει την αρχική σελίδα, μετα απο λίγο απλα με πετάει έξω στο menu χωρις να κανει τπτ!!! Τι φταίει????

 

 

Ευχαριστω!!!!

οι χαρτες αυτοι οι συγκεκριμενοι δεν ειναι συμβτοι με την εκδοση 80 της εφαρμογης μαλλον...

Link to comment
Share on other sites

οι χαρτες αυτοι οι συγκεκριμενοι δεν ειναι συμβτοι με την εκδοση 80 της εφαρμογης μαλλον...

 

Ωχ ναι!!! Κοίτα να δεις πάνω που χάρηκα.....Και η πλάκα είναι πως ήθελα να περάσω την έκδοση 60 για σίγουρα, αλλά δεν την βρήκα στο folder του Aris.....Κρίμα....

 

Οπότε αλλάζω χάρτη ή να ψάξω να βρω την έκδοση 60?? Έχει σημαντικές διαφορές η 80? (είδα ένα .doc με τις διαφορές τους, αλλά δεν κατάλαβα αν όντως στην πράξη υπάρχουν σημαντικές διαφορές....)

 

Όποιος μπορεί να επιβεβαιώσει ή όχι τα περί μη συμβατότητας, θα το εκτιμούσα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ολοι οι χαρτες ειναι συμβατοι με ολες τισ εκδοσεις.το αν δεν ξεκιναει η τελευταια με καποιους χαρτες μεσα δεν εχει να κανει με τους χαρτες αλλα με καποιο αρχειο της εφαρμογης που δεν εχουμε βρει ποιο ειναι ή καταλοιπα προηγουμενης εκδοσης.αν θελετε να το προσπαθησετε για να τους κανετε να δουλεψουν δειτε προηγουμενα Post.καποιοι οπως εγω τα καταφεραν με ενα τροπο (τον εχω κανει post) αλλοι με αλλον.επαναλαμβανω δεν ειναι θεμα χαρτων
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ωχ ναι!!! Κοίτα να δεις πάνω που χάρηκα.....Και η πλάκα είναι πως ήθελα να περάσω την έκδοση 60 για σίγουρα, αλλά δεν την βρήκα στο folder του Aris.....Κρίμα....

 

Οπότε αλλάζω χάρτη ή να ψάξω να βρω την έκδοση 60?? Έχει σημαντικές διαφορές η 80? (είδα ένα .doc με τις διαφορές τους, αλλά δεν κατάλαβα αν όντως στην πράξη υπάρχουν σημαντικές διαφορές....)

 

Όποιος μπορεί να επιβεβαιώσει ή όχι τα περί μη συμβατότητας, θα το εκτιμούσα.

 

Ευχαριστώ.

 

Δουλευουν κανονικα προσπαθισε λιγο.:)

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Παλευω και εγω να εγκαταστησω το Garmin αλλα εχω προβλημα. Μετεφερα οπως λενε οι οδηγιες το φακελο ωστε να ειναι e:\garmin και εγκατεστησα το αρχειο .sis ποθ ειναι μεσα. Οταν παω μετα ομως να ανοιξω το προγραμμα, στην αρχη ανοιγει κανονικα και μου βγαζει μια οθονη με το λογοτυπο του προγραμματος αλλα μετα αμεσως το προγραμμα κλεινει! Mετα εκανα επανεκινηση στο κινητο και τωρα οταν παω να ανοιξω το προγραμμα δεν ανοιγει καν και μου κολλαει το κινητο! Ξερετε τι μπορει να φταιει?

 

Επισης βλεπω οτι στο φακελο του προγραμματος(ειναι η εκδοση 4.10.80) περιεχονται ελληνικες φωνητικες εντολες και help files οποτε δε χρειαζεται να κανω τα βηματα 3 και 4 σωστα?

 

UPDATE: Ρε παιδια τι γινεται? το κινητο τα επαιξε! Κανει 5' να ανοιξει και για να κινηθει πληκτρο θελει 1-2' και δεν μπορω να μπω ουτε στο μενου! Τι κανω τωρα???

 

UPDATE 2: Εβαλα σε Card Reader την MMC και διεγραψα το φακελο Garmin και ολα ενταξει τωρα. Ξερετε τι στο ***** εγινε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έκλεισα 20 ώρες συνεχόμενες να προσπαθώ να βάλω τους 3_1 χάρτες....τελικά τίποτα...

 

Συνεπώς στράφηκα στον Autodrive 1.3. Έκανα την κλασική διαδικασία, και τελικά όντως έτρεξε το Gamrin.

 

Η ερώτηση είναι πώς ξέρω ότι έχει μπει κανονικά ο χάρτης? Δεν το βρήκα σε κάποιο menu. Όταν πάω στον χάρτη της Ευρώπης και με το '3' κανω zoom, φτάνει μέχρι τους δρόμους της Αθήνας...αυτό σημαίνει οτι ο χαρτης εγκαταστάθηκε μια χαρά? Δεν το είχα δοκιμάσει πριν, γι'αυτό δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έκλεισα 20 ώρες συνεχόμενες να προσπαθώ να βάλω τους 3_1 χάρτες....τελικά τίποτα...

 

Συνεπώς στράφηκα στον Autodrive 1.3. Έκανα την κλασική διαδικασία, και τελικά όντως έτρεξε το Gamrin.

 

Η ερώτηση είναι πώς ξέρω ότι έχει μπει κανονικά ο χάρτης? Δεν το βρήκα σε κάποιο menu. Όταν πάω στον χάρτη της Ευρώπης και με το '3' κανω zoom, φτάνει μέχρι τους δρόμους της Αθήνας...αυτό σημαίνει οτι ο χαρτης εγκαταστάθηκε μια χαρά? Δεν το είχα δοκιμάσει πριν, γι'αυτό δεν ξέρω...

 

Εργαλεια-διαχειριση δεδομενων-συνολα χαρτων-mapsource

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εργαλεια-διαχειριση δεδομενων-συνολα χαρτων-mapsource

 

Βασικά δεν μου εμφανίζει την επιλογή mapsource....μήπως πρέπει να την εγκαταστήσω? Κι αν ναι, τί βοηθάει?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν μου εμφανίζει την επιλογή mapsource....μήπως πρέπει να την εγκαταστήσω? Κι αν ναι, τί βοηθάει?

 

Δεν εμφανίζεται στη μέση της οθόνης αλλά στο softkey κάτω αριστερά. Για κοίταξέ το, την είχα πατήσει κι εγώ.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζεται στη μέση της οθόνης αλλά στο softkey κάτω αριστερά. Για κοίταξέ το, την είχα πατήσει κι εγώ.

 

Μπααα, ούτε εκεί....δεν έχει καν αριστερό soft key, το δεξί είναι το 'πίσω' και το αριστερό είναι κενό!!

Link to comment
Share on other sites

Μπααα, ούτε εκεί....δεν έχει καν αριστερό soft key, το δεξί είναι το 'πίσω' και το αριστερό είναι κενό!!

Δεν μπορει να μην το εμφανιζει.Μηπως κατι δεν εγινε καλα στην εγκατασταση;Αν μπορεις βαλε screenshot.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα σημερα μια καρτα 2gb microsd για το Ε90 απο Germano και εκανα εγκατασταση απο την αρχη το Garmin , ολα τα κολληματα χαθηκαν , τελικα ηθελε μνημη το τουβλο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...