Jump to content

Ποιος πιστεύετε ότι είναι ο καλύτερος πάροχος αυτή την στιγμή;


 Κοινοποίηση

Ποιος πιστεύετε ότι είναι ο καλύτερος πάροχος αυτή την στιγμή;  

539 members have voted

  1. 1. Ποιος πιστεύετε ότι είναι ο καλύτερος πάροχος αυτή την στιγμή;

    • Otenet (ondsl,conn-x)
      263
    • Forthnet
      111
    • On Telecoms
      18
    • Hellas on Line
      47
    • Tellas
      42
    • Netone
      20
    • Vivodi
      10
    • Altec
      7
    • Άλλος
      21


Recommended Posts

Όσοι ψηφίσατε, έχετε προσωπική εμπειρία σε πάνω από έναν εναλλακτικό;

 

Δεν ειχα ποτε εναλλακτικο παροχο ξεκινησα με dial-up 28.8 kbps,56 K,ISDN 128KBPS και πλεον conn-x σταθερα 1mbps.2 χρονια που τον χρησιμοποιω δεν ειχα ποτε προβληματα και ουτε εχω...Ισως ειναι λιγο ακριβοτερος λογω εφαπαξ παγιου ISDN και ΟΝ DSL HOME σε σχεση με τους αλλους παροχους αλλα οι αλλοι μην ξεχνατε οτι δινουν VOIP γραμμη τηλεφωνου...Απλα π.χ. οταν πεφτει το ρευμα πολλοι γνωστοι μου δεν εχουν ουτε τηλεφωνο σε σχεση με τον οτε χωρια την ταλαιπωρια που εχουν υποστει μεχρι να τους συνδεθουν απο τον οτε στον εναλλακτικο παροχο.

Nokia 5110,Nokia 6150,Nokia 3310,Nokia 7250i,Motorola V1050,Motorola razr v3i,Sony Ericsson k750i,Sony Ericsson w800i,Sony Ericsson w810i,Nokia N70-Nokia N70ME,Nokia N73-Nokia N73ME,Nokia N85,Nokia C5-03,Nokia N8-00 Dark Grey
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mπείτε σε κάνα forum και διαβάστε τα παράπονα και τις καταγγελίες που έχουν γίνει στους εναλλακτικούς παρόχους...Σταθερά εχω ΟΤΕ conn-x εδώ και 3 χρόνια...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά η on telecoms, μακραν το καλυτερο και πιο δυνατο πακετο και απο αποψη υπηρεσιών αλλα και τιμολογίου.:)
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Κανενας γιατι ο καθε παροχος ειναι αναλογα την περιοχη και την τυχη σου.Σε εμενα παει τεζα η forthnet σε αλλον η ontelecoms.Σε εναν αλλον ο ote.Ε και?Παει το βγαλαμε ο καλυτερος παροχος.Αυτο ειναι με τον καθενα.Κανενας δεν συμφωνει με κανεναν.Το ολο topic ειναι χαζομαρα(αποψη μου).Και απο τι εξαρτατε ο καλυτερος παροχος???Απ'το αν πληρωνεις μια γραμμη 24 και πιανεις τα 13 και κατεβαζεις με 1500?Πωπω σπουδαιο πραγμα.Στο εξωτερικο αν πειτε τετοια πραγματα θα σας παρουν με τις πετρες με τις συνδεσεις που εχουν εκει.Παροχος δεν εινα κανενας καλος γιατι πολυ απλα ολοι πασχουν.
Link to comment
Share on other sites

Κανενας γιατι ο καθε παροχος ειναι αναλογα την περιοχη και την τυχη σου.Σε εμενα παει τεζα η forthnet σε αλλον η ontelecoms.Σε εναν αλλον ο ote.Ε και?Παει το βγαλαμε ο καλυτερος παροχος.Αυτο ειναι με τον καθενα.Κανενας δεν συμφωνει με κανεναν.Το ολο topic ειναι χαζομαρα(αποψη μου).Και απο τι εξαρτατε ο καλυτερος παροχος???Απ'το αν πληρωνεις μια γραμμη 24 και πιανεις τα 13 και κατεβαζεις με 1500?Πωπω σπουδαιο πραγμα.Στο εξωτερικο αν πειτε τετοια πραγματα θα σας παρουν με τις πετρες με τις συνδεσεις που εχουν εκει.Παροχος δεν εινα κανενας καλος γιατι πολυ απλα ολοι πασχουν.

Ξέχασες να πεις για τεχνική υποστήριξη, υποστήριξη πελατών, πόσο καιρό κάνουν να σε συνδέσουν κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανενας γιατι ο καθε παροχος ειναι αναλογα την περιοχη και την τυχη σου.Σε εμενα παει τεζα η forthnet σε αλλον η ontelecoms.Σε εναν αλλον ο ote.Ε και?Παει το βγαλαμε ο καλυτερος παροχος.Αυτο ειναι με τον καθενα.Κανενας δεν συμφωνει με κανεναν.Το ολο topic ειναι χαζομαρα(αποψη μου).Και απο τι εξαρτατε ο καλυτερος παροχος???Απ'το αν πληρωνεις μια γραμμη 24 και πιανεις τα 13 και κατεβαζεις με 1500?Πωπω σπουδαιο πραγμα.Στο εξωτερικο αν πειτε τετοια πραγματα θα σας παρουν με τις πετρες με τις συνδεσεις που εχουν εκει.Παροχος δεν εινα κανενας καλος γιατι πολυ απλα ολοι πασχουν.

 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου ακριβως ετσι γινεται στην Ελλαδα! Στα γιαννενα τουλαχιστον παει καλα η forthnet και αλλες περιοχες ο ΟΤΕ, δεν πρεπει να αδικουμε καμια εταιρια εκτος απο ορισμενες που δεν τις πιανεις πουθενα!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι όλο το πακέτο το έχει ο ΟΤΕ τουλάχιστον από αυτά που έχω δει στην Ξάνθη. Σου συνδέουν το ίντερνετ σε 2-3 μέρες.. αν υπάρξει κάποια βλάβη υπάρχουν τεχνικοί να 'ρθουν να δουν το πρόβλημα. Γενικώς υπάρχει αξιοπιστία που είναι πολύ σημαντικό.

 

Επίσης οι άλλες εταιρείες πχ Tellas παίρνουν τηλ από δω κι από κει τυχαία νούμερα.. χωρίς να ξέρει που μένει ο άλλος και του λένε "θα έχεις ταχύτητα 24 mbps.. και το εννούμε αυτό!" Στον ΟΤΕ ελέγχουν πρώτα την γραμμή σου αν μένεις μακρυά.. μετράνε και σου λένε μέχρι τί ταχύτητα μπορείς να πιάσεις..

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι όλο το πακέτο το έχει ο ΟΤΕ τουλάχιστον από αυτά που έχω δει στην Ξάνθη. Σου συνδέουν το ίντερνετ σε 2-3 μέρες.. αν υπάρξει κάποια βλάβη υπάρχουν τεχνικοί να 'ρθουν να δουν το πρόβλημα. Γενικώς υπάρχει αξιοπιστία που είναι πολύ σημαντικό.

 

Επίσης οι άλλες εταιρείες πχ Tellas παίρνουν τηλ από δω κι από κει τυχαία νούμερα.. χωρίς να ξέρει που μένει ο άλλος και του λένε "θα έχεις ταχύτητα 24 mbps.. και το εννούμε αυτό!" Στον ΟΤΕ ελέγχουν πρώτα την γραμμή σου αν μένεις μακρυά.. μετράνε και σου λένε μέχρι τί ταχύτητα μπορείς να πιάσεις..

Ναι με του είχαν κάνει και μένα αυτό: Με απέτρεψαν από το να βάλω 24άρα γιατί δε θα ήταν πολύ σταθερή και συμβιβάστηκα στα 8.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη η 8άρα είναι λίγο πιο ακριβή από την 24άρα. Εγώ έχω hol αλλά για κάποιο λόγο σε ένα game που παίζω έχω πολύ ms. Ενώ το speedtest.net μου βγαζει 30 στο game έχω 150:dizzy::dizzy:
.!.
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη η 8άρα είναι λίγο πιο ακριβή από την 24άρα. Εγώ έχω hol αλλά για κάποιο λόγο σε ένα game που παίζω έχω πολύ ms. Ενώ το speedtest.net μου βγαζει 30 στο game έχω 150:dizzy::dizzy:

Που το είδες αυτό για την τιμή;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Βασικά λάθος έκανα. Απλά εγώ παίρνω μία συνγχρηματοδότηση από τη nomos.gr διότι ο πατέρας μου είναι δικηγόρος και θα μας ερχόταν πιο ακριβή η 8άρα.
.!.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πιστεύω ότι ο ΟΤΕ(δυστυχώς) είναι ο καλύτερος πάροχος αυτή τη στιγμή,επειδή όλοι οι άλλοι είναι επιεικώς απαράδεκτοι!

 

Εγώ έχω tellas κ έχω αρκετά προβλήματα...

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι ο ΟΤΕ(δυστυχώς) είναι ο καλύτερος πάροχος αυτή τη στιγμή,επειδή όλοι οι άλλοι είναι επιεικώς απαράδεκτοι!

 

Εγώ έχω tellas κ έχω αρκετά προβλήματα...

Εχεις προσωπική εμπειρία απ' όλους τους παρόχους;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις προσωπική εμπειρία απ' όλους τους παρόχους;

 

Γιατι ψηφίζουν μόνο όσοι έχουν εμπειρία από όλους τους παρόχους?:blink:

 

Γενικά είναι δεδομένο πως ο καλύτερος πάροχος σε ποιότητα υπηρεσιών και support είναι ο ΟΤΕ. Αλλά είναι πανάκριβος. Και όσο χάλια και αν είναι οι εναλλακτικοί, αφενός πιστεύω πως δεν μπορείς να τους βάζεις όλους στο ίδιο καζάνι (π.χ τη netone που γενικά είναι καλή εταιρεία με τη vivodi ή τη tellas) και αφετέρου σε όποια εταιρεία και αν πας δεν σημαίνει αναγκαστικά πως θα έχεις και πρόβλημα, μην κοιτάτε μόνο τα σχόλια στο forum που εκ των πραγμάτων θα περιγράφουν συνήθως προβλήματα, υπάρχουν και ευχαριστημένοι πελάτες. Εγώ π.χ είμαι στη forthnet (η οποία δεν θεωρείται και η καλύτερη) και πρ'όλα αυτά πέρα από ένα μικρό θέμα με τη ταχύτητα το χειμώνα, πλέον δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα ούτε με το τηλέφωνο ούτε με το internet.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ψηφίζουν μόνο όσοι έχουν εμπειρία από όλους τους παρόχους?:blink:

Πώς μπορείς να κρίνεις κάποιον πάροχο όταν δεν έχεις προσωπική εμπειρία ή όταν από τον κύκλο σου είναι μικρό το ποσοστό σε αυτό τον πάροχο;

Εγώ προσωπικά έχω εμπειρία σχεδόν απ' όλους, αλλά παρακολουθώ τα τεκτενόμενα και έχω άποψη, όπως και στα κινητά τυχαίνει να έχω συνδέσεις απ' όλες τις εταιρείες.

 

 

Το θέμα δεν είναι αν θα έχεις πρόβλημα, αλλά όταν θα έχεις πόσο γρήγορα θα εξυπηρετηθείς. Και μία ώρα στην αναμονή είναι πολύ μεγάλο θέμα. Η on πήρε Χ όταν έμεινα για 5 ώρες χωρίς τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι ο ΟΤΕ(δυστυχώς) είναι ο καλύτερος πάροχος αυτή τη στιγμή,επειδή όλοι οι άλλοι είναι επιεικώς απαράδεκτοι!

 

Εγώ έχω tellas κ έχω αρκετά προβλήματα...

 

Eγω παλι θα πω αυτο που λεω συνεχεια.Δεν υπαρχει καλυτερος παροχος,πολλα εξαρτωνται σε μια συνδεση.Ο ΟΤΕ δεν ειναι παντου καλος και ειναι και πανακριβος.Απο τους εναλλακτικους επισης ειναι αναλογα που θα πεσεις.Εγω με forthnet ειμαι παρα πολυ καλα τοσο με τη συνδεση οσο και με την εξυπηρετηση,μονο μια φορα περιμενα 20 λεπτα και τις αλλες οχι πανω απο 2λεπτο,δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα παρολο που εχω διαβασει χιλιαδες παραπονα για την εν λογο εταιρια οσο και για τις αλλες.Βεβαια το χουμε και στο αιμα μας να γκρινιαζουμε με το παραμικρο.Δεν μπορεις να εχεις αποσταση 4χλμ απο το DSLAM και να θες να μπαινεις με 10-15 Mbps,ουτε πρεπει παντα να ευθυνεται ο παροχος αν καποιος εχει παλια καλωδιωση η βραχυκυκλωμενη γραμμη,παιζουν παρα πολλα πραγματα ρολο σε μια συνδεση και οπως και να το κανουμε στην Ελλαδα ειμαστε πολυ πισω στο θεμα αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να εχεις αποσταση 4χλμ απο το DSLAM και να θες να μπαινεις με 10-15 Mbps,ουτε πρεπει παντα να ευθυνεται ο παροχος αν καποιος εχει παλια καλωδιωση η βραχυκυκλωμενη γραμμη,παιζουν παρα πολλα πραγματα ρολο σε μια συνδεση και οπως και να το κανουμε στην Ελλαδα ειμαστε πολυ πισω στο θεμα αυτο.

Μακάρι να ταν εκεί το πρόβλημα...Ακούς για πολύ κόσμο που έμεινε για 10-15 μέρες χωρίς τηλέφωνο. Εγώ αν το 'χα πάθει αυτό θα τους είχα στείλει εξώδικο και μαζί και το λογαριασμό της κινητής τηλεφωνίας.

Στην On διέκοψα διότι επί 4 μήνες προσπαθούσα να πιστωθώ χρήματα για μια υπηρεσία που δεν μου παρείχαν ποτέ, άσχετα αν δεν την χρειαζόμουν.

Στη Net One τουλάχιστον έχω βρει την υγεία μου. Μπορεί να μη συγχρονίζω πάνω από 11 Mbps, αλλά όποτε χρειάστηκα κάτι, σε 5' είχε λυθεί. Το router κάηκε από δική μου βλακεία, και μέσα σε 2 ώρες είχε έρθει ο courier με καινούριο.

Στην Tellas, όπου είναι ο παππούς μου, 5 φορές προσπάθησα να τους πω ότι δεν συγχρονίζει το router και άκουγα τη γνωστή καραμέλα με τα καλώδια.

Για τη Vodafone - HOL, τα χω γράψει επανειλημμένως...

Για τη 4net έχω προσωπική εμπειρία μόνο ως Internet Provider. Τίποτα το ιδιαίτερο, πολύ μέτρια οργάνωση από την εταιρεία που έφερε το Internet στην Ελλάδα (αν και κατά τη γνώμη μου αυτό το έφερε η Internet Hellas με την Compulink και το ΤΕΕ). Όταν όμως διαβάζεις την απάντηση που έδωσε η 4net στους 500 συνδρομητές της που την κατήγγειλαν, ε θα πεις μακρυά...

 

Οπότε τι μένει; Να παίξεις joker. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Live your myth in greece.

Παιρνουμε οτι μας αξιζει.

Σε κρατη υπαρχει πλαισιο που οριζει που και πως λειτουργουν κεραιες και φυσικα υπαρχει καλυψη παντου.

Και λεω κρατη γιατι αυτο το σπιλωμα στον χαρτη μονο κρατος δεν ειναι.

Θελουν και ψηφο οι ακατανομαστοι παλι ολοι τους.

Ο καλυτερος παροχος ειναι να μας δωσουν leasing σε καποια χωρα να παμε μπροστα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Live your myth in greece.

Παιρνουμε οτι μας αξιζει.

Σε κρατη υπαρχει πλαισιο που οριζει που και πως λειτουργουν κεραιες και φυσικα υπαρχει καλυψη παντου.

Και λεω κρατη γιατι αυτο το σπιλωμα στον χαρτη μονο κρατος δεν ειναι.

Θελουν και ψηφο οι ακατανομαστοι παλι ολοι τους.

Ο καλυτερος παροχος ειναι να μας δωσουν leasing σε καποια χωρα να παμε μπροστα.

Η καλύτερη λύση είναι όσοι έχουμε δικό μας σπίτι να το νοικιάσουμε και να πάμε να μείνουμε σε καμμια 3κοσμική χώρα με τουρισμό. Θα το παίζεις ξεναγός, θα χεις και 500-600€ εισόδημα, και θα είσαι ΑΡΧΟΝΤΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ταν εκεί το πρόβλημα...Ακούς για πολύ κόσμο που έμεινε για 10-15 μέρες χωρίς τηλέφωνο. Εγώ αν το 'χα πάθει αυτό θα τους είχα στείλει εξώδικο και μαζί και το λογαριασμό της κινητής τηλεφωνίας.

Στην On διέκοψα διότι επί 4 μήνες προσπαθούσα να πιστωθώ χρήματα για μια υπηρεσία που δεν μου παρείχαν ποτέ, άσχετα αν δεν την χρειαζόμουν.

Στη Net One τουλάχιστον έχω βρει την υγεία μου. Μπορεί να μη συγχρονίζω πάνω από 11 Mbps, αλλά όποτε χρειάστηκα κάτι, σε 5' είχε λυθεί. Το router κάηκε από δική μου βλακεία, και μέσα σε 2 ώρες είχε έρθει ο courier με καινούριο.

Στην Tellas, όπου είναι ο παππούς μου, 5 φορές προσπάθησα να τους πω ότι δεν συγχρονίζει το router και άκουγα τη γνωστή καραμέλα με τα καλώδια.

Για τη Vodafone - HOL, τα χω γράψει επανειλημμένως...

Για τη 4net έχω προσωπική εμπειρία μόνο ως Internet Provider. Τίποτα το ιδιαίτερο, πολύ μέτρια οργάνωση από την εταιρεία που έφερε το Internet στην Ελλάδα (αν και κατά τη γνώμη μου αυτό το έφερε η Internet Hellas με την Compulink και το ΤΕΕ). Όταν όμως διαβάζεις την απάντηση που έδωσε η 4net στους 500 συνδρομητές της που την κατήγγειλαν, ε θα πεις μακρυά...

 

Οπότε τι μένει; Να παίξεις joker. :lol:

Πώς θα σας φαινόταν να κάναμε όπως παραπάνω μια πιο αναλυτική λίστα για όλες τις εταιρίες και για όσα είναι κοινά παραδεκτά για αυτές;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

εγω που χω forthnet ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αλλα σε ταχυτητες περιμενα κατι καλυτερο...και μια που τον τελευταιο καιρο ακουω οτι η tellas εχει γινει πολυ καλη,ποιος ξερει ισως παω προς τα εκει...
Link to comment
Share on other sites

εγω που χω forthnet ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αλλα σε ταχυτητες περιμενα κατι καλυτερο...και μια που τον τελευταιο καιρο ακουω οτι η tellas εχει γινει πολυ καλη,ποιος ξερει ισως παω προς τα εκει...

Από τη Σκύλλα στη Χάριβδη...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τι εννοείς rigasnic; Γιατί από τα αποτελέσματα φαίνεται ότι έχουν ψηφίσει με βάση τον provider στον οποίο βρίσκονται.

Συγνώμη δεν είχα δει το ποστ αυτό. Όχι λίστα με δημοσκόπηση, Λίστα με δεδομένα που είναι γνωστά για κάθε εταιρεία, προς ενημέρωση υποψήφιων πελατών.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

η συνδεση μου με την vodafone ειχε ενεργοποηθει στις 10/7/2008.

ο λογαριασμος που εκδιδεται, ξεκιναει παντα απο 13 του μηνα, μεχρι στις 12 του επομενου.

επειδη θα αλλαξω εταιρεια(ειμαι αναμεσα σε hol k forthnet) θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα.

 

1)ποτε να πω στην vodafone για διακοπη συμβολαιου;

2)ποτε να κανω αιτηση σε αλλη εταιρεια;

 

σημ. το τελευταιο μηνα θα προσπαθησω να μαθαινω πως πανε οι ταχυτητες στην περιοχη απο τα αλλα δικτυα.

η περιοχη μου εχει μπει στα δικτυα των εναλλακτικων απο τον φεβρουαριο, αλλά η vodafone τοσους μηνες δεν με εβαλε στο ιδιοκτητο δικτυο της:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...