Jump to content

Πολυμηχανήματα / Εκτυπωτές - Ιnkjet / Laser


RAVER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Σϋμφωνα με αυτά που ζητάς θα σε πήγαινα στο Samsung SL-C480FW . Δεν νομίζω ότι του λείπει κάτι. Επίσεις εδώ η Apple λέει ότι υποστηρίζει το Apple airprint που θέλεις στο συγκεκριμμένο μηχάνημα. Αν και αρκετά μεγάλο όνομα η HP δεν θα σε πήγαινα γιατι προσωπικά είχα πολύ κακή εμπειρία απο ένα αρκετά ακριβό inkjet που είχα πριν μερικά χρόνια. Τα Samsung από όσο τα έχω δει δουλεύουν θαυμάσια. Όσο αφορά τα μη γνήσια αναλώσιμα δεν μπορώ να σου πω αλλά δεν θεωρώ ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 354
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Σϋμφωνα με αυτά που ζητάς θα σε πήγαινα στο Samsung SL-C480FW . Δεν νομίζω ότι του λείπει κάτι. Επίσεις εδώ η Apple λέει ότι υποστηρίζει το Apple airprint που θέλεις στο συγκεκριμμένο μηχάνημα. Αν και αρκετά μεγάλο όνομα η HP δεν θα σε πήγαινα γιατι προσωπικά είχα πολύ κακή εμπειρία απο ένα αρκετά ακριβό inkjet που είχα πριν μερικά χρόνια. Τα Samsung από όσο τα έχω δει δουλεύουν θαυμάσια. Όσο αφορά τα μη γνήσια αναλώσιμα δεν μπορώ να σου πω αλλά δεν θεωρώ ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

 

 

Η αλήθεια είναι οτι το καλοκοίταζα τον Samsung εκτυπωτή και μάλλον σε αυτόν θα καταλήξω.Απο οτι είδα εχει και πιό εύκολο μενού.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα, σκέφτομαι την αγορά ενός πολυμηχανηματος για φοιτητή, απλή σχετικά χρήση δηλαδή.

 

Έχετε κάποιες οικονομικές προτάσεις, με μελάνια όχι σε δυσθεώρητες τιμές αναλογικά με το κόστος του;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι την αγορά ενός πολυμηχανηματος για φοιτητή, απλή σχετικά χρήση δηλαδή.

 

Έχετε κάποιες οικονομικές προτάσεις, με μελάνια όχι σε δυσθεώρητες τιμές αναλογικά με το κόστος του;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα, σκέφτομαι την αγορά ενός πολυμηχανηματος για φοιτητή, απλή σχετικά χρήση δηλαδή.

 

Έχετε κάποιες οικονομικές προτάσεις, με μελάνια όχι σε δυσθεώρητες τιμές αναλογικά με το κόστος του;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

HP 3835

https://www.skroutz.gr/s/7072644/HP-DeskJet-Ink-Advantage-3835-AiO.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Και λίγο πιο καλο

HP 5275

https://www.skroutz.gr/s/12969152/HP-DeskJet-Advantage-5275.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

HP ink tank 510/515 εάν σαν φοιτητής τυπώσει πολλές εργασίες συμφέρει! τρελή οικονομία. πλέον δεν υπάρχει λόγος να παίρνεις 35 ευρώ εκτυπωτή και να τα σκας σε μελάνια! πήρα 2 και σώθηκα!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι την αγορά ενός πολυμηχανηματος για φοιτητή, απλή σχετικά χρήση δηλαδή.

 

Έχετε κάποιες οικονομικές προτάσεις, με μελάνια όχι σε δυσθεώρητες τιμές αναλογικά με το κόστος του;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

παρε λειζερ, πιο πολλες σελιδες βγαζει με το μελανι του. λεχμαρκ παρε, οικονομικο το μελανι. πηρα και σωθηκα . δεν μπουκωνουν οι κεφαλες οπως των inject

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλοί φαίνονται αυτοί.... Αν και από 90€ και πάνω....
HP ink tank 510/515 εάν σαν φοιτητής τυπώσει πολλές εργασίες συμφέρει! τρελή οικονομία. πλέον δεν υπάρχει λόγος να παίρνεις 35 ευρώ εκτυπωτή και να τα σκας σε μελάνια! πήρα 2 και σώθηκα!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Φίλε μου πανάκριβοι είναι αυτοί... Ευχαριστώ πάντως...
παρε λειζερ, πιο πολλες σελιδες βγαζει με το μελανι του. λεχμαρκ παρε, οικονομικο το μελανι. πηρα και σωθηκα . δεν μπουκωνουν οι κεφαλες οπως των inject
Ασπρόμαυρος είναι αυτός ο laser Lexmark έτσι ;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/18092964/Lexmark-B2236dw.html

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλοί φαίνονται αυτοί.... Αν και από 90€ και πάνω.... Φίλε μου πανάκριβοι είναι αυτοί... Ευχαριστώ πάντως... Ασπρόμαυρος είναι αυτός ο laser Lexmark έτσι ;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτός όμως δεν είναι πολυμηχανημα που ζητώ εγώ, δηλαδή να έχει και scanner....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

εγχρωμος ειναι . 154 εωρω αν θυμαμαι καλα εδωσα. και με wifi

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλοί φαίνονται αυτοί.... Αν και από 90€ και πάνω.... Φίλε μου πανάκριβοι είναι αυτοί... Ευχαριστώ πάντως... Ασπρόμαυρος είναι αυτός ο laser Lexmark έτσι ;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγχρωμος ειναι . 154 εωρω αν θυμαμαι καλα εδωσα. και με wifi

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάτι πιο οικονομικό σκέφτομαι.... Σαν αυτό για παράδειγμα...

 

https://www.skroutz.gr/s/15978677/Canon-Pixma-TR4550.html#reviews

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάτι πιο οικονομικό σκέφτομαι.... Σαν αυτό για παράδειγμα...

 

https://www.skroutz.gr/s/15978677/Canon-Pixma-TR4550.html#reviews

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εάν είναι να δώσεις 70 για εκτυπωτή να τυπώνει ο γιος αβέρτα και να θες κάθε τρίμηνο 35 ευρώ μελάνια δεν λέει. δίνεις 150 για ink tank και σου δίνει και μελάνια να τυπώσεις 15000 σελίδες!

415 HP η 515!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τον 415 για την σύζυγο. Αν και ανέβηκα στο budget με εκνεύρισε που τα γνήσια κιόλας μελάνια αυτή τη φορά δεν κράτησαν καθόλου στον 3050 που έχω ακόμη.

 

Στο insomnia είδα και ένα θέμα που ο χρήστης έκανε εξαιρετικό review και μένει να δω και εγώ. Στα media markt είχε έναν canon jnk tank στα 99 πολυμηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

εάν είναι να δώσεις 70 για εκτυπωτή να τυπώνει ο γιος αβέρτα και να θες κάθε τρίμηνο 35 ευρώ μελάνια δεν λέει. δίνεις 150 για ink tank και σου δίνει και μελάνια να τυπώσεις 15000 σελίδες!

415 HP η 515!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Έχεις δίκιο σε αυτό.......
Μόλις πήρα τον 415 για την σύζυγο. Αν και ανέβηκα στο budget με εκνεύρισε που τα γνήσια κιόλας μελάνια αυτή τη φορά δεν κράτησαν καθόλου στον 3050 που έχω ακόμη.

 

Στο insomnia είδα και ένα θέμα που ο χρήστης έκανε εξαιρετικό review και μένει να δω και εγώ. Στα media markt είχε έναν canon jnk tank στα 99 πολυμηχάνημα.

Καλή περίπτωση αυτός ο Canon που λες αλλά δεν τον βρίσκω....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο σε αυτό.......Καλή περίπτωση αυτός ο Canon που λες αλλά δεν τον βρίσκω....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ήταν ο ts8250 αν θυμάμαι καλά και τον είχε σε προσφορά στο Μαρούσι στα mm. Αν θες κάνε ένα τηλέφωνο για να σου επιβεβαιώσουν απόθεμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ευχαριστώ αλλά είμαι Β. Ελλάδα....

 

Αυτό έχει καλές κριτικές και πολύ φτηνές εκτυπώσεις....

 

https://www.skroutz.gr/s/16097412/Epson-EcoTank-L3110.html?from=catspan#reviews

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ευχαριστώ αλλά είμαι Β. Ελλάδα....

 

Αυτό έχει καλές κριτικές και πολύ φτηνές εκτυπώσεις....

 

https://www.skroutz.gr/s/16097412/Epson-EcoTank-L3110.html?from=catspan#reviews

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβως θα τρελαθεις με την οικονομια που κανουν αυτοι οι εκτυπωτες!
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μάλλον έναν τέτοιο θα πάρω... Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ότι αναφέρεις πιο πάνω ναι είναι πολυμηχανήματα αλλα είναι inkjet. Δηλαδή μελάνι !!!! Μακριά από οτιδήποτε inkjet.

 

Πρότασή μου, γιατί ότι πληρώνεις παίρνεις, είναι αυτός ο Brother. Ακριβότερο αλλά συμφέρει !!!!!!!!!

Πολυμηχάνημα, laser με φθηνό τονερ των 3000 σελίδων καθώς και φθηνό drum όταν θα χρειαστεί αλλαγή στις 13000-15000 σελίδες αλλαγή!!!!!

https://www.skroutz.gr/s/15229157/Brother-MFC-L2710DW.html#specs

 

Εσύ αποφασίζεις

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ότι αναφέρεις πιο πάνω ναι είναι πολυμηχανήματα αλλα είναι inkjet. Δηλαδή μελάνι !!!! Μακριά από οτιδήποτε inkjet.

 

Πρότασή μου, γιατί ότι πληρώνεις παίρνεις, είναι αυτός ο Brother. Ακριβότερο αλλά συμφέρει !!!!!!!!!

Πολυμηχάνημα, laser με φθηνό τονερ των 3000 σελίδων καθώς και φθηνό drum όταν θα χρειαστεί αλλαγή στις 13000-15000 σελίδες αλλαγή!!!!!

https://www.skroutz.gr/s/15229157/Brother-MFC-L2710DW.html#specs

 

Εσύ αποφασίζεις

 

Από ποια άποψη; Γιατί αυτό δεν παίρνει catridge και τυπώνει και έγχρωμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Μετά από 8 χρόνια "συμβίωσης" και υπερ-ευχαριστημένος με ένα πολυμηχάνημα epson xp-520, ήρθε η ώρα να ψάξω για αγορά νέου πολυμηχανήματος μετά από βλάβη του ήδη υπάρχοντος.

 

Λοιπόν, κοιτάω το μοντέλο Epson EcoTank L3160, τι λέτε και εσείς;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,  μου χάλασε ο εκτυπωτής-πολυμηχανημα hp officejet pro 8610 και ψάχνω παρόμοιο μηχάνημα. Εχετε να μου προτείνετε παρόμοιο;  Όχι απαραίτητα  ίδια μάρκα αλλά αξιόπιστο.  Σε hp  ποιον θεωρείται αντικατάσταση του ; Ευχαριστώ 

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Είχες πραγματικά ένα πολύ αξιόλογο μηχάνημα και όταν αναζητάμε κάτι εντελώς για επαγγελματική χρήση, είναι μονόδρομος ρε συ η HP.

Δες αυτό το μοντέλο Inkjet HP OfficeJet Pro 8730, είναι ελαφρώς πιο αναβαθμισμένο σε ταχύτητες εκτύπωσης και μνήμη RAM από αυτό που είχες. 

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nagata said:

Είχες πραγματικά ένα πολύ αξιόλογο μηχάνημα και όταν αναζητάμε κάτι εντελώς για επαγγελματική χρήση, είναι μονόδρομος ρε συ η HP.

Δες αυτό το μοντέλο Inkjet HP OfficeJet Pro 8730, είναι ελαφρώς πιο αναβαθμισμένο σε ταχύτητες εκτύπωσης και μνήμη RAM από αυτό που είχες. 

Το ξέρω φίλε μου . Ήταν ο καλύτερος  εκτυπωτής που είχα ποτέ μου .Γιαυτό το λόγο και πρώτη φορά που ήθελα να το επισκευάσω. Δυστυχώς δεν υπάρχουν ανταλλακτικά  λόγο παλαιότητας.  Χάλασε η κεφαλή. Στο σκρυοτζ που το έψαξα βρήκα ένα μαγαζί που ξέμεινε κεφαλή 180 ευρώ. Όπως καταλαβαίνεις  καλύτερα να αγοράσω καινούργιο παρά να αλλάξω κεφαλή.  Θα κοιτάξω το μοντέλο που μου προτείνεις  και θα πράξω αναλόγως. Ευχαριστώ πολύ. 

 

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θελει φιλη μου δικηγορος πριντερ για το γραφειο της
Πολυμηχανημα. Που να κανει και αυτοματη διπλη οψης σαρωση, μπρος πισω (και φαξ αν ειναι δυνατον)

Καταληξαμε στη brother MFC L2750DW
https://www.jmsolutions.gr/Εκτυπωτές-and-Φωτοτυπικά-106/Εκτυπωτές-110/Πολυμηχανήματα-112/mfp-brother-laser-mono-mfc-l2750dw-mfcl2750dw.html

Τι λετε? Και βρισκονται ευκολα συμβατα μελανια? Υπαχει θεμα με το τσιπ για τα συμβατα μελανια?

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...