Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν πηγα σε καταστημα wind μου ειπανε οτι μπορει να φταει η sim επειδη ειναι παλια (καπου 7-8 χρονια την εχω) ή μπορει να ειχε προβλημα το δικτυο εκεινη τη στιγμη και οτι αν συνεχιστει να παω για αλλαγη γιατι θα "αναβαθμιστει" και το τηλεφωνο. Οπως μου ειπε μπορει να παρουσιαζει η sim καποια ασυμβατοτητα με το λογισμικο του κινητου.

Ναι ισχύει και αυτό.

Απλά σου πρότεινα να το γυρίσεις σε GSM πρώτα και να δεις αν συνεχίσει το πρόβλημα για να μη μπεις σε έξοδα.

Αλλά εφόσον η SIM σου είναι τόσο παλιά, καλό θα ήταν να την αλλάξεις. Πάντως επαναλαμβάνω πως ίσως να μη λυθεί το πρόβλημα με την αλλαγή της SIM και να ευθύνεται μόνο το σήμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειχα ξαναγραψει μερικες μερες πριν.Το pc suite δεν αναγνωριζει το ν73 μου.Εκανα επανεκκινηση,αλλα οταν συνδεεται ο αδερφος μου με το Ν80 που εχει ολα και η αναγνωριση γινεται κανονικα.Κανενα προβλημα δηλαδη.Δεν ξερω τι να κανω.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναγραψει μερικες μερες πριν.Το pc suite δεν αναγνωριζει το ν73 μου.Εκανα επανεκκινηση,αλλα οταν συνδεεται ο αδερφος μου με το Ν80 που εχει ολα και η αναγνωριση γινεται κανονικα.Κανενα προβλημα δηλαδη.Δεν ξερω τι να κανω.

Eλπιζω να ειναι αυτο :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2110615#post2110615

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

paidia me pio tropo mporo na auksiso tin entasi ston ixo klisis?? mipos mporeite na mou peite ta vimata??

Θα πας στα Προφίλ > Επιλογές > Διαμόρφωση > Ένταση ήχου κλήσης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για σας και παλι τελικα το προβλημα της καρτας λυθηκε με φορματ απο τον υπολογιστη αφου πρωτα την εκανα μορφοποιηση απο το κινητο. τωρα χερει κανεις πως μπορω να κανω αυτο το κινητο πιο γρηγορο και που μπορω να βρω προσοψη σε λογικη τιμη γιατι η οθονη μου ειναι τινκα στισ γραντζουνιες λογω της δουλειας μου?
Link to comment
Share on other sites

Για σας και παλι τελικα το προβλημα της καρτας λυθηκε με φορματ απο τον υπολογιστη αφου πρωτα την εκανα μορφοποιηση απο το κινητο. τωρα χερει κανεις πως μπορω να κανω αυτο το κινητο πιο γρηγορο και που μπορω να βρω προσοψη σε λογικη τιμη γιατι η οθονη μου ειναι τινκα στισ γραντζουνιες λογω της δουλειας μου?

Τι εννοείς πιο γρήγορο...;:confused:

Δεν γίνεται να το κάνεις πιο γρήγορο. Αν θέλεις μπορείς να κάνεις format, ώστε να καθαρίσει το κινητό, αλλά μη περιμένεις και μεγάλη διαφορά.

Αν δεν έχεις τη τελευταία έκδοση καλό θα ήταν να κάνεις μια αναβάθμιση. Η τελευταία έκδοση για το M.E. είναι v 4.0736.3.2.1.

 

Πρόσοψη μπορείς να βρεις εδώ.

Ωστόσο καλό θα ήταν να πας σε ένα Nokia Shop για να τη βάλουν κιόλας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

aktibistis εαν θελεις μπορεις να περασεις την προσοψη και απο μονος σου :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1909518#post1909518

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα προσφατα το κιν αναβαθμιση απο μια πρωτη εκδοση VL που ειχε οταν το αγορασα στην V 4.0736.3.2.1 Πηγα σε καταστημα Νοκια επιτηδες για να μην σπασω την εγγυηση κ το παλικαρι εκει μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα εγγυησης (ετσι κι αλλιωσ κ αυτος το product key αλλαξε. τεσπα.)

οταν το πηρα πισω την αλλη μερα (μου φανηκε περιεργο που δεν το εκανε επιτοπου αλλα μαλλον επειδη ανεφερα ενα προβλημα στο βυσμα των ακουστικων θα ηθελε να το τσεκαρει) ειχε μια εφαρμογη στην καρτα, μη εγκατεστημενη, την οποια το κιν προσπαθει να εγκαταστησει καθε φορα που το ανοιγω χωρις κανενα αποτελεσμα εκτος του οτι μου καθυστερει το boot περιπου 30 δευτερα. στη διαχειρηση εφαρμογων την εμφανιζει σαν "a1000241.sis" αλλα ουτε εγκατασταση κανει, ουτε την διαγραφει. ξερετε μηπως τι ειναι ή αν πρεπει να την ξεφορτωθω κ πως (χωρις φορματ στην καρτα γιατι βαριεμαι να τα βαλω ολα απο την αρχη)

Link to comment
Share on other sites

dimitris_86 διεγραψε χειροκινητα την εφαρμογη :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253351#post2253351

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! φίλος`μου έχει το Ν73 και μου ζητησε να του βρω καποια themes,επειδη δεν εχω καμια σχεση με κινητα της νοκια..θελω απο καποιον να μου κανει ενα ζιπ αρχειο και να ανεβασει καποια θεματα..κατα προτιμηση με μαυρο φοντο..η να δωσει κανενα λινκ να κατεβασω εγω.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: Ωραίος φίλε.Ευχαριστώ πολύ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

dimitris_86 διεγραψε χειροκινητα την εφαρμογη :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253351#post2253351

 

οπως παντα ο φιλος gianpithio εδω πριν απο εμας για μας :)

φιλε ακολουθησα τις οδηγιες του ποστ που υπεδειξες αλλα στον φακελο private δεν υπαρχει ο αντιστιχος φακελος της εφαρμογης που ανεφερα. μονο στον φακελο της sisregistry τον βρηκα, τον διεγραψα αλλα τζιφος. με το που εβγαλα το καλωδιο πηγε παλι να κανει εγκατασταση. απο την διαχειρηση που ειδα τα στοιχεια της συγκεκριμενης εφαρμογης ελεγε πως ειναι το digitclock που ποτε εγω δεν εβαλα στην καρτα μου κ το μεγεθος αυτης ειναι μονο 1kB. να κανω φορματ να ξεμπερδευω ή μπορω να το σωσω?

Link to comment
Share on other sites

οπως παντα ο φιλος gianpithio εδω πριν απο εμας για μας :)

φιλε ακολουθησα τις οδηγιες του ποστ που υπεδειξες αλλα στον φακελο private δεν υπαρχει ο αντιστιχος φακελος της εφαρμογης που ανεφερα. μονο στον φακελο της sisregistry τον βρηκα, τον διεγραψα αλλα τζιφος. με το που εβγαλα το καλωδιο πηγε παλι να κανει εγκατασταση. απο την διαχειρηση που ειδα τα στοιχεια της συγκεκριμενης εφαρμογης ελεγε πως ειναι το digitclock που ποτε εγω δεν εβαλα στην καρτα μου κ το μεγεθος αυτης ειναι μονο 1kB. να κανω φορματ να ξεμπερδευω ή μπορω να το σωσω?

Ό,τι εφαρμογή εγκαθιστά ο χρήστης βρίσκεται εδώ E:\resource\apps. Η εφαρμογή που θέλεις να διαγράψεις βρίσκεται εκεί μέσα, αλλά το πρόβλημα είναι το ποια είναι τα αρχεία της εφαρμογής...

Αν καταφέρεις να τα διακρίνεις και τα διαγράψεις έχει καλώς, αλλιώς πάρε ότι δεδομένα θέλεις από τη κάρτα και κάνε της format -κατά προτίμηση από το κινητό-.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι εφαρμογή εγκαθιστά ο χρήστης βρίσκεται εδώ E:\resource\apps. Η εφαρμογή που θέλεις να διαγράψεις βρίσκεται εκεί μέσα, αλλά το πρόβλημα είναι το ποια είναι τα αρχεία της εφαρμογής...

Αν καταφέρεις να τα διακρίνεις και τα διαγράψεις έχει καλώς, αλλιώς πάρε ότι δεδομένα θέλεις από τη κάρτα και κάνε της format -κατά προτίμηση από το κινητό-.

 

η εφαρμογη βρισκεται στην καρτα αλλα δεν εχει γινει εγκατασταση. απλα εμφανιζεται στην διαχειρηση εφαρμογων, απο κατω λεει "μη εγκατεστημενη", δεν με αφηνει να την διαγραψω κ καθε φορα ποθ κανω ρεσταρτ το κιν προσπαθει να την εγκαταστησει για αρκετη ωρα κ μετα βγαζει μυν πως στην καρτα υπαρχει αναξιοπιστο λογισμικο κ η εγκατασταση πρεπει να γινει χειροκινητα.

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη βρισκεται στην καρτα αλλα δεν εχει γινει εγκατασταση. απλα εμφανιζεται στην διαχειρηση εφαρμογων, απο κατω λεει "μη εγκατεστημενη", δεν με αφηνει να την διαγραψω κ καθε φορα ποθ κανω ρεσταρτ το κιν προσπαθει να την εγκαταστησει για αρκετη ωρα κ μετα βγαζει μυν πως στην καρτα υπαρχει αναξιοπιστο λογισμικο κ η εγκατασταση πρεπει να γινει χειροκινητα.

Ok, κάνε ένα format για να ξεμπερδεύεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση λογισμικού για το N73 Music Edition: v4.0808.4.2.2.

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/03/n7300.jpg http://www.symbian-freak.com/images/news/08/03/n7301.jpg

 

 

Οι κάτοχοι ας δοκιμάσουν και να μας πουν...

 

*******************************

Αν συνδέσεις εξωτερικό δέκτη DVB-H μέσω Bluetooth...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

molis ekana tin anaba8misi kai to pio entharruntiko nomizw einai i beltiwsi tis taxititas(entypwsiastika apo to anoigma tis kameras kuriws!!!).episis

uparxei i efarmogi gia ti tv(i othoni gyrnaei se landscape otan trexeis tin efarmogi)auta gia tin wra..

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

paidia mporeite na mou dwsete to ME product code:!:

na kamw update to n73 mou:p

Ορίστε: 0539293 :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...