Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάποιο πρόγραμμα για να βγαίνει σε όλη την οθόνη η φωτογραφία του ατόμου που σε καλεί;

full screen caller :)

 

Καλησπέρα σε όλους, έχω βάλει δύο προγράμματα στο κινητό για εγγραφή συνομιλίας. Το Ultimate voice recorder και το Call recorder pro. Το πρώτο είναι demo και αναρωτιέμαι αν έχει κανείς κάποιο κλειδάκι. Το δεύτερο κάνει το γνωστό beep κατά τη συνομιλία και είναι ενοχλητικό. Ποιό από τα δύο προτείνεται? Το ultimate VR επίσης δε μπορώ να καταλάβω πως καταγράφει κάποια συνομιλία, ενώ το άλλο απλά σε ρωτάει πριν γίνει η κλήση αν θέλω να καταγραφεί.

Eγω στοπ κινητο μου εχω το Ultimate voice recorder και λειτουργει μια χαρα.. υπαρχει κλειδι στα γνωστα μαγαζια. Για να καταλαβεις πως λειτουργει απλος ψαξε λιγο το προγραμμα και της ρυθμισεις του ειναι παρα πολυ απλο κατα την χρηση του :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει να μου προτείνει κανείς κανένα καλό antivirus για το Ε65 ή τέλοσπαντων για Nokia και από που θα μπορέσω να το βρω;
When you go, you gotta go...!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά συνέχεια την ίδια κίνηση δε κάνει ο τύπος στο video; Θα μπορεί να τα κάνει όλα αυτά μαζί ή απλώς επιλέγεις πιο θα κάνει από όλα από πριν;

 

Λογικά θα έχει επιλογή να διαλέξεις ποιο απ' όλα θα κάνει, το πολύ να κάνει 2 πράγματα συγχρόνως (ένα με κίνηση δεξιά-αριστερά, κι ένα με κίνηση πάνω-κάτω)

 

Έχει να μου προτείνει κανείς κανένα καλό antivirus για το Ε65 ή τέλοσπαντων για Nokia και από που θα μπορέσω να το βρω;

 

Antivirus προς το παρόν δε θα χρειαστείς, άσε πρώτα να κυκλοφορήσει κάποιος ιός για symbian και μετά βάζεις;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Το ShakeMe! υπόσχεται πολλά περισσότερα από απλό κλείδωμα-ξεκλείδωμα!

Στο παρακάτω βίντεο εμφανίζονται και νέες δυνατότητες:

(ενεργοποίηση-απενεργοποίηση Bluetooth, silent profile, backlight);)

 

 

ShakeMe v1.0 Alpha 1 released

http://img230.imageshack.us/img230/2310/shakemeru6.png

http://symbianwebblog.wordpress.com/2008/02/18/shakeme-v10-beta-1-released/

 

 

 

 

Modes

* Key Lock: Lock/Unlock your keypad by shaking your phone.

* Bluetooth: Activate/deactivate bluetooth state by shaking your phone.

* Silent: Activate/deactivate silent profile by shaking your phone.

* Backlight: Switch the backlight on by shaking your phone.

 

Settings:

* Reactivity: The higher this setting is, the longer you have to shake your phone.

* Sensitivity: The higher this setting is, the stronger you have to shake your phone.

* Play tone: Play a tone when a shake movement is detected.

 

http://www.bysamir.fr/shakeme/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

άμα δε δέχεται το μειλ μας (@otenet.gr) τί κάνουμε,μιας κ δε δέχεται ούτε @yahoo,hotmail κτλ;;;

http://www.symbiansigned.com 

:(

Θα ανεβάσεις στο rapidshare ή όπου εσύ θέλεις το αρχείο .csr που θα δημιουργήσεις μέσω του σχετικού οδηγού και θα σου δώσουμε το πιστοποιητικό.

 

Τα υπόλοιπα στο ανάλογο θέμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=179447

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Antivirus προς το παρόν δε θα χρειαστείς, άσε πρώτα να κυκλοφορήσει κάποιος ιός για symbian και μετά βάζεις;)

 

Ρε παίδες σίγουρα δεν υπάρχει κανένας ιος; Και το F-Secure όταν κάνει scan τι ψάχνει;

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες σίγουρα δεν υπάρχει κανένας ιος; Και το F-Secure όταν κάνει scan τι ψάχνει;

 

Ψαχνει ... γενικως ! :p:lol:

Αμα υπηρχε θα το ειχαμε μαθει :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες σίγουρα δεν υπάρχει κανένας ιος; Και το F-Secure όταν κάνει scan τι ψάχνει;

Όχι δεν υπάρχει κάτι. Μην ανησυχείς.

 

Ψάχνει... λόγο ύπαρξης....:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι hackerαδες των symbian! ζητω βοηθεια γυρω απο τα εξεις θεματα!!!!

α) προγραμμα που μεσω internet συνδεομαι με την webcamera του pc μου και παιρνω εικονα στο κινητο μου.

β) προγραμμα που μεσω internet συνδεομαι στο pc (remote desktop)

αν υπαρχει κατι απο τα δυο παρακαλω βοηθηστε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ εντάξει δεν υπάρχουν ιοί για Symbian V3, μπορεί κάποιος να μου πει όμως που μπορώ να βρω το F-Secure; Στο "γνωστό μαγαζάκι" δεν υπάρχει πάντως.
When you go, you gotta go...!
Link to comment
Share on other sites

 

afto to programa kani sto nokia n95?

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

full screen caller :)

 

 

Eγω στοπ κινητο μου εχω το Ultimate voice recorder και λειτουργει μια χαρα.. υπαρχει κλειδι στα γνωστα μαγαζια. Για να καταλαβεις πως λειτουργει απλος ψαξε λιγο το προγραμμα και της ρυθμισεις του ειναι παρα πολυ απλο κατα την χρηση του :)

 

pos ginete na to kanoume afto otan mas kaloune na dixni oli tin othoni?apoti diabasa leei enas filos edo na to kanoume full screen caller.pos ginete omos?

 

signomi ekana lathos thema parathesi. pos ginete na to kanoume afto otan mas kaloune na dixni oli tin othoni?apoti diabasa leei enas filos edo na to kanoume full screen caller.pos ginete omos?

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

signomi ekana lathos thema parathesi. pos ginete na to kanoume afto otan mas kaloune na dixni oli tin othoni?apoti diabasa leei enas filos edo na to kanoume full screen caller.pos ginete omos?

 

full screen caller λέγεται το πρόγραμμα. Κατέβασέ το από εδώ:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Το δοκίμασα δουλεύει καλά, αλλά έχει δύο αρνητικά σημεία για μένα:

θέλει να ξεκινάς την εφαρμογή κάθε φορά που ανοίγεις το κινητό σου.

και δεν σου δείχνει σε full screen την εικόνα που έχεις συνδέσει με την επαφή που σε καλεί, αλλά πρέπει να βάλεις τις φωτογραφίες που θες να εμφανίζοντε για κάθε επαφή μέσα από το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Μικρό το κακό βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

θέλει να ξεκινάς την εφαρμογή κάθε φορά που ανοίγεις το κινητό σου.

Ψαξε για το Auto-Start του FSCaller :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου φτιάξει ένα φάκελο για να κάνω sign τις εφαρμογές; το imei είναι 358082012144503

Thanx!

παιδια το προγραμα rotateme δεν μου το κανει ινσταλ μπορει καποιος να βοηθηση εχω το ν95 8γιγα:)

Θα πρέπει να το υπογράψεις!

 

http://www.myphone.gr/forum/image/icons/icon11.gif@ intruder και kolonos21Για το πώς υπογράφουμε τις εφαρμογές ακολούθησε τον οδηγό του leftezi μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xyz.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

 

Τα υπόλοιπα για το sign εφαρμογών, στο ανάλογο θέμα: Εφαρμογές: Διαδικασία-Symbian Signed

 

=========================================================

afto to programa kani sto nokia n95?

Δοκίμασέ το, αν και νομίζω πως ανάβει σε κόκκινη απόχρωση το flash και όχι κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι hackerαδες των symbian! ζητω βοηθεια γυρω απο τα εξεις θεματα!!!!

α) προγραμμα που μεσω internet συνδεομαι με την webcamera του pc μου και παιρνω εικονα στο κινητο μου.

β) προγραμμα που μεσω internet συνδεομαι στο pc (remote desktop)

αν υπαρχει κατι απο τα δυο παρακαλω βοηθηστε!!!!

 

 

ναι ρε παιδια κατι τετοιο θελω να βρω και εγω...

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το υπογράψεις!

 

http://www.myphone.gr/forum/image/icons/icon11.gif@ intruder και kolonos21Για το πώς υπογράφουμε τις εφαρμογές ακολούθησε τον οδηγό του leftezi μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xyz.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

 

Τα υπόλοιπα για το sign εφαρμογών, στο ανάλογο θέμα: Εφαρμογές: Διαδικασία-Symbian Signed

 

=========================================================

 

Δοκίμασέ το, αν και νομίζω πως ανάβει σε κόκκινη απόχρωση το flash και όχι κανονικά.

 

 

sorry αλλα εχω δει σε προηγουμενες σελιδες που εχουν φτιαξει σε καποια παιδια φακελους και εχουν απλοποιηση ιδιαιτερα την διαδικασια. και υστερα δεν θα χρειαζετε καθε τρεις και λιγο να γινομαι φορτικος σε καπιον για μια επικυρωση. οπωσ διαωασα αρκει να το κανεισ μια φορα και μετα Βγάζεις το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.

* Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.

* Το μετονομάζεις σε xyz.sis ή xyz.sisX ανάλογα.

* Τρέχεις το "auto_signsis.bat". Αυτό σου δημιουργεί αυτόματα το υπογεγραμμένο πρόγραμμα xyz_signed.sis ή xyz_signed.sisX αντίστοιχα. pls help!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενα προγραμμα που να μπορω να δω τα ΑΡΧΙΚΑ ringtones της νοκια?εχω το x-plore αλλα δεν τα βλεπω!

Z:\data\sounds\digital;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

kalhmera se olous kai pistebo na eimai sosta pleon.nervus den to kano eppitides.(1) kserete an exei bgi kapio programa gia to flas tou nokia n95 os oste otan trabas binteo na anabi apo kokino se aspro h kai kati alo pou na to xrisimopioume san fako.(2)perasa to nokmote kai mou leei press 'pen'+'c' to activate it kai to idio akribos gia na to apenergopoihso.pos ginete afto na to kano pio einai to pen? ti enoh?(3)to flipsilent ti einai den einai to idio me to shutup? an einai efkolo mporite na mou pite tis diafores kai pos na to balo stis rithmisis?eyxaristo poly.

 

gia sas kai pali.iparxi kapio programa mousikis gia to nokia n95 opos to windows media player?eyxaristo poly

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

Το pen είναι το κουμπάκι αντίστοιχο κουμπί με το c απλά από την αριστερή μεριά του τηλεφώνου. Έχει ένα μολύβι σχεδιασμένο πάνω του. Πατάς αυτό μαζί με το c και ενεργοποιείται-απενεργοποιείται το nokmote.

 

Ερώτηση: Ξέρει κανείς γιατί το πρόγραμμα του pc suite για τα μηνύματα στέλνει μόνο μέχρι 75 γράμματα μήνυμα? Αλλάζει από κάπου αυτό? Ή ανάλογα το κινητό είναι? ΈΧω Ν95-2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...