Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Soft format γίνεται πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7780#.

Hard format γίνεται πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7370#.

 

--------------------------------------------------------------------

να ρωτήσω το soft format είναι μόνο επαναφορά των ρυθμίσεων??

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Soft format γίνεται πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7780#.

Hard format γίνεται πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7370#.

 

--------------------------------------------------------------------

να ρωτήσω το soft format είναι μόνο επαναφορά των ρυθμίσεων??

Ναι το soft format ουσιαστικά είναι η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ναι μπορείς, αρκεί να μην το συνδέσεις σε καμια full HD τηλεόραση.:p

 

 

Ναι αλλα αν το κανει οπως του ειπες δλδ να μετατρεψει την ταινια σε 240*320 δ θα βλεπεται πουθενα...ειχα περασει μια στο κινητο σε 640*480 και την επαιζε κανονικα. Το spiderman σε τι αναλυση ειναι (δ το εχω στο κινητο για να το δω), γιατι το ειχα βαλει σε tv out και ηταν απλα σαν πειρατικη..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν το κανει οπως του ειπες δλδ να μετατρεψει την ταινια σε 240*320 δ θα βλεπεται πουθενα...ειχα περασει μια στο κινητο σε 640*480 και την επαιζε κανονικα. Το spiderman σε τι αναλυση ειναι (δ το εχω στο κινητο για να το δω), γιατι το ειχα βαλει σε tv out και ηταν απλα σαν πειρατικη..

Ναι θα την παίζει (δεν ξέρω αν δεν θα κολλάει τελείως ή θα υπάρχουν στιγμές που θα πιξελίαζει) αλλά αν την έχει στο 640x480 θα πιάνει τουλάχιστον 800MB. :O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα την παίζει (δεν ξέρω αν δεν θα κολλάει τελείως ή θα υπάρχουν στιγμές που θα πιξελίαζει) αλλά αν την έχει στο 640x480 θα πιάνει τουλάχιστον 800MB. :O

 

Ναι θα χανει πολυ σε ποιοτητα...

τωρα για τον χωρο εχεις δικιο...ετσι παει ομως...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

βρήκα στα γνωστά μαγαζάκια μια εφαρμογή η οποία μετατρέπει το κινητό σε iphone περιβάλλον.. Όπως είδα είναι σε flash format.

 

Έγραφε οτι απλά περνας κάποια αρχεία στην κάρτα μνήμης και μετά τρέχεις ένα και γίνεται. Αλλά τίποτα! Μήπως φταίει ο flashplayer που έχω?? (έχω αυτόν που είχε το κινητό απο την αρχή)

 

Ki εγώ προσπάθησα να περάσω το vista theme σε flash όπως και το iphone αλλά τίποτα.

Έλεγε πως χρειάζεται το flashlite 1.2 Εγκατέστησα και την νεότερη έκδοση την 3 αλλά πάλι τίποτα.

Ποιό flashlite έχουμε προεγκατεστημένο?

 

Εγώ δοκίμασα το flash του iphone στο 6120c και δουλεύει κανονικά.

 

Το τρέχω με την προεγκατεστημένη εφαρμογή αναπαραγωγής flash (η οποία είναι η 2.0 σε μένα, μπορείτε να το δείτε μπαίνοντας μέσα στην εφαρμογή Αναπ. flash και πατώντας επιλογές - περί της εφαρμογής). Το δοκίμασα στο flash 3.0 που έχω σε άλλο φάκελο, και δεν δουλεύει. Οπότε μονάχα στο προεγκατεστημένο (2.0) τρέχει απροβλημάτιστα για μένα.

 

Αναλυτικότερα σχετικά με το iphone theme. Έφτιαξα στην κάρτα μνήμης έναν φάκελο μέσα στο others, τον ονόμασα I_phone, κι έβαλα εκεί μέσα όλα τα .swf (και μόνο). Έπειτα, πήγαινω στα πολυμέσα -> αναπαραγωγή flash -> δεξί βελάκι για να ανοίξει τα περιεχόμενα της κάρτας κι όχι της συσκευής -> επιλογή του φακέλου I_phone -> επιλογή όποιου αρχείου της λίστας θέλω (κάθε αρχείο αντιπροσωπεύει κι ένα διαφορετικό δήθεν wallpaper του iphone, εκτός από ένα αρχείο που είναι σκέτο screen). Μόλις ανοίξεις κάποιο, και ύστερα πατήσεις το κεντρικό πλήκτρο, σε βάζει μέσα στο δήθεν μενού του iphone.

 

Αυτό είναι όλο, γιατί όποιο εικονίδιο κι αν επιλέξουμε μετά, η μετάβαση γίνεται στον κανονικό φάκελο του τηλεφώνου (εκτός το κομπιουτεράκι που έχει την μορφή του iphone, και το phone που έχει την μορφή του αριθμητικού πληκτρολογίου του iphone).

 

Αυτά. Ελπίζω να βοήθησα κάπως :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω ψαχνω τον τροπο για να κανω merge το avi με τους υποτιτλους, μηπως μπορεις να μου πεις με ποιο τροπο γινεται?

Σε ευχαριστω

 

File asikis auto ginetai me to programma VirtualDub kai tis info tis phra apo to ellhniko torrent site http://www.gamato.info

An endiaferesai, phgaine sto site kane ena account kai meta phgaine sth mpara panw pou grafei "DOX" kai sto search grapse VirtualDubMod

Katevase ton odhgo kai mesa 8a vreis plhrofories. Oson afora ta programmata pou xreiazontai ta anaferei mesa opote prepei na psa3eis na ta katevaseis.

 

ΝΑΙ το ξέρω είμαι σχεδόν ΕΝΤΕΛΩΣ off topic εδω... :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το smartmovie υποστηριζει εξωτερικους υποτιτλους? Δλδ αν βαλω μια ταινια με τους υποτιτλους της δ θα τους εμφανησει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή αυτή (TTSMS) χρησιμοποιεί τις ενσωματωμένες δυνατότητες text-to-speech του τηλεφώνου, δεν εγκαθιστά δικές της γλώσσες κτλ

Οπότε λογικά υποστηρίζει και ελληνικά, αλλά για πιο σίγουρα θα σου πω μόλις την δοκιμάσω εκτενώς:O

 

Μολις το δοκιμασα στο ν82.Ελληνικα δεν υποστηριζει.Δοκιμασα με αγγλικα παλι τιποτα.Ακουγονται οσες φορες δοκιμασα,δεν ξερω σε τι γλωσσα,τα ιδια λογια.Μου θυμησε κατι αναλογο που ειχε βγει για os8,οχι πανω σε python,Και αν θυμαμαι καλα ελεγε τα ιδια ακαταλαβιστικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ξερεις αν υποστηριζει ελληνικα??

Δεν υποστηριζει :(

το ηξερα αυτο στη συμβατοτητα,το θεμα ειναι οτι δε παιρνει ολα τα ψηφια του imei :blink:

Δοκιμασε με αλλο imei οπως σου ειπε και ο @ion83 σε καποιους πετυχαινει και σε αλλους οχι, ελπιζω να εισαι απο τους τυχερους :)

Υπάρχει Ελληνική γλώσσα για το X-plore????

Αν όχι, υπάρχει τρόπος να μεταφραστεί και πώς??

Yπαρχει για το X-plore 1.02 αλλα θελει sign μας το ειχε φτιαξει ο @veteran2004 :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1888744#post1888744

Και μιά που μιλάμε για αρχεία .avi, μιά ερώτηση (ας μου συγχωρεθεί που είναι ως ένα βαθμό off topic). Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα (pc) που να τεμαχίζει το αρχείο avi;

 

Ευχαριστώ....:)

Μπορεις να κανεις αυτο που θελεις με το VirtualDub στειλε μου pm :)

Παιδια το smartmovie υποστηριζει εξωτερικους υποτιτλους? Δλδ αν βαλω μια ταινια με τους υποτιτλους της δ θα τους εμφανησει?

Οχι θα πρεπει να τους ενσωματωσεις πρωτα, διαβασε τα παρακατω link ειναι ο ευκολοτερος τροπος να ενσωματωσεις υποτιτλους αλλα και να φερεις ενα .avi σε διαστασεις κινητου :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1931970#post1931970

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2076989#post2076989

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάτι ψιλοαπορίες.

 

Είχα μια ταινία .avi και τους υπότιτλους .srt . Με έναν τρόπο που βρήκα στο net τα έκανα merge και παίζει κανονικά. Τώρα αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι:

 

1) Τι πρέπει να κάνω για να δω αυτή την ταινία στο κινητό (αλλαγή μεγέθους αν χρειάζεται, ποια apps χρειάζεται σε pc και κινητό)?

 

Ευχαριστώ! :)

 

Μετατροπή μπορείς να κάνεις με το PocketDivXEncoder το οποίο είναι ένα exe file που δεν χρειάζεται καν εγκατάσταση στο pc :wink:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις αυτο που θελεις με το VirtualDub στειλε μου pm :)

Σε ευχαριστώ πολύ, έχω ήδη ενημερωθεί και έχω κάνει με επιτυχία την δουλειά μου...Είναι όντως πολύ καλό για διαχωρισμό ή συνένωση .avi αρχείων....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπες μεσα στης ρυθμισεις και βαλε file scan mode/ ...full scan :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα mp3 τα εχω μεσα στο φακελο sounds/ digital/ .... μηπως πεζει ρολο αυτο?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eαν θελεις επελεξε στο pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι (για να μην χασεις τιποτα) παρε ολο το περιεχομενο της καρτας σου με copy και μετα paste στο pc σου κανε format την καρτα μνημης σου μεσα στο κινητο και ξαναβαλε τα αρχεια στην θεση τους... μπορει να αλλαξει κατι :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Το τρέχω με την προεγκατεστημένη εφαρμογή αναπαραγωγής flash (η οποία είναι η 2.0 σε μένα, μπορείτε να το δείτε μπαίνοντας μέσα στην εφαρμογή Αναπ. flash και πατώντας επιλογές - περί της εφαρμογής). Το δοκίμασα στο flash 3.0 που έχω σε άλλο φάκελο, και δεν δουλεύει. Οπότε μονάχα στο προεγκατεστημένο (2.0) τρέχει απροβλημάτιστα για μένα.

 

 

Αυτά. Ελπίζω να βοήθησα κάπως :)

 

Ήσουν κατατοπιστικότατη!

 

Θα ψάξουμε λοιπόν την έκδοση 2.0

Link to comment
Share on other sites

Ήσουν κατατοπιστικότατη!

 

Θα ψάξουμε λοιπόν την έκδοση 2.0

 

εμένα οταν πατάω περι της εφαρμογής στον flash player γράφει

Flash Lite 1995 - 2005 Macromedia. Inc.

 

Δλδ ποιο έχω εγώ??

-------------------------------------------------------

Πάντως βρήκα μια έκδοση flash lite που είχα και μου δούλεψε συμφωνα και με τις παραπάνω οδηγίες..

Αν θέλεις πές μου να στην ανεβάσω εδώ

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

piga na kano egatastasi to rotate me kai mou leei sfalma egatastasis kai zitiste plirofories apo ton promithefti.ekana kati lathos?EYXARISTO
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

piga na kano egatastasi to rotate me kai mou leei sfalma egatastasis kai zitiste plirofories apo ton promithefti.ekana kati lathos?EYXARISTO

 

Αν ψαξεις(εδω)λιγο καλυτερα,θα καταλαβεις οτι ειναι unsigned,οποτε χρειαζεται να γινει signed;)Βεβαια,τον τροπο δεν τον ξερω ακριβως!Τον ξερουν τα παιδια εδω ομως!!Υ.Γ.Μην γραφεις etsi!!Δεν μπορουμε να καταλαβουμε ακριβως τι γραφεις!!

Υ.Γ.2:Μπορει καποιος να μου κατεβασει το rotate me,signed?IMEI:356996019705945 και το email μου pkarl66@gmail.com Ευχαριστω.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μια που μιλαμε γαι εφαρμογες που χρησιμοποιουν το accelerometer ,εχετε δοικιμασει αυτην την εξαιρετικη εφαρμογη?

http://www.nokia.com/betalabs/wellnessdiary

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε επίσημα η εφαρμογή MobiTubia (v1.75 build 1)

 

http://www.mobitubia.com/ss/MainMenu_YouTube.jpg

 

Η ιστοσελίδα της εφαρμογής: http://www.mobitubia.com/dp/?q=node/2

 

Σε σχέση με το emTube:

έχει πιο όμορφο και κατανοητό περιβάλλον (εικονίδια - καρτέλες κτλ),

λιγότερες επιλογές-ρυθμίσεις (αφήστε που γυρίζει αυτόματα σε landscape mode:confused:)

έχει κι αυτό επιλογή να κατεβάσεις τα video που βλέπεις

και τέλος η ποιότητα αναπαραγωγής των video φαίνεται κατώτερη (αλλά σίγουρα ανώτερη του official YouTube client):O

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...