Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και καιρό χρησιμοποιούσα το shazam id χωρίς κανένα πρόβλημα. Μετά απο Hard format στο Ν85, και ξανά εγκατάστασή του, κάθε φορά που πάω να κάνω tag κάποιο τραγούδι και έχω ανοιχτό και το bluetooth μου κάνει επανεκκίνηση η συσκευή!!! Με το bluetooth κλειστό δουλεύουν όλα ρολόι! Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος; Και αν ναι, έχει βρει λύση...?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα Windows Mobile υπαρχει 1 φοβερο προγραμματακι για τα ΡΙΜ αρχεια σου που λεγετε PIM Backup και με το οποιο μπορεις να κανεις το κανονικο Backup σε επεφες,ημερολογιο,αρχεια κλησεις,σημειωσεις αλλα και ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΟ π.χ. στα sms οπου μπορεις να διαλεξεις ποιους φακελους θες να παρεις backup αλλα και ποια μνμ χωρις να ειναι αναγκαιο να τα κανεις ολα.

Επισεις οταν κανεις επαναφορα μπορεις να επαναφερεις ολα αλλα και ΜΟΝΟ οσα χρειαζεσαι με επιπλεον επιλογες να κρατησεις και τα τρεχοντα μηνυματα ΧΩΡΙΣ να τα διαγραψεις αν θες!!

 

Λοιπον οσο και αν εχω ψαξει δεν εχω βρει κατι αντοιστιχο για συμπιαν οποτε αν καποιος ξερει κατι θα βοηθηση πολυ μιας και το θελω για το νεο μου Ε κινητο!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Πέρα από το back up με το PC Suite και με τη κάρτα μνήμης, δεν υπάρχει άλλη λύση.

Δεν γνωρίζω αν έχει αυτή τη δυνατότητα το Oxygen (είναι κάτι σαν το pc suite), αλλά δεν νομίζω. Τουλάχιστον επιλεκτικά sms/mms το βλέπω πολύ χλωμό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν δουλευει πες μου να κατεβασω αλλο και πως να το βαλω μηπως κανω καπιο λαθος καπου

 

Ανοιγει η εφαρμογη και δεν δουλευει οταν επιλεγεις τον κωδικο του χειριστηριου ή δεν ανοιγει καθολου? Δεν μας λες τι ακριβως κανει(ς)..

Αυτο που μπορεις να κανεις, ειναι να κατεβασεις το προγραμμα απο το μαγαζακι και να ακολουθησεις πιστα τις οδηγιες που λεει εκει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Οποιος χρησιμοποιει το Remote S60 Professional ας μς βοηθησει λιγο.

Πως γινεται να κατεβασω την ποιοτητα του βιντεο γιατι ενα βιντεακι διαρκειας 25-30, sec πιανει γυρω στα 250mb!!

Link to comment
Share on other sites

Βρες ενα προγραμμα που να γραφει σε video την οθονη του pc σου η οποιο μερος θελεις απο αυτην. Αναλογα με το προγραμμα θα υπαρχουν και οι καταλληλες ρυθμισεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οποιος χρησιμοποιει το Remote S60 Professional ας μς βοηθησει λιγο.

Πως γινεται να κατεβασω την ποιοτητα του βιντεο γιατι ενα βιντεακι διαρκειας 25-30, sec πιανει γυρω στα 250mb!!

 

Στεφανε, γιατι δεν χρησιμοποιεις καποιον converter (total, super) και να ριξεις το bitrate?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι μεσα στα option υπαρχουν μερικες ρυθμισεις. Τις εχεις δοκιμασει?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη την σκεφτικα την λυση του converter και στην τελικη αυτο θα κανω αν δεν βρω κατι αλλο απλα ειπα μηπως γινεται και μεσω του προγραμματος.

Ναι τις ειδα τις ρυθμισεις αλλα δεν καταλαβα τι κανει η καθε μια..Πολυ πιθανον να ναι μια απο αυτες αλλα δεν το εψαξα ακομη και ρωτησα μηπως καποιος το εχει ηδη βρει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, υπαρχει εφαρμογη για το Ν73 ωστε οταν γραφουμε sms να εμφανιζονται στην οθονη ολοι οι χαραχτηρες που αντιστοιχουν στο καθε πληκτρο;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς κάτι σαν τα S.E., σωστά;

Αν ναι, όχι, δεν υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Google Launches Google Mobile App For S60

 

Showing more love to us Symbian fanboys and girls, Google, today, launched the Google Mobile App for S60-powered smartphones. This is a single download that allows you to quickly search a number of Google services straight from your phone - without having to launch your phone’s web browser. The application uses the quick key type launcher that we’ve seen on the Google Search application previously to open up a search box.

 

http://www.symbian-guru.com/wp-content/uploads/2009/06/google_launches_google_install.jpg http://www.symbian-guru.com/wp-content/uploads/2009/06/google_launches_google_results.jpg

 

In that search box, you can begin typing to get real-time suggestions as to popular search terms - thereby possibly making it even faster to find things. In addition to the quick search ability, Google Mobile App for S60 is able to use the My Location feature from Google Maps Mobile to determine your current physical location and deliver relevant search results. This means a search for Wal-Mart will show listings for stores in your area, rather than stores around the country. You can toggle this on/off in the settings, though, if you wish.

 

The application also keeps track of your search history, so you can quickly repeat a search without having to re-enter the keywords over and again, which is definitely helpful.

 

Google Mobile App for S60 is available directly from http://m.Google.com today.

 

http://www.symbian-guru.com/welcome/2009/06/google-launches-google-mobile-app-for-s60.html

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, υπαρχει εφαρμογη για το Ν73 ωστε οταν γραφουμε sms να εμφανιζονται στην οθονη ολοι οι χαραχτηρες που αντιστοιχουν στο καθε πληκτρο;

 

Ειχα βρει το Adaptxt, νομιζω εχει αυτο που ζητας, αν κ στην ουσια ειναι μιξη του Τ9 με τον τροπο τις Ερικσον. Απ'οσο θυμαμαι στις πληροφοριες ελεγε πως υποστηριζει ολες τις γλωσσες γιατι "μαθαινει" απο τα μηνυματα κ τις σημειωσεις σου. Δεν ασχοληθηκα πολυ ομως για να ειμαι ειλικρινης.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καμία εφαρμογή για χάρτες μετρό υπάρχει; (ενδιαφέρομαι για Λονδίνο - Παρίσι κυρίως).
Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχε παρει το ματι μου μια τετοια εφαρμογη με μετρο και αν θυμαμαι καλα ηταν του Παρισιου αλλα δεν θυμαμαι που την ειχα δει!

Θα ψαξω και αν την βρω θα σου πω πως την λενε!!

Link to comment
Share on other sites

καμία εφαρμογή για χάρτες μετρό υπάρχει; (ενδιαφέρομαι για Λονδίνο - Παρίσι κυρίως).

 

METRO λεγεται, και εχει για απειρες χωρες. Εχω την εντυπωση μαλιστα πως ειναι κ free. Για την ελλαδα εχει κ χαρτες τρολεϋ παρεμπιπτοντως. Κ υπολογιζει κ ποση ωρα περιπου θα κανεις για να φτασεις στον προορισμο σου αναλογα με τις αλλαγες.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Metro v5.7.1 S60 Freeware

Με πανω απο 300 πολεις με διαφορα μεσα μαζικης μεταφορας, υπολογισμος χρονου κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το tube που εψαχνες δεν ειναι αλλο απο απλες φωτογραφιες χαρτων που μεσω καποιας εφαρμογης μπορεις να κανεις ζουμ και τετοια αλλα πιστευω πως δεν αξιζει.

Νονιζω οτι το metro ειναι καλυτερη επιλογη..

Link to comment
Share on other sites

Metro v5.7.1 S60 Freeware

Με πανω απο 300 πολεις με διαφορα μεσα μαζικης μεταφορας, υπολογισμος χρονου κτλ.

 

5.8.0 η καινούρια έκδοση, freeware

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

TweetS60 BETA: Free Twitter Client For S60 Devices

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/09/05/twitter_00.jpg

 

Following the phenomenal explosion of Twitter service and to satisfy the ever-growing user demand and more sophisticated freeware twitter application for S60 devices RavenSoft has just announced the first public BETA version of its new Twitter application after shorter period of closed beta testing.

Application is compatible with both, 3rd and 5th ed devices although I have to admit it looks quite better on my 5800 XM than on the Nokia N95 but it is mainly due the great high definition screen and touch user interface.

 

Λήψη!

Πηγή: http://www.symbian-freak.com

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

METRO λεγεται, και εχει για απειρες χωρες. Εχω την εντυπωση μαλιστα πως ειναι κ free. Για την ελλαδα εχει κ χαρτες τρολεϋ παρεμπιπτοντως. Κ υπολογιζει κ ποση ωρα περιπου θα κανεις για να φτασεις στον προορισμο σου αναλογα με τις αλλαγες.

 

ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ μπορείς να προσθέσεις και άλλες γραμμές π.χ. ΟΑΣΑ/λεωφορεία.

Είναι απλώς ένα αρχείο κειμένου.

 

Δείτε εδώ:

http://www.nanika.net/Metro/MetroC-en.html

 

Όποια παιδιά θέλουν μπορούν να προσπαθήσουν σιγα-σιγά να περάσουν και τα λεωφορεία, τραμ κλπ.

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την εφαρμογη Battery Extender η κατι αναλογο?

Κανουν δουλεια τετοιου ειδους εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η εφαρμογή slick αρχίζει και με εκνευρίζει ώρες ώρες.. Κάποιες επαφές μου δεν τις εμφανίζει όταν είναι συνδεδεμένες. Και δεν έχει πρόβλημα με ελληνικά κλπ.. Πχ ένας φίλος μου που έχει βάλει κάτι αστεράκια αριστερά και δεξιά από το όνομα δεν τον εμφανίζει. Ένας άλλος που έχει βάλει ένα σπιτάκι ούτε αυτόν τον εμφανίζει. Δεν μπορώ να λέω στον καθένα να αλλάξει το όνομα της επαφής του..

Επίσης ένα άλλο που με ενοχλεί πάρα πολύ.. επαφές που έχω μπλοκάρει από τον messenger live, με το slick με βλέπουν κανονικότατα και μου μιλάνε :mad:

 

Κρίμα γιατί είναι πολλή καλή εφαρμογή, αλλά έχει αυτά τα βασικά προβλήματα που με ξενέρωσαν!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η εφαρμογή slick αρχίζει και με εκνευρίζει ώρες ώρες.. Κάποιες επαφές μου δεν τις εμφανίζει όταν είναι συνδεδεμένες. Και δεν έχει πρόβλημα με ελληνικά κλπ.. Πχ ένας φίλος μου που έχει βάλει κάτι αστεράκια αριστερά και δεξιά από το όνομα δεν τον εμφανίζει. Ένας άλλος που έχει βάλει ένα σπιτάκι ούτε αυτόν τον εμφανίζει. Δεν μπορώ να λέω στον καθένα να αλλάξει το όνομα της επαφής του..

Επίσης ένα άλλο που με ενοχλεί πάρα πολύ.. επαφές που έχω μπλοκάρει από τον messenger live, με το slick με βλέπουν κανονικότατα και μου μιλάνε :mad:

 

Κρίμα γιατί είναι πολλή καλή εφαρμογή, αλλά έχει αυτά τα βασικά προβλήματα που με ξενέρωσαν!

 

Αντιμετωπιζω ακριβως τα ιδια προβληματα με τον προλαλησαντα...υπαρχει καποια εφαρμογη για Msn που να μην δυσλειτουργει..?:worry::worry:

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...