Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεισ τι product code ειναι αυτο--->0037514.ευχαριστω.

 

Μάλλον δεν είναι product code αυτό, αλλά part number

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια έκανα back up στο Ν95 και επειτα αναβαθμηση στο firmware.

Εδω και ώρα προσπαθω να κάνω επαναφορά στα δεδομενα μου(τηλ-μυνηματα κτλ κτλ) και έχει κολλησει (περιπου 30 λεπτα)στο 81% ενω δείχνει να δουλευει σωστα το content copier.Τι εχει γίνει?

Γνωρίζει κανεις να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

1.δες το manual τι πρεπει να κανεις.

2.δες το αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791 :)

 

Το θέμα είναι οτι ενω εχω τον χαρτη της Ελλαδος (ακολουθώντας της οδηγιες του thread που μου υποδεικνύεις) δεν μπορω να ενεργοποιησω το gps... να συνδεθω με δορυφορο δηλαδη!!!

Υπάρχουν κάποια βηματα που πρέπει να γίνουν; Ποια ειναι η διαδικασια για να ενεργοποιηθει το gps;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι ενω εχω τον χαρτη της Ελλαδος (ακολουθώντας της οδηγιες του thread που μου υποδεικνύεις) δεν μπορω να ενεργοποιησω το gps... να συνδεθω με δορυφορο δηλαδη!!!

Υπάρχουν κάποια βηματα που πρέπει να γίνουν; Ποια ειναι η διαδικασια για να ενεργοποιηθει το gps;

 

εισαι εξω να βλεπει το κινητο ουρανο, το πληκτρολογιο φαινεται, και περιμενεισ την πρωτη φορα 5-10-20-μεχρι και 30 λεπτά καμμια φορά. τα κάνεις όλα αυτα΄;

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ....Ερωτηση....

 

Υπάρχει κάποιο προγραμματακι (ή κάτι άλλο) που να μην βγαζει το κοκκινο φως οταν τραβάει βιντεο???

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ....Ερωτηση....

 

Υπάρχει κάποιο προγραμματακι (ή κάτι άλλο) που να μην βγαζει το κοκκινο φως οταν τραβάει βιντεο???

 

 

 

makari na ginotane file mou kai ego giafto pedebome toso kairo.oxi file den ginete mono an bgi kamia kenouria fersion pou na exei afti tin dinatotita

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

εισαι εξω να βλεπει το κινητο ουρανο, το πληκτρολογιο φαινεται, και περιμενεισ την πρωτη φορα 5-10-20-μεχρι και 30 λεπτά καμμια φορά. τα κάνεις όλα αυτα΄;

 

Δηλαδή απλά ανοίγουμε τον χάρτη και περιμένουμε μέχρι να σταματήσουν να κινούνται οι πορτοκαλί μπίλιες κάτω δεξιά;

Το έκανα για κανένα δεκάλεπτο αλλά τζίφος! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απλά ανοίγουμε τον χάρτη και περιμένουμε μέχρι να σταματήσουν να κινούνται οι πορτοκαλί μπίλιες κάτω δεξιά;

Το έκανα για κανένα δεκάλεπτο αλλά τζίφος! :wacko:

 

μολις γινουνε πρασινες σταθερες σημαινει οτι κλειδωσε

σημα.δες εκει που εισαι την κατασταση δορυφορων

στην αρχη κανει και 20λεπτα.υπομονη!!:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

nai junglist kalo 8a itane :P alla 10 xronia mirc poli diskoli sini8ia ;p

sto 8ema mas. 8es na mu peis oti den exei bugs tora? ;P eleos . bgazoune new frimware kai dimiourgoude ala problimata. kai BTw 8a eprepe na bgaloune 1 official programa na pezei AVI! ti aparadextw einai afto ? na prepei na baleis ksena programata gia na pexei tenies? ipo8eto oti to 8G 8a exei. afou exei kai to spiderman mesa.

Καταρχήν αυτό που μου λες για το MIRC είναι εντελώς άκυρο.

Δε νομίζω να ενδιαφέρει κανέναν εδώ μέσα πώς γράφεις στο MIRC.

Εδώ όλοι σέβονται τους κανόνες του φόρουμ, οπότε και συ που γράφεις εδώ πρέπει να πράττεις ανάλογα.

 

Τώρα σχετικά με το avi.Δε θυμάμαι ποτέ τα symbian κινητά να είχαν στάνταρ player για avi αρχεία.

Aν δε σου αρέσει αυτό και το θεωρείς βασικό, έπρεπε να πας σε windows mobile πλατφόρμα.Οπότε κακώς παραπονιέσαι.

 

Επίσης, εγώ προσωπικά δεν βρίσκω κανένα bug με το κινητό μου.Η τελευταία αναβάθμιση έφτιαξε όλα τα βασικά προβλήματα.Μόνο η μπαταρία που δε διαρκεί πολύ με ενοχλεί, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να αυτό να φτιάξει με αναβαθμίσεις!:)

Εσύ που όλο μιλάς για bugs, δε βλέπω να μιλάς για κάτι συγκεκριμένο.Έχεις κάτι στο μυαλό σου ή κουβέντα να γίνεται??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην φαίνονται οι υπενθυμίσεις του ημερολογίου στην αρχική οθόνη του κινητού;

Δεν θέλω να φύγουν τα υπόλοιπα, απλά να μην εμφανίζονται τα γεγονότα του ημερολογίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Μια γρήγορη ερώτηση..Έχει κανείς απο εσάς πρόβλημα στο σήμα του Ν95;Εδώ και 4 μήνες περίπου που έχω τη συσκευή απ' το πουθενά χάνει το σήμα της.Άλλες φορές το ξαναβρίσκει μέσα σε λίγα λεπτά και άλλες κάνω αναζήτηση δικτύου.. :confused: Σας έχει συμβεί;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Μια γρήγορη ερώτηση..Έχει κανείς απο εσάς πρόβλημα στο σήμα του Ν95;Εδώ και 4 μήνες περίπου που έχω τη συσκευή απ' το πουθενά χάνει το σήμα της.Άλλες φορές το ξαναβρίσκει μέσα σε λίγα λεπτά και άλλες κάνω αναζήτηση δικτύου.. :confused: Σας έχει συμβεί;

 

mou exei simvei kai emena to idio para polles fores me tin kainouria anavathmisi....me thn palia den eixa provlima!!!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ FOR EVER!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην φαίνονται οι υπενθυμίσεις του ημερολογίου στην αρχική οθόνη του κινητού;

Δεν θέλω να φύγουν τα υπόλοιπα, απλά να μην εμφανίζονται τα γεγονότα του ημερολογίου.

Όχι δεν γίνεται φίλε.

Ή όλα ή τίποτα.:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν αυτό που μου λες για το MIRC είναι εντελώς άκυρο.

Δε νομίζω να ενδιαφέρει κανέναν εδώ μέσα πώς γράφεις στο MIRC.

Εδώ όλοι σέβονται τους κανόνες του φόρουμ, οπότε και συ που γράφεις εδώ πρέπει να πράττεις ανάλογα.

 

Τώρα σχετικά με το avi.Δε θυμάμαι ποτέ τα symbian κινητά να είχαν στάνταρ player για avi αρχεία.

Aν δε σου αρέσει αυτό και το θεωρείς βασικό, έπρεπε να πας σε windows mobile πλατφόρμα.Οπότε κακώς παραπονιέσαι.

 

Επίσης, εγώ προσωπικά δεν βρίσκω κανένα bug με το κινητό μου.Η τελευταία αναβάθμιση έφτιαξε όλα τα βασικά προβλήματα.Μόνο η μπαταρία που δε διαρκεί πολύ με ενοχλεί, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να αυτό να φτιάξει με αναβαθμίσεις!:)

Εσύ που όλο μιλάς για bugs, δε βλέπω να μιλάς για κάτι συγκεκριμένο.Έχεις κάτι στο μυαλό σου ή κουβέντα να γίνεται??

koita px . otan trabas video den exei flash.

kala oti prepei na plironeis tin nokia gia na exeis navig einai aparadexto ( gia mena ) kai etsi anagazese na briskeis ala programata alis eterias. to 8ema me ta akoustika to exoune pei ta pedia. 8a borousane na kaliterepsoune to wi -fi . 8a borousane na kaliterepsoune tin ek8esi pou einai poli asximo etsi xima pou ta exei ola .8a borousane na baloune na pezei youtube videos. exoune estitira kinisis kai einai axristos ? afta mou ir8ane proxira sto mialo 8es kai alla?:P

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται φίλε.

Ή όλα ή τίποτα.:p

 

Δηλαδή συγνώμη αλλά πρέπει σώνει και ντε να βλέπει οποιοσδήποτε κοιτάξει την οθόνη σου... τι έχεις προγραμματίσει για τις επόμενες ημέρες; Είναι παράλογο!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή συγνώμη αλλά πρέπει σώνει και ντε να βλέπει οποιοσδήποτε κοιτάξει την οθόνη σου... τι έχεις προγραμματίσει για τις επόμενες ημέρες; Είναι παράλογο!!!

Είναι δεν είναι παράλογο, έτσι είναι τα πράγματα...:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση λογισμικού και τώρα, κάθε φορά που ανοίγει το τηλέφωνο, εμφανίζει "εγκατάσταση" και μετά από λίγο "αδυνατη η εγκατασταση απο καρτα μνημης" μαζί με κάποια ακόμα.

Τι μπορώ να κάνω για να μην το βγάζει αυτό;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση λογισμικού και τώρα, κάθε φορά που ανοίγει το τηλέφωνο, εμφανίζει "εγκατάσταση" και μετά από λίγο "αδυνατη η εγκατασταση απο καρτα μνημης" μαζί με κάποια ακόμα.

Τι μπορώ να κάνω για να μην το βγάζει αυτό;

Πάρε ότι θέλεις από τη κάρτα μνήμης και κάνε της format.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ότι θέλεις από τη κάρτα μνήμης και κάνε της format.

 

Πιο ανωδυνη λύση δεν υπάρχει;

Γίνεται να βρω με κάποιο τρόπο ποιου προγραμματος εχει μείνει στην μεση η εγκατασταση και είτε να την ξανακάνω, είτε να το διαγράψω;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Πιο ανωδυνη λύση δεν υπάρχει;

Γίνεται να βρω με κάποιο τρόπο ποιου προγραμματος εχει μείνει στην μεση η εγκατασταση και είτε να την ξανακάνω, είτε να το διαγράψω;

 

Δοκίμασε όλα τα εικονίδια που έχεις για να δεις ποια δεν ανοίγουν. Αυτά καθώς και ότι είχες πριν αλλά τώρα δεν εμφανίζεται θέλουν ξανά εγκατάσταση. Συνήθως το πρόβλημα αυτό το δημιουργούν Java εφαρμογές που έχουν εγκατασταθεί στην κάρτα μνήμης.

 

Πάντως, σίγουρα είναι πρόβλημα του λειτουργικού και θα πρέπει η Nokia να το διορθώσει. Ήδη κάτι έχω ακούσει πως έχουν κάνει με το N82.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά το πρόβλημα βρε παιδιά.

Πας στη διαχείρηση των εφαρμογών, βλέπεις όλες τις εφαρμογές που βγαίνουν με κάτι περίεργους τίτλους και τις κάνεις εγκατάσταση.

Έτσι το 90% των εφαρμογών που έτρεχαν πριν την αναβάθμιση, παίζουν και μετά.Ούτε φορμάτ ούτε τίποτα δε χρειάζεται.Έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις με την ίδια κάρτα μνήμης και ποτέ δεν έχω σβήσει την κάρτα.

 

koita px . otan trabas video den exei flash.

kala oti prepei na plironeis tin nokia gia na exeis navig einai aparadexto ( gia mena ) kai etsi anagazese na briskeis ala programata alis eterias. to 8ema me ta akoustika to exoune pei ta pedia. 8a borousane na kaliterepsoune to wi -fi . 8a borousane na kaliterepsoune tin ek8esi pou einai poli asximo etsi xima pou ta exei ola .8a borousane na baloune na pezei youtube videos. exoune estitira kinisis kai einai axristos ? afta mou ir8ane proxira sto mialo 8es kai alla?:P

 

 

Οκ, για πάμε να τα δούμε ένα ένα.

1.Βίντεο χωρίς φλας

Δε νομίζω να μπορεί να γίνει κάτι με αναβάθμιση,καθώς πρέπει να είναι θέμα hardware.

2.Χρέωση για το nokia maps

Ξεκάθαρη επιλογή της Nokia για να βγάζει έξτρα χρήματα και δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να το σταματήσει.Όποιος μπορεί να πληρώσει, πληρώνει, όποιος δεν μπορεί βρίσκει άλλο πρόγραμμα.Γιατί να αφαιρέσει τη δυνατότητα να παίρνει και αυτά τα χρήματα που μπορεί να πάρει από όσους είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν?

3.Τα ακουστικά

Έχουν αναφερθεί διάφορα.Ότι φταίει η ενσωματωμένη μπαταρία των ακουστικών που είναι της πλάκας και ότι χαλάνε εύκολα.Εσύ που αναφέρεσαι?

4.Πιο δυνατό wi-fi

Ό,τι και το 1.Το θεωρώ καθαρά θέμα hardware και θέμα εσωτερικής κεραίας.

5.Έκθεση

Όντως εδώ ίσως να υπήρχε τρόπος να το βελτιώσουν αυτό, αλλά δεν είναι τόσο σημαντικό κατ'εμε

6.Youtube videos

Δε νομίζω να θεωρείται από τη Νοκια προτεραιότητά της να μπορούν οι χρήστες της να βλέπουν βίντεο από youtube, όπως δεν την ενδιαφέρουν και τα avi.

7.Αισθητήρα κίνησης

Από πού τον έβγαλες άχρηστο τον αισθητήρα κίνησης?Όταν το κινητό το έχεις σε 1 τραπέζι και μόλις το σηκώσεις ανάβει αυτόματα η οθόνη, πώς νομίζεις ότι γίνεται αυτό?

Όταν πας να τραβήξεις 1 φωτό, και αλλάζεις την κάμερα από landscape σε portrait, πάλι τι νομίζεις ότι δουλεύει?Αν δε γνωρίζεις κάποια πράγματα καλά, πρώτα ψάξτο και μετά βγάλτο άχρηστο.

 

 

Νομίζω σου απάντησα σε όλα.

Κάτι άλλο υπάρχει??:O

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σιγά το πρόβλημα βρε παιδιά.

Πας στη διαχείρηση των εφαρμογών, βλέπεις όλες τις εφαρμογές που βγαίνουν με κάτι περίεργους τίτλους και τις κάνεις εγκατάσταση.

Έτσι το 90% των εφαρμογών που έτρεχαν πριν την αναβάθμιση, παίζουν και μετά.Ούτε φορμάτ ούτε τίποτα δε χρειάζεται.Έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις με την ίδια κάρτα μνήμης και ποτέ δεν έχω σβήσει την κάρτα.

 

 

Όταν το κινητό το έχεις σε 1 τραπέζι και μόλις το σηκώσεις ανάβει αυτόματα η οθόνη, πώς νομίζεις ότι γίνεται αυτό?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Σε εμένα δεν αναβει οταν το σηκωνω, χρειαζεται κάποια ρυθμιση;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος Ν95 και απο την στιγμή που αναβάθμισα το software στο Gps δεν μου βρίσκει σήμα...Τι παραμέτρους πρέπει να τσεκάρω....??? Επίσης οταν χρησιμοποιούμε το Gps χρεωνόμαστε ???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.οσα παιδια απο εδω ειχανε προβλημα με το ξυπνητηρι τους,δηλαδη να μην δουλευει οταν ητανε κλειστο το κινητο,το εφτιαξα το δικο μου κανοντας 2-3 hard format.και την σχετικη αναβαθμιση.δεν ξερω αν το ειχε πει καποιος αλλος απο εδω μεσα απλα το ειδα σε προηγουμενες σελιδες οτι ειχατε τετοιο προβλημα.ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...