Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ade re pedia 8elw sxolia.. kapios eipe oti den eina nokia n95 lol ti einai metalagmeno?:P den exete re pedia tin aporia ti einai afto?:P

καλα δε βλεπεις οτι δεν εχει σχεδον καμια σχεση με Ν95;

και αν τα χαρακτηριστικα που γραφει ειναι αληθεια, ζητημα να το κοστολογουσα 3 ευρω, και πολλα ειναι..

Link to comment
Share on other sites

paides exo to nokia n95 alla to agorasa apo agglia opou spoudazo

ekana update sto teleuteo firmware mporo na allakso k glossa na tou peraso ellinika plz apadiste

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0534854.

 

Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.

 

Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

 

Σημείωση 1: Ο οδηγός που γράφω αναφέρεται για το N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στο pc σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

 

:!:ΠΡΟΣΟΧΗ::!:

Αν και μόνο αν η συσκευή σου είναι branded (πχ vodafone live κλπ) θα χάσεις την εγγύηση με την αλλαγή του product code.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ade re pedia 8elw sxolia.. kapios eipe oti den eina nokia n95 lol ti einai metalagmeno?:P den exete re pedia tin aporia ti einai afto?:P

 

λοιπον αυτο ειναι μια κινεζικη εκδοση νοκια ν95 καμια σχεση δηλαδη με νοκια το εχω δουλεψει... ανοιγει μονο προς τα επανω εχει οθονη αφης καμερα 2μπ πισω εχει υποδοχη για να παρει 2 καρτες sim και κοστιζει μονο 100 ευρω... αααα και δεν εχει καμια σχεση με symbian!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αυτο ειναι μια κινεζικη εκδοση νοκια ν95 καμια σχεση δηλαδη με νοκια το εχω δουλεψει... ανοιγει μονο προς τα επανω εχει οθονη αφης καμερα 2μπ πισω εχει υποδοχη για να παρει 2 καρτες sim και κοστιζει μονο 100 ευρω... αααα και δεν εχει καμια σχεση με symbian!!! :cool:

ahahah ok :P euxaristw ara emeis tetia den kanume :P

Link to comment
Share on other sites

Οι default βρίσκονται στο Ζ:\data\Sounds...

Για να έχεις πρόσβαση εκεί εγκατέστησε έναν file explorer όπως τον Y-Browser.

 

 

 

se ti xrisimebi to default ti programa einai akribos afto? eyxaristo

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

se ti xrisimebi to default ti programa einai akribos afto? eyxaristo

Το default δεν είναι πρόγραμμα, τους προεγκατεστημένους ήχους εννοώ.

Εξήγησα στον scruffy πως μπορεί να έχει πρόσβαση σ’ αυτούς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

telika kseri kanis an mpori na mou apantisi an mporoume otan trabame binteo to kokino fotaki na to kanoume aspro?den iparxi kapio programa na broume giafto to problima pou me aposxoli h mas aposxoli? eyxaristo.
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

telika kseri kanis an mpori na mou apantisi an mporoume otan trabame binteo to kokino fotaki na to kanoume aspro?den iparxi kapio programa na broume giafto to problima pou me aposxoli h mas aposxoli? eyxaristo.

 

δεν γινεται....μονο αμα βγει καποια αναβαθμιση

που να το επιτρεπει αυτο οπως ειχε γινει με το n93.

υπαρχει και ενα αλλο κολπο ειχα δει καποτε

που πρεπει να βαλεις εσυ το χερι σου μεσα στο τηλ.(καλωδια)

κατι που δεν στο συνιστω.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.. Αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα. στην εικόνα αναμονής δεν εμφανίζει την επιλογή αναζήτησης WLAN (κάτω από το ημερολόγιο).

 

Επίσης όταν παω στον οδηγό WLAN πετάει system error.. Μπορώ να ψάχνω δίκτυα μόνο από τον html browser...

 

καμιά ιδέα πριν κάνω επαναφορά ρυθμίσεων?:rolleyes:

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

sos παιδιά... Πως θα εγκαταστήσω το msn στο κινητό μου? Εχω το nokia n95 8gb. Εχω κατεβάσει κάποιες εκδόσεις του αλλά λέει ότι είναι συμβατές με κίνα, ταϊβάν κ.τ.λ! Που θα το βρω για να το κατεβάσω... Έλεος μια σωστή έκδοση του windows live messenger ψάχνω που να είναι συμβατή! Εχω μπει παντού κ τίποτα ακόμα. Αν μπορείτε βοήθεια...

 

αν μπορείτε απαντήστε μου στο profil μου στα μηνύματα. Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

@nik1988mag υπαρχει σχετικο θεμα με εφαρμογες στο οποιο μπορεις να ρωτισεις εκει οτι εχει σχεση με της εφαρμογες :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

 

Για το Live Messenger κατεβασε αυτο:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2190539#post2190539

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρρυ αλλά παρατήρησα ένα πρόβλημα κι έχω πανικοβληθεί λιγακί

Όταν πάω να μπω στους Χαρτες τότε φορτώνει τον τελευταιο χάρτη που χρησιμοποιήσα και μετα απο λιγο κολλαει(σταματαει και η ανιχνευση gps). Ύστερα όταν πατήσω Έξοδο(το κοκκινο) αναβοσβήνει το σημα 3g και κατω απο αυτο δυο βελακια που αναβοσβηνουν...

Τι είναι;Καμιά βοήθεια;

Μήπως πειραξα καποια ρυθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το MSN.

Δεν πιστεύω ότι όσοι προσπαθείτε να μπείτε στο Messenger και δε δουλεύει, προσπαθείτε να το κάνετε μέσω αυτών των προγραμμάτων για δωρεάν ίντερνετ μέσω κινητού στα 3,5€ κλπ...:!:

Γιατί αν το κάνετε έτσι, τι να πω...

 

sos παιδιά... Πως θα εγκαταστήσω το msn στο κινητό μου? Εχω το nokia n95 8gb. Εχω κατεβάσει κάποιες εκδόσεις του αλλά λέει ότι είναι συμβατές με κίνα, ταϊβάν κ.τ.λ! Που θα το βρω για να το κατεβάσω... Έλεος μια σωστή έκδοση του windows live messenger ψάχνω που να είναι συμβατή! Εχω μπει παντού κ τίποτα ακόμα. Αν μπορείτε βοήθεια...

 

αν μπορείτε απαντήστε μου στο profil μου στα μηνύματα. Ευχαριστώ...

 

 

Τι έχεις μπει παντού, που εδώ σε αυτή την ενότητα στις τελευταίες σελίδες αναφέρονται 2-3 φορές κάποιες εκδόσεις που δουλεύουν..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω προβλημα σοβαρο με το Nokia N95 που εχω. Αργει παρα πολυ να κλειδωσει τους δορυφορους (20 λεπτα) και πολλες φορες δεν το κανει ποτε. Υπαρχει κατι που πρεπει να κανω? Εχω εγκαταστησει την τελευταια εκδοση με το υποβοηθουμενο gps.Please Help!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται....μονο αμα βγει καποια αναβαθμιση

που να το επιτρεπει αυτο οπως ειχε γινει με το n93.

υπαρχει και ενα αλλο κολπο ειχα δει καποτε

που πρεπει να βαλεις εσυ το χερι σου μεσα στο τηλ.(καλωδια)

κατι που δεν στο συνιστω.:O

 

eyxaristo para poly alla afto me ta kalodia ontos den tha to ekana kai ego.pistebo na bgi kamia anabathmisi.kati telefteo akoma.sto peripou poso xreonete to navigator an to xrisimopioisis gia mia diadromi KAI KATHE POSO bgeni kainouria anabathmisi? eyxaristo.

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

eyxaristo para poly alla afto me ta kalodia ontos den tha to ekana kai ego.pistebo na bgi kamia anabathmisi.kati telefteo akoma.sto peripou poso xreonete to navigator an to xrisimopioisis gia mia diadromi KAI KATHE POSO bgeni kainouria anabathmisi? eyxaristo.

Για το πόσο χρεώνει το navigation πάει με άδεια χρήσης για συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο. Δες εδώ για τις τιμές, στο 3 Costs and pricing.

Αν εννοείς χρέωση από το δίκτυο δεν υπάρχει ή έστω μια ελάχιστη λόγω A-GPS, το οποίο μπορείς να το απενεργοποιήσεις εφόσον το επιθυμείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για το πόσο χρεώνει το navigation πάει με άδεια χρήσης για συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο. Δες εδώ για τις τιμές, στο 3 Costs and pricing.

Αν εννοείς χρέωση από το δίκτυο δεν υπάρχει ή έστω μια ελάχιστη λόγω A-GPS, το οποίο μπορείς να το απενεργοποιήσεις εφόσον το επιθυμείς.

 

pos mporo na to apenergopoihso to a-gps kai defteron oli mou lene oti xreonete kanonika to navigator tou nokia n95

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

pos mporo na to apenergopoihso to a-gps kai defteron oli mou lene oti xreonete kanonika to navigator tou nokia n95

Για το πώς απενεργοποιείται δες εδώ.

Όπως σου είπα δεν σε χρεώνει τίποτα από το δίκτυο. Αυτό που πρέπει να πληρώσεις είναι η άδεια χρήσης, χωρίς αυτή δεν μπορείς να κάνεις πλοήγηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω προβλημα σοβαρο με το Nokia N95 που εχω. Αργει παρα πολυ να κλειδωσει τους δορυφορους (20 λεπτα) και πολλες φορες δεν το κανει ποτε. Υπαρχει κατι που πρεπει να κανω? Εχω εγκαταστησει την τελευταια εκδοση με το υποβοηθουμενο gps.Please Help!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω προβλημα σοβαρο με το Nokia N95 που εχω. Αργει παρα πολυ να κλειδωσει τους δορυφορους (20 λεπτα) και πολλες φορες δεν το κανει ποτε. Υπαρχει κατι που πρεπει να κανω? Εχω εγκαταστησει την τελευταια εκδοση με το υποβοηθουμενο gps.Please Help!!!!!!!!!!!!!!

Καλό θα ήταν να ανοίγεις το slide όταν ψάχνεις για δορυφόρους.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανω παντα, απλα λεω μηπως μπορω να κανω κατι αλλο για να τους βρισκει. Σχεδον τις μισες φορες που προσπαθω δεν εντοπιζει καθολου δορυφορους. Καμια γνωμη??
Link to comment
Share on other sites

http://www.n95users.com/forum/attachments/n95-accessories/649d1199589266-proporta-nokia-nokia-n95-alu-crystal-case-update-n95-4.jpegΠαιδια διαβασα εδω http://www.n95users.com/forum/n95-accessories/4642-proporta-nokia-nokia-n95-alu-crystal-case-update.html οτι η εταιρια proporta που βγαζει την crystal case εχει βγαλει μια ιδια θηκη αλλα απο αλουμινιο που ειναι και πολυ ομορφη και πολυ γερη και θα χωραει την μπαταρια απο το 8gb αλλα δεν την βρησκω πουθενα!

Μηπως ξερει κανεις που θα την βρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...