Jump to content

Τηλεφωνικη εξυπηρετηση της "ON"


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα της αποψεις σας πανω σε αυτο το θεμα.Ειστε ευχαριστημενοι απο την εξυπηρετηση της ΟΝ μεσω τηλεφωνου;

 

Εγω θελω να θιξω ενα ζητημα τεχνικης αποψης.

 

Οι περισσοτεροι συνδρομητες της ΟΝ μεσα και εγω,εθιξαν παλιοτερα πριν το καλοκαιρι ,το ζητημα ανοιγματος "πορτων" στο ρουτερ που δινει η ΟΝ μαζι με τον εξοπλισμο κατι το οποιο μεχρι και τον Ιουνιο δεν ηταν δυνατο.Αυτο σε εμενα ειχε ως αποτελεσμα να χρησιμοποιω ενα ρουτερ της Level1 που εχω και να συνδεω το Pirelli μονο για να δω καμια ταινια απο την τηλεοραση της ΟΝ.Δεν χρησιμοποιω ουτε το ασυρματο δικτυο στο XDA exec που εχω ,αν και θα ηθελα.

 

Τα καλα νεα ηρθαν στα μεσα του καλοκαιριου οταν ανακοινωθηκε η διαθεσιμη αναβαθμιση του ρουτερ για το ανοιγμα πορτων.

Καπου διαβασα οτι η αιτηση αναβαθμισης γινεται τηλεφωνικα στην ΟΝ και πραγματοποειται απο εκεινους σε 3 μερες.

 

Το πιστευετε οτι καλω 3-4 φορες την εβδομαδα για να κανω αυτη την αναθεματισμενη αιτηση και δεν πιανω γραμμη;

Οι κλησεις μου πλησιαζουν τα 25-30 λεπτα αναμονης αν δεν ακουστει μηνυμα "καλεστε αργοτερα" που γινεται αλλοτε στα 30 και αλλοτε στα 5-6 λεπτα αναμονης.

 

Τελικα η ΟΝ εχει τηλεφωνικο κεντρο τεχνικων ζητηματων οπως αναφερει στο τηλεφωνικο μενου της η οχι;Ειναι κανεις ποτε εκει;

 

Εστειλα και email μιας και δεν μπορουσα να πιασω γραμμη και σε αυτο ποτε δεν απαντησαν...:mad:

 

Τελικα τι να κανω;Να παω στο Μαρουσι εκει που βρισκονται να τους βρω ή θα ειναι κλειδωμενα και εκει;:!:

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ενας απο τους λογους για τους οποιους ο ΟΤΕ αν και ακριβοτερος διατηρει τοσο μεγαλο μεριδιο πελατων.

Ειναι καθημερινα διαθεσιμο το κεντρο εξυπηρετησης πελατων.

Εγω απλα προσπαθησα να συνδεθω με τους εναλακτηκους για πληροφοριες αγορας και...παρεμεινα στον ΟΤΕ.

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Πάρ'τους αν μπορεις γυρω στις 7 το πρωί. έγω τη 4νετ μονο τοτε την πιάνω! :mad:

 

Αν σηκώνεσαι πρωι πρωι για να πιάσεις τη Forthnet , που τα ξύνει με 3 υπαλλήλους αντί να είσαι στον ΟΤΕ και να μιλάς με εξυπηρετηση πελατών δωρεαν και σε 30 δευτερόλεπτα τότε είσαι εντελώς γκα γκα! Δεν θα υπήρχαν οι απατεώνες αν δεν υπήρχαν οι *******!!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγα τα λεφτα ρε παιδια! Το θεμα ειναι να κανεις την δουλια σου ευκολα! Αν πληρωσεις κατι παραπανω τι εγινε???? Εχει on telecom ενας φιλος μου και ειναι 10μερες χωρις τηλεφωνο και ακομη τιποτα!

Εκτος απο τα τηλεφωνα που εκανε 3 ωρες για να πιασει γραμμη...

Δεν αξιζει τον κοπο για λιγα ευρω να παιδευεσαι σαν τον Χριστο!

Παρε Οτε και τελειωνε!

Link to comment
Share on other sites

Σιγα τα λεφτα ρε παιδια! Το θεμα ειναι να κανεις την δουλια σου ευκολα! Αν πληρωσεις κατι παραπανω τι εγινε???? Εχει on telecom ενας φιλος μου και ειναι 10μερες χωρις τηλεφωνο και ακομη τιποτα!

Εκτος απο τα τηλεφωνα που εκανε 3 ωρες για να πιασει γραμμη...

Δεν αξιζει τον κοπο για λιγα ευρω να παιδευεσαι σαν τον Χριστο!

Παρε Οτε και τελειωνε!

 

Σωστός!!! Πολλές φορές για το τίποτα χάνουμε την ουσία!

Link to comment
Share on other sites

Σιγα τα λεφτα ρε παιδια! Το θεμα ειναι να κανεις την δουλια σου ευκολα! Αν πληρωσεις κατι παραπανω τι εγινε???? Εχει on telecom ενας φιλος μου και ειναι 10μερες χωρις τηλεφωνο και ακομη τιποτα!

Εκτος απο τα τηλεφωνα που εκανε 3 ωρες για να πιασει γραμμη...

Δεν αξιζει τον κοπο για λιγα ευρω να παιδευεσαι σαν τον Χριστο!

Παρε Οτε και τελειωνε!

Ντάξει δεν είναι και σιγά τα λεφτά. Δεν είναι δα και 5-10 ευρώ παραπάνω. Σύγκρινε πόσο πάνε τα 8Mbps (ote+otenet) και πόσα τα 24 της forthnet. Είναι μεγάλες οι διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει δεν είναι και σιγά τα λεφτά. Δεν είναι δα και 5-10 ευρώ παραπάνω. Σύγκρινε πόσο πάνε τα 8Mbps (ote+otenet) και πόσα τα 24 της forthnet. Είναι μεγάλες οι διαφορές.

 

το θέμα είναι να πληρώνεις αλλά να απολαμβάνεις τις στοιχείωδεις υπηρεσίες.

ο ΟΤΕ σου λέει 8, αλλά τα πιάνεις... οι άλλοι σου λένε ταχύτητες ΝΑΣΑ και δεν πιάνεις στις περισσότερες των περιπτώσεων το 1/3 πρίν αρχίσουν οι αποσυνδέσεις,οι συνακροάσεις,οι πτώσεις και λοιπές δυσλειτουργίες...

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε παιδια δεν εγινε και ο ΟΤΕ τοσο καλυτερος απο παλιοτερα.εγω πχ απο την ΟΝ εχω ταχυτητα 15.3 στο ιντερνετ η ποιοτητα τηλεφωνου ειναι πολυ καλη πραγμα που παρατηρησα οταν πηρα τηλ. στην Αγγλια.Το μονο που θελω ειναι να δουλεψει το μοντεμ για να μην αλλαζω καλωδια καθε τρεις και λιγο οπως τωρα για μπω απο το κινητο...

Να πιασω γραμμη θελω μονο.εχω ακουσει απο φιλικο προσωπο οτιστα γραφεια τους γινεται πανικος, ποιο πολλοι ειναι οι σεκιουρηταδες παρα οι υπαλληλοι!

Link to comment
Share on other sites

ακουστε και το άλλο.

παίρνω την ΟΝ και παταο το 2 για τεχνικη υποστήριξη και όπως ΠΑΝΤΑ μετά απο 30 λεπτά βγαίνει η εξυπηρέτηση αντί για την τεχνική υποστήριξη, της λέω το πρόβλημά μου και ξέρω ότι θα με συνδέση με τεχνική και μου λέει πρέπει να σας συνδέσω με τεχνική υποστήριξη και της λέω "Κοπελιά και πόση ώρα θα κάνει να βγεί ο τεχνικός?" και μου λέε "'Οχι πολύ." της λέω "Πόσο δηλαδή?" και μου απαντά "Περίπου μισή ώρα." και της λέω "Και αυτό δεν είναι πολύ ώρα?". και μου απαντα "Φυσικά." και την ρωτάω "Και πόση ώρα είναι η πολύ?" και μου απαντά "Τουλάχιστον μία ώρα." και της λέω "Θα έπρεπε να ντρέπεσε μόνο και μόνο που το είπες, θα κάνω καταγγελία και θα βάλω και το όνομά σας μέσα αν δε με πάρει ΤΩΡΑ ένας τεχνικός στο κινητό μου." και μου απαντά "Κάντε ότι θέλετε, ο τεχνικός δεν πρόκειτε να σας πάρει τηλέφωνο. αν θέλετε περιμένετε." και της λέω "Οκ, θα τα πούμε μαζί στα δικαστήρια αφού θα είσαι και εσύ στην καταγγελία." και της το έκλεισα.

 

Το πιστεύετε? 1 ώρα τουλάχτιστον θεωρούν στη ΟΝ οτι είναι πολύ ή ώρα να περιμένεις, μισή ώρα δεν είναι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ακουστε και το άλλο.

παίρνω την ΟΝ και παταο το 2 για τεχνικη υποστήριξη και όπως ΠΑΝΤΑ μετά απο 30 λεπτά βγαίνει η εξυπηρέτηση αντί για την τεχνική υποστήριξη, της λέω το πρόβλημά μου και ξέρω ότι θα με συνδέση με τεχνική και μου λέει πρέπει να σας συνδέσω με τεχνική υποστήριξη και της λέω "Κοπελιά και πόση ώρα θα κάνει να βγεί ο τεχνικός?" και μου λέε "'Οχι πολύ." της λέω "Πόσο δηλαδή?" και μου απαντά "Περίπου μισή ώρα." και της λέω "Και αυτό δεν είναι πολύ ώρα?". και μου απαντα "Φυσικά." και την ρωτάω "Και πόση ώρα είναι η πολύ?" και μου απαντά "Τουλάχιστον μία ώρα." και της λέω "Θα έπρεπε να ντρέπεσε μόνο και μόνο που το είπες, θα κάνω καταγγελία και θα βάλω και το όνομά σας μέσα αν δε με πάρει ΤΩΡΑ ένας τεχνικός στο κινητό μου." και μου απαντά "Κάντε ότι θέλετε, ο τεχνικός δεν πρόκειτε να σας πάρει τηλέφωνο. αν θέλετε περιμένετε." και της λέω "Οκ, θα τα πούμε μαζί στα δικαστήρια αφού θα είσαι και εσύ στην καταγγελία." και της το έκλεισα.

 

Το πιστεύετε? 1 ώρα τουλάχτιστον θεωρούν στη ΟΝ οτι είναι πολύ ή ώρα να περιμένεις, μισή ώρα δεν είναι τίποτα.

 

Υπάρχει κάποιο άλλο τηλέφωνο επικοινωνίας μαζί τους, εκτός του 13801 ? :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πολύ γέλιο τελικά αυτή η τηλεφωνική εξυπηρέτηση της οn(οff). Tο περασμένο Σάββατο ήθελα να τους πάρω για να ρωτήσω αν πήραν το φαξ της ακύρωσης και για να μην ταλαιπωρηθώ τους πήρα αργά το βράδυ, στις 1.30 !!! Και περίμενα τελικά μέχρι τις 2 για να μιλήσω με κάποιον!!! :mad:

Ωραία εξυπηρέτηση, να ξενυχτάς για να τους μιλήσεις!!! :zzz:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την εξυπηρέτηση πελατών της On είναι γνωστό από το Μάρτη που είχε ελάχιστους συνδρομητές. Τώρα που πολλαπλασιάστηκαν, το πρόβλημα διογκόθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Και επειδη δεν ειμαστε κοροιδα φευγουμε απο την ΟΝ και παμε αλλου

Να το κανω τι , αν δεν εχω υπηρεσιες και να παιρνω απο το κινητο 40 και 60 λεπτα ???

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Πως να φυγεις;Αφου κατα την συμφωνια με την ΟΝ υπογραφεις συμβαση 12 μηνων;

Ego piga apo kei, tous eipa oti exo problimata, pira ta 65 piso, kai fysika den plirosa tous teleutaious logariasmous.

Link to comment
Share on other sites

Τοσο απλο ειναι;

 

Περα απο αυτο,δεν θελω να παρεξηγηθω, απο τις υπηρεσιες τους ειμαι παραπολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης αλλα η τηλεφωνικη εξυπηρετησης τους ειναι απαραδεκτη.Που αλλου ξανακουστηκε να σου λενε κανεις την αιτηση σου τηλεφωνικα χωρις να μιλησεις σε κανενα;;Ουτε εκει δεν εχουν ανθρωπο για αυτη τη δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...