Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82 (Pre-Release)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@willyd, για το GPS, εισαι σιγουρα σε καθαρο ουρανο κλπ κλπ;

αν εχεις πολλες ωρες να κανεις αναζητηση για φορυφορους ισως αργησει. αν δεις οτι αργει ενω δεν επρεπε, κλεισε και ανοιξε το προγραμμα. το εχω κανει πολλες φορες στο nokia maps και βρισκει ακαριαια δορυφορους μολις το ανοιγω τη 2η φορα.

 

τωρα για την αγορα αδειας, εκ πρωτης οψεως θα ελεγα οχι :O

δε θα εδινα λεφτα...εσυ θα κρινεις. παντως τα υπολοιπα προγραμματα μαλλον καλυτερα ειναι, ειδικα το Garmin που δοκιμασα, απλα δεν ειναι απολυτα συμβατο λογω προβληματος με το πληκτρο #.

 

@blamis, τι τη θες την προσοψη τοσο γρηγορα; επαθε τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι επαθε βρε συ; ενταξει μη σκας, σε λιγο καιρο θα βγουν και θα παρεις. παρε και μια θηκουλα υφασματινη πχ να το εχεις μεσα οταν δεν το χρησιμοποιεις.
Link to comment
Share on other sites

......ας σκεφτουμε καποιους που θα διαβασουν αυτο το θεμα αφου το αποκτησουν μετα απο καιρο, και ενω θα θελουν να διαβαζουν ουσιαστικα ποστ, θα διαβαζουν σελιδες επι σελιδων για το ποτε ηταν να ερθει το τηλεφωνο.

 

Μην ανησυχείς θα το καθαρίσει ο nervous και μετά τα περι αναμονής/αναζήτησης/ερωτημάτων....κλπ. δεν θα υπάρχουν καθόλου;)

Το κινητό θα κυκλοφορήσει εντός του τρέχοντως μηνός στην γνωστή τιμή,αυτό είναι σχεδόν σίγουρο;)

Link to comment
Share on other sites

[quote=nikoskat; εσυ θα κρινεις. παντως τα υπολοιπα προγραμματα μαλλον καλυτερα ειναι, ειδικα το Garmin που δοκιμασα, απλα δεν ειναι απολυτα συμβατο λογω προβληματος με το πληκτρο #.

 

 

Μου προτεινεις να το βαλω το της Garmin η' να μεινω με το Route?Να μην μου βγουν τα ματια απο το διαβασμα αδικα!:)Εχει φτασει 35 σελ το θεμα....

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το Garmin αλλά και τις υπόλοιπες εφαρμογές που παρουσιάζουν κάποιες ασυμβατότητες στο Ν82 λόγω της έλλειψης μολυβιού, θεωρώ ότι είναι σχεδόν σίγουρο ότι στις περισσότερες θα λυθούν, λόγω του ότι πρόκειται για κορυφαίο τηλέφωνο και οι developers θα φροντίσουν τους τόσους πολλούς χρήστες του. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

με τις τελευταιες οδηγιες ειναι 5' υποθεση στην κυριολεξια. βαλτο να δεις αν σε ενοχλει το προβληματακι και αν οχι το ψαχνεις κι αλλο.

και οπως ειπε ο Πανος, θα διορθωθει σιγουρα..

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μαθω αυριο περισσοτερα για ημερομινια διαθεσης του. Παντως σημερα εχασα μια πραγματικα καλη ευκαιρια αντι για 420 που θα παρω το ν82 μπορουσα με 350 να επερνα το ν95(8gb) αλλα ειχε πουληθει 5 λεπτα πριν...
Link to comment
Share on other sites

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Με την microUSB που εχουν τα ν82 και ν95 δεν ειναι δυνατον να φορτιζεται το κινητο αν ειναι συνδεδεμενο με usb ? Ειναι θεμα καλωδιου, hardware του κινητου ή software και δεν το κανει η νοκια?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα σε καταστημα Πλαισιο αποφασισμενος να παρω το Ν95 το 8αρι γιατι το Touch Cruise δε με βολευει σα καθημερινο τηλεφωνο(ειναι αλλων δυνατoτητων και πανεμορφο για τις κακουχιες τις καθημερινοτητας),τελικα δε το ειχε τη συγκεκριμενη στιγμη και ρωτησα και απο περιεργια ποτε αναμενεται το Ν82.Μου ειπε απο..15.11(!!)το περιμενουν και οταν ρωτησα πιο..ειδικα 1 γνωστο μου ειπε,μη παρεις το Ν95,κανε λιγο υπομονη ισως και τελος της εβδομαδας θα το εχουμε!Του ειπα εδωσα το Samsung G800 και δεν εχω τηλεφωνο καθημερινο και με επεισε να..περιμενω λιγο.Ελπιζω να βγει αληθινος οπως και με το TC που το πηρα απ τη πρωτη μερα που ηρθε σχεδον 1 μηνα πριν την κανονικη εισαγωγη.Υποψιν δε μιλαω για αγορα απο ιντερνετ

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ναι έπαθε!!:(

 

Καλά τι έπαθε; σου έπεσε κάτω η από μόνο του; Εγώ πάντως που το εχω ένα μήνα χωρίς θήκη δεν έχει πάθει το παραμικρό η πρόσοψη είνα ακριβώς όπως την πρώτη μέσα που το πήρα...

 

Μετά από ένα μήνα εχω εντοπίσει τα εξής bug.

1. Στην αναζήτηση που έχει το τηλέφωνο δεν μπορείς να αλλάξεις τη γλώσσα πατώντας το *

2. Εάν γράψω βίντεο μεγάλης διαρκείας περίπου 10 λεπτά η στάθμη της μπαταρίας πέφτει στη μια γραμμή ακόμα και εάν είναι γεμάτη. Με ένα restart του τηλεφώνου επαναφέρεται στην κανονική στάθμη.

3. Όταν βάζω ακούστικα σε σπάνιες περιπτώσεις κάνει restart. Αυτό μου έχει συμβεί 3 φορές μέσα σε ένα μήνα...

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη την έχω παραγείλει και ακου τι έγινε ενώ θα την είχα λέω ας περίμενω να έρθει και το προστατευτικό για την οθόνη και δεν την πήρα και έπεσε το κινητο κάτω ενώ αν την έιχα πάρει δεν θα είχε γίνει τπτ!!:(

ευχαριστώ!!:)

να πέσει κάτω απο μόνο του όχι.Όπως το κράταγα παραπατάει ένα κοριτσι πέφτει πάνω στο χέρι μου και καθόμουν και το έβλεπα που έπεφτε αφου έμεινα για 5 λεπτα!!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

τωρα για την αγορα αδειας, εκ πρωτης οψεως θα ελεγα οχι :O

δε θα εδινα λεφτα...εσυ θα κρινεις. παντως τα υπολοιπα προγραμματα μαλλον καλυτερα ειναι, ειδικα το Garmin που δοκιμασα, απλα δεν ειναι απολυτα συμβατο λογω προβληματος με το πληκτρο #.

Τι συμβατότητα υπάχει ρε Νίκο; Το πλήκτρο της # δεν λειτουργεί καθόλου ή είναι και κάτι άλλο;

 

Πάντως αν το μοναδικό πρόβλημα είναι με την #, τότε δεν είναι τιποτα το ανησυχητικό καθώς οι ιδιότητες του συγκεκριμένου πλήκτρου είανι περιορισμένες στο Garmin. Το μόνο που κάνει είναι να αλλάζει σελίδα στις επιλογές, κάτι που γίνεται όμως αν κάνεις scroll με το πολυπλήκτρο. Εξάλλου το ζουμ δεν γίνεται εδώ με τα πλήκτρα * και # αλλά με το 1 και το 3.

 

Όσον αφορά το θέμα αγοράς άδειας στο nokia maps, μόλις βάλεις το garmin και συνηθίσεις το κάπως ανορθόδοξο μενού του, θα ξεχάσεις εντελώς το nokia maps, route66 και οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα πλοήγησης. Οι χάρτες που έχουμε αυτή την στιγμή για το garmin ξεπερνούν ίσως και το destinator σε κάλυψη και πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επιβεβαιωνω και εγω οτι οταν συνδεσα ακουστικα bluetooth το κινητο εκανε restart μονο του!
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

παιδια επιβεβαιωνω και εγω οτι οταν συνδεσα ακουστικα bluetooth το κινητο εκανε restart μονο του!

 

επιβεβαιωνω και εγω οτι μετα απο πολλα 8ωρα ακροασης μουσικης

μεσω bluetooth hands free το κινητο δεν εκανε ΚΑΝΕΝΑ restart αλλα και κανενα κολλημα :!:

 

Καλά τι έπαθε; σου έπεσε κάτω η από μόνο του; Εγώ πάντως που το εχω ένα μήνα χωρίς θήκη δεν έχει πάθει το παραμικρό η πρόσοψη είνα ακριβώς όπως την πρώτη μέσα που το πήρα...

 

Μετά από ένα μήνα εχω εντοπίσει τα εξής bug.

1. Στην αναζήτηση που έχει το τηλέφωνο δεν μπορείς να αλλάξεις τη γλώσσα πατώντας το *

2. Εάν γράψω βίντεο μεγάλης διαρκείας περίπου 10 λεπτά η στάθμη της μπαταρίας πέφτει στη μια γραμμή ακόμα και εάν είναι γεμάτη. Με ένα restart του τηλεφώνου επαναφέρεται στην κανονική στάθμη.

3. Όταν βάζω ακούστικα σε σπάνιες περιπτώσεις κάνει restart. Αυτό μου έχει συμβεί 3 φορές μέσα σε ένα μήνα...

 

να προσθεσω αλλο ενα πανο,

 

αν τραβας βιντεο με το κινητο και σκασει εισερχομενη κληση το κινητο κολαει και πας για επανεκινηση;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Λογικά στην πρώτη αναβάθμιση θα διορθωθούν οι πολλές ατέλειες... Για μένα το σημαντικό είναι ότι είναι το πρώτο nokia symbian το οποίο βγάζει καλές φωτογραφίες, συγκρινόμενο ακόμα και με το Κ850 (για τις φωτογραφίες του οποίου δεν διάβασα τα καλύτερα, εδικά στο συγκριτικό με το Κ850 και τα 2 samsung)... Μάλλον τρέμει η θέση της κορυφής στον τομέα της φωτογραφίας που είχε μέχρι πρότινος η SE με το Κ800...

Με τις φωτογραφίες του που έχω δει και σε συνδυασμό με την πλατφόρμα symbian και το gps, είναι μια υπερπλήρης επιλογή !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερον κινητο.

Αλλα θα περιμενω 5-6 μηνες να το μαθω καλα εδω μεσα.

Τοσες λειτουργιες,πχ φλας,ποσο καλα θα τις παλευει η μπαταρια?

Προς το παρον ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το 6120c,που αν ειχε και autofocus.....

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

paidia skeftomai na to parageilw yth th vdomada einai apo ta pio pliris pisteyw...ayth th stigmh!

k mporeite na voithisete ta paidia pou to exoun:

 

a)ikanopoiimenoi apo th mpataria krataei parapanw apo ti battaria tou n80 pou eidh opoios gnorizei?

b)to gps yparxei eidh sth syskeyjh kai de xreiazete exwteriko bluetooth keraiaki(giati eida ena tetoio se ena katasthma kai leei pos to yposthrizei kai to n82)?

c)einai efkolo na xrhsimopoihseis to gps?

d)yparxei se alla xromata kai se ti?

 

sas eyxaristw!

Link to comment
Share on other sites

paidia skeftomai na to parageilw yth th vdomada einai apo ta pio pliris pisteyw...ayth th stigmh!

k mporeite na voithisete ta paidia pou to exoun:

 

a)ikanopoiimenoi apo th mpataria krataei parapanw apo ti battaria tou n80 pou eidh opoios gnorizei?

b)to gps yparxei eidh sth syskeyjh kai de xreiazete exwteriko bluetooth keraiaki(giati eida ena tetoio se ena katasthma kai leei pos to yposthrizei kai to n82)?

c)einai efkolo na xrhsimopoihseis to gps?

d)yparxei se alla xromata kai se ti?

 

sas eyxaristw!

 

1)αν κρατούσε 10 μέρες θα ήμουν πιο ικανοποιημένος,αλλά και με τις 2-3 βολεύομαι αφού το ξεσκίζω......

2)ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ GPS

3)εύκολο είναι,και πιο εύκολο για τους έμπειρους

4)χρώμα ασημί και αργότερα θα βγει λευκό και μαύρο

Link to comment
Share on other sites

Λογικά στην πρώτη αναβάθμιση θα διορθωθούν οι πολλές ατέλειες... Για μένα το σημαντικό είναι ότι είναι το πρώτο nokia symbian το οποίο βγάζει καλές φωτογραφίες, συγκρινόμενο ακόμα και με το Κ850 (για τις φωτογραφίες του οποίου δεν διάβασα τα καλύτερα, εδικά στο συγκριτικό με το Κ850 και τα 2 samsung)... Μάλλον τρέμει η θέση της κορυφής στον τομέα της φωτογραφίας που είχε μέχρι πρότινος η SE με το Κ800...

Με τις φωτογραφίες του που έχω δει και σε συνδυασμό με την πλατφόρμα symbian και το gps, είναι μια υπερπλήρης επιλογή !!!

 

επειδη ημουν κατοχος και των N95, g600, g800,k850i και τωρα του Ν82 ,το Ν82 δεν εχει αντιπαλο στο θεμα φωτογραφιας/βιντεο..

 

ΚΑΜΙΑ απολυτως σχεση ειλικρινα η,κορυφαια για κινητο,φωτο του Ν82 με οτι κυκλοφορει αυτην την στιγμη!!!

 

σιγουρα εχει προβληματα και bugs ακομη αλλα τουλαχιστον αυτο που ""φωναζει ""οτι ειναι το καλυτερο στοιχειο του.... το imaging,

το κανει παρα πολυ καλα!!

και οχι οπως το κ850 που δεν μπορει να συγχρονισει το φλας με την καμερα,

η οπως το g800 που εχει ξενον φλας αλλα ειναι ""ξενο""....και καμια σχεση με ξενον...

 

το εχω ξαναπει οτι δεν πιστευω και δεν στηριζομαι σε κανενα revew αν δεν εχω ο ιδιος το κινητο στα χερια μου;)

 

πληρωνω κατι παραπανω :lol: αλλα τα βλεπω με τα ιδια μου τα ματια.....:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και δεν νομίζω πως τρέμει η θέση της κορυφης στον τομέα φωτογραφίας..................... απλα έπεσε και στην θέση του μπήκε το Ν82!!!:D

:rolleyes:

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

επειδη ημουν κατοχος και των N95, g600, g800,k850i και τωρα του Ν82 ,το Ν82 δεν εχει αντιπαλο στο θεμα φωτογραφιας/βιντεο..

 

ΚΑΜΙΑ απολυτως σχεση ειλικρινα η,κορυφαια για κινητο,φωτο του Ν82 με οτι κυκλοφορει αυτην την στιγμη!!!

 

σιγουρα εχει προβληματα και bugs ακομη αλλα τουλαχιστον αυτο που ""φωναζει ""οτι ειναι το καλυτερο στοιχειο του.... το imaging,

το κανει παρα πολυ καλα!!

και οχι οπως το κ850 που δεν μπορει να συγχρονισει το φλας με την καμερα,

η οπως το g800 που εχει ξενον φλας αλλα ειναι ""ξενο""....και καμια σχεση με ξενον...

 

το εχω ξαναπει οτι δεν πιστευω και δεν στηριζομαι σε κανενα revew αν δεν εχω ο ιδιος το κινητο στα χερια μου;)

 

πληρωνω κατι παραπανω :lol: αλλα τα βλεπω με τα ιδια μου τα ματια.....:)

 

Ίσως αυτό σου το post θα έπρεπε να το επαναλάβεις και εδώ, αν δεν το έχεις κάνει ήδη.

Θα σταματούσαν ορισμένοι να λένε αερολογίες εκεί μέσα. ;)

Όποιος έχει παρακολουθήσει το εν λόγω thread καταλαβαίνει για ποιον/ποιους μιλάω. :p

Δεν έχω να πω κάτι άλλο. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...