Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Arte, Sapphire Arte, Carbon Arte, Gold Arte


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπου διάβαζα ότι δεν θα γεμίζει δαχτυλιές, κάτι με το υλικό... Μακάρι, γιατί είμαι πολύ κοντά στο να πάρω Nokia για πρώτη φορά μετά το πρώτο κινητό μου... :p

Mάλλον θα παραμείνεις χωρίς Nokia.:D

http://img.smape.com/images/review/Nokia/8800_Arte/ph/IMG_4302.jpg

http://www.mobile-review.com/articles/2007/image/arte/october-2122.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

:cry:

 

Κοντεύει να βαλασαμωθεί το V3 που έχω για βασικό... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μια πρώτη τιμή για το nokia 8800 arte για την Ελλάδα από expansys, 1240 ευρώ τελική τιμή με τον ΦΠΑ, με ημερομηνία κυκλοφορίας 21.12.2007

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=159952

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μια πρώτη τιμή για το nokia 8800 arte για την Ελλάδα από expansys, 1240 ευρώ τελική τιμή με τον ΦΠΑ, με ημερομηνία κυκλοφορίας 21.12.2007

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=159952

 

:ooch: :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πιστεύω πως όταν φτάσει στα ελληνικά καταστήματα θα πέσει η τιμή γύρω στα 900 + ευρώ. πάντως ανυπομονώ να το δω live

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Ίσα-ίσα.... Τόσο το 8800 sirocco όσο και το 8600 luna στο expansys έχουν από τις πιο χαμηλές τιμές (αν όχι τις πιο χαμηλές) που έχω δει.

Ίσως τώρα που έβαλε η νοκια και δευτερο μοντέλο στην σειρά 8xxx να θέλει να έχει το 8800 arte σε αυτή την κατηγορία τιμής...

Θα δούμε μόλις το βάλουν και άλλα online stores στις σελίδες τους... :worry:

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πιστεύω πως όταν φτάσει στα ελληνικά καταστήματα θα πέσει η τιμή γύρω στα 900 + ευρώ. πάντως ανυπομονώ να το δω live

 

Too good to be true ...

 

1050 + Ευρω θα ηταν πιο γήινη τιμη για αυτην την συσκευη ...

Link to comment
Share on other sites

Μην δίνετε σημασία στις τιμές του expansys. Πάντα είναι πιο ακριβό. Ειδικά οι τιμές που βγάζει πριν κυκλοφορήσει ένα μοντέλο είναι πολύ πάνω από τις κανονικές.
Link to comment
Share on other sites

Μην δίνετε σημασία στις τιμές του expansys. Πάντα είναι πιο ακριβό. Ειδικά οι τιμές που βγάζει πριν κυκλοφορήσει ένα μοντέλο είναι πολύ πάνω από τις κανονικές.

Ακριβώς αυτό. Οι τιμές των μοντέλων που κυκλοφορούν είναι αρκετά καλές, αλλά σε αυτά που θα κυκλοφορήσουν σύντομα δεν αξίζει το expansys.

Link to comment
Share on other sites

Μην δίνετε σημασία στις τιμές του expansys. Πάντα είναι πιο ακριβό. Ειδικά οι τιμές που βγάζει πριν κυκλοφορήσει ένα μοντέλο είναι πολύ πάνω από τις κανονικές.

 

οχι ακριβο απλα.γδερνει με μια λεξη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δε νομίζω να αμφιβάλλει κανείς πως το Arte θα είναι το πιο ακριβό από τα - κανονικά - 8*** κινητά της Nokia...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δε νομίζω να αμφιβάλλει κανείς πως το Arte θα είναι το πιο ακριβό από τα - κανονικά - 8*** κινητά της Nokia...

 

Ουδεις :) !

 

Αληθεια, κατι οικονομικο σε Vertu ποσο κανει περιπου ?

Link to comment
Share on other sites

Ουδεις :) !

 

Αληθεια, κατι οικονομικο σε Vertu ποσο κανει περιπου ?

 

 

Ma an exei to arte 1250 eurw tote to saphire arte poso tha exei?kana 2000?etote pame gia kana vertu:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ma an exei to arte 1250 eurw tote to saphire arte poso tha exei?kana 2000?etote pame gia kana vertu:lol:

Το φθηνότερο Vertu ανήκει στη σειρά Constellation και στοιχίζει μολις 3600 ευρώ, δηλαδή όσο 3 8800 Arte...

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Ma an exei to arte 1250 eurw tote to saphire arte poso tha exei?kana 2000?etote pame gia kana vertu:lol:
Ακριβώς το αντίθετο δεν λέμε 2-3 posts πριν; Ότι αν το Expansys το έχει €1240 αποκλείεται να κάνει τόσο; Κάθε φορά το ίδιο κάνει στα κινητά της σειράς. Πριν κυκλοφορήσουν, βγάζει μια τιμή €200 πάνω. Μην ασχολείστε.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το αντίθετο δεν λέμε 2-3 posts πριν; Ότι αν το Expansys το έχει 1240 αποκλείεται να κάνει τόσο; Κάθε φορά το ίδιο κάνει στα κινητά της σειράς. Πριν κυκλοφορήσουν, βγάζει μια τιμή 200 πάνω. Μην ασχολείστε.

 

ma kai etsi na einai,palh einai arketa akrivo gia ena kinhto pou tha eksakolouthi na einai 8800!!(einai h trith ekdosh pou bgazei me auto to onoma);)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ma kai etsi na einai,palh einai arketa akrivo gia ena kinhto pou tha eksakolouthi na einai 8800!!(einai h trith ekdosh pou bgazei me auto to onoma);)

 

Το ονομα πραγματι παραμενει ιδιο ομως ριξε μια ματια στα specs

και κανε μια συγκριση με τα 8800 & 8000 sirocco ...

Link to comment
Share on other sites

Το ονομα πραγματι παραμενει ιδιο ομως ριξε μια ματια στα specs

και κανε μια συγκριση με τα 8800 & 8000 sirocco ...

 

 

h alithia einai oti den sigkrinontai!exei megales diafores to ena apo to allo se dinatotites(giati se desing einai ypokimeniko)parola auta kathe fora h timh einai arketa poio panw kathe fora!kai otan tha bgei to saphire art to idio tha ginei:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη διαφορα του sirocco με το arte είναι το 3g. Για κάποιον που δε κάνει videocalls αξίζουν άραγε τα 200+ ευρώ; Το design μου φαίνεται παρόμιο γενικά, και το sirocco πιο κομψό.

Αφήστε που έχω ακούσει περιπτώσεις (για όλα τα κινητά αυτό) που χάνονται κλήσεις στο 3g και ορισμένοι το κλειδώνουν μόνο στο 2g για σιγουριά.

Από την άλλη το luna είναι και αυτό από γυαλί και stainless steel.

Χμ... :worry:

Δεν είναι εύκολη επιλογή για κάποιον που δεν έχει κινητό της σειράς 8 και θέλει να πάρει...

 

Πάντως για να ανεβάσει την τιμή περίμενα να βάλει και κάτι περισσότερο. Γιατι πχ άφησε το τιτάνιο και πήγε στο απλό stainless steel...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πχ άφησε το τιτάνιο και πήγε στο απλό stainless steel...

 

auth thn aporia thn eixa kai egw apo to proto kiolas 8800 kai fisika polhs kosmos aporouse tote pos apo titanio pige se atsali!!:mad:

pantos auth einai h politikh ths eterias gia na krataei panta tous thaumastes ths seiras auths se endiaferon.(asxeta an kata thn gnwmh polwn eitane astoxh h epilogh auth)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το όνομα δεν νομίζω να έχει πλέον κανένα ρόλο σε αυτή τη συσκευή. το sirocco ήταν μία έκδοση του 8800, σε αυτή όμως τη περίπτωση (arte) πιστεύω πως βλέπουμε επιτέλους το συνώνυμο διάδοχο. πάντως για το τιτάνιο και εγώ δεν βλέπω το λόγο που σταμάτησαν να το χρησιμοποιούν αν και το ατσάλι είναι βαρύ και γενικά ίσως αφήνει μία ποιο πολυτελή αίσθηση.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Ουδεις :) !

 

Αληθεια, κατι οικονομικο σε Vertu ποσο κανει περιπου ?

 

Γύρω στα τρία χιλιάρικα θα έλεγα, έπεσα λίγο έξω...

 

Το φθηνότερο Vertu ανήκει στη σειρά Constellation και στοιχίζει μολις 3600 ευρώ, δηλαδή όσο 3 8800 Arte...

 

...Το οποίο είναι το avatar μου...

 

Ακριβώς το αντίθετο δεν λέμε 2-3 posts πριν; Ότι αν το Expansys το έχει 1240 αποκλείεται να κάνει τόσο; Κάθε φορά το ίδιο κάνει στα κινητά της σειράς. Πριν κυκλοφορήσουν, βγάζει μια τιμή 200 πάνω. Μην ασχολείστε.

 

Υπάρχει περίπτωση να μην ξεπερνάει το ψυχολογικό - και όχι μόνον - όριο των 1000 ευρώ; :worry:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μην ξεπερνάει το ψυχολογικό - και όχι μόνον - όριο των 1000 ευρώ; :worry:

 

Εχω ενα προαισθημα οτι η Νοκια δεν θα δωσει μαχη να κρατησει

το κοστος κατω απο το ψυχολογικο αυτο οριο :) ...

 

Οποιος θυμαται τις τιμολογησεις στην σειρα 8

π.χ. στα sirocco και luna ας μας πει , εγω δεν θυμαμαι ...

(εννοω τιμη προ φορων στην ανακοινωση σε συγκριση με τελικη τιμη)

Link to comment
Share on other sites

ma kai etsi na einai,palh einai arketa akrivo gia ena kinhto pou tha eksakolouthi na einai 8800!!(einai h trith ekdosh pou bgazei me auto to onoma);)
Το κινητό είναι στην ουσία ένα 6500 classic. Σύγκρινε αυτό με το sirocco (το οποίο επί της ουσίας αντικαθιστά το arte) και αν νομίζεις και πάλι ότι είναι το ίδιο τηλέφωνο, τότε δεν έχει νόημα να το συζητάμε. Και μόνο ότι στέκεσαι στον αριθμό το μοντέλου, αρκεί.

Υπάρχει περίπτωση να μην ξεπερνάει το ψυχολογικό - και όχι μόνον - όριο των 1000 ευρώ; :worry:
Δε νομίζω, αλλά ας περιμένουμε να το δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...