Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Arte, Sapphire Arte, Carbon Arte, Gold Arte


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.mobile-review.com/articles/2007/arte.shtml

 

Ειναι στα ρωσικα βεβαια αλλα οι εικονες ειναι εκει για ολους :) !

Υπάρχει και στην προηγούμενη σελίδα αυτό το link.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το επόμενο μου κινητό σίγουρα!:)

Το θέμα είναι ποιό από τα δύο?:confused:

Το γυαλί το κάνει πιο hi-tech ενώ το δέρμα πιο κλασικό...δίλλημα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω οτι τα κινητα ειναι φανταστικα και τα δυο, αλλα οι τιμες τους ειναι λιγο τραβιγμενες ρε παιδια.

Σκεφτειται μονο οτι αμεσως πανε 200 ευρω τουλαχιστον πανω απο το sirocco,για να μην πω ποσο πανω πανε απο το απλο 8800.

Αλλα στην τελικη θα μου πεις οτι πουλανε 1200 το porse που δεν ειναι καν κοσμιμα ,αυτα ποσο να εχουν;)

Παντος σε αυτα τα λεφτα θα επερνα το 8800 sirocco gold και θα μου μεναν και καποια ρεστα:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω!Αλλωστε αυτη η σειρα εκει παταει, στους πιστους οπαδους που εχει ανα τον κοσμο.Γι αυτο και αλλωστε παει την τιμη οπου θελει!

Σκεφτειτε οτι ενα απλο 8800 ειναι και αυτο με 50% μεγαλυτερη τιμη!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το κόστος είναι μεγάλο όμως το συγκεκριμένο κινητό δεν είναι 8800. Έχει πολύ νεότερη έκδοση Series40, είναι 3G και έχει 1GB μνήμη που μπορεί να μην είναι το ίδιο με το να έχει card slot, είναι όμως αρκετός χώρος και πολύ περισσότερος από ότι υπήρχε μέχρι τώρα στα κινητά της σειράς. Από εκεί και πέρα, καλύτερα να περιμένουμε να κυκλοφορήσει κανονικά για να δούμε την τιμή του.
Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλά αυτή η έκδοση χωρίς δέρμα έχει γυάλινη πρόσοψη όπως το luna, γιατί στις φωτογραφίες το βλέπω να είναι εξ ολοκλήρου μεταλλικό . αν είναι γυάλινο θα είναι από ζαφύρι όπως προιωνίζει το όνομά του?

πάντως μπήκε και αυτό στο πρόγραμμα και απ' ότι διάβασα το περιμένουμε το πρώτο τρίμηνο του 08.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλά αυτή η έκδοση χωρίς δέρμα έχει γυάλινη πρόσοψη όπως το luna, γιατί στις φωτογραφίες το βλέπω να είναι εξ ολοκλήρου μεταλλικό . αν είναι γυάλινο θα είναι από ζαφύρι όπως προιωνίζει το όνομά του?

πάντως μπήκε και αυτό στο πρόγραμμα και απ' ότι διάβασα το περιμένουμε το πρώτο τρίμηνο του 08.

 

Nop!Το Arte ειναι αυτο που εχει γυαλινο καπακι, το Sapphire Arte ειναι αυτο που εχει ζαφυρι στο κεντρο και εχει δερματινο καπακι!!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Γεια δειτε εδω http://www.youtube.com/watch?v=EMhDrsrim1I

 

παντος το βιντεακι το λεει ΝΟΚΙΑ 8800 ARTE DUO.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησούλες:

1)Στo Αrte τα πλήκτρα θα φαίνονται μλεσα από το γιάλινο καπάκι όπως στο Luna?

2)Δεύτερη κάμερα για videoκλήσεις δέν υπάρχει από οτι βλέπω...?

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησούλες:

1)Στo Αrte τα πλήκτρα θα φαίνονται μλεσα από το γιάλινο καπάκι όπως στο Luna?

2)Δεύτερη κάμερα για videoκλήσεις δέν υπάρχει από οτι βλέπω...?

 

Αν δεις καλά ορισμένες φωτογραφίες που το φωτογραφίζουν "φάτσα" , φαίνεται η κάμερα, αλλά επειδή είναι και το γυαλί μπροστά δεν διακρίνεται και καλά.

Τα πλήκτρα δεν φαίνονται από μέσα γιατί είναι μεταλικό το περίβλημα, δεν έχει γυαλί όπως το luna.

Link to comment
Share on other sites

Στο Arte ολόκληρη η μπροστινή επιφάνεια είναι από γυαλί. Στο Sapphine Arte είναι από γυαλί και δέρμα (στο κάτω μέρος).
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις καλά ορισμένες φωτογραφίες που το φωτογραφίζουν "φάτσα" , φαίνεται η κάμερα, αλλά επειδή είναι και το γυαλί μπροστά δεν διακρίνεται και καλά.

 

Νομίζω οτι αυτό που φένεται πάνω δεξιά στη προσωψη είναι ο αισθητήρας φωτός. Και στα χαρακτηριστικά του δεν αναφέρεται κάτι για δεύτερη κάμερα?:confused:

 

Τα πλήκτρα δεν φαίνονται από μέσα γιατί είναι μεταλικό το περίβλημα, δεν έχει γυαλί όπως το luna.

 

Στο Arte ολόκληρη η μπροστινή επιφάνεια είναι από γυαλί. Στο Sapphine Arte είναι από γυαλί και δέρμα (στο κάτω μέρος).

 

Τελικά τί ισχύει? και αν ισχύει το δεύτερο τότε μάλλον θα φαίνονται τα πλήκτρα από μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφα οντως και τα 2 κλεινω προς το Arte γυαλί αλλα ας περιμένουμε να δουμε επισημη κυκλοφορια.

 

Επισης στην 1η σελιδα λεει καπου για 1000 mAh κατι που λυνει πολλα προβληματα με παλαιοτερα 8xxx series αν βεβαια ισχυει οτι θα εχει τοση διαρκεια !!!!! :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

To έβαλε και το Expansys στα προσεχώς:

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=159952

Η αλήθεια είναι όμως πως τα μοντέλα αυτά είναι βασισμένα στο 6500 Classic (με εξαίρεση την camera). Νομίζω ότι τα υπερχρεώσανε (ως συνήθως σε αυτή την κατηγορία).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είναι δύσκολο να το ανοιξει-κλείσει κάποιος; Δεν έχει κάποια προεξοχή όπως sirocco-luna.

Mόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο;:p

Link to comment
Share on other sites

Mόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο;:p

 

Μάλλον... :p

 

Γιατί να είναι δύσκολο; Απλά θα σπρώχνεις ελάχιστα το πάνω μέρος και θα ανοίγει... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Nokia 8800 Arte Sapphire: 'Οταν η σειρά 88ΧΧ της NOKIA φλερτάρει με την VERTU...

τι να φλερταρει,εδω δειχνει οτι σκιζει το κινητακι πραγματικα,οσο κι αν κανει θα ειναι το επομενο μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον... :p

 

Γιατί να είναι δύσκολο; Απλά θα σπρώχνεις ελάχιστα το πάνω μέρος και θα ανοίγει... :)

Kαλά τρόποι υπάρχουν για να το ανοίξεις, αλλά έψαχνα τον ιδανικό για να μη γεμίζει δαχτυλιές.:p

Link to comment
Share on other sites

Kαλά τρόποι υπάρχουν για να το ανοίξεις, αλλά έψαχνα τον ιδανικό για να μη γεμίζει δαχτυλιές.:p

 

Κομματι αναποφευκτο :p !

Link to comment
Share on other sites

Kαλά τρόποι υπάρχουν για να το ανοίξεις, αλλά έψαχνα τον ιδανικό για να μη γεμίζει δαχτυλιές.:p

 

Κάπου διάβαζα ότι δεν θα γεμίζει δαχτυλιές, κάτι με το υλικό... Μακάρι, γιατί είμαι πολύ κοντά στο να πάρω Nokia για πρώτη φορά μετά το πρώτο κινητό μου... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...