Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Arte, Sapphire Arte, Carbon Arte, Gold Arte


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ωραία συσκευή. Πριν λίγες μέρες πήρα ένα sirocco και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Λογικά αυτό θα είναι ακόμα καλύτερο. Φαντάζομαι οτι γύρω στα 800+ θα κοστίζει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ti diafora exei to Nokia 8800 Sapphire Arte me to Nokia 8800 Arte? mono sto xrwma...? ta kinita ta spane,i nokia einai trelh etaireia apla. :)
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα, το συνθετικό ζαφίρι, και το δέρμα που έχει το sapphire arte. ;) Από κει και πέρα έχει και κάποια άλλα θέματα που δεν θα έχει το μαύρο arte. Έτσι τουλάχιστον καταλαβαίνω από το site του arte...

 

Το καφέ μου κάνει λίγο πιο γυναικείο και το δέρμα φοβάμαι μήπως λιώσει από την πολύ χρήση και μετά απο ένα χρόνο φαίνεται άσχημο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία συσκευή. Πριν λίγες μέρες πήρα ένα sirocco και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Λογικά αυτό θα είναι ακόμα καλύτερο. Φαντάζομαι οτι γύρω στα 800+ θα κοστίζει.

 

an deis pio panw leei oti 1050 exei eidi to 8800 Arte.

to 8800 sapphire Arte peripou 1200!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και το δέρμα φοβάμαι μήπως λιώσει από την πολύ χρήση και μετά απο ένα χρόνο φαίνεται άσχημο.

 

logika tha to exoun provlepsei kai tha exoun antalaktika kapakia me to derma!to thema einai poso tha exoun...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να παθει κατι το δερμα του :mad: ?

 

Ισως η ποιοτητα και η τεχνικη που χρησιμοποιησαν να το προστατεψει ...

 

nai!exei kai auto kapia logikh!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To Arte έχει γυαλί σε ολόκληρη την εμπρός επιφάνεια (για μένα καλύτερα από το δέρμα).
Link to comment
Share on other sites

To Arte έχει γυαλί σε ολόκληρη την εμπρός επιφάνεια (για μένα καλύτερα από το δέρμα).

κι εγω αυτο πιστευω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

To Arte έχει γυαλί σε ολόκληρη την εμπρός επιφάνεια (για μένα καλύτερα από το δέρμα).

 

Πιστευω να ειναι και πραγματικα απο υλικο που δεν χαρασεται...:):)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

To Arte έχει γυαλί σε ολόκληρη την εμπρός επιφάνεια (για μένα καλύτερα από το δέρμα).

 

+1

 

Προσωπικά πιστεύω πως το γυαλί το κάνει ακόμη πιο πολυτελές...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να δω κι άλλες φωτογραφίες από το sapphire για να είμαι σίγουρος, αλλά από ότι έχω δει ως τώρα, αυτό το κόκκινο/καφέ δεν μου αρέσει καθόλου. Το συγκεκριμένο χρώμα σε συνδυασμό με τον συνθετικό κρύσταλλο είναι too much για μένα (υποκειμενικό μεν, μου φαίνεται στα όρια του κιτς δε). Θα προτιμήσω το μαύρο.
Link to comment
Share on other sites

egw padws pisteuw oti to mauro einai polu pio wraio apo oti to kafe...dld to mauro dn exei derma?

 

oxi to mauro den exei derma!(ARTE)mono to sapphire arte exei!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω να ειναι και πραγματικα απο υλικο που δεν χαρασεται...:):)

 

μακαρι αλλα δεν νομιζω να στεκει αυτο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να παθει κατι το δερμα του :mad: ?

 

Ισως η ποιοτητα και η τεχνικη που χρησιμοποιησαν να το προστατεψει ...

 

This leather is imported exclusively from western India, then gets proper treatment and attached to the casing. Vertu’s leather insets are normally described in a pretty much similar fashion. However as soon as someone gets his mitts on this leather coating, its beauty doesn’t last too long – usually it grows pale and worn in 6-9 months’ time. No idea whether the Nokia 8800 Sapphire will share the same fate or not, but I don’t really believe in miracles.

 

http://www.mobile-review.com/articles/2007/arte-en.shtml

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Tις τελευταίες μέρες χρησιμοποίησα το Arte. Πρέπει να πω ότι από κοντά είναι πιο όμορφο από ότι φαίνεται στις φωτογραφίες και ειδικά στις πρώτες που είχαν εμφανιστεί στο δίκτυο με τις οποίες είχα απογοητευτεί εντελώς τότε. Το θέμα με τα ίχνη που αφήνουν τα δάχτυλα υπάρχει σε βαθμό ίδιο με το μαύρο sirocco, δυστυχώς. Είναι πολύ δύσκολο να μείνει εντελώς καθαρό το κινητό.

 

Σαν τηλέφωνο είναι ένα τυπικό series40 που όμως δεν έχει κανένα από τα προβλήματα του αρχικού 8800. Οι ήχοι και το ακουστικό ακούγονται καθαρά και δυνατά, αν και αυτό απ'ότι ξέρω είχε λυθεί και στο luna το οποίο όμως δεν έχω χρησιμοποιήσει για να ξέρω. Επίσης η μπαταρία είναι μεγαλύτερη και φαίνεται να αντέχει περισσότερο από το sirocco, ακόμα και σε 3G. H κάμερα είναι επαρκής και σίγουρα από τις καλύτερες που έχουν μπει σε τέτοιου είδους κινητά. Λείπει το φλας βέβαια, αλλά και πάλι σε συνθήκες με καλό φωτισμό είναι αιώνες καλύτερη από αυτή του sirocco το οποίο και αντικαθιστά.

 

Τα πλήκτρα είναι καλά και σε φυσιολογικό μέγεθος, ενώ τα softkeys ίσως προβληματίσουν ορισμένους. Σε γενικές γραμμές ένα καλό και πολύ όμορφο κινητό, με εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, οριακά καλύτερη από το sirocco (το οποίο έτσι κι αλλιώς ήταν πολύ καλό σ'αυτό το θέμα).

 

P.S. Μου άρεσαν πολύ τα videos/ήχοι των Kruder&Dorfmeister.

Link to comment
Share on other sites

είναι εύκολο να βρούμε τους ήχους των kruder&dorfmeister καθώς και το υπόλοιπο υλικό που εμπεριέχεται στο κινητό?
http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

είναι εύκολο να βρούμε τους ήχους των kruder&dorfmeister καθώς και το υπόλοιπο υλικό που εμπεριέχεται στο κινητό?

Πάντα κυκλοφορούν αυτά.

Link to comment
Share on other sites

mcde καλορίζικο!

Αν μπορέις ξεκαθάρισε μας:

1. Εχει δεύτερη κάμερα για βιντεοκλήσεις?

2. Τα πλήκτρα φένονται μέσα από το γυάλινο κάλυμα όπως στο luna?

 

Tο αγόρασες από εξωτερικό/internet υποθέτω...πότε θα εμφανιστεί εδώ έχουμε κανά νεότερο?

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το Αrte δεν έχει δεύτερη κάμερα, δεν κάνει βιντεοκλήσεις, είναι κάτι που είναι γνωστό. Το γυαλί είναι πάνω από το μέταλλo στο κάτω μέρος κι αυτο το έχουμε πει επίσης. Το αν έχει νόημα να πάρει κανείς αυτό ή το luna δεν ξέρω, είναι προσωπικό θέμα μάλλον. Με τέτοιο κόστος η ερώτηση "αξίζει" είναι εντελώς άτοπη, μην τη χρησιμοποιείτε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...