Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα ηθελε οικονομικο και παρηγγειλα αυτο http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_434477.html απο ευρωπαικη αποθηκη.ξερουμε στην ελλαδα με ποια εταιρια κουριερ συνεργαζεται η dhl?
Αν επέλεξες DHL θα έρθει μέχρι την πόρτα σου με την DHL.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα ηθελε οικονομικο και παρηγγειλα αυτο http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_434477.html απο ευρωπαικη αποθηκη.ξερουμε στην ελλαδα με ποια εταιρια κουριερ συνεργαζεται η dhl?

Ιδέα δεν έχω ποια επέλεξα :D πάτησα εκεί που έλεγε περίπου 6 ευρώ μεταφορικά έκανα καμία χαζομάρα;

Αν επέλεξες DHL θα έρθει μέχρι την πόρτα σου με την DHL.

 

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα δεν έχω ποια επέλεξα :D πάτησα εκεί που έλεγε περίπου 6 ευρώ μεταφορικά έκανα καμία χαζομάρα;

 

 

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με τα πιο ακριβα μεταφορικα,18,68$, ερχεται με dhl αεροπορικως. Τι tracking number σου εδωσαν? Απο κει θα καταλαβεις ποια εταιρεια ειναι

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με τα πιο ακριβα μεταφορικα,18,68$, ερχεται με dhl αεροπορικως. Τι tracking number σου εδωσαν? Απο κει θα καταλαβεις ποια εταιρεια ειναι

 

δεν πηρα ακομη αριθμο αλλα τωρα ειδα οτι ειναι με αυτο στο σαιτ τους (Hungary Registered Mail)

Link to comment
Share on other sites

δεν πηρα ακομη αριθμο αλλα τωρα ειδα οτι ειναι με αυτο στο σαιτ τους (Hungary Registered Mail)

Από Hungary είχα πάρει κι εγώ πριν κάνα δυο μήνες! Τελωνείο δεν έχει άλλα κάνει ένα μήνα να έρθει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από Hungary είχα πάρει κι εγώ πριν κάνα δυο μήνες! Τελωνείο δεν έχει άλλα κάνει ένα μήνα να έρθει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομιζω maximum 15 εργασιμες. Παντως εγω για 12-13€ διαφορα με την dhl , δεν παραγγελνω με αλλο courier. Παραγγειλα το yoka kb2 απο gearbest 4/3 και παρελαβα σημερα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω maximum 15 εργασιμες. Παντως εγω για 12-13€ διαφορα με την dhl , δεν παραγγελνω με αλλο courier. Παραγγειλα το yoka kb2 απο gearbest 4/3 και παρελαβα σημερα.

 

από κίνα ή Ευρωπαϊκή αποθήκη..???

Link to comment
Share on other sites

από κίνα ή Ευρωπαϊκή αποθήκη..???

 

Ετσι και παρεις απο κινα με dhl τον ηπιες ατελειωτα. Μονο ΕΕ.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Τσιμπησα μολις ενα Beelink GT1 Ultimate με τον S912 Octa Core και με 3gb ram..στα 77$...:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τσιμπησα μολις ενα Beelink GT1 Ultimate με τον S912 Octa Core και με 3gb ram..στα 77$...:)

Από ποιό μαγαζί?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

:!: Αφαιρέθηκαν όσα ποστ δεν σχετίζονταν με το topic.

Στο παρόν δεν συζητάμε ούτε για υπηρεσίες ίντερνετ, ούτε για μεταφορικές ούτε για software.

Κρατείστε το thread όσο πιο καθαρό γίνεται. Υπάρχουν αντίστοιχα threads για όλα τα παραπάνω.

 

κάπου έχουμε χάσει την μπάλα νομίζω .......

ο Kostas1 αναφέρει ότι αγόρασε το Beelink GT1 σε μία καλή τιμή και εγώ τον ρωτάω από ποιο μαγαζί , έρχεσαι λοιπόν εσύ και τα βγάζεις oftopic τα posts......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

κάπου έχουμε χάσει την μπάλα νομίζω .......

ο Kostas1 αναφέρει ότι αγόρασε το Beelink GT1 σε μία καλή τιμή και εγώ τον ρωτάω από ποιο μαγαζί , έρχεσαι λοιπόν εσύ και τα βγάζεις oftopic τα posts......

Αυτο ναι οντως,δεν το καταλαβα και εγω,ας μας εξηγηση ο φιλος Muck Smith πιο ακριβως ειναι το εκτος θεματος....για boxακια δεν ειναι το νημα,και να προτεινουμε καποιες,κατα την αποψη μας καλες-οικονομικες λυσεις για τον εκαστοτε ενδιαφερομενο..???

Αναμενω μια απαντηση λοιπον,ευχαριστω.........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ναι οντως,δεν το καταλαβα και εγω,ας μας εξηγηση ο φιλος Muck Smith πιο ακριβως ειναι το εκτος θεματος....για boxακια δεν ειναι το νημα,και να προτεινουμε καποιες,κατα την αποψη μας καλες-οικονομικες λυσεις για τον εκαστοτε ενδιαφερομενο..???

Αναμενω μια απαντηση λοιπον,ευχαριστω.........

 

Ακριβώς όπως το γράφεις.

Το topic είναι για boxάκια. Προτείνεις, συμβουλεύεις, βοηθάς τους υπόλοιπους.

Το από πού θα το πάρει είναι επιλογή του καθενός. Το topic δεν αφορά ούτε σε υπηρεσίες, ούτε σε μαγαζιά.

Επιπλεον συμφωνα με τους Όρους Πρόσβασης Χρήσης δεν επιτρέπονται τα direct links, θεωρούνται spam. Κανονικά λοιπόν θα έπρεπε να γίνεται μόνο αναφορά του μοντέλου.

 

 

Μένει μέχρι να διαβαστεί

Οτιδήποτεπτε άλλο μέσω pm για να μη χαλάμε το θέμα

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το γράφεις.

Το topic είναι για boxάκια. Προτείνεις, συμβουλεύεις, βοηθάς τους υπόλοιπους.

Το από πού θα το πάρει είναι επιλογή του καθενός. Το topic δεν αφορά ούτε σε υπηρεσίες, ούτε σε μαγαζιά.

Επιπλεον συμφωνα με τους Όρους Πρόσβασης Χρήσης δεν επιτρέπονται τα direct links, θεωρούνται spam. Κανονικά λοιπόν θα έπρεπε να γίνεται μόνο αναφορά του μοντέλου.

 

 

Μένει μέχρι να διαβαστεί

Οτιδήποτεπτε άλλο μέσω pm για να μη χαλάμε το θέμα

 

Παρακαλω......:blink:

Αγαπητε φιλε που τα ειδες τα direct links....ειδες στο ενλογο μυνημα μου εσυ direct links???

Τι ειναι αυτα που γραφεις......???

Για ποιο λογο λοιπον με συκοφαντης οτι παραθετω direct links........???:mad:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το γράφεις.

Το topic είναι για boxάκια. Προτείνεις, συμβουλεύεις, βοηθάς τους υπόλοιπους.

Το από πού θα το πάρει είναι επιλογή του καθενός. Το topic δεν αφορά ούτε σε υπηρεσίες, ούτε σε μαγαζιά.

Επιπλεον συμφωνα με τους Όρους Πρόσβασης Χρήσης δεν επιτρέπονται τα direct links, θεωρούνται spam. Κανονικά λοιπόν θα έπρεπε να γίνεται μόνο αναφορά του μοντέλου.

 

 

Μένει μέχρι να διαβαστεί

Οτιδήποτεπτε άλλο μέσω pm για να μη χαλάμε το θέμα

 

Κάπου το έχεις χάσει αγαπητέ το θέμα.......

ο Kostast1 αναφέρει χωρίς παράθεση link ένα μοντέλο, εγώ τον ρωτάω από που το αγόρασε στην τιμή που αναφέρει και έρχεσαι εσύ ως ΄΄αγάς΄΄ γιατί ώς συντονιστής δεν φέρθηκες και βγάζεις τα μηνύματα off topic και με αιτιολογία ακατανόητη και χωρίς κανένα από τα ποστ μας να είναι εκτός συζήτησης !!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θεατρο του παραλογου. Τι λειτουργει σωστα για να λειτουργει και αυτο.

Αμα δεν γραφουμε λινκ, τι να γραφουμε? Παντως να υπενθυμισω οτι και στην πρωτη σελιδα του myphone, υπαρχουν ενα σωρο λινκ για να αγορασουμε προιοντα σε μορφη "thread" και καλα!

Πραγματικο θεατρο ομως :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάπου το έχεις χάσει αγαπητέ το θέμα.......

ο Kostast1 αναφέρει χωρίς παράθεση link ένα μοντέλο, εγώ τον ρωτάω από που το αγόρασε στην τιμή που αναφέρει και έρχεσαι εσύ ως ΄΄αγάς΄΄ γιατί ώς συντονιστής δεν φέρθηκες και βγάζεις τα μηνύματα off topic και με αιτιολογία ακατανόητη και χωρίς κανένα από τα ποστ μας να είναι εκτός συζήτησης !!!

 

Να μην ρωτας και να κανεις pm για να μην μαθαινουμε και εμεις αν κατι ειναι σωστο η λαθος.

Τι να πω? Δραμα! :p

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Προσπαθώ να παίξω στον υπολογιστή τα βίντεο από την action camera, με τον BS player όμως το βίντεο κινείται πάρα πολύ αργά σχεδόν καρέ καρέ, και με χάλια ήχο . Αλλαξα κάρτα μνήμης στην κάμερα, πάλι τα ίδια. Αλλαξα διάφορους player, προσπαθησα να το τρέξω στο κινητό, πάλι τα ίδια. Στον player της κάμερας το βίντεο παίζει κανονικά !!!! Τι συμβαίνει; Που κάνω λάθος ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει μια καμερα το καλοκαιρι απο το gearbest την Original Elephone ELE Explorer 4K Ultra HD WiFi Action Camera. Τελος παντων μετα απο 2 μηνες χρηση δεν ανοιγε η καμερα ... Του εστειλα ticket πριν 2-3ης μερες και μου απαντησαν το παρακατω μηνυμα. Εχει κανεις καποιο παρομοιο περιστατικο για να ξερω τι να τους απαντησω ?

 

Dear IOAKEIM,

 

We would like to extend our apologies for this inconvenience.

Kindly refer to our warranty policy here:http://www.gearbest....nd-return.html

http://www.gearbest....conditions.html

 

After reviewing your case, it has passed 45 days money back guarantee, but you can send it back for free repair. First, you may check with the post office the cost to return the item before deciding.

After reviewing your case, please review our possible solutions:

 

1)Return the item to us

You can return the item to us in China as per our terms and conditions indicated in the link above.

Once we receive the item, we will offer a free repair and send the item back to you.

 

2)Keep the item and accept a partial refund on Wallet (credit)

We can offer a partial refund of your product value which is 6USD on your wallet and exceptionally reward you with extra points (e.g. If your refund is USD 1=2 points, USD 3=3*2 points=>get 6 points etc)

The refund will take 24 hours to process and appear in your GB wallet.

You can use both your wallet and points to purchase your future products.

Learn more about wallet benefits :http://www.gearbest..../gb-wallet.html

Check out how to use point :http://www.gearbest....s.html?157wrew

In this case, you can keep the item and do not need to return it to us for this time.

 

3)Resend the same item with a partial payment

We kindly ask you pay 40USD for the reshipping and handling fees.

In that case, you will receive the item 10 to 25 working days after dispatch date.

Please reconfirm your address as follows:

Consignee name:

Detailed address:

City:

State:

Zip code:

Country:

Phone number:

 

Can you please let me know your decision? You may consult your local post office the cost of returning the item back to us in China before deciding.

If the customer has returned the package without prior authorization (RMA form), sends to the wrong address, returns an incorrect item, or submits an empty package, then again Gearbest reserves the right to refuse any compensation.

 

I look forward to hearing from you.

Thank you for your understanding.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Ελπίζω να είμαι στην σωστή κατηγορία αυτό που θέλω να ρωτήσω.

 

Ένας φίλος πήρε από κίνα μεριά μια ενδοσκοπική usb κάμερα. Στην συσκευασία έχει ένα manual όπου δίνει ένα λινκ για να κατεβάσεις το app ώστε να δουλέψει. Έγινε εγκατάσταση του app και μόλις το ανοίγω μου λέει να συνδέω την κάμερα, ανάβουν τα led που έχει κανονικά αλλά από εικόνα τίποτα. Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής την δείχνει κανονικά ότι την αναγνωρίζει. Επόμενη δοκιμή λοιπόν στον υπολογιστή κατέβασα το πρόγραμμα που δίνει στο manual και δουλεύει κανονικά. Κατέβασα και άλλες εφαρμογές από το playstore την αναγνωρίζουν ως συσκευή αλλά δεν έχω εικόνα καθόλου. Να πω επίσης ότι η συσκευή του φίλου και η δική μου όπου την δοκίμασα αλλά πάλι δεν δουλεύει υποστηρίζουν otg.

 

Παρακαλώ τα φώτα σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχω συνδέσει την τηλεόραση με το home cinema με καλώδιο HDMI.

Το σκληρό δίσκο & πολλά στικάκια δεν τα αναγνωρίζει το home cinema.

Έτσι τα βάζω στην τηλεόραση που παίζουν όλα.

Όμως δε μπορώ να πάρω ήχο από την τηλεόραση στο home cinema.

Η tv έχει οπτική έξοδο & είσοδο. H άλλη συσκευή όχι. Έτσι σύνδεσα με ένα καλώδιο scart (τηλεόραση) με 2 εξόδους για audio in,left & right με aux (home cinema).

Αποτέλεσμα; Επιλέγω aux στο home cinema αλλά δεν παίζει ο ήχος από το home cinema.

Έχει κανείς κάποια πρόταση για να παίξει; Αυτό είναι:

http://www.skroutz.gr/s/92585/Philips-HTS3164.html?from=recommendations#

Μήπως δεν το υποστηρίζει η τηλεόραση;

Lg mfl 41425863 (1002-rev01)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Τo scart υποστηρίζει μόνο ήχο stereo. Στο Philips δυστυχώς δεν βλέπω ψηφιακή είσοδο για τον ήχο.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τo scart υποστηρίζει μόνο ήχο stereo. Στο Philips δυστυχώς δεν βλέπω ψηφιακή είσοδο για τον ήχο.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δηλαδή το ξεχνάω; Δεν υπάρχει τρόπος;

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

εχω ενα θεμα με την συγκεκριμενη τηλεοραση (LG TV 43uh603v δεν μπορω να παιξω UHD ταινιες,πχ εχω το batman vs superman την στρεαμαρω στην τβ και πηγαινει frame by frame το ιδιο και αν την περασω μεσω σκληρου δισκου,ψαχτηκα για τα codecs αλλα δν εβγαλα ακρη.

γνωριζει κανενας την πρεπει να κανω για να βλεπω UHD στην τβ?

Δν ξερω αν ειμαι στο σωστο thread αν οχι συγνωμη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...