Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το νομίζω να βρεις κάτι αξιόλογο σαν το terrarium (λειτουργεί περίπου σαν τον kodi ).. τα περισσότερα Apps (popcorn time ,show box κτλ) είναι p2p (torrent ) για αυτό δεν έχουν πολύ μεγάλη βιβλιοθήκη

Τι εννοείς σωστά link ;

Π.χ πατάω στο fast n loud , νέα σεζόν επεισόδιο 1 και δείχνει από παλιές σεζόν ότι πιάσει

 

 

Άσε που από χθες με πετάει έξω και δεν φορτώνει γρήγορα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Π.χ πατάω στο fast n loud , νέα σεζόν επεισόδιο 1 και δείχνει από παλιές σεζόν ότι πιάσει

 

 

Άσε που από χθες με πετάει έξω και δεν φορτώνει γρήγορα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

ποία έκδοση έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομίζω να βρεις κάτι αξιόλογο σαν το terrarium (λειτουργεί περίπου σαν τον kodi ).. τα περισσότερα Apps (popcorn time ,show box κτλ) είναι p2p (torrent ) για αυτό δεν έχουν πολύ μεγάλη βιβλιοθήκη

Τι εννοείς σωστά link ;

Δηλαδή το terrarium είναι καλύτερο απο το pop corn?

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποία έκδοση έχεις;

Την τελευταία, εκτός εάν παίζει ρόλο οι custom codec του mx player

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν θα βοηθήσει https://www.youtube.com/watch?v=rWk9L7BLxfE (για pc δοκίμασε και το http://plstonline.org/ )

τα δοκίμασα και τα δύο, μια από τα ίδια. δεν έχω βρει έναν player είτε σε windows είτε σε android να μην κολλάει στην αναπαραγωγή λίστας m3u

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία, εκτός εάν παίζει ρόλο οι custom codec του mx player

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Για το μπέρδεμα (που σου βγάζει αλλά για αλλά) δεν φταίει ο mx-player

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή το terrarium είναι καλύτερο απο το pop corn?

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αλλη φιλοσοφία

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω μια Panasonic Smart TV και μετά από μια βλακεία μου, βγήκαν off οι 2 USB θύρες που έχει. Δουλεύει όμως κανονικά η HDMI.

Αναρωτιέμαι λοιπόν, υπάρχει κάποια συσκευή που δίνει έξοδο HDMI και έχει είσοδο USB;

Διάβασα το θέμα για τα Android TV Boxes αλλά δε χρειάζομαι ούτε μνήμες, ούτε σκληρό δίσκο, ούτε καν λειτουργικό. Είπα μήπως κάνω τη δουλειά μου μ' ένα απλό καλώδιο/αντάπτορα αλλά ούτε κάτι τέτοιο κατάφερα να βρω.

Έχει κάποιος κάτι υπόψιν του;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δοκιμασα προσφατα 2 φλασακια και μου πεταει το ιδιο ακριβως μυνημα.Εχω την Samsung 40UED6530.Τι φλασακι πρεπει να παρω για να δουλεψει?Πρεπει να προσεξω καποια ελαχιστη χωρητικοτητα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειχα αγορασει τα Nokia WH-510 Coloud Pop απο το e-shop ενα χρονο πριν στις 18-12-2015 .Σημερα σταματησε να λειτουργει το αριστερό ακουστικο.η εγγυηση αν θυμαμαι καλα ειναι για 1 χρονο.το θεμα ειναι πως το συγκεκριμενο μοντελο εχει σταματησει να κυκλοφορει (μονο καποια σκρουτζομαγαζα το εχουν σε αποθεμα).ΤΙ να κανω,να τα παω πισω εφοσον η εγγυηση ισχυει για 10 μερες? ή να ψαχτω κατευθειαν για αλλα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Είμαι μεταξύ των δύο παραπάνω power banks.Η αλήθεια είναι πως είχα την xiaomi παλιότερα Αλλά μου χάλασε η κόρη μου την επαφή την εσωτερική του mini usb.

Βέβαια Έχω ακούσει και πολύ καλά λόγια για την romoss και έχει καλή τιμή.Έχω βρει την xiaomi 17,22 και την romoss περίπου στα ίδια λεφτά με τα μεταφορικά πάντα.

Θέλω τη γνώμη σας από αυτούς που έχουν δοκιμάσει τη romoss Γιατί την xiaomi την έχω δοκιμάσει και δεν έχω άσχημα λόγια να πω για αυτήν.

Λιγο με χαλάει το μέγεθος της Xiaomi αλλά συμβιβαζομαι.

Αν την έχει βρει κάποιος πιο φθηνές και τους δύο ή κάθε μια ξεχωριστά ας μου στείλει μνμ προσωπικό.

Σεβαστές όλες οι γνώμες σας.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το rommos την εμπιστεύομαι πιο πολύ..Καλά τα xiaomi τέτοιο έχω αλλά έχει αρχιζει και τα παιζει μετα απο καμία 15άρια φορτισεις στον ένα χρόνο

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις την romoss δοκιμάσει όμως; Εγώ με την xiaomi δεν είχα τέτοιο πρόβλημα άδικα χάλασε η υποδοχή του καλωδίου και εδώ ξεμείνει από εξωτερική μπαταρία

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι μπαταρίες φοράει το ένα και τι το άλλο?

Ισως αυτό θα πρέπει να αναρωτηθείς πρώτα.

Χιαομι έχω (10000) και είμαι υπέρ ευχαριστημένος απ το τουβλακι!

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι κοιτάς Powerbank από την οικονομική σειρά της romoss και συγκριτικά με το xiaomi των 10000mAh, το romoss είναι τεράστιο, στα υπόλοιπα είναι ακριβώς τα ίδια από specs, με τα ίδια πρότυπα ασφαλείας κατά τις φορτίσεις.

 

εγώ πλέον χρησιμοποιώ powerbank της xiaomi και της iremax.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, καλές γιορτές να έχουμε!!

ότι καλύτερό στον καθένα.

 

έχω τις εξείς συσκευές και θέλω να συνδεθούν σε ένα σύστημα με πολλά κανάλια που να βγάζει καλύτερο ήχο από αυτόν που έχω.

 

tv....Samsung LE-37S86BDX

stereo....Sony RX88 (φώτο και χαρακτηριστικά εδώ - πατήστε μετάφραση) + (βίντεο/ήχος εδώ)

game console....PS3 CECH-4204A

PC.... με MOBO την ASUS P5QC

 

όλα τα έχω συνδεδεμένα στο στέρεο με jack & rca για ήχο ενώ το pc είναι συνδεδεμένο και με την tv με vga για να δίνω εικόνα.

 

συνοπτικά αυτά που θέλω είναι...

1ον. να καλυτερέψει ο ήχος μου σε όλες τις λειτουργίες (ραδιόφωνο, ταινίες dvd, μουσική cd, gaming)

2ον. να μην χάσω το καραόκε που έχω με το sony, δηλαδή θέλω μικρόφωνα

3ον. να μπορώ να συνδέω κι άλλες συσκευές ήχου ακόμα και smartphone,ipad,usb,sdcards και

4ον. να διαθέτει wifi

 

ξέρω ότι είμαι πολύ πίσω τεχνολογικά αλλά θα μπορούσα να ανέβω κάποια επίπεδα ήχου διαθέτοντας ~300€ ;

θα με σύμφερε να πάω στη λύση ενισχυτή/player κρατώντας τα ηχεία (1x12Ω, 2x8Ω, 2x6Ω) που έχω για αρχή;

 

περιμένω την βοήθειά σας, ευχαριστώ.

ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει power bank με τα ανωτέρω χαρακτηριστικά, δηλαδή να μπορεί να φορτίζει τόσο συσκευή με απλό USB, όσο και type c?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας και καλη χρονια!γνωριζει καποιος αν δουλευει σωστα το Amazon echo (alexa) στην ελλαδα περαν του να το κατεβασεις το application με vpn λογω περιορισμου ληψης στην Ελλαδα?

 

https://www.amazon.com/All-New-Amazon-Echo-Dot-Add-Alexa-To-Any-Room/dp/B01DFKC2SO :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπερα σας.εδω και 4 μερες παιδευομαι και λυση δεν μπορω να βρω!εχω δοκιμασει αρκετα πραγματα μεσω forums.

λοιπον εχω ενα android box amlogic mx3 εδω και ενα χρονο το οποιο ηταν rooted.ειμαι κατοχος cosmote tv (και Nova go)και ηθελα να περασω στο androix box το application για να μπορω να βλεπω και στο αλλο δωματιο οτε.περασα ενα προγραμμα για να μου κρυψει το root απο το οτεtv pp χωρις αποτελεσμα.το προγραμμα που ειχα περασει (hideroot απο playstore) εσβησε το supersu binary με αποτελεσμα το android box Μου πλεον να ειναι Unrooted αλλα και παλι ο Οτε βλεπει την συσκευη σαν rooted (διοτι υπαρχει το αρχειο του supersu).εψαξα ατελειωτες ωρες πως να ξανακανω rooted το android box για να το κανω clean uninstall χωρις αποτελεσμα δυστυχως.μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του η αν υπαρχει καποιο apk για οτε και nova που να δουλευει rooted η αν μπορεσω να ξανακανω στην συσκευη rooted και μεσω supersu να κανω clean uninstall? :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να βάλω μια κάμερα σε ένα χώρο που δεν έχει τηλεφωνική γραμμή. Θα βάλω ένα WiFi όπως το χει η Wind το mifi αυτό το μικρό που δίνει ίντερνετ σε πολλές συσκευές κλπ... Οπότε το ίντερνετ το λύσαμε με κάποιον τρόπο...

 

Ποια κάμερα προτείνετε;;; παίζουν διάφορες αναλύσεις κλπ;;; στο σκοτάδι τη νύχτα θα φαίνεται τίποτα; σε εξωτερικό χώρο θα είναι... Πόσα δεδομένα θα θέλει το μήνα;;;

 

Οποιαδήποτε απάντηση καλοδεχούμενη... Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βασικα θα μιλας για καπιο mag iptv το οποιο δινει και ελευθερα καναλια,φυσικα εχει καλυτερη εικονα απο το δορυφορικο γιατι το σημα του ειναι ψηφιακο και δευτερον δεν σε ενδιαφερει αν υπαρχει καπια κακοκαιρια και σου επηρεασει το πιατο η συνεφια και δεν εκπεμπεις καλο σημα,σε απαλασει βεβαια και απο τα καλωδια και εγκαταστασεις,τωρα ο καθενας οπως βολευεται..Επισης δεν νομιζω να υπαρχει καποιο σπιτι που να τα εχει και τα 2 ελληνικα φουλ πακετα γιατι τωρα και με το χαρατσι της συνδρομιτικης θα φτασεις ενα 100σταρικο τον μηνα στην καλυτερη 85 ευρω εκτος και αν τα εχεις και τα σκας χοντρα....
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

σε miracast enabled συσκευη.

εχω media player με miracast αλλα πηγαινοντας απο τις ρυθμισεις του πισι αλλα και του windows tablet δεν βλεπει την συσκευη παροτι εχει miracast.γιατι ?ξερει κανεις?ενω απο το android κινητο μια χαρα παει η εικονα του στην miracast συσκευη(media player)

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν ξέρω αν ανεβάζω την ερώτησή μου στο σωστό σημείο γιατί είμαι καινούριο μέλος.Αν κάνω κάτι λάθος ενημερώστε με.

Θέλω να κάνω την εξής ερώτησή.Έχω 2 dreambox 500 τα οποία δεν τα χρησιμοποιώ πλέον,μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορω να εγκαταστήσω σε αυτά το kodi;Κι αν ναι μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το κάνω με λεπτομέρειες γιατί δεν το έχω και πολύ με τηντην τεχνολογία;

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τελικα ηθελε οικονομικο και παρηγγειλα αυτο http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_434477.html απο ευρωπαικη αποθηκη.ξερουμε στην ελλαδα με ποια εταιρια κουριερ συνεργαζεται η dhl?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...