Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To showbox είναι ξεχωριστό app.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω να είμαι Εκτός θέματος.Αν δεν κάνω λάθος είμαστε στο xbmc το οποίο συμπεριλαμβάνει και το showbox.εξάλλου και σε προηγούμενα posts υπήρχαν φίλοι που αναφέρονταν στο showbox.Επομένως Ποιος ο λόγος που είμαι off topic;

Τώρα μας τρολαρεις έτσι;

Ξαναδιάβασε τον τίτλο του θέματος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από ξεχωριστή εφαρμογή, το showbox είναι και πρόσθετο στο kodi.

Ακριβώς αυτό.Εγώ το έχω κατεβασμένο και στο kodi αλλά και σαν ξεχωριστή εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

o junglist προφανώς ενωει οτι το ποστ πρέπει να πάει εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974, ανοικει σε αλλο νημα του φόρουμ η ερωτηση και συνεχιζοντας το offtopic , τοσο καιρο πιστευτα οτι ειναι ξεχωριστη εφαρμογη .. δεν υξερα οτι υπαρχει και addon :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να βρούμε τον lamda που έχει κάνει το ελληνικό addonn να κάνουμε δωρεά. Για εμάς του εξωτερικού είναι φοβερό το addonn.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και συγνώμη αν έχει απαντηθεί..

Έχω μια τηλεόραση plasma Philips 37`,

Kαι ένα dvd home cinema 5.1.

Η ερώτηση μου είναι:πως μπορώ ενώ βλέπω τα ελληνικά κανάλια (από ψηφιακό δέκτη osio) να ακούγεται ο ήχος από τα ηχεία του home cinema?

Πριν πάρω τον ψηφιακό δέκτη mpeg4 και τα κανάλια ήταν αναλογικά, όλα λειτουργουσαν μια χαρά.

Από την έξοδο audio out της τηλεόρασης, κόκκινο και άσπρο καλώδιο, στην είσοδο κόκκινο άσπρο καλώδιο του home cinema και όλα οκ.

Τώρα τι παίζει με το mpeg4 και δεν μπορώ να έχω τον ήχο εκεί που θέλω? Έχω ήχο μόνο από τα ηχεία της τηλεόρασης δηλαδή.

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να βρούμε τον lamda που έχει κάνει το ελληνικό addonn να κάνουμε δωρεά. Για εμάς του εξωτερικού είναι φοβερό το addonn.

Πολύ σωστός.. Πραγματικά έχει κάνει φοβερή δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να βρούμε τον lamda που έχει κάνει το ελληνικό addonn να κάνουμε δωρεά. Για εμάς του εξωτερικού είναι φοβερό το addonn.

 

σε αυτο το forum Μπορεις να τον βρεις https://forums.tvaddons.ag/lambda-s-xbmc-addons/

ισως στελνωντας καποιο Pm

Link to comment
Share on other sites

Ο αποκωδικοποιητης δεν έχει αντίστοιχες εξόδους από πίσω?

 

Αν όχι πρέπει να κοιτάξεις στο μενού του αποκωδικοποιητη στον ήχο... Λογικά θα έχει κάποια επιλογή...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, πρόσφατα άκουσα ότι κυκλοφορεί μια συσκευή η οποία συνδέεται στο router με Ethernet καλώδιο, και με HDMI στέλνει σήμα στην τηλεόραση. Συγκεκριμένα δίνει κανάλια τόσο ελεύθερα όσο και κλειδωμένα συνδρομητικά (ελληνικά κ ξένα). Το καλό του είναι επίσης ότι η συσκευή είναι μικρή, μεγέθους κινητού τηλεφώνου και το παίρνεις μαζί σου όπου έχει ίντερνετ κ έχεις κ πάλι τα κανάλια.

 

Προφανώς κ παίζουν συνδρομές του τύπου 60€/6μηνο κλπ που όλοι γνωρίζετε...

 

Δεν την έχω ακούσει καθόλου την τεχνολογία αυτήν. Πως δουλεύει; share του σήματος μέσω internet? Κολλάει; Ότι γνωρίζετε ή και κανένα άρθρο αν έχει γραφτεί πείτε το γιατί δεν γνωρίζω τίποτα.

 

Ευχαριστώ πολύ

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, πρόσφατα άκουσα ότι κυκλοφορεί μια συσκευή η οποία συνδέεται στο router με Ethernet καλώδιο, και με HDMI στέλνει σήμα στην τηλεόραση. Συγκεκριμένα δίνει κανάλια τόσο ελεύθερα όσο και κλειδωμένα συνδρομητικά (ελληνικά κ ξένα). Το καλό του είναι επίσης ότι η συσκευή είναι μικρή, μεγέθους κινητού τηλεφώνου και το παίρνεις μαζί σου όπου έχει ίντερνετ κ έχεις κ πάλι τα κανάλια.

 

 

 

Προφανώς κ παίζουν συνδρομές του τύπου 60€/6μηνο κλπ που όλοι γνωρίζετε...

 

 

 

Δεν την έχω ακούσει καθόλου την τεχνολογία αυτήν. Πως δουλεύει; share του σήματος μέσω internet? Κολλάει; Ότι γνωρίζετε ή και κανένα άρθρο αν έχει γραφτεί πείτε το γιατί δεν γνωρίζω τίποτα.

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ

 

 

Αυτό που ζητάς ειναι παράνομο

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το samsung galaxy a3 fu. θα ήθελα να το συνδέσω με την τηλεόρασή μου(δηλαδή ό,τι δείχνει το κινητό,να φαίνεται στην τηλεόραση.δεν με ενδιαφέρει το αντίστροφο) αλλά αυτή δεν είναι smart tv. Υπάρχει κάποιος άλλος πιθανός τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω μια μικρή βοήθεια καθώς δεν το γνωρίζω καθόλου το άθλημα.

Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δυο action cams. Η χρήση που θέλω είναι αποκλειστικά για χρήση πάνω σε κιθάρα. Εχω διαβάσει συγκριτικά αλλά δεν μπορώ να καταλήξω κάπου. Πιο πολύ μπερδεύομαι.

Η GoPro Hero με τα αξεσουάρ που θέλω βγαίνει ~160 αγορασμένη από Public ενώ η Yi βγαίνει ~135 από κάποιο σκρουτζομάγαζο στη Θεσσαλονίκη. Παίζει και αυτό το ρόλο του καθώς αν χρειαστώ οτιδήποτε το after sales του Public είναι πιο αξιόπιστο θαρρώ.

 

Εσείς τι θα επιλέγατε; Υπάρχει κάτι άλλο σε αυτό το εύρος τιμών που μου διαφεύγει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θαρρώ πως η xiaomi ειναι πολυ καλύτερη απο την hero αν και στην ίδια κατηγορία τιμής,ίσως μοναδικό μείον της να είναι η μπαταρία της

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Θαρρώ πως η xiaomi ειναι πολυ καλύτερη απο την hero αν και στην ίδια κατηγορία τιμής,ίσως μοναδικό μείον της να είναι η μπαταρία της

Σε ωμά specs σίγουρα είναι καλύτερη.

Η μπαταρία πόσο χειρότερη να είναι; H GoPro υποτίθεται ότι βγάζει 2+ ώρες βίντεο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζετε η νέα έκδοση του KODI 17 Crypton Από δοκιμές...Ταχύτατη, εύκαμπτη, έξυπνη κλπ κλπ. μη σταθερή ακόμα.

Μια λέξη ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ !!!!

Edited by Asterix_GR
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τον φορτιστή αυτοκινήτου της anker και έχω κάποιες απορίες.

-για να βγάλω τα μέγιστα του φορτιστή παίζει ρόλο και το καλώδιο του usb που χρησιμοποιώ;

-παίζει ρόλο και ο αναπτήρας του αυτοκινήτου; παλαιοτητα αυτοκινήτου κτλ;

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο παίζει σίγουρα ρόλο. Όπως έχει ο φορτιστής τα ονομαστικά mah εξόδου έτσι και το καλώδιο πρέπει να επιτρέπει να "περάσουν" αυτά τα mah.

Όσο για τα υπόλοιπα δε γνωρίζω αλλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο. Θεωρώ ότι όλα βγάζουν το ίδιο ρεύμα πάνω κάτω.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν βγάζει 2 ώρες ειδικά με wifi on η xiaomi

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Για 25€ διάφορα εννοείται ότι πας στην go pro και με after sales support. Αν ειναι να πάρεις την yi, καλύτερα να την πάρεις από Κίνα, έχει βγει και ευρωπαϊκή έκδοση όπου η μπαταρία είναι αρκετά καλύτερη από την κινεζική.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ για την απάντηση παιδιά. Σκέφτομαι να κάνω την υπέρβαση και να πάω στην Gopro Hero 4 Silver. Ξέρω ότι ανεβαίνω πάρα πολύ σε λεφτά αλλά νομίζω δεν θα το μετανιώσω.

Από ήχο πώς τα πάει και βίντεο σε όχι και τόσο φωτεινές συνθήκες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συνηθωσ αυτά τα συστηματα εχουν περιορισμενο χρονο ζωης και ισωσ βρεθεις μπλεγμένος. Καλυτερα παρε ένα δορυφορικο δεκτη για ελευθερα και κανε τη φτηνη συνδρομη επισημα σε καποιο από τα συνδρομητικα με συνδυασμο σταθερης ιντερνετ η και κινητης. Πχ εγω το βασικο της ΝΟΒΑ με ΦΟΡΘΝΕΤ τηλεφωνια και ιντερνετ δινω 29 ευρω το μηνα
Link to comment
Share on other sites

Το περιβαλον χρηστη δεν μου αρεσε και τοσο πολυ σε μια nightly που ειχα δοκιμασει, κατα τα αλλα ενταξει, περιμενουμε την stable εκδοση.
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

http://des.gearbest.com/uploads/2015/201511/heditor/201511241736145357.jpg

 

Ιδρωσα αλλα τα καταφερα.

In Depth Review της Xiaomi Dashcam σε ενα Video 45 λεπτων!!

Συγκριτικο με την Xiaomi Yi Sportscamera μερα και νυχτα,οδηγιες χονδρικα για Unbricking,Firmware update που πηγε στραβα και σε καποια στιγμη με τριμα καπνο στα χερια μου :P

 

https://goo.gl/J2HSlw

 

45λεπτα,1 brickαρισμα,3 τελειωμενες μπαταριες,8 ωρες Rendering,19 ωρες upload αλλα τα καταφερα!

 

Πιο In Depth Review πεθαινεις.

 

Dashcam τουμπανιαρικη με 2.7 inches Screen / Yi A12 Dual Core / ADAS Advanced Driver Assistance System / 165 Degree View Angle/To wifi της/το αμεσο Playback των διαδρομων σου και αλλα καλουδια.

 

Τα συμπερασματα δικα σας.

 

Οποιος καταφερει και δει και τα 45λεπτα ενα εχω να πω... ΗΡΩΑΣ!

 

For my foreign friends.

I am talking in this video on how to unbrick this Dashcam as well.

I might post a new video if someone wants showing the whole process in English.

 

Until then for the chinese Version this is the link to manually install the Firmware from SD and Unbrick the Dashcam.

 

Για να την ξεμπρικαρετε ή να βαλετε χειροκινητα τα Firmware οριστε τα Links.

 

Chinese Version

http://xiaoyi.com/yi_driving_recorder/firmware.html

International Version

http://www.yitechnology.com/firmware_en.php

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...