Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλές γιορτές σε όλους!

 

Ψάχνω να βρω μία συσκευή που να μπορεί να μπορεί να καταγράφει video από εξωτερική πηγή και παράλληλα να έχει και video out , να προβάλλει δηλαδή live την καταγραφή σε εξωτερική. Καμιά ιδέα ;

 

Θα τοποθετηθεί σε αυτοκίνητο οπότε το θέλω όσο το δυνατόν πιο μικρό

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ...επειδη δεν βρηκα πιο σχετικο θεμα....

Κατι πηρε το αυτι μου οτι το 2009 αναμενεται izak II με υποστηριξη HD.

Ξερει κανεις κατι? :worry:

 

καλησπέρα & καλή χρονιά,

είχαν πει ότι θα βγει το 1ο τρίμηνο του 2009

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα & καλή χρονιά,

είχαν πει ότι θα βγει το 1ο τρίμηνο του 2009

 

 

Παντως εγω δεν περιμενα αλλο!!!

Πηρα το WD media player και με θυρα HDMI και υποστηριξη ελληνικων υποτιτλων και μονο 99 ευρώ.

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303980

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο έκανα! το περιμένω να'ρθει!

Πάντως πληροφορίες για το νέο izak βρήκα εδώ για όποιον θέλει να περιμένει:

http://www.el.teithe.gr/timeliness/bus_view.asp?id=1648

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κάτι μικρό ... για να μπορώ να βλέπω σε ταξίδια ταινίες από την συλλογή μου σε DiVX / Xvid

 

Υπάρχει κάτι που θα μου προτείνατε?

 

Θα με ενδιέφερε να υποστηρίζει και *.srt υπότιτλους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κάτι μικρό ... για να μπορώ να βλέπω σε ταξίδια ταινίες από την συλλογή μου σε DiVX / Xvid

 

Υπάρχει κάτι που θα μου προτείνατε?

 

Θα με ενδιέφερε να υποστηρίζει και *.srt υπότιτλους

εγω 8α σου προτεινα ενα netbook. παρε ενα απο τη voda και μαζι και το broadband!!! και 8α παιζεισ αρχεια divx και τα κατεβαζεις και απο εκει!!!!!!!!

XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο έκανα! το περιμένω να'ρθει!

Πάντως πληροφορίες για το νέο izak βρήκα εδώ για όποιον θέλει να περιμένει:

http://www.el.teithe.gr/timeliness/bus_view.asp?id=1648

 

 

 

καλα.....και εγω αυτες ειδα πριν κανα 8μηνο και περιμενα σαν μ@λ@κας!!!:lol:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του forum.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:Εχω αγοράσει το clip d radio,το οποίο έχει αποσπώμενο καλώδιο ακουστικού και βάζεις είτε μονό ακουστικό είτε διπλό.

Κάποια στιγμή μου χαλάει το μονό και έχω φάει όλη την αγορά της Πάτρας αλλά μονό ακουστικο σε 3,5'' jack πουθενά.

Πήρα τηλ στην εταιρεία όπου και μου έστειλαν καινουργιο ακουστικό ΔΩΡΕΑΝ!!! (και μπράβο τους) αλλά εάν μου ξαναχαλάσει που θα ξαναβρώ?????

Καμία βοήθεια???

Link to comment
Share on other sites

τοσο ευκολα χαλαει? το παρηγγειλα και εγω το συγκεκριμενο.μπορεις να μου πεις εντυπωσεις? ειναι καλο? ποιοτητα ηχου σε κλησεις και mp3? πως σου φαινεται?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν σε αυτο το pna gps που εχει σε προσφορα το carrefour μπορει να μπει destinator;

 

λεει οτι εχει το νέο λογισμικό Vector Navigation Software ενώ στην μνήμη του έχει προεγκατεστημένους τους χάρτες Ελλάδας DIS Maps που καλύπτουν 221 Δήμους και Κοινότητες, 45.000 σημεία ενδιαφέροντος, 185.000 χλμ. οδικού δικτύου και πλοήγηση σε 11.580 χωριά.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Οχι,δεν χαλάει εύκολα.Ηταν απο δικό μου λάθος.Είναι σε όλα πολύ καλό αλλά όταν καλείς/σε καλούν θέλει 3 sec να ανοίξει το handsfree ενώ η κλήση είναι ενεργή.

Στο w850 χειρίζομαι το walkman απο το handsfree.

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις μια καλυτερη ερευνα στο forum θα εκπλαγεις με το τι μπορεις να κανεις μαζι του...ψαξε καλυτερα ομως...μου φαινεται δε το googlares καν...ψαξε τοσο στο θεμα για το vector 380 οσο και σ αυτο που ειναι αποκλειστικα για το 590...καλες βολτες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Ο αδερφος μου εχει ενα Nintendo DS και τις προαλλες επεσε κατω με αποτελεσμα να σπασει απο μεσα η πανω οθονη(οχι η touch screen δηλ, η αλλη!). Οταν λεω απο μεσα εννοω πως απεξω η οθονη ειναι αθικτη, αλλα εχει σπασει εσωτερικα. Μηπως ξερετε καποιο μαγαζι οσο πιο κεντρο γινεται(εγω μενω παγκρατι) που μπορει να το επισκευασει και το κοστος της επισκευης?

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

βρήκα αυτό το προιον και θα ηθελα την γνωμη σας.

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=48301

 

υπαρχει πουθενα αλλου κάτι αντιστοιχο?

στις λεπτομερειες γραφει οτι ειναι χωρητικοτητας 4 λιτρων,απο την εικονα ομως διακρινω πως δεν χωρανε περισσοτερα απο 7 κουτακια των 330μλ ,αρα λιγοτερο απο 2,5 λιτρα...:confused:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αν ομως ανοίξεις τα κουτάκια και το ρίξεις χύμα μέσα θα χωρέσουν 4 :D
"I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti"
Link to comment
Share on other sites

ε ναι...ετσι μετριεται ο ογκος... μηκος χ πλατος χ υψος ... οχι ποσες και τι συσκευασιες απο το καθετι χωραει μεσα σε ενα ψυγειο πχ η οτιδηποτε αλλο.

οποτε αυτοι εχουν υπολογισει απο τις διαστασεις που εχει αυτο το ψυγειακι οτι ο ογκος που χωραει ειναι 4 λιτρα...τωρα αν παει καποιος να του βαλει μια coca cola του μισου λιτρου (που δειχνει να μην τη χωραει καν σα συσκευασια) δεν θα χωρεσει καν αυτο το μισο λιτρο.

 

by the way....εχει κι εδω τετοια ψυγεια:

 

http://shopping.pathfinder.gr/?q=%D8%F5%E3%E5%E9%EF+12v

 

http://eurosale.gr/itm_cat.php?catkey=2118&itm_id=45832&ref=pathfinder

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

ε ναι...ετσι μετριεται ο ογκος... μηκος χ πλατος χ υψος ... οχι ποσες και τι συσκευασιες απο το καθετι χωραει μεσα σε ενα ψυγειο πχ η οτιδηποτε αλλο.

οποτε αυτοι εχουν υπολογισει απο τις διαστασεις που εχει αυτο το ψυγειακι οτι ο ογκος που χωραει ειναι 4 λιτρα...τωρα αν παει καποιος να του βαλει μια coca cola του μισου λιτρου (που δειχνει να μην τη χωραει καν σα συσκευασια) δεν θα χωρεσει καν αυτο το μισο λιτρο.

 

by the way....εχει κι εδω τετοια ψυγεια:

 

http://shopping.pathfinder.gr/?q=%D8%F5%E3%E5%E9%EF+12v

 

http://eurosale.gr/itm_cat.php?catkey=2118&itm_id=45832&ref=pathfinder

 

μήπως προσαρμόζονται οι θέσεις των αντικειμένων? εννοώ οτι μπορεί κάποια χωρίσματα να βγαίνουν και να μπορείς να προσθέσεις πιο ογκώδη αντικείμενα

 

επίσης αφου άνοιξε το θέμα αυτό μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να προμηθευτώ κοκκινές - μπορντώ οικιακές συσκευές (όχι ψυγείο, εστίες, φούρνο) όπως μίξερ, αποχυμωτή, τοστιέρα κλπ.?

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λεει ο Ergaleios ειναι. Χωραει 4 λιτρα αν τα ριξεις μεσα χυμα, οποτε πρακτικα 3-4 κουτακια αναψυκτικου. Χρησιμο για το αυτοκινητο.
Link to comment
Share on other sites

επίσης αφου άνοιξε το θέμα αυτό μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να προμηθευτώ κοκκινές - μπορντώ οικιακές συσκευές (όχι ψυγείο, εστίες, φούρνο) όπως μίξερ, αποχυμωτή, τοστιέρα κλπ.?

στο σαιτ του κωτσοβολου ειδα μερικα.τοστιερα σιγουρα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

όχι παιδιά Miele ή siemens θέλω...

 

Δε νομίζω πως η μίλε βγάζει τοστιερες κτλ..

 

Μιας και άνοιξε τέτοιο θέμα να ρωτήσω και γω κάτι έτσι από περιέργεια.

Την GAGGENAU (γκαγκενάου) την γνωρίζεται ή έστω την έχετε ακουστά ως μάρκα/εταιρεία.;;;(χωρίς να γκουγκλαρετε έτσι.;; )

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

 

Μιας και άνοιξε τέτοιο θέμα να ρωτήσω και γω κάτι έτσι από περιέργεια.

Την GAGGENAU (γκαγκενάου) την γνωρίζεται ή έστω την έχετε ακουστά ως μάρκα/εταιρεία.;;;(χωρίς να γκουγκλαρετε έτσι.;; )

 

Με το χέρι στην καρδιά και ουχί στο γκουγκλάρισμα σου λέω όχι. :worry:

Link to comment
Share on other sites

όχι παιδιά Miele ή siemens θέλω...

 

miele εχουμε εμεις στο σπιτι: κουζινα (με ξεχωριστο χειρισμο φουρνου και εστιων), πλυντηριο και πλυντηριο πιατων....αλλα πουθενα δεν ειδα κοκκινες.. ειναι λιγο κλασσικη η miele στους χρωματισμους της :p

 

απο ποιοτητα δε μπορω να πω...(αν και η κουζινα ηταν DOA οταν ηρθε αλλα μεσα σε 24 ωρες το service της miele ειχε ερθει, αλλαξε μια πλακετα κι ολα καλα απο τοτε...φτου φτου!). ειναι ομως και πανακριβα τα ρημαδια τους...ισως κατι περιπου ισο ποιοτικα αλλα φτηνοτερο να αξιζει εξισου..σκεψου το :O

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Να παραμείνουμε στον χώρο των ηλεκτρονικών γκάτζετ :)

 

(και για τον φίλο που ρώτησε για τη Gagenau, ναι είναι πολύ γνωστή μάρκα)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αν οντως σε νοιαζει μονο βιντεο και mp3 playback προτεινω ανεπιφυλακτα

cowon a3 παιζει οτι divx xvid του ριξεις μεσα , εχει υποστηριξη για ελληνικους υποτιτλους SRT

Απο μουσικα αρχεια παιζει σχεδον τα παντα, ακομα και lossless formats flac klp

Αν απο την αλλη σε νοιαζει να εχεις και συνδεσιμοτητα με WIFI κλπ πας η για netbook οπως ειπε κι ο φιλος πιο πανω ( το οποιο ομως καμμια σχεση σε φορητοτητα με το cowon a3)

Aν πας για το α3 ξεχνα το να το παρεις απο ελλαδα , η δεν θα το βρεις , η θα το βρεις σε γελοια ακριβη τιμη.

Αν παραγγειλεις απο Αμερικη μπορεις να το βρεις και με 200 ευρω ολα μεσα (και ελπιζοντας οτι θα γλυτωσεις βραχναδες στο τελωνειο) την εκδοση με τα 30γιγα *ebay*

Μπορει να ακουγεται πολυπλοκο αλλα θα αξιζει τον κοπο :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...