Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να έχω επικοινωνία με ατομο σε μια αποσταση 500m χωρίς να γίνομαι αντιληπτός. Τι λύσεις υπάρχουν?

 

Φαντάζομαι πρέπει να βρω ενα μικρόφωνο-ακουστικό όσο πιο μικρό γίνεται? Το κόστος δεν με απασχολεί.

http://www.online2college.com/wireless.jpg

πχ κάτι τέτοιο?Επίσης υπάρχουν τοσο μικρά bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

ωπ,τι θηριο ειναι αυτο???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ψαχνω να αγορασω ενα μικροακουστικο απο αυτα που ειναι σε μορφη ψειρας! Ξερετε αυτα που ειναι πολυ μικρα κι ειναι περιπου ενα 1 cm. Νομιζω οτι ειναι κατασκοπευτικα κιολας! Οποιος γνωριζει κατι για αυτα θα τον παρακολουσα να γραψει τις εντυπωσεις του! Κι επισης θα ηθελα να μου πειτε οποιος ξερει κι απο που θα το προμηθευτω! Οποιος δε θελει να μου πει εδω μπορει να μου στειλει pm.

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα παιδιά!:D Εσύ δεν είσαι που ετοίμαζες εγχειρίδιο για επίδοξους Mulas Omar?:ninja: Kαι τώρα ψάχνεις και κατασκοπευτικό ακουστικό!? Μάλιστα.. :rotfl: Ελπίζω να μην παρακολουθείται το μαιφόουν από τις ΗΠΑ! :p
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχα!!! Το εγχειριδιο το αφησα δεν ητανε πολυ κερδοφορο!!! Δεν ειχα βρει αγοραστες!!!! χαχαχαχαχαχαχα
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Εξήγησέ μας λίγο ποιο αναλυτικά τι θέλεις. Σε ενδιαφέρει να μη γίνεσαι αντιληπτός ''οπτικά'', δηλαδη να μην βλέπουν οτι μιλας ή σε ενδιαφέρει να μην μπορούν να ακούσουν οι υπόλοιποι τι λες?

Πληροφοριακά, bluetooth πάνω απο 10 μέτρα εμβέλεια....ξέχνα το...

Εφόσον δεν σε απασχολεί το κόστος πήγαινε να ρωτήσεις σε κάποιο μαγαζί με είδη παρακολουθησης. Σίγουρα θα έχουν αυτό που ζητάς!!:)

Link to comment
Share on other sites

Mε ενδιαφέρει να μην βλέπουν οι άλλοι ότι μιλάω...

 

Οταν λέω bluetooth εννοώ για χρήση με κινητό τηλέφωνο.

 

Yπάρχει κάποιο site στο ιντερνετ σχετικό με το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει κανείς το μηχάνημα, έχει αρκετές δυνατότητες.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη λυση ειναι το διαβασμα.Πιστεψε με.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα απο αμερικη ενα PSP πριν απο λιγους μηνες, και καποια στιγμη σταματησε να διαβαζει δισκακια. Το πηγα σε sony service και μου ειπαν οτι θα μου το αντικαταστουσαν εαν ηταν αγορασμενο στη Ευρωπη, αλλα αφου ειναι απο Αμερικη να τους το αφησω και εκτος εγγυησης, με καμμια 100αρια ευρω να προσπαθησουν να το φτιαξουν!!!

Δεν καταλαβα, δηλ. η SONY αμερικης ειναι αλλη εταιρια απο την SONY ευρωπης;

Μαλιστα θυμαμαι στο sony center στην Ν. Υορκη που το αγορασα, ο υπαλληλος μου τονισε οτι καλυπτεται απο "worldwide warranty".

 

Εχει καποιος αλλος παρομοια εμπειρια, να μου προτεινει κατι;

Link to comment
Share on other sites

Mε ενδιαφέρει να μην βλέπουν οι άλλοι ότι μιλάω...

 

Οταν λέω bluetooth εννοώ για χρήση με κινητό τηλέφωνο.

 

Yπάρχει κάποιο site στο ιντερνετ σχετικό με το θέμα?

 

Κάτσε γιατι κάτι δεν καταλαβαίνω καλά. Θέλεις να μιλάς μέσω του κινητού σε απόσταση 500 μέτρων αλλα στην ουσία δεν θέλεις να φαίνεται οτι μιλάς ή θέλεις να επικοινωνείς σε απόσταση 500 μέτρων χωρίς το κινητο??:worry:

 

Αν θέλεις το πρώτο....δεν νομίζω να υπάρχουν τόσο μικρά bluetooth ΕΚΤΩΣ κι αν πάρεις κάποιο και κάνεις ιδιοκατασκευή. Το δυαλύσεις δηλαδή και το μοντάρεις πάνω σε μιά οτοασπίδα ή κάτι τέτοιο. (φυσικά δεν είναι και ότι καλύτερο για την υγεία σου κάτι τέτοιο)

Link to comment
Share on other sites

Σηματα καπνου,ολοι θα νομιζουν οτι ψηνεις μπριζολες ενω εσυ θα μιλας με τον καπνο,χωρις να φαινεται οτι μιλας.

 

 

Εννοειτε οτι συμφωνω με τον Ioma.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα απο αμερικη ενα PSP πριν απο λιγους μηνες, και καποια στιγμη σταματησε να διαβαζει δισκακια. Το πηγα σε sony service και μου ειπαν οτι θα μου το αντικαταστουσαν εαν ηταν αγορασμενο στη Ευρωπη, αλλα αφου ειναι απο Αμερικη να τους το αφησω και εκτος εγγυησης, με καμμια 100αρια ευρω να προσπαθησουν να το φτιαξουν!!!

Δεν καταλαβα, δηλ. η SONY αμερικης ειναι αλλη εταιρια απο την SONY ευρωπης;

Μαλιστα θυμαμαι στο sony center στην Ν. Υορκη που το αγορασα, ο υπαλληλος μου τονισε οτι καλυπτεται απο "worldwide warranty".

 

Εχει καποιος αλλος παρομοια εμπειρια, να μου προτεινει κατι;

Ενα email στην μαμα sony που να εξηγεις τι συμβαινει ισως βοηθουσε.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα ! http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&product=1192868 . Πραγματικά η πλοήγηση στους πραγματικούς ψηφιακούς χάρτες είναι κάτι απίστευτο.. Το θέμα είναι οτι προς το παρόν η κάλυψη δεν είναι τόσο μεγάλη στην Ελλάδα. Ακόμα και η Αττική δεν είναι ολόκληρη.. Μήπως ξέρει κανείς αν πρόκειται και απο πού να γίνει κάποια αναβάθμιση στο μέλλον όσον αφορά τους ψηφιακούς χάρτες ?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορω να ακουσω δορυφορικο ραδιο στο αυτοκινητο?Και αν ναι τι χρειαζεται?Απαιτειται συνδρομη καπου?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
H alitheia einai oti to thelw gia na antikatastisw to mouse. Oxi gia na to xrisimopiw gia photoshop...

 

Tha me volepsei gia oles tis leitourgies toy moyse? (Enoow gia internet, word klp.... Oxi paixnidia)

 

Ωραία, μετά απο τρία χρόνια που πρόσεξα το μνμ να σου απαντήσω. Φαντάζομαι λογικά θα έχεις αγοράσει τώρα αλλα τεσπα, τα διαβάζουν κι άλλοι. Εχοντας πάρει το graphire είναι πολύ καλό για ζωγραφική (άν και τώρα που έχω 19αρα οθόνη είναι λιγότερο ακριβές). Δεν αντικαθιστά όμως με τίποτα το ποντίκι. Συγκεκρίμένα δέν είναι σταθερός ο στυλός και δέν μπορείς εύκολα να κάνεις διπλό κλίκ. Δλδ μπορεί στο δεύτερο κλίκ να σου γλιστρίσει το στυλό και να μετακινήσεις κανένα αρχείο αθελά σου. Παλιότερα έτσι μετακίνησα ένα σηματνικό αρχείο και κράσαρε το σύστημα. Χίλλιες φορές οπτικό ποντίκι.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται εδώ θα βρει μια αναλυτική λίστα σύγκρισης χαρακτηριστικών όλων των διαθέσημων (και μη...) ereader:

 

http://wiki.mobileread.com/wiki/E-book_Reader_Matrix

 

geia xara. xerete poio apo afta ta e-book reader diavazei elliniki gramatoseira se pdf?

 

eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία,

 

Έχω ένα πρόβλημα πείρα ένα diskless izak και πείρα και έναν Seagate 80Gb IDE hard disk να βάλω μέσα. Όμως με το που βάζω το mini usb για να μπορέσω να αντιγράψω τα αρχεία που χρειάζεται δεν μπορεί καν να τον δει σαν σκληρό δείχνει ότι προσπαθεί αλλά αναβοσβήνει το led μπροστά από πορτοκαλί σε πράσινο αρκετά γρήγορα και δεν γυρνάει καν ο δίσκος ώστε να τον διαβάσει.

 

Ξέρετε μήπως χρειάζεται πρώτα να κάνω κάτι άλλο? Έχω κάνει format τον δίσκο σε NTFS. Άμα έχει κανείς εμπειρία στην αλλαγή δίσκου στο ΙΖΑΚ Plz help

Knock knock!!! Who's there? ME I KILL YOU!!!!!

 

Xiaomi Pocophone f1

MIUI 11.0.5.0

Android 9 (Pie)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...