Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οτι ειναι το izak ειναι και αυτο της packard και εχει εξοδο και για 1080dpi

 

Πράγματι έτσι είναι αλλά από ότι είδα το iZak επίσης έχει component άξοδο με 1080p. Μάλιστα το είδα να πουλιέται ακόμη και το 149 € 80άρι ενώ το diskless (αν έχεις ελέυθερο ΑΤΑ HDD) πουλιέται στα 99 €, πολύ αξιοπρεπής η τιμή του!!!

Ας μην υπερβάλουμε πάντως. Η δυνατότητα για αξιοπρεπή απεικόνιση μιας τέτοιας συσκευής (είτε izak είτε packard) σε 720 ή 1080 μέσω component είναι υπερτιμημένη από τη στιγμή που ΔΕΝ υποστηρίζουν αναπαραγωγή HD πηγής ή HD αρχείο οποιασδήποτε μορφής (WMV9, HD-DviX κλπ) και αρκούνται στην μέγιστη PAL 720X576!!!

Για την δουλειά τους πάντως (αναπαραγωγή multimedia αρχείων με φορητότητα και ευχρηστία) είναι άριστα !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως δεν δέχεται το συγκεκριμένο τύπο μνήμης η ψηφιακή φωτογραφική μηχανή σου;Κάνε έναν έλεγχο.Εάν δεν ξέρεις, μπορείς να δεις και να διαβάσεις τα χαρακτηριστικά της συσκευής.:D
Link to comment
Share on other sites

Μα τι διαφορες μπορει να παιζουν απο SD σε SD;

 

Υπάρχουν sd μνήμες που είναι noname και ίσως να μην έχουν την ίδια ποιότητα λειτουργείας με αυτές που είναι επίσημες και καλές μάρκες.Αυτό βέβαια δεν είναι 100% σίγουρο και δεν συμβαίνει πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη ειναι PNY και δεν τη διαβαζει. Παλαιοτερα ειχα μια χωρις χαρτακι, no name αλλα τη διαβαζε μια χαρα! Επισης μια kingston και μια transcend μια χαρα...
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη ειναι PNY και δεν τη διαβαζει. Παλαιοτερα ειχα μια χωρις χαρτακι, no name αλλα τη διαβαζε μια χαρα! Επισης μια kingston και μια transcend μια χαρα...

Δοκίμασε την μνήμη την οποία έχεις και σε μια άλλη μηχανή μήπως έχει πρόβλημα η μνήμη.

Το ότι παίζει στο card reader που έχεις δεν συμαίνει ότι είναι ΟΚ μιας και οι υπολογιστές να προσπελάσουν κάποιο bad sector αν υπάρχει χωρίς πρόβλημα και να διαβάζουν τα υπόλοιπα.

Κάνε και ένα scandisk από τον υπολογιστή στην κάρτα να δεις τι παίζει.

Από τη στιγμή που παίζει με άλλες κάρτες τότε η μηχανή σου δεν έχει πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω για ολες τις απαντησεις:cool:
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

Στο Qtek S100 μου τη διαβαζει μια χαρα! Την εκανα και εξεταση και διορθωση σφαλματων, αλλα τπτ...
Link to comment
Share on other sites

Στο Qtek S100 μου τη διαβαζει μια χαρα! Την εκανα και εξεταση και διορθωση σφαλματων, αλλα τπτ...

Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω μάλον έχει πρόβλημα η μηχανή και χρειάζεται να την πας στην HP να την κοιτάξουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πείρα και το axbo.com και το τεσταρα όντος είναι αρκετά καλό και αυτό με ξυπνάει κανονικά πολύ πιο εύκολα από ένα κανονικό ξυπνητήρι , μονό που έχει ένα εκνευριστικό θόρυβο και ξυπνάει και την κοπέλα μου που κοιμάται και όχι μόνο εμένα όπως κάνει το Sleeptracker συν ότι η διαφορά στην τιμή 70Ευρω για ένα ρολόι που απλά μένει στο κομοδίνο σε αντίθεση με το Sleeptracker που μπορώ και το φοράω κάθε μέρα είναι σημαντική

 

Πάντως συνιστώ και τα δυο ανάλογα με τα λεφτά σας και τι ακριβώς θέλετε βεβαία το Sleeptracker υπάρχει στην Ελλάδα ενώ το axbo όχι ακόμα τουλάχιστον άρα επιμένω με Sleeptracker και όσοι έχετε πρόβλημα στο πρωινό ξύπνημα εμπιστευτείτε με και δοκιμάστε το θα με θυμηθείτε….. αφήστε που αν δεν σας κάνει το επιστρέφετε και παίρνετε και τα λεφτά σας πίσω (έτσι λένε τουλάχιστον)

 

Επιτέλους ξυπνάω χωρίς τύμπανα το πρωί και χωρίς κεφάλι καζάνι

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καποιο καιρο εχω προβλημα με την TV μου.μενω σε πολυκατοικια οποτε υπαρχει η κλασσικη κεραια στην ταρατσα και μοιραζει στα διαμερισματα.Μετα απο καποια δυνατη βροχη η εικονα της TV χαλασε(εδω κ τρεις μηνες) και δεν επανερχεται με τιποτα!Την φτιαχνω,παιζει για καποια ωρα τελεια και μετα ξαναχαλαει!Εχω αλλαξει πριζα κεραιας και καθε φορα που "πειραζω" τα καλωδια μεσα παιζει για λιγο κανονικα.Λεω να παρω ενα ενισχυτη σηματος που μπαινει αναμεσα στην πριζα και στην TV.Τι λετε θα βοηθησει η να κανω κατι αλλο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καποιο καιρο εχω προβλημα με την TV μου.μενω σε πολυκατοικια οποτε υπαρχει η κλασσικη κεραια στην ταρατσα και μοιραζει στα διαμερισματα.Μετα απο καποια δυνατη βροχη η εικονα της TV χαλασε(εδω κ τρεις μηνες) και δεν επανερχεται με τιποτα!Την φτιαχνω,παιζει για καποια ωρα τελεια και μετα ξαναχαλαει!Εχω αλλαξει πριζα κεραιας και καθε φορα που "πειραζω" τα καλωδια μεσα παιζει για λιγο κανονικα.Λεω να παρω ενα ενισχυτη σηματος που μπαινει αναμεσα στην πριζα και στην TV.Τι λετε θα βοηθησει η να κανω κατι αλλο;

 

Βασικα ελενξε τον ενισχυτη που βρισκεται πανω στον ιστο της κεραιας..Μπορει να εχει μαζεψει νερο..(Πραγμα λιγακι δυσκολο) ..Αν ναι τοτε πρεπει να τον αλλαξεις αυτον..Στα αλλα διαμερισματα το κανει αυτο; Η μονο σε εσενα;;Αν ειναι μονο σε εσενα τοτε αλλαξε καλωδια με καλυτερη μονωση και αν εχει κανας φιλος σου πεδιομετρο μετρα την ενισχυση( Γενικα δεν νομιζω να χρειαζεται αλλα ενισχυση)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια στο θέμα των mp3.

 

Και να υπενθυμίσω ότι σύμφωνα με τους Όρους Πρόσβασης Χρήσης δεν επιτρέπονται ποστ που αφορούν σε παράνομο υλικό.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! Η κορη μου θελει ντε και καλα ενα ΡΟΖ τηλεκοντρολ για την τηλεοραση/video γιατι τα μαυρα ειναι για τα αγορια μονο, λεει! Πειτε με χαζομπαμπα, πειτε με οτι θελετε αλλα μηπως ξερετε που μπορω να βρω στην Αθηνα (ή όπου αλλού ή online στην αναγκη) ενα ΡΟΖ remote control???

THANKS!

Link to comment
Share on other sites

Ροζ, δεν εχω δει πουθενά και δε νομιζω να βρεις εύκολα.

Εχεις σκεφτεί καθόλου τη ροζ θήκη?

Υπάρχουν πολλές σε διαφορα χρώματα και σχέδια.:)

Link to comment
Share on other sites

Ωπα! Γιατι οχι! Δεν νομιζω μια τριχρονη να εχει αντιρηση! Εχεις δει καπου? Σε ευχαριστω ετσι και αλλιως garfield για την αμεση ανταποκριση!
Link to comment
Share on other sites

Ασε, τα χω ζήσει κι εγώ :D

Οχι, δε μπορω να σου πω καποιο μαγαζί συγκεκριμένα, αλλά σίγουρα υπαρχουν. Παλιότερα ειχα δει κατι παρεμφερές εδώ στο Παγκρατι.

Ξερεις, ειναι αυτά τα μαγαζιά με τα ειδη που πληρωνεις πολυ ακριβά, όχι για το προιον, αλλά για τον σχεδιασμό.

Μια βόλτα να κανεις στο κέντρο, θα βρεις.:)

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο θα εκανα φιλε μου,ασε χαζομπαμπας θα ειμαι κι εγω.

αληθεια κανενα Online shop υπαρχει για τετοια προιοντα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...

 

 

 

Εχω μια κεραιια για tv και το καλωδιο της καταληγει σε ενα ενισχυτη.Απο αυτον φευγουν δυο καλωδια που πανε σε δυο πριζες για tv.

 

 

 

Απο την μια πριζα "τροφοδοτειτε" μια μονο tv αλλα ....απο την αλλη με ενα spliter φευγει ενα καλωδιο για την κουζινα που εχει μια tv και ενα αλλο για το σαλονι που δινει σημε σε ...

 

 

 

Μια plasma tv

 

Ενα επιτραπεζιο dvd recorder με tuner

 

Ενα video που εχει κι αυτο tuner

 

 

 

και προσφατα συνδεσα και ενα dvd player με ενσωματωμενο ψηφιακο αποδικοποιητη που θελει κι αυτος σημα tv.

 

 

 

Ολα καλα και το "συστημα" τα αντεξε ΑΛΛΑ μονο στον Ant1 η tv δεν εχει καλη εικονα.Στα αλλα καναλια ειναι μια χαρα.

 

 

 

 

 

Καμμια λυση ???? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

θα βαλεις ενισχυτη κεραιας

 

ειναι μια εγκατασταση που περνει το σημα απο το κεντρικο σημειο της πηγης και το ενισχυει. αναλογως τον ηλεκτρονικο και τη δουλεια , θα σου στοιχισει κανα 100ευρω αλλα θα εχεις τελεια καλυψη παντου

 

 

αυτα

:X
Link to comment
Share on other sites

θα βαλεις ενισχυτη κεραιας

 

ειναι μια εγκατασταση που περνει το σημα απο το κεντρικο σημειο της πηγης και το ενισχυει. αναλογως τον ηλεκτρονικο και τη δουλεια , θα σου στοιχισει κανα 100ευρω αλλα θα εχεις τελεια καλυψη παντου

 

 

αυτα

 

 

Μα εχω ηδη βαλει ενισχυτη πριν αρχισω να μοιραζω το σημα.Αν βαλω ενισχυτη γραμμης μετα την πρωτη διακλαδωση θα κανει κατι ??? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να φτασει το σημα στην plasma οθονη παρεμβαλονται πολλες ενωσεις οπου και εχεις απωλεις σηματος. Και επιπλεον ενισχυτες να βαλεις δεν θα κερδισεις πολλα, ασε που ορισμενα καναλια με ηδη καλο σημα θα χαλασουν. Κοιτα να τραβηξεις κανενα καλωδιο απευθειας απο την κεραια στην plasma εφοσον ειναι δυνατον. Επισης τα video εχουν ενσωματωμενους ενισχυτες που μπορει να αλλοιωνουν τη ληψη. Δοκιμασε το καλωδιο απευθειας στην tv.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...