Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.

 

Θέλω να κάνω downgrade το firmware του Ν95-2 από v30 σε v20. Υπάρχει τέτοια περίπτωση?

Aντιμετωπίζω προβλήματα στην εγκατάσταση του TRK και είναι αυτός ο λόγος.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα.

 

Θέλω να κάνω downgrade το firmware του Ν95-2 από v30 σε v20. Υπάρχει τέτοια περίπτωση?

Aντιμετωπίζω προβλήματα στην εγκατάσταση του TRK και είναι αυτός ο λόγος.

 

Ευχαριστώ.

 

Μονος σου σιγουρα οχι . Σε νοκια store δεν ξερω κατα ποσο

θα το δεχτουν να το κανουν.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Ήθελα να κάνω και γω στο παρελθόν αλλά ούτε σε nokia shop μπόρεσα να το κάνω.
Link to comment
Share on other sites

μα τι ΣΟΙ ΜΑΙΜΟΥ ειναι αυτη:eek:ουτε τα κινεζικα εχουν ετσι το μενου αλλα ουτε και το γνησιο ειναι ετσι.....:blink:ΠΟΣΟ ΤΟ ΠΗΡΕΣ???

 

150 ευρω αλλα θα το παω πισω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Θέλω να κάνω downgrade το firmware του Ν95-2 από v30 σε v20. Υπάρχει τέτοια περίπτωση?

Aντιμετωπίζω προβλήματα στην εγκατάσταση του TRK και είναι αυτός ο λόγος.

 

Ευχαριστώ.

αυτός δεν είναι λόγος για downgrade,αν το πρόβλημα σου είναι το hack υπάρχει και τρόπος χωρίς το trk.:)

Link to comment
Share on other sites

paidia exo mia erotisi..

perasa kati tragoudia sto n95 k tora thelo na ftiakso mia playlist gia na ta paizei ola mazi.. pos ginete ? prepei na psakso ta tragoudia ena ena ?

h mporo na valo na paizei ton kathe fakelo extra ??

 

sry gia ta greeklish

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nokia N95 8GB - New package, same product!?

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/07/08/n958gbspec00.jpg

 

I can't say the N95 8Gb is a huge leap from it's older brother. It feels and works nearly the same way, with the biggest change being the visual look, while the hardware remains the same. Roughly said, you can consider N95 8Gb a small update on the aging N95-1. So, for the people, who already own a N95-1, this purchase isn't justified by no means. As for everyone else, the N95-2 can be attractive purchase only if you like/love sliders and aren't put off by it's high price cap. It packs a punch in technological department and has nice, bright screen for your video viewing pleasures. But on the other hand, the N82 is still all around the best purchase in terms of price/functionality.

 

 

http://www.symbian-freak.com/news/008/09/n95_meets_its_evil_brother.htm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Θέλω να κάνω downgrade το firmware του Ν95-2 από v30 σε v20. Υπάρχει τέτοια περίπτωση?

Aντιμετωπίζω προβλήματα στην εγκατάσταση του TRK και είναι αυτός ο λόγος.

 

Ευχαριστώ.

 

νομιζω πως αυτο μπορεις να το κανεις με το phoenix . ριξε μια ματια εδω για οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!Αντιμετωπίζω το εξής προβλημα:Οταν ανοίγει η συσκευή,δε τρέχει αυτόματα τα προγράμματα που είναι στο autostart δλδ ούτε το landscapepro,ουτε το handy taskmanager,πρέπει να πάω να τα ανοίξω χειροκίνητα,μήπως γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

downgrade μπορεις να κανεις με το phoenix.αν θελεις μπορω να σου δωσω τα αρχεια που σου χρειαζονται

 

Ναι,ετσι θα στειλει την συσκευη για πεταμα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

γιατι για πεταμα.κανονικα γινονται ολα.εγω εχω flasharei και το dead κινητο μου ετσι.απλα θελει λιγο προσοχη και καποιες βασικες γνωσεις.
Link to comment
Share on other sites

γιατι για πεταμα.κανονικα γινονται ολα.εγω εχω flasharei και το dead κινητο μου ετσι.απλα θελει λιγο προσοχη και καποιες βασικες γνωσεις.

 

Για downgrade μιλαω παντα ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Η Nokia αναφερει οτι το downgrade σε συσκευές ΒΒ5 ΔΕΝ γίνεται. Θα μπορούσε να γίνει με FBUS Interface θα μπορούσε να γίνει, δηλαδή με εξοπλισμό τρίτου κατασκευαστή UFS κλπ.

Αν και έχω εξοπλισμό ΝΟΚΙΑ με dongle δεν βλέπω downgrade option και οταν προσπαθώ να το κάνω το phoenix μου σταματάει τη διαδικασία. Ακόμα και αν προχωρούσε θα έχεις ένα νεκρό τηλέφωνο. Τουλάχιστον μέχρι να το ξαναφλασάρεις με FBUS.

Αλλο ειναι το dead phone USB flashing και άλλο το downgrade.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεκινήσει το πορτάκι του Ν95 8GB και τρίζει και έχει χαλαρώσει αισθητά και παίζει..... Μου είπανε από την nokia club ότι θα το στείλουν στα κεντρικά,αλλά να μην περιμένω αντικατάσταση μηχανισμού,διότι δεν το καλύπτει η εγγύηση και ότι θα μου το στείλουν πάλι πίσω οπως ήταν....γιατί είναι μέσα στις φυσιολογικές φθορές!Αλλά εγγύηση αυτό σημαίνει να είναι το κινητό σαν την πρώτη μέρα αγοράς!!!Πως μπορώ να τους πιέσω για να το αλλάξουν???Καμία ιδέα κανεις????Θέλουν 76ευρώ για να μου το αλλάξουν!!!Γιατί δεν το καλύπτει η εγγύηση αυτό είναι απάτη!!!780 ευρώ έκανε το κινητό κι εχοθμε τέτοια αντιμετωπιση???
Link to comment
Share on other sites

Thanx guys. Δεν θα χρειαστει να κάνω downgrade τελικά. OYΦ!

Το πρόβλημα με την εγκατάσταση του TRK μετά την τελευταία αναβάθμιση (σε v30.0.018) λύθηκε! :)

Θα postάρω τη λύση του :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2520014&posted=1#post2520014

ή στο

myPhone Forum > My Devices > Nokia > Nokia S60 (3rd Edition) > S60 - Hacks & Patches > post #402

 

Eυχαριστώ όλους για τη βοήθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεκινήσει το πορτάκι του Ν95 8GB και τρίζει και έχει χαλαρώσει αισθητά και παίζει..... Μου είπανε από την nokia club ότι θα το στείλουν στα κεντρικά,αλλά να μην περιμένω αντικατάσταση μηχανισμού,διότι δεν το καλύπτει η εγγύηση και ότι θα μου το στείλουν πάλι πίσω οπως ήταν....γιατί είναι μέσα στις φυσιολογικές φθορές!Αλλά εγγύηση αυτό σημαίνει να είναι το κινητό σαν την πρώτη μέρα αγοράς!!!Πως μπορώ να τους πιέσω για να το αλλάξουν???Καμία ιδέα κανεις????Θέλουν 76ευρώ για να μου το αλλάξουν!!!Γιατί δεν το καλύπτει η εγγύηση αυτό είναι απάτη!!!780 ευρώ έκανε το κινητό κι εχοθμε τέτοια αντιμετωπιση???

και εγω το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και δε μου το εκαναν με την ίδια ακριβώς δικαιολογία.Αναγκάστικα να το ανοίξω και να το φτιάξω μόνος μου με πατέντα.

Link to comment
Share on other sites

ζήτα τους να το στείλουν στα κεντρικά και να σου φέρουν έντυπη αναφορά ότι δεν στο φτειάχνουν...τουλάχιστον να είσαι σίγουρος ότι στο στείλανε. όλα αυτά βέβαια αν δεν το βιάζεσε το κιν. και αν έχεις την υπομονή να το περιμένεις. Γενικά όταν ζητάς απο υπαλλήλους να σου υπογράψουνε σε ενα χαρτάκι με το όνομα τους και την υπογραφή τους απο κάτω του κόβετε και η μαγκιά και η βλακεία (ή άγνοια όπως θελετε πεστε το) γιατί στην τελική ο πελάτης καμιά φορά έχει δίκιο...και σίγουρα η εταιρίας δεν πέρνει το φτεξιμο πάνω της..οπότε...ο υπάλληλος ωφείλει να κάνει την δουλειά του σωστα.
Link to comment
Share on other sites

εκανα λαθος και ποσταρα στο Ν95... εδω επρεπε να ποσταρω:X

 

Παιδια μια ερωτηση... Φιλος μου εκανε το λαθος και πηρε απο αγγελια, χωρις κουτι και αποδειξη Ν95 8GB Black... Παιζει να ειναι μαιμου??? Υπαρχουν ν95 μαιμου... Ειμαι λιγο ασχετος για αυτο ρωταω... Υπαρχει καποιος τροπος να δω αν ειναι original Nokia... Εχω μια ιδεα οτι καπου διαβασα οτι παιζουν και ιμιτασιον κινητα.... Help please:blink::blink:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει κάτι είτε πρόκειται για το Ν95 ή το Ν95 8GB. Η απάντηση είναι η ίδια:

 

Είναι απλό αυτό που θα κάνεις. Θα πάρεις τηλέφωνο στα κεντρικά της Nokia, θα δώσεις το IMEI του κινητού και θα σου πουν αν είναι όντως γνήσιο ή "μαϊμού". To νούμερο αυτό αναγράφεται κάτω από την μπαταρία του κινητού ή όταν στην οθόνη αναμονής πληκτρολογήσεις *#06#.
Link to comment
Share on other sites

εκανα λαθος και ποσταρα στο Ν95... εδω επρεπε να ποσταρω:X

 

Παιδια μια ερωτηση... Φιλος μου εκανε το λαθος και πηρε απο αγγελια, χωρις κουτι και αποδειξη Ν95 8GB Black... Παιζει να ειναι μαιμου??? Υπαρχουν ν95 μαιμου... Ειμαι λιγο ασχετος για αυτο ρωταω... Υπαρχει καποιος τροπος να δω αν ειναι original Nokia... Εχω μια ιδεα οτι καπου διαβασα οτι παιζουν και ιμιτασιον κινητα.... Help please:blink::blink:

Απαντήθηκε η ερώτηση σου στο θέμα του Ν95. Δες εδώ και εδώ τις απαντήσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα μέσα στο φορούμ κ δεν βρήκα την απάντηση που ήθελα,συγνώμη αν έχει ποστάρει ξανά κάποιος το ίδιο ερώτημα αλλά δεν βρήκα τίποτα

Θέλω να μεταφέρω τα μυνήματα μου από το Nokia N70 που είχα στο N95

To N70 αποθηκεύει τα μυνήματα στο System\mail

 

ενώ το Ν95 από ότι κατάλαβα στο φάκελο Private\1000484b\Mail2

ποιο είναι τώρα το προβλημά μου...

Ενώ κάνω copy-paste το περιεχόμενο του φακέλου System\mail μέσα στο Ν95 δηλ στον αντίστοιχο φάκελο Private\1000484b\Mail2

Όταν βάζω την mmc μέσα στο Ν95 τότε το κινητό κολλάει,για την ακρίβεια τρέχουνε 3 εφαρμογές,autolock vfcommander κ άλλη μια κ το κινητό κολλάει κ δεν μπορώ να κάνω τπτ

 

Μετά από ψάξιμο είδα ότι το πρόβλημα το δημιουργεί ένα αρχείο index,το οποίο βρισκότανε μεσα στον φάκελο System\mail του Ν70 κ χρειάζεται οπωσδήποτε να το μεταφέρω στον φάκελο του Ν95 Private\1000484b\Mail2,γιατί ουσιαστικά αυτό το αρχείο περιέχει τα μυνήματα

 

Εν το μεταξύ 1-2 φορές κατάφερα κ είδα κ διαβαζα κανονικά τα μυνήματα στο Ν95 αλλά μετά από επανεκίνηση το ίδιο πρόβλημα,προσπάθησα μήπως τα ξανακαταφέρω ώστε να μην κλείσω ποτέ το κίνητο αλλά τζίφος

 

Τι μπορώ να κάνω?έχει αντιμετωπίσει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα?

Προσπάθησα να δημιουργήσω ένα νέο αρχείο Index k να βάλω μέσα τα περιεχόμενα του αρχείου index Που μου δημιουργεί το πρόβλημα αλλά τπτ

 

Καμιά βοήθεια κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες την πολύ απλή λύση που προσφέρει το μενού Μεταφορά; Όσες φορές χρειάστηκε να μεταφέρω/συγχρονίσω μηνύματα παο ένα series 60 σε άλλο, χρησιμοποιώ τον πολυ γρήγορο αυτό τρόπο.

 

Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει ασυμβατότητα λόγω του series 60 2nd edition που φοράει το Ν70. Δενομίζω όμως. Η εφαρμογή λειτουργεί και μέσω series 60 - series 40.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει ασυμβατότητα λόγω του series 60 2nd edition που φοράει το Ν70. Δενομίζω όμως. Η εφαρμογή λειτουργεί και μέσω series 60 - series 40.

 

Δεν υπάρχει ασυμβατότητα, αφού χρησιμοποίησα την εφαρμογή από Ν90 (S60 2nd edition) σε Ν95. Λογικά πρέπει να δουλέψει. Αν για τον οποιοδήποτε λόγο ee4649 δεν έχεις την εφαρμογή στο Ν95 σου μπορείς να την κατεβάσεις από το επίσημο site της Nokia.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...