Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χάνεις τα πάντα.

Οπότε ένα back up μέσω του Content Copier του PC Suite επιβάλλεται.

 

Προσωπική άποψη, στο back up μην επιλέξεις την επιλογή Ρυθμίσεις.

Το αποτέλεσμα αυτού θα είναι μεν πως θα χάσεις τις ρυθμίσεις σου, τις εφαρμογές, μετρητές κλήσεων κτλ, αλλά θα έχεις μια απολύτως καθαρή συσκευή μετά την επαναφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω το Ν85, κ μεσω Rompatcher εχω καταφερει να τραβαω βιντεο χωρις το κοκκινο λεντακι που αναβει συνεχεια. Πλέον, δε φαινεται στο σκοταδι μονιμα μια κοκκινη αντανακλαση σε οτιδηποτε γυαλιστερο! Υπαρχει κατι αντιστοιχο για το Ν95?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δοκιμάζεις το ίδιο hack και στο N95-2;

Ή μήπως δοκίμασες και δεν λειτουργεί;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δοκιμάζεις το ίδιο hack και στο N95-2;

Ή μήπως δοκίμασες και δεν λειτουργεί;

 

Δεν εχω ν95 στα χερια μου, ειναι για φίλο. Και για να δοκιμασω μηπως δουλευει το πατς, θα πρεπει πρωτα να το χακαρω, αφου πρωτα το κανω sign, και αφου πρωτα καταφερω να το παρω στα χερια μου...

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω...

Για το μόνο που μπορώ να σου εγγυηθώ είναι πως θα μπορέσεις να το χακάρεις με τον 3ο τρόπο όπως και το N85.

Τώρα όσο αφορά το hack, δεν βλέπω το λόγο να μην λειτουργεί, αν και δε γνωρίζω στα σίγουρα.

Εκεί που βρήκες το εν λόγω hack, δεν υπάρχουν σχόλια για το αν το εφάρμοσε κανείς σε N95-2;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σπερα παιδια...μετα απο αλλαγη γλωσσας (επιτυχης), εγκατασταση sygic + χαρτη και content copy παρολο που ηταν αγγλικα (επιτυχης). Οταν παω να γραψω μηνυμα με περιοριζει στους 70 χαρακτηρες. Τι ματσολια εκανα και δεν το πειρα χαμπαρι?
Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Σύντομο μήνυμα > Κωδικοποίηση χαρακτήρων > Περιορισμένη υποστήριξη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδια,να ρωτησω πως κανω φορματ μονο στην μνημη μαζικης αποθηκευσεις?για να μην χρειαστει να σβησω ονοματα,μονο οτι εχω περασει στην μνη.μαζ.αποθηκευσεις!
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο εικονίδιο Μνήμη (λογικά στο φάκελο Εργαλεία βρίσκεται) και θα πατήσεις Επιλογές > Μορφοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η συσκευή μου άρεσε ανέκαθεν, λέω να την αγοράσω. Την έχω βρει στον Κωτσόβολο με 399 σε 12 άτοκες. Ξέρετε μήπως κάποιο άλλο μαγαζί που να το δίνει φτηνότερα με άτοκες;

 

Για το θέμα του slider, είναι ακόμα σε τι θα πετύχεις ή το έχουν φτιάξει; Καλύτερα να τους έλεγα να ανοίξουν το κουτί να το δω προτού το αγοράσω;

 

Βλέπω πως αυτό του Κωτσόβολου είναι η έκδοση με την ταινία spiderman3 , αυτό σημαίνει πως το κινητό είναι μάλλον παλιά έκδοση, ε;

 

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=27291&cmicc=skroutz

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο εικονίδιο Μνήμη (λογικά στο φάκελο Εργαλεία βρίσκεται) και θα πατήσεις Επιλογές > Μορφοποίηση.

 

ευχαριστω για την αμεση απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Το νέο firmware V 31.0.015 έχει bug την αλλαγής της ημερομηνίας κατά 2 ημέρες μπροστά . . .:mad:

Δηλαδή τι ακριβώς κάνει;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι που παρατηρείται σε αρκετά series 60 με τις τελευταίες αναβαθμίσεις. Αν κλείσεις το κινητό για αρκετές ώρες, τότε όταν το ξανανοίξεις, έχεις χάσει την σωστή ημερομηνία. Άλλες συσκευές χανουν ώρες άλλες μέρες.

 

Αν δεν κλείνεις το κινητό σου τα βράδια, όπως εγώ, δεν πρόκειται να σε απασχολήσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας παιδια και χρονια πολλα,

εχω στα χερια μου ενα Ν95 μια φιλης μου.προσπα8ησε να του κανει update και απο τοτε δεν το έκανε δεν μπορει να το λειτουργησει. Δλδ δεν έχει καθολου πληκτρολογιο (δεν ανταποκρίνεται κανένα πατημα στα κουμπία). Όταν ξεκιναει της δινει επιλογη να επιλεξει γλωσσα αλλα δεν μπορω να επιλεξω τιποτα αφου δεν λειτουργει τιποτα...υποθετω ότι εβγαλε το καλώδιο πριν τελειωσει την αναβάθμιση και έτσι τα έπαιξε.υπάρχει κανενας τρόπος να το επαναφέρουμε για να ξανακανουμε την αναβαθμιση σωστά?

please help γιατι όντος το κινητο ειναι τζιτζι.

δεν γνωρίζω αν ειναι της vodafon (τουλαχιστον δεν γραφει κατι επανω η συσκευή) και μάλλον το κινητο αγόράστηκε στην Αγγλία.

Sorry αν έχει αναφερθει κάποιος σε αυτό το θέμα αλλα οι σελίδες είναι πάρα πολλές για να τις διαβάσω και εγώ βρίσκομαι στην Αγγλία για πολύ λιγες μέρες.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια.

 

Ελληνικό είναι το κινητό μόλις παρατήρησα ότι έχει και το ελληνικό πληκτρολόγιο πάνω στους αριθμούς.

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να του κάνεις φορματ με τον εναλλακτικό τρόπο:

...με κλειστό το κινητό πατάμε τα «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «*», «3» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα...

από το series 60 FAQ

 

Αν δεν φτιάξει, αναγκαστικά θα το πας σε κάποιο Nokia shop Να στο φορμάρουν εκ νέου.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελε να κάνω μια ερώτηση. Πως μπορώ να μάθω τον Product Code ενός Ν95 8gb όταν είναι σφραγισμένο το κουτί? Απ΄έξω γράφει σίγουρα το ΙΜΕΙ αλλά δεν νομίζω να γράφει και το Product Code. Θέλω να πάρω ένα σφραγισμένο αλλά θέλω να ξέρω ότι είναι Ελληνικό. Υπάρχει τρόπος?

Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το αν είναι ελληνικό μπορείς να το μάθεις και με ένα απλό τηλεφώνημα στην Alpha Copy δηλώνοντας το imei.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 4 μερες τωρα,χωρις κανενα αλλο προβλημα, οταν χρησιμοποιω τη φωνητικη κληση. 6 στις 10 φορες μου λεει πως δεν υπαρχει αντιστοιχια και τις υπολοιπες 4 μου βγαζει 3 με 4 εντελως διαφορετικα ονοματα.

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναρωτησει, αλλα δε πηρα καποια θετικη απαντηση: υπαρχει καποιος που εχει καταφερει να βρει τροπο να γραφει βιντεο χωρις να αναβει το κοκκινο φωτακι?
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναρωτησει, αλλα δε πηρα καποια θετικη απαντηση: υπαρχει καποιος που εχει καταφερει να βρει τροπο να γραφει βιντεο χωρις να αναβει το κοκκινο φωτακι?

εγω...........

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναρωτησει, αλλα δε πηρα καποια θετικη απαντηση: υπαρχει καποιος που εχει καταφερει να βρει τροπο να γραφει βιντεο χωρις να αναβει το κοκκινο φωτακι?

"Φυσιολογικός" και "νορμάλ" τρόπος δεν υπάρχει για να μην ανάβει το led κατά την εγγραφή του βίντεο. Υπάρχει για λόγους προστασίας των προσώπων που κινηματογραφείς. Όπως δείχνει κ το βίντεο υπάρχουν μόνο "παράδοξοι" τρόποι για να μπορέσεις να γράφεις βίντεο χωρίς ν ανάβει το κόκκινο led. Αν θες του ακολουθείς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...