Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και τι κανω? υπαρχει καποια αλλη εταιρια που να πιανει παντου 3g?

 

εχει καμια αλλη εταιρια τετοιο πακετο για ιντερνετ?

 

Tέτοιο πακέτο δεν υπάρχει σε άλλη εταιρεία (δηλ. προπληρωμένο για συγκεκριμένες μέρες). Απλώς αν έχεις συμβόλαιο και όχι καρτοκινητό μπορείς στια άλλες να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο με συγκεκριμένο όγκο/μήνα (π.χ 250 ΜΒ, 500 ΜΒ, 1GB κ.τ.λ) το οποίο μπορείς να διακόψεις όποτε θέλεις. Δεν ξέρω όμως αν σε βολεύει κάτι τέτοιο.

 

Προφανώς (ή τουλάχιστον αυτό είναι το λογικό) για να έχεις τέτοιες ταχύτητες δεν είσαι σε κάλυψη 3G. Δοκίμασε με καμια sim των άλλων δύο μήπως και έχει 3G στη περιοχή που σε ενδιαφέρει. Δεν υπάρχει κάποια εταιρεία που να πιάνει παντού 3G υπάρχουν όμως πολλές περιπτώσεις περιοχών που μπορεί κάποια εταιρεία (συνήθως Cosmote) να έχει 3G και οι άλλες να μην έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Wind adsm εδω στη ξανθη ειναι για τα μπαζα.Mε 2g η ταχυτητα ειναι 2,5 kb το δευτερολεπτο. Με 3g η ταχυτητα ειναι 17 με 24 kb το δευτερολεπτο. Μονο αργα τα ξημερωματα,εχει 3g με ταχυτητα 45kb το δευτερολεπτο.Και ολα αυτα με φουλ σημα.Τωρα εαν ολοι εσεις που λετε γραφετε για αυτην την υπηρεσια, σας βολευη .Τοτε καλα κανη η wind και δουλευη ολους σας.
Link to comment
Share on other sites

Wind adsm εδω στη ξανθη ειναι για τα μπαζα.Mε 2g η ταχυτητα ειναι 2,5 kb το δευτερολεπτο. Με 3g η ταχυτητα ειναι 17 με 24 kb το δευτερολεπτο. Μονο αργα τα ξημερωματα,εχει 3g με ταχυτητα 45kb το δευτερολεπτο.Και ολα αυτα με φουλ σημα.Τωρα εαν ολοι εσεις που λετε γραφετε για αυτην την υπηρεσια, σας βολευη .Τοτε καλα κανη η wind και δουλευη ολους σας.

 

Καταρχας ειναι "βολευει" "κανει" και "δουλευει", φιλικα παντα.

Τωρα στο θεμα, εξαρταται απο την περιοχη.

Αν εσενα δεν σε καλυπτει γι αυτο υπαρχουν 3 εταιριες, διαλεγεις και παιρνεις.

Και φυσικα πολλους απο μας, μας βολευει..και δεν νομιζω να δουλευει η wind εμας μαλλον τα μπερδεψες.

Link to comment
Share on other sites

Wind adsm εδω στη ξανθη ειναι για τα μπαζα.Mε 2g η ταχυτητα ειναι 2,5 kb το δευτερολεπτο. Με 3g η ταχυτητα ειναι 17 με 24 kb το δευτερολεπτο. Μονο αργα τα ξημερωματα,εχει 3g με ταχυτητα 45kb το δευτερολεπτο.Και ολα αυτα με φουλ σημα.Τωρα εαν ολοι εσεις που λετε γραφετε για αυτην την υπηρεσια, σας βολευη .Τοτε καλα κανη η wind και δουλευη ολους σας.

 

μην γινεσε επιθετικος. επειδη εσενα δεν σε βολευει και δεν εισαι ικανοποιημενος δεν δημαινει οτι και ολοι οι υπολοιποι ειναι θυματα επειδη απλα και μονο την εχουν επιλεξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wind adsm εδω στη ξανθη ειναι για τα μπαζα.Mε 2g η ταχυτητα ειναι 2,5 kb το δευτερολεπτο. Με 3g η ταχυτητα ειναι 17 με 24 kb το δευτερολεπτο. Μονο αργα τα ξημερωματα,εχει 3g με ταχυτητα 45kb το δευτερολεπτο.Και ολα αυτα με φουλ σημα.Τωρα εαν ολοι εσεις που λετε γραφετε για αυτην την υπηρεσια, σας βολευη .Τοτε καλα κανη η wind και δουλευη ολους σας.

ενταξει το μηνυμα της επιθεσης σου στην wind το καταλαβαμε.. να εισαι περισοτερο θα παρακαλουσα αντικειμενικος και συγκεκριμενος στις δικες σου αναγκες και ΟΧΙ να χλευαζεις τους συμφορουμιτες.

δεν γινεται να εισαι ΜΟΝΟ εσυ ο εξυπνος εδω μεσα και να μας δουλευει η wind

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Επιθεση τη ειναι αυτα που λες.Εσεις που υποστηριζετε απατεωνες κανετε επιθεση στη νοΐμοσινη αυτων που διαβαζουν στο φορουμ.Γιατι δηλαδη να πληρωση καποιος μια υπηρεσια πανακριβα και αυτη να μη ανταποκρινετε στα λεφτα που τις δινης απο το υστεριμα σου.Ειναι ντροπη να προτινετε κατι αχρηστο στο κοσμο.Αντι να το κατακρινετε μηπως και φτιαξη καποτε το δυκτιο της η wind.ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΛΙΓΟ.ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ ΤΟ ΚΟΣΜΟ
Link to comment
Share on other sites

την πληρωνει γιατι αυτο ο ιδιος την επιλεγει. εαν δεν τον ικανοιποιει την διακοπτει.

μη λες οτι θελεις..

σε πληροφορω ημουν στην Σκιαθο και το adsm ηταν πιο γρηγορο και απο την adsl.

μιλα γιια την δικη σου εμπειρια και ασε τους αλλους να κρινουν.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ντροπη για μενα ειναι η εκτελεση της ελληνικης γλωσσας που μολις (ξανα)εκανες.

Να ενα μεγαλο κακο που εκανε η χρηση greeklish τοσο καιρο.

Ασε εμας τα θυματα λοιπον να πληρωνουμε και εσυ που εισαι εξυπνος βρες αλλες λυσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε υπηρεσία δε βολεύει όλους, και δεν λειτουργεί σε όλους με τον ίδιο τρόπο.

Εδώ αναφέρουμε τις εντυπώσεις μας αλλά μέχρι εκεί. Κανένας χρήστης δεν θα κατακρίνει τον άλλο για τις επιλογές του.

Και μιλάω και για τις δύο πλευρές.

End of story.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε υπηρεσία δε βολεύει όλους, και δεν λειτουργεί σε όλους με τον ίδιο τρόπο.

Εδώ αναφέρουμε τις εντυπώσεις μας αλλά μέχρι εκεί. Κανένας χρήστης δεν θα κατακρίνει τον άλλο για τις επιλογές του.

Και μιλάω και για τις δύο πλευρές.

End of story.

 

Ακριβώς αυτό! :) Εδώ που κάνω διακοπές (Μυτιλήνη), συμβαίνουν τα εξής:

 

Wind: 1-2Mbit, full σήμα (στο σπίτι μου τουλάχιστον), 3G/HDSPA

Voda: Ούτε καν υπάρχει 3G κάλυψη (σε όλη την περιοχή)

Cosmote: Τα ίδια με Voda.

 

Δεν αμφιβάλουμε ότι σε διάφορα μέρη θα είναι αντίστροφα τα πράγματα, αλλά δε χρειάζεται να μπαίνουμε εδώ ουρλιάζοντας και σκίζοντας τα ρούχα μας (και βρίζοντας άτομα που δε φταίνε).

 

Επίσης οι "έξυπνοι" κάνουν και καμμιά δοκιμούλα πριν επιλέξουν εταιρεία, τεστάρουν σήμα, ταχύτητες, ρωτάνε κόσμο.... Εδώ το κάναμε εμείς οι βλάκες... :)

 

Ξανά end of story :)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

την πληρωνει γιατι αυτο ο ιδιος την επιλεγει. εαν δεν τον ικανοιποιει την διακοπτει.

μη λες οτι θελεις..

σε πληροφορω ημουν στην Σκιαθο και το adsm ηταν πιο γρηγορο και απο την adsl.

μιλα γιια την δικη σου εμπειρια και ασε τους αλλους να κρινουν.

 

Σωστός ο παίχτης!;) Και στην περιοχή Βαρθολομιού Ηλείας πετάει η wind (ακόμα και τις ώρες αιχμής):).

Link to comment
Share on other sites

ε ειπαμε να ανταλασουμε αποψεις και να βοηθιομαστε, οχι να βριζει ο ενας τον αλλο επειδη αγορασε κατι χωρις να το δοκιμασει πρωτα. και μετα του φταινε ολοι εκτος απο τον ιδιο του τον εαυτο. ελεος
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πριν φυγω για διακοπες σκεφτικα να κανονισω το θεμα internet αρχικα θα παω στα νησια μας και εχω δει οτι καλλυπτομαι απο το 3g δικτυο.ειδα λοιπον αυτη την προσφορατης wind βεβαια ειναι χρονια αλλα τωρα την ειδα... :P λεει πως με 99 ευρω περνεις και μοντεμ και 2 βδομαδες δωρεαν καλο αυτο... :P το μοντεμ ειναι και 3g ετσι ? πιστευετε οτι αξιζει ? βασικα εγω θα το χρειαστω πιο πολυ οταν γυρισω στην Ελλαδα τον Αυγουστο. Λετε να το αγορασω απο τωρα ή να το αφησω για τοτε?

βασικα πειτε μ και οτι αλλο θα μου φανει χρησιμο ???

ευχαριστω...

 

πάντως εγώ στη Πάρο (Παροικιά) δεν είχα πάνω από 40κ download. Δεν έπιανε και καθόλου σε μερικά σημεία ... Άφήστε που μετά τους 2 πρώτους μήνες η ογκοχρέωση μάλον είναι απαγορευτική για downloads ή για χρήση youtube-like ιστοσελίδες !

:!: κατασκευή ιστοσελίδων - PC NET WORKS : http://www.pcnetworks.gr
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγγραφη στο πρόγραμμα web n mail. Πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι μπαίνω internet μέσω gint και όχι μέσω gwap? το κινητο που έχω είναι το samsung jet.
Link to comment
Share on other sites

όχι θα βοηθήσει στην απάντηση αλλά έχεις συμβόλαιο ή καρτοκινητό?
Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται καν ρωτημα, το web n mail δεν μπαινει σε καρτοκινητα, μονο συμβαολαια.

Ενας πολυ ευκολος τροπος να δεις με τι προφιλ συνδεεται ο πλοηγος σου, ειναι να δοκιμασεις να μπεις στο wind plus. Εαν εισαι με το gwap, θα μπεις κανονικα, εαν εισαι με gint, θα φας πορτα, δεν επιτρεπει συνδεσεις απο gint η σελιδα το wind plus.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήγα σε ένα κατάστημα wind και μεταξύ σοβαρού και αστείου ρώτησα αν υπάρχει τρόπος να πάρω adsm για έναν μήνα (τον Αύγουστο) , ώστε να μην αποκοπώ τελείως από το δίκτυο στις διακοπές (σε νορμάλ επίπεδα πάντα-διακοπές κάνω..)

μου είπαν λοιπόν ότι μπορώ με 30 ευρώ να κάνω το adsm clock όπου και θα έχω 100 ώρες το μήνα ανεξαρτήτως όγκου data...στο δεκαήμερο θα κάνουν αίτηση διακοπής , ώστε να βγει μόνο ένας λογαριασμός (τα 30 ευρώ) και απλά τους επιστρέφω στο τέλος το usb stick...

παίζει όντως κάτι τέτοιο ή υπάρχει παγίδα..?? :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται καν ρωτημα, το web n mail δεν μπαινει σε καρτοκινητα, μονο συμβαολαια.

Ενας πολυ ευκολος τροπος να δεις με τι προφιλ συνδεεται ο πλοηγος σου, ειναι να δοκιμασεις να μπεις στο wind plus. Εαν εισαι με το gwap, θα μπεις κανονικα, εαν εισαι με gint, θα φας πορτα, δεν επιτρεπει συνδεσεις απο gint η σελιδα το wind plus.

 

ήθελα να δω αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το internet με καρτοκινητό. γίνεται γενικά?

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησα το πακετο για 7 μερες στις 19/6 και ωρα μια και εικοσι το μεσημερι.ποτε ληγει το πακετο ?? σημερα την ιδια ωρα που το ενεργοποιησα η στις δωδεκα το βραδυ ?
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήγα σε ένα κατάστημα wind και μεταξύ σοβαρού και αστείου ρώτησα αν υπάρχει τρόπος να πάρω adsm για έναν μήνα (τον Αύγουστο) , ώστε να μην αποκοπώ τελείως από το δίκτυο στις διακοπές (σε νορμάλ επίπεδα πάντα-διακοπές κάνω..)

μου είπαν λοιπόν ότι μπορώ με 30 ευρώ να κάνω το adsm clock όπου και θα έχω 100 ώρες το μήνα ανεξαρτήτως όγκου data...στο δεκαήμερο θα κάνουν αίτηση διακοπής , ώστε να βγει μόνο ένας λογαριασμός (τα 30 ευρώ) και απλά τους επιστρέφω στο τέλος το usb stick...

παίζει όντως κάτι τέτοιο ή υπάρχει παγίδα..?? :)

 

Εαν εχεις συμβολαιο Wind, θα σου ελεγα να μην μπλεξεις με νεα συνδεση, αλλα να καλεσεις στο 1231 και να ζητησεις να σου ενεργοποιησουν στην γραμμη σου το ADSM 5BG η το non stop, το οποιο ειναι απλα προσθετο στην γραμμη σου και το καταργεις χωρις κανενα προβλημα τον επομενο μηνα. Ουτε γατα ουτε ζημια ετσι.

Link to comment
Share on other sites

χχμμ..έχω όντως συμβόλαιο ήδη...να φανταστώ ότι ενεργοποιώντας αυτό, μου δίνουν το usb modem και σερφάρω από λαπτοπ?
Link to comment
Share on other sites

χχμμ..έχω όντως συμβόλαιο ήδη...να φανταστώ ότι ενεργοποιώντας αυτό, μου δίνουν το usb modem και σερφάρω από λαπτοπ?

Όχι, σε αυτήν την περίπτωση δεν σου δίνουν εξοπλισμό (αφού στην ουσία απλώς ενεργοποιείς μια υπηρεσία και δεν έχεις επιδότηση) και χρησιμοποιείς το κινητό σου ως μόντεμ!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήγα σε ένα κατάστημα wind και μεταξύ σοβαρού και αστείου ρώτησα αν υπάρχει τρόπος να πάρω adsm για έναν μήνα (τον Αύγουστο) , ώστε να μην αποκοπώ τελείως από το δίκτυο στις διακοπές (σε νορμάλ επίπεδα πάντα-διακοπές κάνω..)

μου είπαν λοιπόν ότι μπορώ με 30 ευρώ να κάνω το adsm clock όπου και θα έχω 100 ώρες το μήνα ανεξαρτήτως όγκου data...στο δεκαήμερο θα κάνουν αίτηση διακοπής , ώστε να βγει μόνο ένας λογαριασμός (τα 30 ευρώ) και απλά τους επιστρέφω στο τέλος το usb stick...

παίζει όντως κάτι τέτοιο ή υπάρχει παγίδα..?? :)

 

και αν για καποιο λογο αργησει να στειλει αιτηση διακοπης θα πληρωσεις νταβατζιλικι 30 ευρω?λιγο ακριβα δεν θα βγει το ιντερνετ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...