Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε κατάστημα της περιοχής, μου είπαν ότι το wind adsm 300 δεν μπαίνει στο κινητό μου γιατί δεν πληρώνω πάγιο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισκέπτης
Τα 300 mb κοστιζουν 17 € μαζι με τον φπα χωρις τα τελη κινητης. Να επαναλαβω και παλι (ουφ) οτι στα flexy zero και wind 1 μπαινουν κανονικοτατα οι adsm υπηρεσιες.....
Link to comment
Share on other sites

αύριο μάλλον θα επισκευτώ ένα άλλο κατάστημα της περιοχής..γιατί δεν μου το λένε καλά..κάποιος να τους κάνει σεμινάρια !!!
Link to comment
Share on other sites

Τα 300 mb κοστιζουν 17 € μαζι με τον φπα χωρις τα τελη κινητης. Να επαναλαβω και παλι (ουφ) οτι στα flexy zero και wind 1 μπαινουν κανονικοτατα οι adsm υπηρεσιες.....

αρα Κωστα γιατι το κουρασαμε κιολας, παιρνει adsm το WIND 1 και μενει

να μας πληροφορησεις αν γινεται ,αν ισχυει το 120 με 8 ευρω αν θυμαμαι ή το 300 με 17 ευρω

και ενεργοποιηση ειπες τηλεφωνικα στο 1260 ...και ισχυει συνεχως μεχρι να το διακοψεις παλι στο 1260 σωστα?

θελω να πω δεν ειναι μηνιαιο...

 

το μαγαζι σου (WIND) εχεις στην υπογραφη σου ..να σε επισκεφτουμε ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Στο site της η εταιρία έχει και το 120...στα καταστήματα (σε 2 γιατί ρώτησε και ο ανηψιός μου σε άλλη πόλη) μας είπαν ότι δεν υσχίει το 120 και πάμε μετά στο 300.
Link to comment
Share on other sites

αύριο μάλλον θα επισκευτώ ένα άλλο κατάστημα της περιοχής..γιατί δεν μου το λένε καλά..κάποιος να τους κάνει σεμινάρια !!!

σωστος ..τρελλαμενοι ολοι τους!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
αρα Κωστα γιατι το κουρασαμε κιολας, παιρνει adsm το WIND 1 και μενει

να μας πληροφορησεις αν γινεται ,αν ισχυει το 120 με 8 ευρω αν θυμαμαι ή το 300 με 17 ευρω

και ενεργοποιηση ειπες τηλεφωνικα στο 1260 ...και ισχυει συνεχως μεχρι να το διακοψεις παλι στο 1260 σωστα?

θελω να πω δεν ειναι μηνιαιο...

 

το μαγαζι σου (WIND) εχεις στην υπογραφη σου ..να σε επισκεφτουμε ?

 

Η υπηρεσια παραμενει ενεργη μεχρι να ζητησεις να αφαιρεθει. Ναι η υπογραφη μου δηλωνει το καταστημα που εργαζομαι! Ειστε ολοι ευπροσδεκτοι :)

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσια παραμενει ενεργη μεχρι να ζητησεις να αφαιρεθει. Ναι η υπογραφη μου δηλωνει το καταστημα που εργαζομαι! Ειστε ολοι ευπροσδεκτοι :)

εγινε Κωστα ευχαριστω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσια παραμενει ενεργη μεχρι να ζητησεις να αφαιρεθει. Ναι η υπογραφη μου δηλωνει το καταστημα που εργαζομαι! Ειστε ολοι ευπροσδεκτοι :)

 

Τελικά όπως είπες και εσύ, μίλησα με τα κεντρικά μέσω τηλεφώνου και μου είπαν ότι γίνεται φυσικά να μπω σε κάποιο data πρόγραμμα (αυτό των 300mb αν και θα με βόλευε και το 120 αν υπήρχε). Μένει τώρα να κάνω την αίτηση σε ένα κατάστημα. Ξέρεις κανείς πόσο χρονικό διάστημα κάνει για ενεργοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως είπες και εσύ, μίλησα με τα κεντρικά μέσω τηλεφώνου και μου είπαν ότι γίνεται φυσικά να μπω σε κάποιο data πρόγραμμα (αυτό των 300mb αν και θα με βόλευε και το 120 αν υπήρχε). Μένει τώρα να κάνω την αίτηση σε ένα κατάστημα. Ξέρεις κανείς πόσο χρονικό διάστημα κάνει για ενεργοποίηση;

κατσε φιλε μου μη μπερδευτουμε παλι

 

1. Γινεται λοιπον να εχουμε Internet προγ/τα με WIND 1 (και γενικοτερα χωρις συμβολαιο)

2. Υπαρχει τελικα 120 MB με 8 ευρω ή ξεκιναμε απο 300 MB με 17 ευρω?

3. Ενεργοποιηση ΑΜΕΣΗ δε γινεται στο 1260 και επισης ετσι απενεργοποιουμε κιολας?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

κατσε φιλε μου μη μπερδευτουμε παλι

 

1. Γινεται λοιπον να εχουμε Internet προγ/τα με WIND 1 (και γενικοτερα χωρις συμβολαιο)

2. Υπαρχει τελικα 120 MB με 8 ευρω ή ξεκιναμε απο 300 MB με 17 ευρω?

3. Ενεργοποιηση ΑΜΕΣΗ δε γινεται στο 1260 και επισης ετσι απενεργοποιουμε κιολας?

1. Ναι γίνεται.

2. Από ότι μου έχουν πει σε 2 καταστήματα (δεν ρώτησα στο τηλ.κέντρο) ξεκινάμε από το 300mb (βλακεία αν με ρωτήσει κάποιος να μην έχουν πιο κάτω,πόσα θα χρειαστείς για msn/skype?)

3. Όχι, πρέπει να γίνει αίτηση με fax της ταυτότητας και του αριθμού του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι γίνεται.

2. Από ότι μου έχουν πει σε 2 καταστήματα (δεν ρώτησα στο τηλ.κέντρο) ξεκινάμε από το 300mb (βλακεία αν με ρωτήσει κάποιος να μην έχουν πιο κάτω,πόσα θα χρειαστείς για msn/skype?)

3. Όχι, πρέπει να γίνει αίτηση με fax της ταυτότητας και του αριθμού του κινητού.

μαλιστα ωραια ευχαριστω φιλε μου

πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω ....γιατι καταργησαν το 120 ?

Ισως ο Κωστας να μας διαφωτισει εδω ή να τους παρεις - παρω τηλεφωνο στα κεντρικα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω ....γιατι καταργησαν το 120 ?

Ισως ο Κωστας να μας διαφωτισει εδω ή να τους παρεις - παρω τηλεφωνο στα κεντρικα

 

Βασικά θα ήθελα και εγώ να το μάθω αυτό...Αν θέλεις κάνε εσύ ένα ερώτημα ή ας μας απαντήσει ο Κώστας που δουλεύει σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα ήθελα και εγώ να το μάθω αυτό...Αν θέλεις κάνε εσύ ένα ερώτημα ή ας μας απαντήσει ο Κώστας που δουλεύει σε κατάστημα.

ναι θα ηταν πολυ βολικο αυτο το πακετο με 8 ευρω και 120 MB πιστευω καλυπτομαστε ετσι δεν ειναι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

με το παραπάνω για εμένα. Το θέμα είναι να μάθουμε/να πάρουμε απάντηση. Μην το τραβάμε πολύ περισσότερο, όποιος μάθει ας κάνει post.
Link to comment
Share on other sites

με το παραπάνω για εμένα. Το θέμα είναι να μάθουμε/να πάρουμε απάντηση. Μην το τραβάμε πολύ περισσότερο, όποιος μάθει ας κάνει post.

ναι σωστα ....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Καταρχην Flexy Zero και Wind 1 θεωρουνται συμβολαια ασχετα αν δεν εχουν παγιο. Να σας ενημερωσω οτι το 120 υπαρχει και μπαινει κανονικοτατα στα 2 προαναφερθεντα πακετα. Η ενεργοποιηση ειναι αμεση δεν χρειαζεται αιτηση, ειτε απο το 1260 ειτε απο καταστημα.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην Flexy Zero και Wind 1 θεωρουνται συμβολαια ασχετα αν δεν εχουν παγιο. Να σας ενημερωσω οτι το 120 υπαρχει και μπαινει κανονικοτατα στα 2 προαναφερθεντα πακετα. Η ενεργοποιηση ειναι αμεση δεν χρειαζεται αιτηση, ειτε απο το 1260 ειτε απο καταστημα.

Κωστα καλησπερα και σε ευχαριστουμε πολυ για τις απαντησεις-διευκρινησεις

 

αρα λοιπον συνοψιζοντας

 

flexy zero και WIND 1 παιρνουν προσθετο προγραμμα Ιντερνετ

Το χαμηλοτερο σε κοστος ειναι το adsm 120 με 120 ΜΒ και 8 ευρω (με φπα) κοστος

και με 0,7 ευρω/ΜΒ σε περιπτωση υπερβασης σωστα?

Η ενεργοποιηση/απενεργοποιηση γινεται οποιαδηποτε στιγμη στο 1260 χωρις αιτησεις κλπ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι.....χαιρομαι που βοηθησα :)

ναι πολυ φιλε....

να ρωτησω κατι ακομα ...ασχετο βεβαια με το thread...

κλωνοποιηση της sim καρτας μου μπορω να κανω ωστε να χρησιμοποιω το ιδιο νουμερο

σε 2 συσκευες -οχι ταυτοχρονα βεβαια- και αν ναι ποσο κοστιζει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Κώστα για την απάντηση, αυτό και έγινε πριν λίγες ώρες...το ρώτησα τηλεφωνικά...και κάποιος ασχολήθηκε..το έψαξε και ενεργοποιήθηκα στο 120...Μονο που μου είπε ότι θα έχω λιγότερο από 120mb μέχρι τέλος του μήνα !!! Αυτό δεν το κατάλαβα γιατί..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Για την πρωτο ερωτημα η λυση που ψαχνεις ειναι η TWIN SIM που οπως ειπες σωστα δεν μπορει να ειναι ταυτοχρονα ενεργο το νουμερο και στις 2 συσκευες. Το κοστος αν δεν με απαταει η μνημη μου ειναι περιπου στα 8 € εφαπαξ κατα την πρωτη ενεργοποιηση και μετα περιπου στα 2 € ανα μηνα. Οσον αφορα το δευτερο ερωτημα του αλλου φιλου δεν εχεις 120 mb γιατι υπαρχει αναλογια ογκου που ειναι απο την μερα που το ενεργοποιησες μεχρι την εκδοση του λογαριασμου σου. Αν δεν το αφαιρεσεις θα τα εχεις ολα ακεραια τον επομενο μηνα που θα εκδοθει εκ νεου. Εαν θελεις να τα εχεις παντα ολα να ενεργοποιεις την υπηρεσια 1 μερα νωριτερα πριν την εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το δευτερο ερωτημα του αλλου φιλου δεν εχεις 120 mb γιατι υπαρχει αναλογια ογκου που ειναι απο την μερα που το ενεργοποιησες μεχρι την εκδοση του λογαριασμου σου. Αν δεν το αφαιρεσεις θα τα εχεις ολα ακεραια τον επομενο μηνα που θα εκδοθει εκ νεου. Εαν θελεις να τα εχεις παντα ολα να ενεργοποιεις την υπηρεσια 1 μερα νωριτερα πριν την εκδοση.

Και πως "ενεργοποιώ" την υπηρεσία; Με το να αρχίζω να χρησιμοποιώ; Μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής; Ίσως με κάποιο pm; Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Και πως "ενεργοποιώ" την υπηρεσία; Με το να αρχίζω να χρησιμοποιώ; Μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής; Ίσως με κάποιο pm; Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

 

Με τους 2 τροπους που εχω αναφερει ηδη (τηλ στο 1260 ή απο καταστημα)

Link to comment
Share on other sites

η ενεργοποίηση έγινε στο 1260 σήμερα. Με πήρε τηλέφωνο αυτός ο κύριος που ασχολήθηκε. Ελπίζω τουλάχιστον από την ώρα που έρχεται ο λογαριασμός ή από την ώρα που εκδίδεται (έχω και online ενημέρωση) να μπορώ να χρησιμοποιώ τα 120mb.

 

Ευχαριστώ και πάλι όλους για της απαντήσεις. Ειδικά εσένα Κώστα.

 

edit: Γιατί ενώ ο IE δεν μπορεί να βρει σύνδεση, ο Opera δουλεύει κανονικά όταν του ζητάω δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...