Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγκρινω τα kb με την κονσολα τησ wind με διαφορα αλλα προγραμματα κ η wind δειχνει πολλα παραπανω kb.μερικεσ φορες κ διπλασσια...επισησ δεν μπορω να αποθηκευσω τισ αλλαγες στη wind να μην ζηταει δηλαδη καθε φορα pin κ να μετραει απο μια ημερομηνια μεχρι μια αλλη.καθε μερα μετραει μονο για την ιδια.καμια ιδεα?????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συγκρινω τα kb με την κονσολα τησ wind με διαφορα αλλα προγραμματα κ η wind δειχνει πολλα παραπανω kb.μερικεσ φορες κ διπλασσια...επισησ δεν μπορω να αποθηκευσω τισ αλλαγες στη wind να μην ζηταει δηλαδη καθε φορα pin κ να μετραει απο μια ημερομηνια μεχρι μια αλλη.καθε μερα μετραει μονο για την ιδια.καμια ιδεα?????

 

Αφού μπορείς να επιλέξεις περίοδο χρήσης! Σου βγάζει το σύνολο για την περίοδο που του ζητάς. Απλά πρέπει να μην έχεις συνδεθεί για να στο δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ποια είναι η διαδικασία για καρτοκινητό adsm χωρίς εξοπλισμό? Μόνο κάρτα sim θέλω. Μπορώ να πάρω οποιοδήποτε καρτοκινητό και να το ενεργοποιήσω? Σε nokia n82 τι ταχύτητες θα πίάνω με 3g κάλυψη (αν υπάρχει?). Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ποια είναι η διαδικασία για καρτοκινητό adsm χωρίς εξοπλισμό? Μόνο κάρτα sim θέλω. Μπορώ να πάρω οποιοδήποτε καρτοκινητό και να το ενεργοποιήσω? Σε nokia n82 τι ταχύτητες θα πίάνω με 3g κάλυψη (αν υπάρχει?). Ευχαριστώ!!

 

Και γιατί δεν κάνεις σύνδεση ADSM χωρίς συσκευή να το χρησιμοποιήσεις όσο θέλεις και μετά κάνεις διακοπή;

Λιγότερα θα πληρώσεις

Όσο για το N82 θα πιάνεις μέχρι 3,6 Mbps (εφόσον υπάρχει κάλυψη)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα

πηρα δυστυχως την προηγουμενη παρασκευη μια 5gb συνδεση wind adsm την οποια θελω για το εξοχικο μου, λιγο εξω απο τη χαλκιδα (συγκεκριμενα την ερετρια)

η κατασταση ειναι δυστυχως απογοητευτικη

ενω μου ειπαν για 3g εχω gprs με το οποιο μπορω να κατεβασω μεχρι 1,5kb/s!!!χεχεχε

 

εαν τους πιεσω για διακοπη λετε οτι εχω πιθανοτητες? καπου μου ειπαν οτι γινεται αλλα πρεπει να πληρωσω το usb modem (212ευρω)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα

πηρα δυστυχως την προηγουμενη παρασκευη μια 5gb συνδεση wind adsm την οποια θελω για το εξοχικο μου, λιγο εξω απο τη χαλκιδα (συγκεκριμενα την ερετρια)

η κατασταση ειναι δυστυχως απογοητευτικη

ενω μου ειπαν για 3g εχω gprs με το οποιο μπορω να κατεβασω μεχρι 1,5kb/s!!!χεχεχε

 

εαν τους πιεσω για διακοπη λετε οτι εχω πιθανοτητες? καπου μου ειπαν οτι γινεται αλλα πρεπει να πληρωσω το usb modem (212ευρω)

Σωστά, €214 για την ακρίβεια

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπηκα σήμερα στο internet και μου εδωσε μεγ. ταχύτητα 128 kbs !! την στιγμή που δεν υπάρχει 3G δίκτυο στην περιοχή μου και το έχω ρυθμίσει να μπαίνει μόνο με gprs. πως γίνεται αυτό??

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

ελεος...δεν μπορουμε καπως να προστατευθουμε απο αυτους τους απατεωνες?!

πουλανε κατι το οποιο δεν δουλευει κ πρεπει να πληρωσουμε κ 214!!!!

Link to comment
Share on other sites

ελεος...δεν μπορουμε καπως να προστατευθουμε απο αυτους τους απατεωνες?!

πουλανε κατι το οποιο δεν δουλευει κ πρεπει να πληρωσουμε κ 214!!!!

Κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών και συζητησέ το. Μπορεί και να βρεθεί λύση.

Link to comment
Share on other sites

αγσπητε vpdank όλες οι ετερείες έτσι είναι δυστυχώς!

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

ελεος...δεν μπορουμε καπως να προστατευθουμε απο αυτους τους απατεωνες?!

πουλανε κατι το οποιο δεν δουλευει κ πρεπει να πληρωσουμε κ 214!!!!

 

ποιους απατεωνες ? δηλαδη θες να μας πεις οτι η επισημη απαντηση της wind ηταν οτι θα εχεις 3g σημα στην ερετρια? ελεος βρε φιλε μου......

 

τωρα αν ο υπαλληλος σου ειπε οτι θα εχεις 3g για να κανει την συνδεση, αλλο αυτό.

Αλλά κανεις δεν ειναι απατεωνας επειδη δεν σε καλυπτει αυτο που αγορασες.

 

κανε διακοπη, πληρωσε 214 τον εξοπλισμό και πουλα τον μετα 150:p

Link to comment
Share on other sites

ποιους απατεωνες ? δηλαδη θες να μας πεις οτι η επισημη απαντηση της wind ηταν οτι θα εχεις 3g σημα στην ερετρια? ελεος βρε φιλε μου......

 

τωρα αν ο υπαλληλος σου ειπε οτι θα εχεις 3g για να κανει την συνδεση, αλλο αυτό.

Αλλά κανεις δεν ειναι απατεωνας επειδη δεν σε καλυπτει αυτο που αγορασες.

 

κανε διακοπη, πληρωσε 214 τον εξοπλισμό και πουλα τον μετα 150:p

 

€150;;;;:blink:

Που καλέ να πουλήσω και το δικό μου το modem;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας!Εχω ενα Modem Option icon 7.2 απο την Cosmote και εχω και μια Data Card της Wind!Θελω με το ιδιο modemaki να παιζω και τις 2 εταιρεις!το προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω το APN της Wind!Μηπως το ξερεις κανενας σας?Βαζω το gint.b-oline.gr αλλα δεν μπαινει!Υποποτευομαι πως αυτο ειναι το παλιο APN!Εαν θυμαται κανεις ας μου πει!!

 

Ευχαριστω πολυ παιδια!Χρονια πολλα!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

ε πως δεν ειναι απατεωνες???

οταν τους λεω ακριβως που ειναι το εξοχικο κ μου λενε πως ναι θα εχεις 3g..δεν ειναι???

οταν συνδεομαι με gprs κ κατεβαζω με 1kb/s..τι ειναι??

περιμενω 5λεπτα περιπου για να ανοιξει το in.gr!!!

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν κάνεις σύνδεση ADSM χωρίς συσκευή να το χρησιμοποιήσεις όσο θέλεις και μετά κάνεις διακοπή;

Λιγότερα θα πληρώσεις

Όσο για το N82 θα πιάνεις μέχρι 3,6 Mbps (εφόσον υπάρχει κάλυψη)

 

Γιατί θα το χρειάζομαι περιστασιακά σε 1 μήνα, μετά από κάποιο άλλο διάστημα κτλπ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας!Εχω ενα Modem Option icon 7.2 απο την Cosmote και εχω και μια Data Card της Wind!Θελω με το ιδιο modemaki να παιζω και τις 2 εταιρεις!το προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω το APN της Wind!Μηπως το ξερεις κανενας σας?Βαζω το gint.b-oline.gr αλλα δεν μπαινει!Υποποτευομαι πως αυτο ειναι το παλιο APN!Εαν θυμαται κανεις ας μου πει!!

 

Ευχαριστω πολυ παιδια!Χρονια πολλα!!!

gint.b-online.gr - αυτό είναι.

Το έβαλες έτσι ή όπως το έγραψες παραπάνω, χωρίς το n δηλαδή;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα το χρειάζομαι περιστασιακά σε 1 μήνα, μετά από κάποιο άλλο διάστημα κτλπ...

 

Κάνε σύνδεση Wind (voice) και βάζε όποτε θέλεις τα επιπρόσθετα προγράμματα data που έχουν ελάχιστη παραμονή 1 μήνα. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που να συμφέρει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε σύνδεση Wind (voice) και βάζε όποτε θέλεις τα επιπρόσθετα προγράμματα data που έχουν ελάχιστη παραμονή 1 μήνα. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που να συμφέρει περισσότερο.

 

 

Δηλαδή προτείνεις σύνδεση με μηδενικό πάγιο και να βάζω όποτε θέλω μηνιαία συνδρομή για ιντερνετ ε? δεν είναι άσχημο αργεί να μην αργεί η ενεργοποίηση και λοιπά. Αλλά νομίζω είναι κουραστικό να γράφομαι και να ξεγράφομαι (δεν θέλει και άιτηση?). Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή προτείνεις σύνδεση με μηδενικό πάγιο και να βάζω όποτε θέλω μηνιαία συνδρομή για ιντερνετ ε? δεν είναι άσχημο αργεί να μην αργεί η ενεργοποίηση και λοιπά. Αλλά νομίζω είναι κουραστικό να γράφομαι και να ξεγράφομαι (δεν θέλει και άιτηση?). Ευχαριστώ.

Το αν θα βάλεις μηδενικό πάγιο είναι δικό σου θέμα ανάλογα με το πόσο μιλάς. Η ενεργοποίηση γίνεται εντός 5 λεπτών και δεν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο, ένα τηλέφωνο στο 1260 ή περνάς από ένα κατάστημα 5 λεπτά υπόθεση.

Αλλιώς €30 για 7 μέρες με το καρτοκινητό και το βασικότερο δεν έχει 3G στα καρτοκινητά :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το αν θα βάλεις μηδενικό πάγιο είναι δικό σου θέμα ανάλογα με το πόσο μιλάς. Η ενεργοποίηση γίνεται εντός 5 λεπτών και δεν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο, ένα τηλέφωνο στο 1260 ή περνάς από ένα κατάστημα 5 λεπτά υπόθεση.

Αλλιώς €30 για 7 μέρες με το καρτοκινητό και το βασικότερο δεν έχει 3G στα καρτοκινητά :mad:

 

Νομίζω πως από το καλοκαίρι έχει 3G στα καρτοκινητά.

Link to comment
Share on other sites

Το αν θα βάλεις μηδενικό πάγιο είναι δικό σου θέμα ανάλογα με το πόσο μιλάς. Η ενεργοποίηση γίνεται εντός 5 λεπτών και δεν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο, ένα τηλέφωνο στο 1260 ή περνάς από ένα κατάστημα 5 λεπτά υπόθεση.

Αλλιώς €30 για 7 μέρες με το καρτοκινητό και το βασικότερο δεν έχει 3G στα καρτοκινητά :mad:

 

Τελικά έχει 3G έτσι? Είμαι σε οικογενειακό πακέτο vodafone 500 οπότε δεν με εξυπηρετεί να άλω κάποιο πάγιο. Αν η ενεργοποίηση γίνεται τόσο εύκολα, καλό ακούγεται. Από την άλλη όμως αν το χρειαστώ για ένα διήμερο δεν με συμφέρει το μηνιαίο internet. Έχω ήδη internet με cosmote και αφού είδα οτι η χρήση του είναι πολύ αραιή και ότι δεν έχω σήμα 3G είπα να το κόψω και να ψάξω κάτι πιο καρτοκινητό. Θα το σκεφτώ αν και η ιδέα της σύνδεσης με χαλάει λίγο γιατί προτιμώ να ελέγχω τι πληρώνω. Ίσως για καλοκαίρι να είναι ακριβό το καρτοκινητό αλλά για χειμώνα (διήμερα) είναι καλό, φυσικά για όχι πάνω απο 2 διήμερα τον ίδιο μήνα γιατί αλλιώς συμφέρει η σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή γίνετε να συνδιάσεις το adsm με κάποιο πρόγραμμα συμβολαίου; Τότε γιατι να κανείς σύνδεση στο απλό adsm κ να μην κανείς στο wind1 μαζί με adsm που με τα ίδια λεφτά προσφέρει κ φθηνότερο μήνυμα κ ομιλία κ επιδότηση στο τέλος του έτους...

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς λάθος μου.

 

ADSM σε καρτοκινητο της WIND ισχυει κανονικά. σας μιλάω από τωρινή εμπειρία. απλά εβαλα 30 ευρω στο καρτοκινητο που είχα (είχα συσκευή 3G-όχι HSDPA) και εχω μέσω fdm (το έχω ήδη εξηγησει!!!!) 45 kb/sec.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..χρονια πολλα..εχω το εξης προβλημα...ενω ρυθμιζω την περιοδο χρησης απο-εωσ οταν κλεινω την συνδεση οι ρυθμισεις χανονται.οταν την ανοιγω παλι μετραει μονο για την ιδια ημερα.πχ απο 27/4 εως 27/4.πως γινεται να αποθηκευσω την ρυθμιση κ να την κραταει παλι?????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...