Jump to content

eBay: Χρήση και Γενικές Ερωτήσεις


Silmur
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακολουθείς το tr number? Φαντάζομαι όταν το παραλάβει θα φανεί και τότε θα επιστρέψει τα χρήματα..

Εκτός αν δε το παραλάβει (επίτηδες) ώστε να μην επιστρέψει τα ευρώ.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παρακολουθείς το tr number? Φαντάζομαι όταν το παραλάβει θα φανεί και τότε θα επιστρέψει τα χρήματα..

Εκτός αν δε το παραλάβει (επίτηδες) ώστε να μην επιστρέψει τα ευρώ.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μπαινοντας στο dhl μου γραφει οτι : Πέμπτη

 

29. Απρίλιος 2021

16:01 Τοπική ώρα | Due to an address error, the shipment could not be delivered. The shipment is being returned to sender.

Greece

προχτες μου ειχανε απαντησει το εξης: Είστε βέβαιοι ότι το πακέτο δεν παραδόθηκε; το Holte μπορεί να βρεθεί και είναι πάντα απασχολημένο, έτσι; << μετα ειχε τα στοιχεια μου και την διευθυνση και στο τελος εγραφε οτι ειναι παραξενο!! >> προφανως επειδη ειχα βαλει Τ.Θ. και μερος και περιοχη , αλλα και παλι με δουλευουνε μου φαινεται!!, αντι να μου πουνε πχ περιμενε μεχρι την ταδε ημερομηνια , τιποτα , απο οτι φαινεται ακομα δεν το εχουν παρει πισω το δεμα τους απο τα λεγομενα τους .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε αυτές τις μέρες μήνυμα του ebay ότι αλλάζει η πολιτική του για τις αγοραπωλησίες. Τι ακριβώς σημαίνει αυτό; Μου ζητάει τραπεζικό λογαριασμό, ενώ μέχρι τώρα ήταν αρκετό το PayPal και επίσης φωτογραφία της ταυτότητάς μου! Τι συμβαίνει; Αν δεν τα δώσω, δεν θα μπορώ να κάνω αγοραπωλησίες μετά τον Ιούνιο;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορεις να κάνεις πωλήσεις αν δεν δώσεις τα στοιχεία σου.

Αγορές θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε αυτές τις μέρες μήνυμα του ebay ότι αλλάζει η πολιτική του για τις αγοραπωλησίες. Τι ακριβώς σημαίνει αυτό; Μου ζητάει τραπεζικό λογαριασμό, ενώ μέχρι τώρα ήταν αρκετό το PayPal και επίσης φωτογραφία της ταυτότητάς μου! Τι συμβαίνει; Αν δεν τα δώσω, δεν θα μπορώ να κάνω αγοραπωλησίες μετά τον Ιούνιο;

 

και το paypall το ειχε ζητησει αυτο οταν κανεις καποια πωληση οποτε μαλλον απο εκει το υιοθετηση και το ebay .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορεις να κάνεις πωλήσεις αν δεν δώσεις τα στοιχεία σου.

Αγορές θα κάνεις.

 

κανένας μέχρι τώρα δεν έχει ζητήσει ταυτότητα... Δεν ξέρω... Το ebay πάει από το κακό στο χειρότερο... Μέχρι τώρα είχαμε το PayPal ως ενδιάμεσο και ποτέ δεν δώσαμε ταυτότητα... Είμαι σε δίλημμα...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια , θα δέχεται πληρωμές απευθείας το EBAY με όλα τα μέσα που μπορει να δεχτεί.

Στην συνέχεια εντός λίγων ημερών θα σε πληρώνει στην τράπεζα σου. Από ότι φαίνεται τέλος το paypal για το ΕΒΑΥ.

Επίσης πρέπει να επιβεβαιώσεις τον τραπεζικό σου λογαριασμό.

Όταν όλα αυτά εφαρμοσθούν δεν θα είσαι πια σε δίλημμα.

Είτε συνεχίζεις την συνεργασία σαν πωλητής, είτε τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια , θα δέχεται πληρωμές απευθείας το EBAY με όλα τα μέσα που μπορει να δεχτεί.

Στην συνέχεια εντός λίγων ημερών θα σε πληρώνει στην τράπεζα σου. Από ότι φαίνεται τέλος το paypal για το ΕΒΑΥ.

Επίσης πρέπει να επιβεβαιώσεις τον τραπεζικό σου λογαριασμό.

Όταν όλα αυτά εφαρμοσθούν δεν θα είσαι πια σε δίλημμα.

Είτε συνεχίζεις την συνεργασία σαν πωλητής, είτε τέλος.

 

:cry:

 

Όλα τα άλλα, πάει στα κομμάτια, αλλά φωτογραφία από ταυτότητα για ποιο λόγο; Αυτό δεν έχει καμία σχέση με τις πωλήσεις, και είναι προσωπικά δεδομένα...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς δηλαδή ότι μπορείς να πουλάς ανώνυμα;

Αυτές οι εποχές τέλειωσαν.

Για να πουλάς κάτι θα πρέπει να έχεις όνομα.

Αλλιώς είναι εύκολες οι απάτες.

Αν θέλεις ανωνυμία μπορείς να συνεχίσεις ως αγοραστής.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανει ποτέ αγορα απο ebay.

βρηκα ενα παιδικο καροτσι απο Πολωνια γυρω στα 590 ευρω. Ο πωλητης εχει 8741 πωλησεις Positive Feedback (last 12 months): 98.3%

Υπαρχει περιπτωση να εχω επιπλεον επιβαρυνση πέραν του ποσου που πληρωνω στο ebay?

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς δηλαδή ότι μπορείς να πουλάς ανώνυμα;

Αυτές οι εποχές τέλειωσαν.

Για να πουλάς κάτι θα πρέπει να έχεις όνομα.

Αλλιώς είναι εύκολες οι απάτες.

Αν θέλεις ανωνυμία μπορείς να συνεχίσεις ως αγοραστής.

 

Πρώτα από όλα, έχουν ήδη αρκετά στοιχεία, κάθε άλλο παρά ανώνυμα είναι. Επίσης, το PayPal που είναι επίσης τεράστιο, δεν έχει ζητήσει κάτι τέτοιο μέχρι τώρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν εχω κανει ποτέ αγορα απο ebay.

βρηκα ενα παιδικο καροτσι απο Πολωνια γυρω στα 590 ευρω. Ο πωλητης εχει 8741 πωλησεις Positive Feedback (last 12 months): 98.3%

Υπαρχει περιπτωση να εχω επιπλεον επιβαρυνση πέραν του ποσου που πληρωνω στο ebay?

 

Οτιδήποτε εντός ΕΕ και Ελβετίας δεν έχει επιβάρυνση στο τελωνείο. Μόνο τα έξοδα αποστολής που τα πληρώνεις στο ebay μαζί με το υπόλοιπο ποσό. Εκτός κι αν ο πωλητής το στείλει με δικά του έξοδα, αν και νομίζω σε τέτοιες περιπτώσεις δεν τον συμφέρει (αν ήταν κάτι μικρό και το έστελνε ως γράμμα δεν κοστίζει πολύ)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ας γράψω την πρώτη μου εμπειρία σε πώληση μετά τις τελευταίες αλλαγές...

Μετά τις τελευταίες αλλαγές κατά τον Ιούνιο λοιπόν, το ebay θέλει να έχει τις ταυτότητες/διαβατήρια και φωτογραφίες όλων των πωλητών (ούτε η αστυνομία να ήταν). Ιδιωτικό απόρρητο πάει τελείως περίπατο.

Έβγαλε από το παιχνίδι το PayPal που έπαιρνε 5% του συνολικού ποσού, ενώ το ebay στις κατηγορίες των ηλεκτρονικών τουλάχιστον έπαιρνε 12,5%. Οπότε συνολικά έπαιρναν μαζί 17,5% του συνολικού ποσού κάθε συναλλαγής. Υπέθεσα αρχικά, ότι βγάζοντας το payPal, θα έμενε μόνο το ebay με το 12,5%. Έλα που το ebay λέει, τώρα που έχουμε ρέντα με την πανδημία και όλοι ψωνίζουν ηλεκτρονικά, ευκαιρία να πλουτίσουμε. Και κάπως έτσι, το 12,5% που ίσχυε την τελευταία δεκαετία μέχρι τον Ιούνιο, έγινε 25%!!! Διπλασίασαν λοιπόν τα ποσοστά είσπραξης, έβγαλε το PayPal από το παιχνίδι και φακέλωσε και τους πάντες ώστε να κάνει ό,τι θέλει με τα δεδομένα, έτσι για την πλάκα του και χωρίς καμιά ντροπή...

Δεν υπάρχει τρόπος να το θάψουμε και να βγάλουμε άλλες πλατφόρμες πιο δίκαιες και ίσως και με μεγαλύτερη κάλυψη/προστασία; (το ebay μπαίνει σαν εγγυητής μόνο για ένα μήνα και σου βγάζει την πίστη αν θέλεις να επικοινωνήσεις μαζί τους για κάποια υπόθεση/απάτη)

Ποιες εναλλακτικές υπάρχουν για αγοραπωλησίες;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, Mivas said:

Ποιες εναλλακτικές υπάρχουν για αγοραπωλησίες;

Δυστυχώς τα μονοπώλια καλά κρατούν! Για να πουλήσεις κάτι εκτός Ελλάδας, δυστυχώς εκτός του ebay δεν υπάρχουν άλλες πλατφόρμες αυτής της εμβέλειας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελευταια πουλησα στο εξωτερικο πριν το καλοκαιρι και μου εμειναν λιγο παραπανω απο τα μισα μετα τους φορους κ τα εξοδα ΕΛΤΑ. Πλεον ουτε αγορες δε κανω αντε 1-2 το χρονο αν δε το βρω αλλου.

Αντε να δωσω ΙΒΑΝ να μου κραταει κ η τραπεζα προμηθεια μετα συν το συναλλαγμα δεν αξιζει αν πουλας 2-3 πραγματακια το χρονο. Τωρα αν καποιος εχει μαγαζι ή επιχειρηση και κανει τζιρο ενα ποσο και πανω μεσω ebay οκ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, δίνεις όλα τα δεδομένα πλέον, όχι απλά ένα IBAN, και έχει γίνει πια ασύμφορο... Σκέφτομαι κι εγώ να σταματήσω σιγά σιγά, έχω ακόμη 2-3 πράγματα, όταν φύγουν, λογικά θα σταματήσω να πουλάω, αλλά και για αγορές θα το έχω σαν τελευταία επιλογή πια...

 

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Αραγε τα προβληματα που δημιουργει στους sellers το κοψιμο του paypal απο αυτους, τα εχει υπολογισει σωστα το ebay; Δεν τους νοιαζει;

Link to comment
Share on other sites

Πως έβγαλε το paypal βρε παιδιά?
Εγω αγόρασα προχτές από ebay και πλήρωσα μέσω PayPal.
Κατάλαβα κάτι λάθος?

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πως έβγαλε το paypal βρε παιδιά?
Εγω αγόρασα προχτές από ebay και πλήρωσα μέσω PayPal.
Κατάλαβα κάτι λάθος?

Από poco f3 με Tapatalk


Μιλάνε για πώληση όχι για αγορά

-----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, minotavros said:

Πως έβγαλε το paypal βρε παιδιά?
Εγω αγόρασα προχτές από ebay και πλήρωσα μέσω PayPal.
Κατάλαβα κάτι λάθος?

Από poco f3 με Tapatalk
 

ως αγοραστής πληρώνεις με ό,τι θέλεις, απλά τα χρήματα τα παίρνει το ίδιο το ebay, έχοντας συγκεντρωτική δύναμη χωρίς να αφήνει τα χρήματα στο PayPal ως ενδιάμεσο. Τα παίρνει απευθείας και κρατά περισσότερα πια, τα διπλά συγκεκριμένα σε σχέση με πριν... Ως αγοραστής έχεις πια μόνο εγγυητή το ebay, δηλαδή καλύπτεσαι για 1 μήνα μόνο. Το PayPal είχε 6 μήνες. Από τη στιγμή που βγήκε από τη μέση, νομίζω δεν μπορείς να έχεις και τις δύο εγγυήσεις ταυτόχρονα όπως πρώτα... Ακόμη κλαίω τα 600 ευρώ σε λάπτοπ από κατάστημα του ebay, μιας και μετά το πέρας του μήνα, δεν έχεις καμιά προστασία και το κατάστημα αν και γερμανικό κάνει τον κινέζο...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

άκυρο (διαγραφή)

Edited by Mivas

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

^^

Για να φτάσουν αυτοι το εβαυ θα περάσουν καμία 20αρια χρονια, ασε που δεν τους ξέρει ουτε η μάνα τους.

Link to comment
Share on other sites

Μια νέα startup πλατφόρμα βγήκε φέτος, διεθνής σαν το ιμπέι, με την ασφάλεια του PayPal (ο αγοραστής πληρώνει όπως θέλει, αλλά στο τέλος ο πωλητής παίρνει τα χρήματα μέσω PayPal, οπότε υπάρχει η 6μηνη ασφάλεια του PayPal), αλλά πολύ πιο ευέλικτο και ελεύθερο από το ιμπέι και με λιγότερα από τα μισά fees για τους πωλητές.
Εστιάζει σε ηλεκτρονικά και συγκεκριμένα βιντάζ πράγματα (αργότερα φιλοδοξεί να μπει και στην αγορά των παιχνιδιών/παιχνιδομηχανών και σε υπολογιστές από όσο έχω μάθει), επομένως όσοι ενδιαφέρεστε για αγορά ή πώληση, μπορείτε να δοκιμάσετε και αυτό ως εναλλακτική του ιμπέι.
https://market.mylovelyphones.com/
Μόνο που το domain εστιάζει σε κινητά δείχνει ότι δεν είναι ξεκάθαρο σε τι αγορά θέλουν να βρίσκονται.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, nikos_kallithea said:

^^

Για να φτάσουν αυτοι το εβαυ θα περάσουν καμία 20αρια χρονια, ασε που δεν τους ξέρει ουτε η μάνα τους.

τώρα βγήκε, έχει λίγους μήνες, όπως λες για να γίνει γνωστό και να μπει στους μεγάλους θέλει χρόνια, αλλά παρόλα αυτά μπορείτε να το έχετε στα υπόψιν.

Εστιάζει σε κινητά και παρελκόμενα για την ώρα, ενδεχομένως οι επεκτάσεις να γίνουν σε νέα, αδελφά σάιτ (π.χ. για ρετρό παιχνίδια, κονσόλες κλπ) και αυτό να παραμείνει μόνο για τηλέφωνα. Σε κάθε περίπτωση εξειδικεύεται σε ρετρό στοιχεία, όχι π.χ. στην τελευταία 5ετία (αν θέλει π.χ. κάποιος λούμια, Symbian, παλιότερα αντρόιντ και iphone και ακόμη πιο πίσω σε ασπρόμαυρα και brick τηλέφωνα για συλλογή κλπ)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Δεν ξέρω αν έχει μείνει κανένας στο νήμα, πρέπει να απαντήσω άμεσα καθώς μου δίνει μέχρι 2 μέρες το πολύ το ebay.

 

Λοιπόν, ο αγοραστής παρέλαβε χθες τη θήκη που είχα αγγελία και άνοιξε αμέσως αίτημα επιστροφής χρημάτων ενώ δείχνει στη φωτό ακριβώς τη θήκη που του έστειλα. Τίτλος, περιγραφή και κατάσταση, παντού περιέγραφα λεπτομερώς τη θήκη και την είχα βάλει προφανώς στην κατηγορία με τις θήκες και αυτός με βρίζει, απατεώνα κλπ γιατί δεν είχε και τηλέφωνο μαζί!! Το ερώτημα τώρα είναι τι κάνω; Να δεχτώ επιστροφή χάνοντας όλα τα χρήματα των μεταφορικών από και προς αμερική? (δεν είναι και λίγα). Να ρισκάρω με το ιμπέι να μην δεχθώ επιστροφή, θα με δικαιώσει ή θα με βάλει να πληρώνω από πάνω;

 

Τι κάνουμε σε τέτοια περίπτωση;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...