Jump to content

Μικρά & χρήσιμα freeware προγραμματάκια


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορω να μεταφερω διάφορα αρχεια απο ενα λαπτοπ σε αλλο ασυρματα? Οχι με μπλε δοντι γιατι ειναι μεγαλα τα αρχεια

Και κατι ακομα πως μπορω να μεταφερω τους κωδικους( απο διαφορα site) απο τον μοζιλα σε ενα αρχειο ωστε να κανω φορματ το λαπτοπ και να τους εχω αποθηκευμενους?

Edited by nitrox
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πως μπορω να μεταφερω διάφορα αρχεια απο ενα λαπτοπ σε αλλο ασυρματα? Οχι με μπλε δοντι γιατι ειναι μεγαλα τα αρχεια

Και κατι ακομα πως μπορω να μεταφερω τους κωδικους( απο διαφορα site) απο τον μοζιλα σε ενα αρχειο ωστε να κανω φορματ το λαπτοπ και να τους εχω αποθηκευμενους?

 

μέσω team viewer και όσο για τους κωδικούς από διάφορα site μπορείς πχ στο Google Chrome να φτιάξεις λογαριασμό και σου αποθηκεύει τους σελιδοδείκτες και τους κωδικούς σου στο ίντερνετ. οπότε σε όποιον browser ίδιο και αν μπεις από οποιασδήποτε υπολογιστή θα μπαίνεις κατευθείαν χωρίς κωδικό, εφόσον κανείς είσοδο με το όνομα και τον κωδικό σου.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιον youtube downloader που να μπορεί να κατεβάζει μεγάλες playlist ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Κάποιον youtube downloader που να μπορεί να κατεβάζει μεγάλες playlist ;

 

Αυτή η ιστοσελιδα μπορει να σου κάνει. Βάζεις το playlist link και σου βγάζει ολα τα λινκ που πρέπει να πατήσεις ξεχωριστά για καθε τραγούδι.

Ή μπορεί να δοκιμάσεις το 4K video downloader που βρηκα απο μια γρηγορη αναζήτηση.

 

 

Ξέρει κάποιος κάποιο καλο δωρέαν uninstaller για 64bit προγραμματα για windows 8.1 ή 10?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος κάποιο καλο δωρέαν uninstaller για 64bit προγραμματα για windows 8.1 ή 10?

 

εγώ χρησιμοποιώ εδώ και πολλά χρόνια τον revo unistaller, κάνει και για 64bit.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Sumatra PDF, ότι καλύτερο για ανάγνωση pdf και άλλων γνωστόν αρχείων (ePub,Mobi,XPS,DjVu,CHM,,CBZ,CBR) για ψηφιακά έντυπα, ελαφρύ και γρήγορο.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θελω να φτιαξω ενα σλαιντ με μουσικη, το εκανα με το νερο αλλα η ποιοτητα των φωτο βγηκε αθλια, κανα αλλο προγραμμα ξερετε?

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θελω να φτιαξω ενα σλαιντ με μουσικη, το εκανα με το νερο αλλα η ποιοτητα των φωτο βγηκε αθλια, κανα αλλο προγραμμα ξερετε?

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

 

Γιατι δεν κατεβαζεις το Windows Movie Maker της MS ειναι ευκολοχρηστο και καλο!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει για αυτό το tablet ένα αξιόπιστο κι ελαφρύ δωρεάν antivirus που να μην χρειάζεται register και να λειτουργεί απροβλημάτιστα και χωρίς ενοχλητικά pop-ups, toolbars κλπ για τουλάχιστον 6 μήνες από την ημέρα εγκατάστασής του?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει για αυτό το tablet ένα αξιόπιστο κι ελαφρύ δωρεάν antivirus που να μην χρειάζεται register και να λειτουργεί απροβλημάτιστα και χωρίς ενοχλητικά pop-ups, toolbars κλπ για τουλάχιστον 6 μήνες από την ημέρα εγκατάστασής του?:blink:

Κανένα antivirus δεν χρειάζεσαι, είναι android και συνήθως τα "antivirus" είναι αυτά που δημιουργούν πρόβλημα.....

για ότι άλλο χρειαστείς ρώτα εδω

Link to comment
Share on other sites

Κανένα antivirus δεν χρειάζεσαι, είναι android και συνήθως τα "antivirus" είναι αυτά που δημιουργούν πρόβλημα.....

για ότι άλλο χρειαστείς ρώτα εδω

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα. Αγόρασα laptop χωρίς το office. Φίλος μου το έδωσε σπασμένο αλλά νομίζω ότι μου δημιουργεί πρόβλημα και κολλάει το laptop. Μπορώ να ανοίγω αρχεία word με κάποιο άλλο δωρεάν πρόγραμμα ή δεν γλιτωνω την αγορά; Έχετε να μου προτείνετε κάποιο δωρεάν πρόγραμμα; Δεν κάνω ιδιαίτερα πράγματα. Κάποια Word αρχεία κατά βάση....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα laptop χωρίς το office. Φίλος μου το έδωσε σπασμένο αλλά νομίζω ότι μου δημιουργεί πρόβλημα και κολλάει το laptop. Μπορώ να ανοίγω αρχεία word με κάποιο άλλο δωρεάν πρόγραμμα ή δεν γλιτωνω την αγορά; Έχετε να μου προτείνετε κάποιο δωρεάν πρόγραμμα; Δεν κάνω ιδιαίτερα πράγματα. Κάποια Word αρχεία κατά βάση....

 

https://el.libreoffice.org/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα laptop χωρίς το office. Φίλος μου το έδωσε σπασμένο αλλά νομίζω ότι μου δημιουργεί πρόβλημα και κολλάει το laptop. Μπορώ να ανοίγω αρχεία word με κάποιο άλλο δωρεάν πρόγραμμα ή δεν γλιτωνω την αγορά; Έχετε να μου προτείνετε κάποιο δωρεάν πρόγραμμα; Δεν κάνω ιδιαίτερα πράγματα. Κάποια Word αρχεία κατά βάση....

 

https://www.pcsteps.gr/20488-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-office-%CE%B5%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-microsoft/

Link to comment
Share on other sites

 

παρα πολυ ενδιαφερον , πηγα τις προαλλες να ρωτησω στο πλαισιο ποσο υπαρχει το office κια μου λεει δεν βγαινει πια αλλα μονο το office 365 που εχει τιμη για 1 χρονο και μια αλλη τιμη νομιζω για επαοριστον , τι χαζο! αυτο και παρα πολλα λεφτα!

Παντως αμα κανεις διορθωσεις και μετα το αποθηκευεις σε εκδοση microsoft office και το ανοιγεις με open office ή libre office δεν ξερω αμα σου χαλαει την μορφοποιηση το εχει δοκιμασει κανενας; αμα δεν χαλαει τιποτα , τοτε ποιος ο λογος να εχουμε το microsoft office ?

επισης πια εκδοση απο τις 2 μπορω να περασω σε linux ; διοτι προσπαθησα με το δικο του το libre office και δεν δουλευει , προσπαθησα να το ξανα περασω και τιποτα, και ο μοναδικος ευκολος τροπος για να ανοιξω ενα αρχειο ητανε μονο μεσω online , υπαρχει δυνατοτητα να περασω καποιο office στα linux ( centos) για μην ταλαιπωρουμε;.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα laptop χωρίς το office. Φίλος μου το έδωσε σπασμένο αλλά νομίζω ότι μου δημιουργεί πρόβλημα και κολλάει το laptop. Μπορώ να ανοίγω αρχεία word με κάποιο άλλο δωρεάν πρόγραμμα ή δεν γλιτωνω την αγορά; Έχετε να μου προτείνετε κάποιο δωρεάν πρόγραμμα; Δεν κάνω ιδιαίτερα πράγματα. Κάποια Word αρχεία κατά βάση....

 

Αν κάνεις κατά βάση αρχεία word και έχεις μόνιμη σύνδεση καλύτερα drive.google.com, απευθείας cloud , χωρίς εγκατάσταση και δωρεάν.

Κατ' εμέ δεν υπάρχει υποκατάστατο βέβαια, τα office και ειδικά το excel πρέπει να είναι Microsoft.

 

@JOHNMEGARYTHMOS Για επαγγελματική χρήση η απάντηση είναι πάντα Microsoft office. Αν παρόλα αυτά θέλεις λύση σε Linux, πιθανότατα σου λείπουν update packages. Κάντο google search να δεις ποιες είναι οι εντολές στο terminal για να πάρεις τα απαραίτητα πακέτα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις κατά βάση αρχεία word και έχεις μόνιμη σύνδεση καλύτερα drive.google.com, απευθείας cloud , χωρίς εγκατάσταση και δωρεάν.

Κατ' εμέ δεν υπάρχει υποκατάστατο βέβαια, τα office και ειδικά το excel πρέπει να είναι Microsoft.

 

Σε ευχαριστώ. Δεν δουλεύω καθόλου Excel. Έβαλα το wps office και βλέπουμε.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και Libre Office

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

AΑλλη μια ερωτηση. Προτείνετε καποιο πρόγραμμα για email (2 λογαριασμοι google). Τους βλεπω μεσω browser αλλα ελεγα μηπως υπαρχει ξεχωριστο προγραμμμα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

AΑλλη μια ερωτηση. Προτείνετε καποιο πρόγραμμα για email (2 λογαριασμοι google). Τους βλεπω μεσω browser αλλα ελεγα μηπως υπαρχει ξεχωριστο προγραμμμα.

 

Δοκίμασε το em client.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Θελω να μεταφερω κατι επεισοδια απο dvd σε στικακι . Ξερετε καποιο προγραμμα που μεταφερει και υποτιτλους κ ολα ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...