Jump to content

Μικρά & χρήσιμα freeware προγραμματάκια


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο παρελθόν το έχω δουλέψει τωρα ειμαι με winrar free
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν θες δοκίμασε το peazip: http://filehippo.com/download_peazip/

Είναι free, πλήρες και υποστηρίζει σχεδόν οποιαδήποτε μορφή συμπίεσης

Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ,κατεβασα το winrar ελπιζω να μην ειναι με ημερομηνια ληξης και αυτο...αλλοιως να κατεβασω το 7zip
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ,κατεβασα το winrar ελπιζω να μην ειναι με ημερομηνια ληξης και αυτο...αλλοιως να κατεβασω το 7zip

Το Winrar ακόμα και όταν λήξει συνεχίζει να κάνει κανονικά τη δουλειά του για πάντα.

Το μόνο "σπαστικό" είναι ότι σου πετάει ένα μήνυμα κάθε φορά που το ανοίγεις...

Κλείνεις το μήνυμα αυτό και κάνεις κανονικά συμπίεση/αποσυμπίεση των αρχείων που θες χωρίς ΚΑΝΕΝΑΝ περιορισμό (π.χ όριο αρχείου σε MB).

Link to comment
Share on other sites

θελω εναν καλο download manager

αυτο που ζηταω ειναι να μη χρειαζεται να ξεκινα απ την αρχη το download οταν κλεισει το pc ή πεσει το internet, κλπ

θελω να συνεχιζει απο κει που σταματησε

 

υπαρχει κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

θελω εναν καλο download manager

αυτο που ζηταω ειναι να μη χρειαζεται να ξεκινα απ την αρχη το download οταν κλεισει το pc ή πεσει το internet, κλπ

θελω να συνεχιζει απο κει που σταματησε

 

υπαρχει κατι τετοιο;

 

μαμά microsoft: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=27960

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Το άμα θα υπάρχει δυνατότητα resume έγκειται στο σύστημα λήψης της ιστοσελίδας και όχι τόσο στον download manager. Προσωπικά χρησιμοποιώ free download manager.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν χρησιμοποιώ καθόλου γιατί ο chrome έχει pause + resume στο download.. όπως είπε και ο Romanos πρέπει απλά να το υποστηρίζει και ο server που το στέλνει.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα υπαρχει δυνατοτηα να εχουμε υπενθυμισεις στον υπολογιστη μας ; μου ειχανε πει οτι γινεται μονο μεσω του outlook αληθευει; και βαραει στην οθονη με ηχο οπως το κινητο; . Επισης μπορουμε να συνχρονισουμε το yahoo mail calendar δηλαδη το ημερολογιο του yahoo με το ημερολογιο υπενθυμισεων του υπολογιστη και συνχρονιζεται με το ημερολογιο του κινητου μας;. ετσι ωστε να γινεται συνχρονισμος και να μην χανουμε ποτε τηε υπενθυμισεις; ,ειτε ειμαστε στο μαιλ μας, ειτε στον υπολογιστη μας ειτε οταν εχουμε το κινητο μαζι; .

Επισης υπαρχει δυνατοτητα να κλειδωνουμε φακελους στον υπολογιστη μας με κωδικο ; για να μην μπορει καποιος αλλος να τους ανοιξει;.

Επισης υπαρχει τροπος να κραταω backup επαφες του κινητου και στο μαιλ μου και στον υπολογιστη μου παλι με συνχρονισμο;.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς thunderbird υπάρχει add on calendar πολύ καλό που συγχρονίζει με όλα τα calendars από yahoo,google κλπ.

Για τον thunderbird δες εδώ: https://www.mozilla.org/en-US/thunderbird/

Για το add on δες εδώ:https://addons.mozilla.org/en-US/thunderbird/addon/lightning/

οδηγίες συγχρονισμού εδώ:

http://www.technorms.com/7955/sync-google-yahoo-windows-live-calendars-thunderbirds-lightning

 

βέβαια θα πρέπει να ειναι ανοιχτό το application για να εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψάχνω πρόγραμμα που να κάνει απ'ευθείας back up το usb flash drive που συνδέω στον υπολογιστή, σε συγκεκριμένη θέση στο σκληρό δίσκο του υπολογιστή. Γνωρίζει κανείς κάτι; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Κάνα πρόγραμμα να κάνει capture την οθόνη ;;;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

1)Για απλό. Για πλήρες οθόνη "PrtScr" η "Prtsc", μόνο ανοιχτό παράθυρο προγράμματος "Alt+PrtScr" αν είσαι σε win 8 "Win+PrtSc" θα στο αποθηκεύσει μέσα στο φάκελο εικόνες\Screenshots.

2)Για πρόγραμμα δες αυτό Lightscreen Portable

Για εγγραφή CamStudio Portable

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν θυμαμε πως λεγεται ενα προγραμα που εχεις εικονικο dvd για ανοιγεις iso αρχεια μια βοηθεια καποιος
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμε πως λεγεται ενα προγραμα που εχεις εικονικο dvd για ανοιγεις iso αρχεια μια βοηθεια καποιος

Daemon tools νομιζω εχει και free εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Daemon tools νομιζω εχει και free εκδοση

Ευχαριστω φιλε αυτο ειχα και παλια και δεν θυμομουν το ονομα

Link to comment
Share on other sites

Και το Virtual CloneDrive απο τη SlySoft ειναι αρκετα καλο για αυτη τη δουλεια και ειναι free.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

τα δυο αγαπημένα μου (για διαφορετικους λόγους το κάθε ένα ..)

η πρώτη επιλογή: Gizmo-Drive

και για lite πράγματα: Phantom-CD

και τα 2 free .. τώρα έχω το πρώτο.. αλλά σε όσους φίλους δεν θέλουν όλη την λειτουργικοτητα που προσφέρει το πρώτο.. βάζω το 2ο σαν ποιο lite..

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα δημιουργούν έναν εικονικό δίσκο.

Εγώ χρησιμοποιώ 7-zip και τα εξάγω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...