Jump to content

HP iPAQ 210 (Enterprise Handheld)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δίκιο έχεις, αλλά αυτό προϋποθέτει εμπειρία.

Anyway, το 210 πολύ καλό γενικά, αλλά δεν το ερωτεύτηκα. Μάλλον θα φύγει για πούλημα.:p

 

Φίλε αν το δώσεις ενδιαφέρομαι......

Party your LIFE...

:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 445
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ειναι μεγάλα ρε παιδια τα notebooks και αντε να περιμένεις να φορτώσουν windows κλπ...

 

Δε νομίζω ότι αυτό είναι λόγος για να μην το πάρεις πάντως! Εξάλλου για αυτά τα παραπάνω που προσφέρουν... αξίζουν και με το παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι αυτό είναι λόγος για να μην το πάρεις πάντως! Εξάλλου για αυτά τα παραπάνω που προσφέρουν... αξίζουν και με το παραπάνω.

 

Μη συγκρινετε ανομοια πραγματα. Τό 214 μπαινει σε μια τσεπη, εχει αυτονομια οσο 2 notebook μαζι, γινεται ευκολα GPS κλπ κλπ που δεν κανει ενα notebook. Ειναι αλλη συσκευη για αλλη χρηση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το hp 214 για δεύτερη φορά γιατι το πρώτο μου το φάγενεεε....

Παρατήρησα μια διαφορά στην οθόνη..έχει λιγοτερη απόσταση μεταξύ της μεμβρανης και του σκληρου μερους! Ρώτησα ένα φίλο που ασχολείτε με αυτά (λόγω εξοπλισμού εστιατορίων) κα μου είπε οτι οι παρτίδες με την μεγαλύτερη απόσταση ήταν προβληματικές....σε 2-3 μήνες οι οθόνες -ειδικά με επαγγελματική χρήση εστιατορίου ή καφέ - τα "παιζανε"!!!

Γνωρίζεται κάτι επ' αυτού?

 

Υ.Γ. Προτείνω ανεπιφύλακτα pda4u.

Εκανα την παραγγελεία χθές 12 το πρωί και σήμερα στις 11 βρισκόταν σπίτι μου στα Χανια...

9 ευρώ βέβαια μεταφορικά δεν είναι και λίγα....κατα τα άλλα αψογοι!

Party your LIFE...

:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

το εχει φερει και e-shop στην ιδια τιμη πανω κατω , κι αν παραλαβεις απο μαγαζι τους δεν πληρωνεις τιποτα μεταφορικα

Ακομα το σκεφτομαι εγω...δεν εχω καταληξει σε νετμπουκ και μαλλον δεν το βλεπω γιατι το notebook που εχω την κανει μια χαρα τη δουλεια του.

Δεν μπορω να πω το ιδιο για το palm tx που μου ρχεται να το πεταξω απο το παραθυρο. :lol:

Θα περιμενω για την ωρα , αν και θα ενδιαφερομουν να μου πεις εντυπωσεις σε σχεση με την παλια σου συσκευη αν εχουν διορθωθει οποιες ατελειες κλπ

Link to comment
Share on other sites

το εχει φερει και e-shop στην ιδια τιμη πανω κατω , κι αν παραλαβεις απο μαγαζι τους δεν πληρωνεις τιποτα μεταφορικα

Ακομα το σκεφτομαι εγω...δεν εχω καταληξει σε νετμπουκ και μαλλον δεν το βλεπω γιατι το notebook που εχω την κανει μια χαρα τη δουλεια του.

Δεν μπορω να πω το ιδιο για το palm tx που μου ρχεται να το πεταξω απο το παραθυρο. :lol:

Θα περιμενω για την ωρα , αν και θα ενδιαφερομουν να μου πεις εντυπωσεις σε σχεση με την παλια σου συσκευη αν εχουν διορθωθει οποιες ατελειες κλπ

 

Πολύ πιο ευαισθητη οθόνη.....Κατα τα άλλα είναι απαιχτο μηχάνημα.....

Party your LIFE...

:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το hp 214 για δεύτερη φορά γιατι το πρώτο μου το φάγενεεε....

Παρατήρησα μια διαφορά στην οθόνη..έχει λιγοτερη απόσταση μεταξύ της μεμβρανης και του σκληρου μερους! Ρώτησα ένα φίλο που ασχολείτε με αυτά (λόγω εξοπλισμού εστιατορίων) κα μου είπε οτι οι παρτίδες με την μεγαλύτερη απόσταση ήταν προβληματικές....σε 2-3 μήνες οι οθόνες -ειδικά με επαγγελματική χρήση εστιατορίου ή καφέ - τα "παιζανε"!!!

Γνωρίζεται κάτι επ' αυτού?

 

Υ.Γ. Προτείνω ανεπιφύλακτα pda4u.

Εκανα την παραγγελεία χθές 12 το πρωί και σήμερα στις 11 βρισκόταν σπίτι μου στα Χανια...

9 ευρώ βέβαια μεταφορικά δεν είναι και λίγα....κατα τα άλλα αψογοι!

6 μηνάκια το λεχω και δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα.

Βέβαια η οθόνη δεν μπορεί εύκολα να δουλευτεί χωρίς γραφίδα(με το δάχτυλο ας πούμε) ακριβώς γιατί δεν είναι και πάρα πολύ ευαίσθητη.

Αλλά είναι καθαρά θέμα που συνηθίζεται.

Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από το μηχανάκι!!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν κρατηθηκα και το παρηγγειλα :lol:

Ελπιζω να μου ερθει συντομα , ανυπομονω :cool:

Θα ειναι πολυ αν ζητησω απο οσους χρησιμοποιουν καιρο τη συσκευη να μου πουνε το τοπ 10 των εφαρμογων που προσθεσανε ? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Για μένα must have είναι

Destinator,giniusdriver,igo8

Resco explorer 2007

skype

spb mobile shell με spb mobile skins από http://www.imarche.net/omnia/index.php#nogo

core player

wktask manager

sk tools

windows video downloader

netfront browser

en alarm ppc

Link to comment
Share on other sites

Για μένα must have είναι

Destinator,giniusdriver,igo8

Resco explorer 2007

skype

spb mobile shell με spb mobile skins από http://www.imarche.net/omnia/index.php#nogo

core player

wktask manager

sk tools

windows video downloader

netfront browser

en alarm ppc

παιδια απο υποστηριξη τι λεει?

 

ROMS - Updates κλπ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το επεστρεψα και με διαφορα τιμης πηρα ενα νετμπουκ samsung NC10 :D

και εγω αυτο εχω! αψογο ετσι?

 

ερχονται και τα 2 νεα PocketPC της DELL !

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει να συνδέσω μέσω του BT Phone Manager το ipaq με το κινητό μου τηλέφωνο, το οποίο είναι nokia n95 8GB. Οι επιλογές που έχει για Nokia είναι το 3650 και 7650. Στην βοήθεια λέει να κάνεις update εαν δεν υπάρχει το μοντέλο του κινητού σου. Ξέρεις κανείς πώς θα το κάνω αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ κατάφερα και σύνδεσα ενα νοκια 6120(s60v3) που εχω με το bt manager του ipaq και έπαιξε κανόνικά.Αν το παιδέψεις λίγο θα βρεις άκρη, νομίζω βεβαια οτι θέλει unspecified phone.

 

ΒΤW Παίδες το μηχανάκι για μένα είναι πολυ ωραίο. Κάνει ότι του ζητήσω, πάει σφαίρα ακόμα και με 10 προγράμματα ανοιχτά, παιζει βίντεο ικανοποιητικότατα... Και παράγγειλα και απο expansys το usbhost καλώδιο της HP και πλέον κάνω τα πάντα!Για σκεφτείτε, μπορώ να δώ τις φωτό του κινητου μου ή της ψηφιακής επιτόπου στο ipaq :shifty:!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για σκεφτείτε, μπορώ να δώ τις φωτό του κινητου μου ή της ψηφιακής επιτόπου στο ipaq :shifty:!

 

Δεν θέλω να χαθεί ο ενθουσιασμός για την καινούργια σου συσκευή αλλά αυτό είναι δεδομένο πολύ καιρό τώρα σε αυτές τις συσκευές. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ κατάφερα και σύνδεσα ενα νοκια 6120(s60v3) που εχω με το bt manager του ipaq και έπαιξε κανόνικά.Αν το παιδέψεις λίγο θα βρεις άκρη, νομίζω βεβαια οτι θέλει unspecified phone.

Εχεις δίκιο.Αν βάλεις συσκευή generic-generic θα την βρει κανονικά.Η μπορείς και από τον bluetooth manager με την πρώτη επιλογή για εύρεση συσκευής.Θετικό για μένα το γεγονός,ότι για το bt δεν έχει drivers της MS αλλά της widcomm

ΒΤW Παίδες το μηχανάκι για μένα είναι πολυ ωραίο. Κάνει ότι του ζητήσω, πάει σφαίρα ακόμα και με 10 προγράμματα ανοιχτά, παιζει βίντεο ικανοποιητικότατα... Και παράγγειλα και απο expansys το usbhost καλώδιο της HP και πλέον κάνω τα πάντα!Για σκεφτείτε, μπορώ να δώ τις φωτό του κινητου μου ή της ψηφιακής επιτόπου στο ipaq :shifty:!

Φίλε μπορείς να δώσεις λινκ για την αγορά του usbhost καλωδίου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να χαθεί ο ενθουσιασμός για την καινούργια σου συσκευή αλλά αυτό είναι δεδομένο πολύ καιρό τώρα σε αυτές τις συσκευές. :O

 

Έχεις δίκιο, αλλά είναι το πρώτο Ppc που έχω στα χέρια μου και απο ότι ξέρω λίγες συσκευές έχουν αυτή τη δύνατότητα... Δε το αναφέρω σαν κάτι το μοναδικό αλλά όπως και να το κανουμε είναι καλή φάση....

 

Το λίνκ για το καλωδιο -> http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=168509\

Υπ όψιν εμένα έκαναν πάνω απο μήνα να μου το στείλουν... :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις δίκιο, αλλά είναι το πρώτο Ppc που έχω στα χέρια μου και απο ότι ξέρω λίγες συσκευές έχουν αυτή τη δύνατότητα... Δε το αναφέρω σαν κάτι το μοναδικό αλλά όπως και να το κανουμε είναι καλή φάση....

 

Καλώς ήρθες λοιπόν σε αυτό το χώρο και για ότι χρειαστείς... εδώ είμαστε. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, αλλά είναι το πρώτο Ppc που έχω στα χέρια μου και απο ότι ξέρω λίγες συσκευές έχουν αυτή τη δύνατότητα... Δε το αναφέρω σαν κάτι το μοναδικό αλλά όπως και να το κανουμε είναι καλή φάση....

 

Το λίνκ για το καλωδιο -> http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=168509\

Υπ όψιν εμένα έκαναν πάνω απο μήνα να μου το στείλουν... :mad:

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπ όψιν εμένα έκαναν πάνω απο μήνα να μου το στείλουν... :mad:

 

Εγώ το είχα προ-παραγγείλει και όταν ήταν διαθέσιμο στο αγγλικό site μου το έστειλαν την επομένη. Παλαιότερα που αγόρασα το Treo 650 ήρθε και αυτό την επομένη. Γενικά, είμαι ευχαριστημένος απο αυτό το e-κατάστημα. Το κακό είναι οτι δεν συμφέρει να παραγγείλει κανείς κάτι φθηνό γιατί τα έξοδα μεταφοράς μπορεί να υπερβούν το κόστος αγοράς του προιόντος...

Link to comment
Share on other sites

Πως κι'έτσι;

Δε σου φάνηκε βολικό;

 

Οχι φιλε μου μια χαρα ηταν , απλα σε μια στιγμη αυτοκριτικης , θεωρησα οτι δινοντας ενα 100ευρω ακομα παιρνω πολλα περισσοτερα απο το Ipaq :rolleyes:

H βασικη χρηση της συσκευης που ηθελα να παρω ηταν ιντερνετ browsing και καμμια ταινιουλα σε φαση ρεκλας (καναπεδες και κρεβατι) οποτε οπως και να το κανουμε πιο ανετο το νετμπουκ για τη δουλεια που το ηθελα :lol:

 

και εγω αυτο εχω! αψογο ετσι?

 

ερχονται και τα 2 νεα PocketPC της DELL !

Αψογο ναι , και το εχω κι εγω σε μπλε

 

 

 

Θα βγω λιγο οφτοπικ τωρα

Το samsung Nc10 ειναι κουκλι για οποιον ενδιαφερεται

Το πληκτρολογιο εχει πολυ καλη αισθηση και τα πληκτρα δεν θα προβληματισουν παρα μονο αν καποιος εχει δαχτυλα παλαιστη

Το mousepad μια χαρα κανει τη δουλεια του και δεν ειναι τοσο μικρο οσο λενε μερικοι σε κριτικες , και φυσικα το μεγαλο ατου η μπαταρια 6cells που διαρκει πολλες πολλες ωρες ακομα και με wifi on :happy:

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίνει να έχω και NC10 και το 210 και θα συμφωνήσω οτι για αυτά που ζητάς το NC10 είναι πολύ καλύτερο. Τα windows mobile δεν κάνουν για internet. Είναι πολύ κουραστικά. Το NC10 παλεύεται χαλαρά, αλλά δεν είναι για να δουλέψεις για πολλές ώρες.

 

Πάντως το ipaq τώρα που το σκέφτομαι είναι το μόνο PPC που δεν του έχω κάνει ΠΟΤΕ hard reset.:blink: Για την ακρίβεια δεν έχω ιδέα πως γίνεται.:p (Ίσως παίζει ρόλο που δεν το χρησιμοποιώ και ιδιαίτερα, αλλά όσο να'ναι είναι εντυπωσιακό.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...