Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5610 XpressMusic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να έβγαλαν αυτή τη λειτουργία στην καινούρια έκδοση λογισμικού..

Προσωπικά το θεωρώ τελείως βλακεία να ακούγεται ήχος όταν ανοιγοκλείνεις το καπάκι. Ακόμα κι αν το είχε εγώ θα το απενεργοποιούσα!

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να έβγαλαν αυτή τη λειτουργία στην καινούρια έκδοση λογισμικού..

Προσωπικά το θεωρώ τελείως βλακεία να ακούγεται ήχος όταν ανοιγοκλείνεις το καπάκι. Ακόμα κι αν το είχε εγώ θα το απενεργοποιούσα!

ok ευχαριστώ, βασικά δεν ειναι δικό μου το κινητό του ξαδερφού μου είναι και μιας και έχω λογαριασμό στο forum μου είπε να στείλω ένα μηνυμα, σε κάποιους που ασχολούνται με αυτά τα κινητά όμως τους άρεσε(ι), το είχαν στην αρχή και τώρα με την αναβάθμιση το έχασαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτό με τον ήχο στο πορτάκι, όντως ισχύει. Χάνεται με την αναβάθμιση του λογισμικού.

 

Έχει ένας φίλος μου το ίδιο κινητό με μένα και δοκίμασα να συγκρίνω την κάμερα. Είχα τις ίδιες ρυθμίσεις και στα δύο, και η φωτο είναι από την ίδια απόσταση.

 

Με το δικό μου (Firmware 4.81)...

http://www.imageshack.gr/files/bmdlj8dy77dhewdrdhv3_thumb.jpg

 

 

Με του φίλου μου (Firmware 6.60)...

http://www.imageshack.gr/files/33nhi1h0xfeboxb2nk6c_thumb.jpg

 

Επίσης παρατήρησα ότι στο δικό μου υπάρχει μεγαλύτερος "Θόρυβος" στις φωτογραφίες.

Φταίει το λογισμικό ή μήπως είναι τίποτα άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Φταίει το λογισμικό ή μήπως είναι τίποτα άλλο;
Γιατί δεν δοκιμάζεις να το αναβαθμίσεις;

 

Nokia software updater

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις να το αναβαθμίσεις;

 

Nokia software updater

 

Περιμένω να βγει καμιά καλύτερη και πιο σταθερή αναβάθμιση γιατί δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τη συγκεκριμένη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά η 9.40 τί λέει είναι καλή??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτησει γιαυτους που ξερουν :)μετα την 6.60 ποσες αναβαθμισεις εχουν βγει για το 5610 ?και αν θυμαστε πιες ειναι...ευχαριστω
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση? επειδη ειμαι καινουργιος στο φορουμ. μπορω να αναφερω στοιχεια για την συγκεκριμενη συσκευη αν την πουλαω εδω? μηπως υπαρχουν καποιοι οροι κ κανονισμοι που δεν μου το επιτρεπουν.
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση? επειδη ειμαι καινουργιος στο φορουμ. μπορω να αναφερω στοιχεια για την συγκεκριμενη συσκευη αν την πουλαω εδω? μηπως υπαρχουν καποιοι οροι κ κανονισμοι που δεν μου το επιτρεπουν.

 

Οχι,δεν επιτρεπεται εδω ,υπαρχει καταλληλη ενοτητα για αυτην την

δουλεια.

Η ενοτητα του buy & sell συγκεκριμενα,ειναι μια επιπλεον δυνατοτητα

για τα μονιμα & ενεργα μελη.

 

Επιπλεον διαβαζεις αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια και οι απόψεις για το κινητό αυτό έχουν φτάσει τις 43 σελίδες και είναι αδύνατον πλέον να τις διαβάσει κανείς, θα μπορούσε κάποιος να κάνει μια σύντομη απαρίθμηση θετικών και αρνητικών για τη συσκευή αυτή? Έχω εδώ και δύο χρόνια το 6288 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

1)απο μπαταρία πως παει?

2)δυσλειτουργίες και bugs?

3)αξιοπιστία?

4)φωτογραφία

 

Ευχαριστώ θερμά όποιον αφιερώσει 2 λεπτά να μου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γειά σας παιδιά, είμαι καινούργια στο φόρουμ, αν και παρακολουθώ συχνά το site για ενημέρωση :) Ζητώ συγνώμη αν έκανα δημιουργία του τόπικ σε λάθος σημείο..

 

Έχω το ΝΟΚΙΑ 5610, έχω φτιάξει κάποιες ομάδες στις επαφές μου και θα ήθελα να χρησιμοποιώ μόνο αυτές για να με καλούν.. Στις ρυθμίσεις->ασφάλεια->κλειστές ομάδες χρηστών, προσπαθώ να τις ενεργοποιήσω, αλλά μου ζητά κάποιο αριθμο... Ο οποίος ούτε ΡΙΝ είναι, ούτε κωδικός ασφαλείας.. Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε, παρακαλώ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σήμερα, μετά από δίμηνη χρήση και χωρίς να συμβεί κάτι (πτώση ή οτιδήποτε άλλο), η οθόνη του 5610 παρουσίασε πρόβλημα. Δείχνει μόνο διάφορα χρώματα, χωρίς να μπορείς να δεις ή να διαβάσεις κάτι. Κατά τα άλλα το κινητό δουλεύει κανονικά (κλήσεις κ.λ.π στα τυφλά όμως). Επιπλέον παρατήρησα ότι όταν συναίβει αυτό άλλαξε και ο ήχος κλήσης. Το έκλεισα έβγαλα την μπαταρία το άνοιξα πάλι αλλά τίποτα. Διορθώνεται αυτό το πρόβλημα με τίποτα ή πρέπει να πάει Nokia;

 

Το ίδιο πρόβλημα μου παρουσίασε και μένα 2 μέρες τώρα. Πως το έλυσες εσύ?

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

βγηκε η version 10 για το νοκια μας

θα σας συνιστουσα σε ολους να την εγκαταστήσετε

 

εμενα που έλυσε πολλά προβληματα

1. bluetooth

2. restart

3. προβληματα εντασης ήχου όταν σε καλούν (η 9.40 είχε χαμηλώσει πολυ τον ήχο)

4. προβλήματα καθαρότητας ήχου σε συνομιλία

 

Δυστυχώς επίσημο listing δεν έχω...καποιος αλλος εμπειρότερος θα σας κατατοπίσει

 

Ευχαριστώ

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΝΕΝ ΚΩΔΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΥΜΑΜΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΠΛΟΚΑΡΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣΜΜΠΟΡΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ [5610]

 

H EAN MPOREITE STILTE MOY TO IMEY *#06#:!:

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ.

 

Μην κάνεις συνεχόμενα ποστ. Αν θέλεις να προσθέσεις κάτι, χρησιμοποίησε το πλήκτρο http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχω ενα προβλημα με αυτο το κινητο αν και δεν το κανει παντα αντιθετα σπανια θα ελεγα αλλα ειναι πολυ εκνεβριστικο.Οταν ειμαι στην φωτογραφικη και εχω τραβηξει μια φωτογραφια και παω να πατησω Εξοδος για να φυγω κολλαει δεν πιανει κανενα κουμπι και αναγκαζομαι να πατησω κρατημενο το κοκκινο κουμπι για να κλεισει(Μονο αν το πατησω κρατημενο δουλευει.Αν το πατησω μια φορα για να βγω απο την φψτογραφικη δεν δουλευει)Μετα οταν παω να το ξανανοιξω την ωρα που πρεπει να βαλω το pin γραφω κανονικα τον κωδικο αλλα δεν μπορω μετα να πατησω οκ.Κανα πολλα restart αλλα τπτ.Βγαζω μπαταρια,micro SD,Sim παλι τπτ.Μετα απο αρκετη ωρα τελικα δεχεται τους αριθμους και δουλευει κανονικα.Εχει τυχη σε κανεναν αυτη η περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και από μένα!

 

Έχω το 5610 σχεδόν 2 χρόνια και μπορώ να σας πω ότι είμαι σχετικά ικανοποιημένος από το συγκεκριμένο κινητό. Οι φωτογραφίες και τα βίντεο που τραβάει είναι αρκετά καλές με γνώμονα ότι δεν είναι φωτοκινητό. Στα 2 χρόνια χρήσης του μου έσπασε το κουμπί slide και αργότερα μου κάηκε η οθόνη από "υγρασία" (όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα) και η συνολική αντικατάσταση κουμπιού και οθόνης κόστισε 65 euro (στη nokia Σερρών σκίζουν κ*λους, οπότε service καλύτερα Θεσσαλονίκη ή αλλού)

Σε μία αναβάθμιση που του έκανα έχασα τη λειτουργία του handsfree με αποτέλεσμα όταν συνδέω τα ακουστικά να μην τα αναγνωρίζει συσκευή (και δοκίμασα handfree συναδέλφων εκτός από το δικό μου). Αργότερα όταν βγήκε καινούργια αναβάθμιση λέω θα διορθωθεί και το αναβάθμισα με την ελπίδα ότι θα λυθεί το θέμα, αλλά τίποτα... Μήπως γνωρίζετε τι μπορώ να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα και από μένα!

 

Έχω το 5610 σχεδόν 2 χρόνια και μπορώ να σας πω ότι είμαι σχετικά ικανοποιημένος από το συγκεκριμένο κινητό. Οι φωτογραφίες και τα βίντεο που τραβάει είναι αρκετά καλές με γνώμονα ότι δεν είναι φωτοκινητό. Στα 2 χρόνια χρήσης του μου έσπασε το κουμπί slide και αργότερα μου κάηκε η οθόνη από "υγρασία" (όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα) και η συνολική αντικατάσταση κουμπιού και οθόνης κόστισε 65 euro (στη nokia Σερρών σκίζουν κ*λους, οπότε service καλύτερα Θεσσαλονίκη ή αλλού)

 

Το δεξί αλουμινένιο κόκκινο κομμάτι είχε ξεκολλήσει μήνες τώρα, πρόσφατα όμως άρχισε να μαδάει το κουμπάκι slide, μετά έφυγε τελείως... και μετά από 1-2 ήπιες πτώσεις άρχισε να μαδάει ολόκληρο το κινητό και σιγά σιγά να φεύγουν ολόκληρα κομμάτια! Ξεκόλλησε η οθόνη από την δεξιά μεριά και τις τελευταίες 2 μέρες έδειχνε ό,τι ήθελε!

Επειδή το έβλεπα να υποφέρει όλο και πιο πολύ όσο το είχα στα χέρια μου, αποφάσισα να κάνω το αναπόφευκτο... :rolleyes:

 

http://www.youtube.com/watch?v=nRHnzoj9sXs :innocent:

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά που μπορώ να κάνω post μια αγγελία πώλησης του εν λόγω κινητού?? sorry για το άσχετο αλλά δε μπορώ να βρω αντίστοιχο thread

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά που μπορώ να κάνω post μια αγγελία πώλησης του εν λόγω κινητού?? sorry για το άσχετο αλλά δε μπορώ να βρω αντίστοιχο thread

 

Διάβασε αυτό ...........Υπομονή!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

A! καλά.. ευχαριστώ πολύ.. μέχρι να φτάσω στα 100 μηνύματα θα έχει παλιώσει το κινητό.. χαχαχα

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

2 ερωτησεις για αυτο το κινητο το 5610 δλδ

 

1) μπορω να στειλω μαζικα όλες τις επαφες μεσω bluetooth σε άλλο Νοκια κινητό και πως?

 

2) σε σχεση με αυτο,το Νοκια 6700s πως τα πάει?

 

ευχαριστώ!:)

Edited by centaurus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...