Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξαναπηρα και το ξαναχαλασα ε μου αξιζε αυτι τη φορα εσπασα την πλακετα δεν την εκαψα απλα :P οπως και αν εχει τριτη φορα δεν το ξαναπερνω το μονο μειον που δεν μου αρεσε ηταν η οθονη,ηταν μικρη γιατι η συσκευη ειχε χωρο για μεγαλυτερη..γενικα σαν κινητο μου αρεσε :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά. Έχω την εξής απορία: Στο Ν81 ανοίγοντας την εφαρμογή lifeblog μου βγάζει οτι η μνήμη του τηλεφώνου είναι πλήρης. Επειδή δεν γνωρίζω καλά το τηλέφωνο θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει πως μπορώ να μπώ στη μνήμη του τηλεφώνου και να σβήσω κάποια αρχεία ωστε να δημιουργήσω χώρο για να δουλέψει ξανά η εφαρμογή:

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Για καλύτερη διαχείριση του κινητού σου, βάλε το X-plore. Το βρίσκεις στα γνωστά μαγαζάκια.
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις στα γρήγορα:

 

Υπάρχει τρόπος να μείνει το led της κάμερας ανοιχτό;

Έχω vodafone live. Μπορώ να κάνω αναβάθμηση στην κανονική;

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις στα γρήγορα:

 

Υπάρχει τρόπος να μείνει το led της κάμερας ανοιχτό;

Έχω vodafone live. Μπορώ να κάνω αναβάθμηση στην κανονική;

Δεν γίνεται να μένει συνέχεια αναμένο, έτσι λειτουργεί το φλας στα κινητά S60 3rd edition.

Για να κάνεις αναβάθμιση θα πρέπει να αλλάξεις πρώτα το product code και να βάλεις το Ελληνικό και μετά να περάσεις την τελευταία έκδοση firmware. Την διαδικασία θα την βρεις εδώ και το Ελληνικό product code θα το βρεις στην πρώτη σελίδα του θέματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα και θελω τη βοηθεια σας..

εχω το Ν81 2Gb και μου κανει τα εξης:

1)μου εσβησε ολα τα τραγουδια που ειχα βαλει εγω στην καρτα μνημης(χωρις να σβησει αυτα που ηταν προεγκατεστημενα)

2)οταν επιλεξω απο τις ρυθμισεις στα μηνυματα αποθηκευση μηνυματων στην καρτα μνημης, και μετα μου ερθει καποιο μνμ...δεν το ανοιγει (παταω ανοιγμα και δεν κανει τπτ)και αναγκαστικα σβηνω το μνμ.

 

τι να κανω??? σκεφτηκα μηπως κολλησε ιο απο το ιντερνετ αλλα μου ειχαν πει οτι για το λογισμικο τοθ κινητου δεν εχουν βγει ακομα ιοι...

σκεφτομαι και την επιλογη format της καρτας μνημης αν ειναι ο ιος εκει να τον σβησει αλλα δεν χερω πως γινεται..

αν μπορει καποιος ας με βοηθησει...:worry::worry:

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρόκειται για προβληματική κάρτα μνήμης και όχι για ιό. Ποιά κάρτα χρησιμοποιείς;
Link to comment
Share on other sites

διαπιστωσα και προβλημα στις φωτο...δεν ανοιγει καποιες

 

χρησιμοποιω αυτην της νοκια που ειχε μεσα...με τα 2gb

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα και θελω τη βοηθεια σας..

εχω το Ν81 2Gb και μου κανει τα εξης:

1)μου εσβησε ολα τα τραγουδια που ειχα βαλει εγω στην καρτα μνημης(χωρις να σβησει αυτα που ηταν προεγκατεστημενα)

2)οταν επιλεξω απο τις ρυθμισεις στα μηνυματα αποθηκευση μηνυματων στην καρτα μνημης, και μετα μου ερθει καποιο μνμ...δεν το ανοιγει (παταω ανοιγμα και δεν κανει τπτ)και αναγκαστικα σβηνω το μνμ.

 

τι να κανω??? σκεφτηκα μηπως κολλησε ιο απο το ιντερνετ αλλα μου ειχαν πει οτι για το λογισμικο τοθ κινητου δεν εχουν βγει ακομα ιοι...

σκεφτομαι και την επιλογη format της καρτας μνημης αν ειναι ο ιος εκει να τον σβησει αλλα δεν χερω πως γινεται..

αν μπορει καποιος ας με βοηθησει...:worry::worry:

ευχαριστω

Δεν υπάρχει κάποιος ιός για τα κινητά S60 3rd edition. Μάλλον η κάρτα μνήμης σου θα έφαγε κάποιο κόλημα. Κράτα ό,τι θες από τα αρχεία σου και μετά κάνε φορμάτ στην κάρτα μνήμης μέσα από το κινητό Μνήμη > Μορφ. κάρτας μνήμης. Αν δεις ό,τι συνεχίζονται τα προβλήματα και μετά το φορμάτ μάλλον θα ήταν καλό ν' αλλάξεις κάρτα μνήμης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βγαλω οτι μπορω απο μεσα...αλλα δεν διαβαζει και πολλα...λεει οτι κατεστραμενο αρχειο και δεν ειναι δυνατη η αναγνωση.

 

αυτο που λες Μνημη και φορμ. εξωτ. μνημης που θα το βρω... ??

Link to comment
Share on other sites

διαπιστωσα και προβλημα στις φωτο...δεν ανοιγει καποιες

χρησιμοποιω αυτην της νοκια που ειχε μεσα...με τα 2gb

Πολλοί αντιμετωπίζουν προβλήματα με τις μαμίσιες κάρτες μνήμης.

 

Κάνε μια βόλτα απο εδω να πάρεις μια ιδέα απο κάρτες μνήμης.

 

προσπαθω να βγαλω οτι μπορω απο μεσα...αλλα δεν διαβαζει και πολλα...λεει οτι κατεστραμενο αρχειο και δεν ειναι δυνατη η αναγνωση.

 

αυτο που λες Μνημη και φορμ. εξωτ. μνημης που θα το βρω... ??

 

Ένα εικονίδιο στο μενού σου λέγεται μνήμη. Απο εκει θα κάνεις φορμάτ την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα μπορέσουμε να αναβαθμίσουμε το τηλ. Μας από το ιντερνέτ? Τι κάνει αυτή η νοκια και δεν ανεβάζει την νέα έκδοση…
Link to comment
Share on other sites

Παίδες λίγη βοήθεια plz. Νέο για μένα το Ν81 και δεν κατάλαβα κάτι:. wlan σημαίνει δυνατότητα να σερφάρω στο ίντερνετ απο ασύρματο δίκτυο; Είναι free ή χρεώνομαι απο την cosmote αν και όποτε το χρησιμοποιήσω;. Γιατί μου ζητάει κάποια κλειδιά όταν βρίσκει κάποιο wlan; Πως τα βρίσκω αυτά;

Πολλές και πυκνές οι ερωτήσεις αλλά είπα: Νικολάκης με το Ν81. Κάθε πληροφορία πολύτιμη

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Παίδες λίγη βοήθεια plz. Νέο για μένα το Ν81 και δεν κατάλαβα κάτι:. wlan σημαίνει δυνατότητα να σερφάρω στο ίντερνετ απο ασύρματο δίκτυο; Είναι free ή χρεώνομαι απο την cosmote αν και όποτε το χρησιμοποιήσω;. Γιατί μου ζητάει κάποια κλειδιά όταν βρίσκει κάποιο wlan; Πως τα βρίσκω αυτά;

Πολλές και πυκνές οι ερωτήσεις αλλά είπα: Νικολάκης με το Ν81. Κάθε πληροφορία πολύτιμη

Όταν συνδέεσαι με ασύρματο δίκτυο δεν χρεώνεσαι, απλά μπαίνεις στο ίντερνετ και σερφάρεις όπως κάνεις και από το pc σου. Αυτά τα κλειδιά που σου ζητάει είναι επέιδη τα δίκτυα είναι κλειδωμένα και θέλουν κωδικό πρόσβασης ωστέ να μπορέσεις να συνδεθείς με αυτά. Δεν τα βρισκείς κάπου, υπάρχουν για λόγους ασφαλείας και τα ξέρουν όσοι χρησιμοποιούν αυτά τα δίκτυα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ stendor για την άμεση απάντση. Μήπως ξέρεις να υπάρχει ελεύθερη πρόσβαση σε κάποιο; Κάτι είχα ακούσει για το Σύνταγμα. Αν ξέρει κάτι;Αν βρω ελεύθερο δίκτυο θα μου ζητάει και αυτό κλειδιά; Πως γίνεται να χρησιμοποιήσω αυτά τα δίκτυα γενικά; Γράφομαι κάπου σαν συνδρομητής ή σαν μέλος(όπως πχ στο myphone);

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ stendor για την άμεση απάντση. Μήπως ξέρεις να υπάρχει ελεύθερη πρόσβαση σε κάποιο; Κάτι είχα ακούσει για το Σύνταγμα. Αν ξέρει κάτι;Αν βρω ελεύθερο δίκτυο θα μου ζητάει και αυτό κλειδιά; Πως γίνεται να χρησιμοποιήσω αυτά τα δίκτυα γενικά; Γράφομαι κάπου σαν συνδρομητής ή σαν μέλος(όπως πχ στο myphone);

Yπάρχει στο Σύνταγμα όπως είπες, στα flocafe και στα starbucks, δεν ξέρω που αλλού υπάρχουν ελεύθερα ασύρματα δίκτυα. Αν βρεις ελεύθερο δίκτυο θα συνδεθείς αμέσως χωρίς να σου ζητήσει κωδικό, αρκεί να βλέπεις στην αναζήτηση δικτύων ό,τι το σήμα του δικτύου είναι δυνατό ( την ένταση του δικτύου στην εμφανίζει με μαύρες έντονες μπάρες, όσες πιο πολλές είναι τόσο πιο δυνατό το σήμα). Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο, μόλις βρεις το ελεύθερο ασύρματο δίκτυο απλά συνδέεσαι και κάνεις την δουλεία σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

paidia to N81 einai pl kalo kinitaki! apo ta kalutera "media" kinita p exei bgalei i nokia, se arketa kali timi mporw na pw.

kai pisteuw 8a me kalupsei perissotero apo to palio m E70 tis nokia(pou klatare teleiws :S ).

alla eimai se megalo dilimma... o peirasmos pou akouei sto onoma i phone 3G einai megalos.

an kai akrivw skeftomai na ta skasw...

 

p.s: eimai trelos fun tis Nokia! kai omws skeftomai na to gurisw se Apple...

PIG THE KING :cool:

 

CS for ever

M.O.H.A για την παρέα :lol:

L2 για κάψιμο

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει στο Σύνταγμα όπως είπες, στα flocafe και στα starbucks, δεν ξέρω που αλλού υπάρχουν ελεύθερα ασύρματα δίκτυα. Αν βρεις ελεύθερο δίκτυο θα συνδεθείς αμέσως χωρίς να σου ζητήσει κωδικό, αρκεί να βλέπεις στην αναζήτηση δικτύων ό,τι το σήμα του δικτύου είναι δυνατό ( την ένταση του δικτύου στην εμφανίζει με μαύρες έντονες μπάρες, όσες πιο πολλές είναι τόσο πιο δυνατό το σήμα). Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο, μόλις βρεις το ελεύθερο ασύρματο δίκτυο απλά συνδέεσαι και κάνεις την δουλεία σου.

 

Ευχαριστώ. Δοκίμασα και σε άλλα σημεία και βρήκα εντελώς τυχαία διάφορα αφύλακτα. Πιθανολογώ ότι είναι απο ασύρματα router γειτόνων, χωρίς κωδικό πρόσβασης. Σε κάποια απο αυτά μπήκα και σερφάρισα. Επειδή όμως δεν θέλω να κάνω καμμιά ζημιά, άραγε όταν εγώ μπαίνω τους προκαλώ κάποιο πρόβλημα; Για επιπλέον χρέωση δεν νομίζω, αφού λογικά απο την ταχύτηα μάλλον είνα dsl που σημαίνει ότι πληρώνουν με τον μήνα.

 

paidia to N81 einai pl kalo kinitaki! apo ta kalutera "media" kinita p exei bgalei i nokia, se arketa kali timi mporw na pw.

kai pisteuw 8a me kalupsei perissotero apo to palio m E70 tis nokia(pou klatare teleiws :S ).

alla eimai se megalo dilimma... o peirasmos pou akouei sto onoma i phone 3G einai megalos.an kai akrivw skeftomai na ta skasw...

 

p.s: eimai trelos fun tis Nokia! kai omws skeftomai na to gurisw se Apple...

 

Και τα χρήματα διπλάσια τουλάχιστον

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως δεν θέλω να κάνω καμμιά ζημιά, άραγε όταν εγώ μπαίνω τους προκαλώ κάποιο πρόβλημα;

Τους κόβεις ελάχιστα την ταχύτητα. Αν δεν κατεβάζει εκείνη την στιγμή κάτι πολύ σημαντικό, κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω την μνημη ram και την μνημη του κινητου τηλεφωνου να μεγαλώσω την χωριτικότητα τους, δηλαδη η μνημη ram που για το ν81 ειναι περιπου 72mb χωρις να εχω ανοιξει καποιο προγραμμα μου λεει ότι εχω ελεύθερη μονο 14,4, πως μπορω να την μεγαλώσω;;; αφου εν εχω ανοιξει αλλα προγραμματα!!!

και η μνημη του τηλεφώνου εχω εχει 24mb εχει υπολοιπόμενο 2,8mb και ας μην εχω αποθηκεύση τιποτα εκει μεσα....

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Κράτα back up των δεδομένων σου και κάνε στο τηλέφωνο ένα hard reset. Θα καθαρίσει απο οτιδήποτε ανεπιθύμητο έχεις στην μνήμη της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Κράτα back up των δεδομένων σου και κάνε στο τηλέφωνο ένα hard reset. Θα καθαρίσει απο οτιδήποτε ανεπιθύμητο έχεις στην μνήμη της συσκευής.

 

αλλη λύση δεν υπάρχει;;;

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Για την ram έχει ως εξής:

SDRAM Memory: 96 MB

~42 MB Free Executable RAM Memory

 

Για να ελευθερώσεις μνήμη κατα την εκκίνηση της συσκευής, πρέπει να αφαιρέσεις τις εφαρμογές που τρέχουν μόνιμα στο background και δεσμεύουν ram. Αν δεις οτι η ελεύθερη ram δεν αυξάνεται, κάνε καλύτερα φορμάτ. Μόνο έτσι θα επανέλθει.

 

Βάλε τον X-plore, και, χειροκίνητα έλεγξε έναν έναν τους φακέλους στο C και ότι βλέπεις περιττό το σβήνεις ή το μεταφέρεις στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Τους κόβεις ελάχιστα την ταχύτητα. Αν δεν κατεβάζει εκείνη την στιγμή κάτι πολύ σημαντικό, κανένα πρόβλημα.

Eυχαριστώ.

Κράτα back up των δεδομένων σου και κάνε στο τηλέφωνο ένα hard reset. Θα καθαρίσει απο οτιδήποτε ανεπιθύμητο έχεις στην μνήμη της συσκευής.

Πώώώώς γίνεται hard reset ή format που λες παρακάτω στο Ν81;

Για την ram έχει ως εξής:

SDRAM Memory: 96 MB

~42 MB Free Executable RAM Memory

 

Για να ελευθερώσεις μνήμη κατα την εκκίνηση της συσκευής, πρέπει να αφαιρέσεις τις εφαρμογές που τρέχουν μόνιμα στο background και δεσμεύουν ram. Αν δεις οτι η ελεύθερη ram δεν αυξάνεται, κάνε καλύτερα φορμάτ. Μόνο έτσι θα επανέλθει.

 

Βάλε τον X-plore, και, χειροκίνητα έλεγξε έναν έναν τους φακέλους στο C και ότι βλέπεις περιττό το σβήνεις ή το μεταφέρεις στην κάρτα μνήμης.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...