Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εκθεση παντα ετσι ειναι, ο μο 11-14. Στα μαθ.κατ. δεν εγινε χαμος οπως λες γιατι ηταν μετρια τα θεματα οπως τα περσινα, ισως λιγο πιο ευκολα αλλα με περισσοτερο γραψιμο... Τεσπα, αλλο ενα σας εμεινε οποτε καλη επιτυχια.

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άμα σας πω ότι έκανα λάθος στο 3α θα με πιστέψετε?Ξέχασα να βάλω την ροπή του βάρους της ράβδου στην εξίσωση!Η ερώτηση έπιανε 6 μόρια λέτε να τα κόψουν όλα?Τι βλάκες είναι βάζουν εύκολα και γράφει και ο κάθε πικραμένος.Τι να πω πρέπει να πάω για 20 στην Α.Ε τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι χάλια...

και όχι για την Φυσική, αλλά γιατί μου κλέψανε το κινητό από το γραφείο των καθηγητών... :cry:

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω για μερικούς ανθρώπους... λίγο φιλότιμο δεν έχουν; :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι χάλια...

και όχι για την Φυσική, αλλά γιατί μου κλέψανε το κινητό από το γραφείο των καθηγητών... :cry:

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω για μερικούς ανθρώπους... λίγο φιλότιμο δεν έχουν; :(

Καλα γιατι το αφηνεις στο γραφειο τοων καθηγητων;; εγω πανω μου το εχω(στο αθορυβο βεβαια),,,,ελπιζω να μην ηταν κανα ακριβο

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καλα γιατι το αφηνεις στο γραφειο τοων καθηγητων;; εγω πανω μου το εχω(στο αθορυβο βεβαια),,,,ελπιζω να μην ηταν κανα ακριβο

 

Τι λες τώρα... δεν αφήνουν κανένα κινητό στην τάξη, ούτε κλειστό. Μέχρι και ανιχνευτή κινητών έφεραν.... το πιστεύεις?! Που έχουμε φτάσει... :worry:

Βάζουμε ένα αυτοκόλλητο με το όνομα στο κινητό και το αφήνουμε σε ένα κουτί μέσα στο γραφείο. Εγώ πίστευα ότι θα ήταν ασφαλές έτσι. Ένα SE V630i ήταν και δε με νοιάζει τόσο για τη συσκευή όσο για τα ονόματα, τα μηνύματα, τις φωτογραφίες, κτλ. που είχα μέσα.

Τι να πω... :(

Link to comment
Share on other sites

Η εκθεση παντα ετσι ειναι, ο μο 11-14. Στα μαθ.κατ. δεν εγινε χαμος οπως λες γιατι ηταν μετρια τα θεματα οπως τα περσινα, ισως λιγο πιο ευκολα αλλα με περισσοτερο γραψιμο... Τεσπα, αλλο ενα σας εμεινε οποτε καλη επιτυχια.

 

ε καλά τώρα εγώ εμπιστεύομαι τη πηγή που μου είπε σχετικά με τις βαθμολογίες...και δεν είναι μόνο μία!

τεσπά,απλώς να πληροφορήσω ήθελα...

και στο κάτω κάτω αν διάβαζες τι έγραφε η ελευθεροτυπία χθες, θα καταλάβαινες...

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

den 8elw na fanw psonio oute tpt allo,, alla to 4o to elysa se 10 lepta. . .paw 2a lykeiou kai pali kala pou den edina fetos giati mia *******(avlepsia ths stigmhs) na evriskan oi dior8wtes kai na mou evazan 98 p.x egw amesws amesws 8a vriskomoun sthn kozanh kai oxi a8hna. . .aisxos pantws!!den einai dynaton na vazoun toso geloio 4o...to trito erwthma p.x to elysa me aplh me8odo twn triwn...ti pio eykolo dhladh 8a mporouse na pesei anarwtiemai alla nomizw pws h apanthsh einai pws den yparxei tpt pio eykolo...kai oute prokeitai na 3anapesei kati toooso aplo...kala gia ta 2 prwta erwthmata den milaw kan...kotsareis tous typous apto sxoliko kai pairneis (6+6)=12 moria gia ton kopo sou na ma8eis ape3w 2 typous...oso gia to tetarto...sthn prwth lykeiou lyname poly pio dyskoles askhseis me epitaxynomenes kai epivradynomenes kinhseis se keklimena kai loipa( toulaxiston kaname kati analyame 2 synistwses vre aderfe kati gia na dikaiologhsoume thn ypar3h ths askhshs diladh oxi tpt allo...ti na po perimena kati pio apaithtiko. . .akouga doppler kai diakrothma to na tallo kai pane kai vazoun poso 8a apexoun otan stamathsoun...whatever. . .gia to 3o den exw apopsh ka8oti apo stereo den exw gnwsh alla apoti akousa htan eykolo kai ayto...elpizw tou xronou na pesoun 8emata antiproswpeytika ths logikhs twn e3etasewn kai oxi na valoume eykola gia na periorisoume thn grinia ths pleiopshfias kai anapofeykta na adikisoume tous kala proetoimasmenous...ayto einai antipaidagwgiko. . .anyway den ta vlepoume prwth fora ayta sto hmi8anes ekpaideytiko mas systhma pou pasxei xronia twra kai 8a pasxei kai gia polla akoma...kalh synexeia stous fetinous ypopshfious kai kratate mia pisinh gia to savvato giati den apokleietai na ton xtyphsoun se dyskolia ton programmatismo h thn xhmeia otan katalavoun ti gafa ekanan...
Link to comment
Share on other sites

****το εκανα αριθμητικο λαθος στο 4γ.... λογικα εχω γραψει γυρω στο 97-99 νταξει μια χαρα ευτυχως που ηταν ευκολα γιατι δν το κατεχω πολυ το επαγγελμα:lol:

 

οσο για αυτο που ειπες dimitrakis και εγω με απλη μεθοδο τω τριων το ελυσα :lol:

 

παμε για 20αρι χημεια και φυγαμε για χαροκοπειο!!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικα ευκολα τα θεματα αδικια για τουσ καλουσ ευλογια για μετριουσ. Επεσα τελειωσ εξω σε οτι περιμενα ΑΛΛΑ ευτυχως το παιδι που βοηθουσα πηγε πολυ καλα αναλογικα. Καλα αποτελεσματα
Link to comment
Share on other sites

Στα μαθ.κατ. δεν εγινε χαμος οπως λες γιατι ηταν μετρια τα θεματα οπως τα περσινα, ισως λιγο πιο ευκολα αλλα με περισσοτερο γραψιμο...

Τα φετινά μαθ κατ όντως ήταν πιο δύσκολα από πέρσι.Τόσο το θέμα 2 όσο το 3 και το 4.Μη τρελαθούμε κιόλας..

Link to comment
Share on other sites

και μενα ευκολα μου φανηκαν τα θεματα αν και παιδια στο 3ο θεμα απο το β και μετα πολυ την πατησαν σαν και μενα που δεν πηραμε την τριβη στην ΣF!

ηταν παγιδα αυτο, για να πω την αληθεια εγω που δεν ειμαι και πολυ καλος στην φυσικη(το υψηλοτερο μου φετος σε σχολειο-φροντιστιριο ηταν 75) πιστευω επιασα γυρω στα 89 και πανω!

 

αρα δικιο εχετε που λετε οτι ευνοηθηκαν οι μετριοι προς καλοι σαν και μενα!

απορω παντως πως δεν εχετε αναφερει για το 3ο θεμα γιατι τουλαχιστον δυο αριστοι μαθητες στην φυσικη εκαναν αυτην την πατατια σαν και μενα αλλα αντε να χασουμε 10 μορια το πολυ αφου την διαδικασια σωστα την καναμε σε 3.β,γ,δ αλλα κουβαλαμε αριθμητικο απο το β:O

 

τι να πω εγω ειμαι υπερευχαριστημενος αφου πηγαινα για 15+:D

τωρα δεν πρεπει να επαναπαυτουμε με τα 2 μαθηματα που εμειναν γιατι αν το κανουμε την πατησαμε!

ναι μεν ειναι πιο ευκολα αλλα δεν παυουν να εχουν τεραστια σημασια για τον μεσο ορο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι χάλια...

και όχι για την Φυσική, αλλά γιατί μου κλέψανε το κινητό από το γραφείο των καθηγητών... :cry:

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω για μερικούς ανθρώπους... λίγο φιλότιμο δεν έχουν; :(

 

Τρέχα στην εταιρία και ακύρωσε την κάρτα σου. Ρώτα επίσης αν γίνεται να στο εντοπίσουν μόλις ανοίξει.

 

Μήπως στο πήραν κατά λάθος (έχεις το ίδιο κινητό με κάποιον άλλο) ή κάποιος φίλος σου έκανε πλάκα? :confused:

Στη θέση σου θα απαιτούσα πάντως αποζημίωση από το σχολείο.

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

Οι εφημερίδες θα γράψουν:

 

"70% οι επιτυχόντες φέτος, εκ των οποίων μεγάλο τμήμα δηλώνουν μέλη του myphone.Εμπλέκεται το μέλος livtylerfan? Συνέχεια στη σελ 25"

:lol::lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

Τρέχα στην εταιρία και ακύρωσε την κάρτα σου. Ρώτα επίσης αν γίνεται να στο εντοπίσουν μόλις ανοίξει.

 

Μήπως στο πήραν κατά λάθος (έχεις το ίδιο κινητό με κάποιον άλλο) ή κάποιος φίλος σου έκανε πλάκα? :confused:

Στη θέση σου θα απαιτούσα πάντως αποζημίωση από το σχολείο.

 

Δεν παίζει να το πήραν κατά λάθος γιατί είχα όνομα πίσω και εκτός από αυτό, δεν περίσσεψε κανένα άλλο κινητό στο τέλος.

 

Το κινητό το είχα κλειστό, οπότε με τη δική μου την κάρτα δεν θα μπορούσαν να κάνουν τίποτα. Από τη Vodafone μου είπαν ότι έχει ήδη μπει άλλη κάρτα και ζήτησα να κάνουν φραγή τη δική μου.

 

Έχω νευριάσει και με την αντιμετώπιση του θέματος από το σχολείο.

Ο διευθυντής είπε "Αφού είπαμε ρε παιδιά να μη φέρνετε κινητά στο σχολείο. Ήταν ακριβό το κινητό; Εμείς πάντως δεν το πήραμε." :confused:

Και όταν είπα στον υποδιευθυντή ότι δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν την κάρτα μου γιατί είναι κλειστό το κινητό... τι μου είπε; "Κάρτα έχεις; Δεν έχεις σύνδεση;" :wacko:

Τέλος πάντων, εμένα με πείραξε πιο πολύ η πράξη, πόσο μάλλον αν έχει γίνει από κάποιον γνωστό μου, και ξενέρωσα γιατί είχα γράψει καλά στη φυσική...

Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ.: zlaths ειδα στο blog σου εχεις τις ατακες μας απο το αντιστοιχο θεμα απο τους αριστεροχειρες:shifty::p

 

Ναι μου άρεσε πολύ η στιχομυθία και την ανάρτησα και στο blog. Ειχε πλάκα!!!:):D:lol: (ανέφερα και το myphone όμως...;)) ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικα ευκολα τα θεματα αδικια για τουσ καλουσ ευλογια για μετριουσ. Επεσα τελειωσ εξω σε οτι περιμενα ΑΛΛΑ ευτυχως το παιδι που βοηθουσα πηγε πολυ καλα αναλογικα. Καλα αποτελεσματα

 

ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΧΕΣ ΤΡΟΜΑΞΕΙ!!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν η κύληση τροχού που το είπα ως πρόβλεψη επεσε:up::yahoo:.:D

 

Τώρα για το 4το ειλικρινά ζηλεύω :drool:

 

Βαλανε take it easy και με το μαλακό θεματα. Νομίζω πιο εύκολακια και απο πέρυσι!!

Link to comment
Share on other sites

liv τί να πω εισαι τρομερος τί να πω με εχεις εντυπωσιασει!!!!!!!!!!! επιασα το 2ο ολοκληρο μονο απο αυτα που μου ειπες της τελευταιας στιγμης ,ελυσα και το 3α και το 4 αλλα αυτα θα ειναι λαθος μαλλον δεν εχω δει ακομα λυσεις, .το 2 ειναι ομως σιγουρο!!!!! και κατι απο το 1ο το δεκαρακι το πιασα .μπραβο φιλε ειμαι υποχρεωμενος!!!!!!!ΣΩΣΤΟ ΤΟ 3Α ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΣΣΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΟ ΛΑΘΟς ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΩΝ ΜΑΖΩΝ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΑΣΚΗΣΗ ΜΕ ΛΑΘΟς ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙς ΠΟΣΑ ΜΟΡΙΑ ΘΑ ΧΑΣΩ?

 

Αν η μεθοδος είναι όλη σωστή, αναλογα το βαθμολογητή.

Να περιμένεις αποκληση βαθμών. Ίσως να χάσεις το 1/4 της βαθμολογίας ίσως και λιγότερο. Ρώτα κάνα καθηγητη για σιγουρα.

 

Ο κόπος μου δεν πήγε χαμένος. Καλό αυτό.:)

Link to comment
Share on other sites

Tώρα χημεία δεν είναι το καλύτερό μου αλλά ενδιαφέρεται κανείς για sosakia :p να δω αν μπορώ να βγαλω τίποτα ;

 

Καλά χημεία δεν παίζουν sos γιατί πέφτουν όλα πάντα....

 

Πέρυσι :mad::mad: προσωπικά ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ειλικρινά δεν προλαβα πως να το πω;;; Κόλλυσσα για ένα ανεξηγητο λόγο στο 4το .και δεν πρόλαβα για το 1-2. Εγραψα 8.6 ασκ. και 5 θεωρεία.!!!! είναι να τρελένεσαι...

 

 

Αλλά μαλλον εδώ οι περισσότεροι είστε τεχνολογική.

 

Παιδιά το 2ρο θέμα είναι το ευκολότερο όλων των εποχών.!!!

Πρώτη φορά διαβάζω σε σχόλια θεμάτων ---εύκολα --- και όχι το --βατά---.

Με κλειστά μάτια τα έλυνες και σε μισή ώρα που λέει ο λόγος.

Για μένα τα 3 , 4 είναι πιο εύκολα και απο το περσυνό 2ρο θεμα!! ειλικρινά.!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΧΕΣ ΤΡΟΜΑΞΕΙ!!!!:lol::lol:

 

Δεν το ηθελα ρε μαγκες αλλά τα τελευταια δυο χρονια τα ξεφτυλισαν βάζουν πολύ ευκολα εως γελοια και αδικουν τα παιδια που προετοιμαζονται σοβαρα. Βεβαια αυτα τα ατομα δεν μπαινουν σε τάξεις ουε κανουν φρονιστηρια για να δουν την αγωνια των παιδιαων αλλα μην ανοιξουμε τωρα αυτο το θεμα. ΚΑλη συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Τα φετινά μαθ κατ όντως ήταν πιο δύσκολα από πέρσι.Τόσο το θέμα 2 όσο το 3 και το 4.Μη τρελαθούμε κιόλας..

 

Καλα το έχουμε εξαντλήσει ... είναι εμφανός πιο δύσκολα απο πέρυσι.Εξαλλου το λένε και οι φροντιστές όχι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...