Jump to content

Datapack και wireless internet


KostasDj_2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η λύση είναι διαχωρισμός, η σύνδεση μένει σύνδεση, και κάνεις ένα on the go. Αλλωστε με το smart play έχεις 10% έκπτωση στο πάγιο και των δύο.

 

Οικονομικά δεν συμφέρει αυτή η λύση. Ακόμα και με το 10%. Με i60 και on the go ανεβαίνει πολύ το κονδύλι. Μάλλον θα πρέπει να περιμένω το Ε55.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 184
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα...Είμαι καινούργιους στο φόρουμ και θα ήθελα,αν κάποιος γνωρίζει πώς μπορώ να συνδεθώ στο ίντερνετ με το λάπτοπ μου στις διακοπές μέσω του κινητού.

Ποια προγράμματα χρειάζονται και πόσα θα χρειαστεί να πληρώνω,την ώρα,ας πόυμε....Το κινητό μου είναι το sony erricson,Κ530i.

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πρόγραμμα ειδικό το κινητό γίνεται modem και μπαίνει στο internet. Το κόστος??? Πάρε καλύτερα ένα κότερο.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ. Αν έχεις συμβόλαιο, βάλε ένα από τα πακέτα wireless internet.

Αν πάλι έχεις καρτοκινητό, αν θυμάμαι η Cosmote δεν επιτρέπει τη λειτουργία αυτή, τουλάχιστον πέρσι τέτοιες μέρες που είχα τηλεφωνήσει, δεν επέτρεπαν.

Link to comment
Share on other sites

απαράδεκτο να μην υπάρχει δυνατότητα/πρόγραμμα μεταφοράς δεδομένων (ανάλογα των wireless internet στα συμβόλαια) στα καρτοκινητά, πιστεύω οτι τους έχει στοιχίσει.
Link to comment
Share on other sites

Τι ενοιτε οταν λετε δεν το επιτρεπουν ? θελω να πω ειναι τεχνικο το μπλοκαρισμα η μονο στο συμβολαιο ?

 

Εχω COSMOKARTA και θελω να μαθω τιν καλιτερι λύση για ΙΝΤΕΡΝΕΤ σε υπολογιστή μεσο τηλέφωνο σαν modem...

 

Και εαν δε γινεται με τιν ΚΟΣΜΟΤΕ, με πια εταιρια γινεται ? Ειμαι στιν Ελλαδα μονο

ένα μήνα τον χρονο το καλοκαιρι και δεν με ενδιαφέρει συμβόλαιο (εκτοσ και εαν γινεται συμβόλαιο και το ακιροσο σε 1 μινα ),

 

Βεβεαι ξερω οτι υπάρχουν τα DATA kai 3G me USB ktl αλλα ειναι ακριβα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις μια σύνδεση με μηδενικό πάγιο ( συμβόλαιο αορίστου χρόνου ), να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο wireless internet μετά να αιτηθείς διακοπή καθώς δεν υπάρχει χρονική δέσμευση.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε 1 κάρτα i-go χωρίς συσκευή και δέσμευση και είναι οκ.

 

Που βρισκεται υ καρτα i-go φιλε ? Δεν τιν βρισκω πουθενα...

 

Το COSMOTE Internet On The Go λεσ ? Γινεται διλαδι χωρίς συσκευή και δέσμευση ?

 

Μπορείς να κάνεις μια σύνδεση με μηδενικό πάγιο ( συμβόλαιο αορίστου χρόνου ), να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο wireless internet μετά να αιτηθείς διακοπή καθώς δεν υπάρχει χρονική δέσμευση.

 

Εχεισ καμια ειδικη προσφορα/πακετο/εταιρια κτλ να μου προτεινεισ please ?

Υ Wind to exei μιποσ? -γιατι υ Wind δεν ςιτανε ΑΦΜ μου φαινεται και με βολευη, δεν εχω ΑΦΜ-

Link to comment
Share on other sites

Το μηδενικό πάγιο είναι με ΑΦΜ, όπως και το Internet on the go. Συμφωνώ με τη πρόταση του Ερμή, αν έχεις τον εξοπλισμό μπορείς να κάνεις internet on the go σύνδεση χωρίς χρονική δέσμευση.
Link to comment
Share on other sites

Τι ενοιτε οταν λετε δεν το επιτρεπουν ? θελω να πω ειναι τεχνικο το μπλοκαρισμα η μονο στο συμβολαιο ?

 

Εχω COSMOKARTA και θελω να μαθω τιν καλιτερι λύση για ΙΝΤΕΡΝΕΤ σε υπολογιστή μεσο τηλέφωνο σαν modem...

 

Και εαν δε γινεται με τιν ΚΟΣΜΟΤΕ, με πια εταιρια γινεται ? Ειμαι στιν Ελλαδα μονο

ένα μήνα τον χρονο το καλοκαιρι και δεν με ενδιαφέρει συμβόλαιο (εκτοσ και εαν γινεται συμβόλαιο και το ακιροσο σε 1 μινα ),

 

Βεβεαι ξερω οτι υπάρχουν τα DATA kai 3G me USB ktl αλλα ειναι ακριβα...

 

Καταρχήν,για να κάνεις σύνδεση συμβολαίου χρειάζεσαι οπωσδήποτε ΑΦΜ,αλλιώς το ξεχνάς.Άρα,φεύγουμε απ'αυτήν την περίπτωση.Η μόνη που παρέχει σε καρτοκινητό Ίντερνετ για λαπ-τοπ είναι η Wind,οπότε χρειάζεσαι F2G κάρτα!Πήγαινε μια βόλτα απ'την ενότητα της Wind!Η Cosmote δεν παρέχει κάτι τέτοιο στα καρτοκινητά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sorry αργησα να απαντήσω. Θέλεις ΑΦΜ. Δεν είναι σκέτη καρτούλα, είναι σύνδεση αλλά χωρίς δεσμεύσεις συμβολαίου (αφού δε θα πάρεις επιδότηση).

Αν δε σε κάλύψει κάτι άλλο βγάζεις με ΑΦΜ συγγενή σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα με ενδιέφερε να έχω internet για πρόσβαση από laptop για 1 μήνα που θα είμαι εκτός Αθηνών, για περίπτωση ανάγκης. Τι λύση προτείνετε; Προς το παρόν έχω ενεργοποιημένο το wireless internet easy στο κινητό μου. Να βάλω κάποιο πρόγραμμα με κάποιο από τα Wireless Internet 200MB / Wireless Internet 5GB για 1 μήνα μόνο (και μετά πίσω στο easy) και να συνδέω το laptop με το κινητό; Προτείνετε κάποια άλλη λύση; Δεν με ενδιαφέρει να το κρατήσω μετά τον μήνα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το ίδιο ακριβώς απασχολεί κι εμενα, οπότε οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή!:)

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω κάποιες ερωτησούλες σε εσάς που το έχετε το πρόγραμμα με το internet on the go

 

1) Πιστεύεται οτι το πρόγραμμα με τα 250mb είναι λίγο για τα λεφτά του;

2) Το ιντερνετ το παραλαβάνεις με μορφή usb stick. Η καρτούλα που περιέχεται μέσα μπαίνει άνετα σε κινητό αποτι ξέρω.

Αυτό μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν αριθμός για να σε πάρουν δλδ;

Θεωρείτε σαν σύνδεση;

3) Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να μετράει τον όγκο δεδομένων που κατεβάζεις

Για χρήστες iPhone αυτή η ερώτηση

4) Τώρα που αναβάθμισε το δίκτυο της η κοσμοτε θα μπορείς να πιάνεις αν έχεις καλό σήμα πιο μεγάλες ταχύτητες ανεξερτήτου προγράμματος που θα το κάνεις;

 

Ευχαριστώ πολύ

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω κάποιες ερωτησούλες σε εσάς που το έχετε το πρόγραμμα με το internet on the go

 

1) Πιστεύεται οτι το πρόγραμμα με τα 250mb είναι λίγο για τα λεφτά του;

2) Το ιντερνετ το παραλαβάνεις με μορφή usb stick. Η καρτούλα που περιέχεται μέσα μπαίνει άνετα σε κινητό αποτι ξέρω.

Αυτό μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν αριθμός για να σε πάρουν δλδ;

Θεωρείτε σαν σύνδεση;

3) Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να μετράει τον όγκο δεδομένων που κατεβάζεις

Για χρήστες iPhone αυτή η ερώτηση

4) Τώρα που αναβάθμισε το δίκτυο της η κοσμοτε θα μπορείς να πιάνεις αν έχεις καλό σήμα πιο μεγάλες ταχύτητες ανεξερτήτου προγράμματος που θα το κάνεις;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

1) Ανάλογα με τις ανάγκες σου. Για μεηλ μονο π.χ. ειναι καλό

2)ΔΕΝ μπορούν να σε πάρουν. Μπορούν να σου στείλουν sms. ΝΑΙ είναι σύνδεση

3)ΝΑΙ. Είναι μέσα στο στικ

4)Η απάντηση είναι ΝΑΙ αν κ δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, ρώτησα στην cosmote. μου είπαν ότι μπορώ να πάω σε πρόγραμμα με μεγαλύτερο πάγιο δωρεάν όποια στιγμή θέλω. Αντίθετα, για να επιστρέψω σε πρόγραμμα με φθηνότερο πάγιο πρέπει να έχω μείνει στο ακριβό για 3 μήνες τουλάχιστον. Δεν το θέλω τόσο πολύ ώστε να πληρώσω άλλους 2 μήνες πάγια τζάμπα, οπότε μάλλον θα το αφήσω.
Link to comment
Share on other sites

Οπως θα διαβάσατε και στην αρχική του myphone η Cote αναβάθμισε το δίκτυό της (πρώτη, δεύτερη δεν μας νοιάζει) και έχει ταχύτητες HSA+..

Και ρωτάω τώρα εγώ :

εμείς που έχουμε τα παλιά τα usb λογικά δεν θα πιάνουμε ταχύτητες τέτοιες, ε;

η Cote δεν μπορεί να μας αναβαθμίσει - ας το πούμε έτσι- το stickaki μας .. ; εγώ π.χ. έκανα ανανέωση (για δεύτερο χρόνο) το πρόγραμμα μου πριν ένα μήνα .. δεν μπορούμε να ζητήσουμε κάτι τετοιο; γιατί δλδ.. με τα ίδια λεφτά που θα δίνουμε .. κάποιοι να έχουν "σούπερ" ταχύτητες (τρόπος του λέγειν) κ εμείς οι υπόλοιποι να βασανιζομαστε με gprs, κτλ;;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Με ενδιαφέρει και εμένα η προσφορά με το δωρεάν λάπτοπ και 10GB INTERNET/μήνα. Έχω όμως κάποιες απορίες.

1)Το συγκεκριμένο λάπτοπ είναι καλό ή θα μου παρουσιάσει προβλήμα;

2)Γίνεται να το πάρω, έτσι; Είμαι 18 (έχω ΑΦΜ και ταυτότητα).

3)Αν κάνω την παραγγελία online θα έρθει σπίτι μου ή θα πρέπει να το παραλάβω από κατάστημα;

4)Δέχεται cd όπως ο υπολογιστής (μην γελάσετε αλλά πότε δεν είχα λάπτοπ και υπολογιστή και είμαι άσχετος:));

5)Μπορώ να αναβαθμίσω π.χ κινητό τηλέφωνο μέσω του καλωδίου usb;

Αυτά:) Οποίος-α έχει χρόνο και θέλει ας απαντήσει:) Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Οπως θα διαβάσατε και στην αρχική του myphone η Cote αναβάθμισε το δίκτυό της (πρώτη, δεύτερη δεν μας νοιάζει) και έχει ταχύτητες HSA+..

Και ρωτάω τώρα εγώ :

εμείς που έχουμε τα παλιά τα usb λογικά δεν θα πιάνουμε ταχύτητες τέτοιες, ε;

η Cote δεν μπορεί να μας αναβαθμίσει - ας το πούμε έτσι- το stickaki μας .. ; εγώ π.χ. έκανα ανανέωση (για δεύτερο χρόνο) το πρόγραμμα μου πριν ένα μήνα .. δεν μπορούμε να ζητήσουμε κάτι τετοιο; γιατί δλδ.. με τα ίδια λεφτά που θα δίνουμε .. κάποιοι να έχουν "σούπερ" ταχύτητες (τρόπος του λέγειν) κ εμείς οι υπόλοιποι να βασανιζομαστε με gprs, κτλ;;;

Αν έκανες ανανέωση όπως λες πριν ενα μήνα, πήρες κάποιο ποσό επιδότησης και λογικά πήρες κάποια συσκευή. Αν ήθελες μπορούσες να χρησιμοποιήσεις αυτή την επιδότηση για να πάρεις το νέο usb-stick.

 

Οσο, για την ταχύτητα, τα υπάρχοντα είναι εως 7,2mbps και το GPRS που λες δεν ισχύει (εκτός και αν στην περιοχή σου δεν έχει κάλυψη 3G)

Αλλωστε διαφορά δεν πρόκειται να καταλάβεις σε καμμιά περίπτωση, ακόμα και το 7,2 δεν το πιάνει κανένας και σε καμμιά εταιρία (εκτός αν είσαι στο 1μ απο την κεραία και είναι 5 το πρωί που το δίκτυο είναι άδειο)

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες ανανέωση όπως λες πριν ενα μήνα, πήρες κάποιο ποσό επιδότησης και λογικά πήρες κάποια συσκευή. Αν ήθελες μπορούσες να χρησιμοποιήσεις αυτή την επιδότηση για να πάρεις το νέο usb-stick.

 

Οσο, για την ταχύτητα, τα υπάρχοντα είναι εως 7,2mbps και το GPRS που λες δεν ισχύει (εκτός και αν στην περιοχή σου δεν έχει κάλυψη 3G)

Αλλωστε διαφορά δεν πρόκειται να καταλάβεις σε καμμιά περίπτωση, ακόμα και το 7,2 δεν το πιάνει κανένας και σε καμμιά εταιρία (εκτός αν είσαι στο 1μ απο την κεραία και είναι 5 το πρωί που το δίκτυο είναι άδειο)

 

όχι .. δεν πήρα τίποτα .. γιατί μου "παίξανε π**στιά" και θα είχα ανετότατα μια 500άρα επιδότηση ... αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.. που θα λυθεί σε μερικές μερούλες .. (έχω 2 αριθμούς και το internet - ο ένας έχει κοινό πάγιο με το internet on the go, ο άλλος μόνος του)

όντως 3g εδώ δεν έχουμε .. μόνο σε συγκεκριμένα σημεία ... Βέβαια.. είμαι ακριβώς κάτω από κεραία αλλά μόνο τα καλοκαίρια (εξοχικό) ... όπου εκεί πιάνει άψογες ταχύτητες..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν ασχολουμαι με ασυρματο ιντερνετ κτλ θα ηθελα τα φωτα σας!! (προβλημα):!:

 

Μια φιλη μου ντε και καλα ηθελε ασυρματο και πηρε το internet on the go(καπως ετσι λεγεται) και πληρωνει παγιο 33 ευρω οπως μου ειπε(δεν ξερω τι προσφερει το πακετο) το θεμα ειναι οτι ενω εκανα την εγκατασταση του προγραμματος κανονικα δεν μου αναγνωριζει το στικακι,,,κανω καποια αλλη διαδικασια με τη σιμ;;; της ειπαν λεει οτι δεν κανει τιποτα δυσκολο, μονο συνδεει το στικακι, κανει εγκατασταση το προγραμμα και συνδεεται..

 

συγκεκριμενα οταν ανοιγω το προγραμμα μου γραφει δεν αναγνωριστηκαν συσκευες, κατι τετοιο,,επειτα παταω ναι να επιλεξω συσκευεις,,βρισκω το hawey(καπω ετσι τεσπα) και εκει που λεει κατασταση εγραφε εκτος λειτουργειας νομιζω κατι τετοιο,,,,ελπιζω να καταλαβατε :O

please help,:O

 

 

 

OLA ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΛΕΟΝ .... ΛΥΘΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...