Jump to content

Εισιτήρια για πολύτεκνους


katsifis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια ερωτηση.....θελω να ταξιδεψω με πλιο.....ξερω οτι τα πολυτεκνα εισητηρια δεν "πιανονται"...το Σ/Κ...αν φυγω παρασκευη ξημερωματα .....μπορω να χρησημοποιησω τα πολυτεκνα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.....θελω να ταξιδεψω με πλιο.....ξερω οτι τα πολυτεκνα εισητηρια δεν "πιανονται"...το Σ/Κ...αν φυγω παρασκευη ξημερωματα .....μπορω να χρησημοποιησω τα πολυτεκνα...

 

εχω ταξιδέψει Σ/Κ με κάρτα πολυτεκνικη και "επιασε"...ποιος στο είπε αυτό?μόνο στα αεροπλανα δεν μειωνουν εισητηρια.στα πλοια ναι

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.....θελω να ταξιδεψω με πλιο.....ξερω οτι τα πολυτεκνα εισητηρια δεν "πιανονται"...το Σ/Κ...αν φυγω παρασκευη ξημερωματα .....μπορω να χρησημοποιησω τα πολυτεκνα...

 

Είναι ανάλογα την εταιρία που θα φύγεις ~ πλέον ότι γουστάρουν κάνουν οι καραγκιόζηδες! Είναι προτιμότερο να ταξιδέψεις προς εξωτερικό παρά εδώ...

Πάντως επειδή ταξιδεύω συχνά (κυρίως Κρήτη - Αθήνα) , μου έχει τύχει να κάνουν έκπτωση πολυτεκνική και το Σ/Κ (ΜΙΑ ΦΟΡΑ- μάλλον λάθος θα κάναν) - Παρασκευή νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα!

Κακώς ρωτάς εδω πέρα πάντως , χτύπα ένα τηλεphone στα καμάρια της εταιρίας που θα ταξιδέψεις και θα σου λυθεί η απορία! :happy:

εδιτ : angela88 , από Κρήτη τουλάχιστον , αν σου κάνουν έκπτωση το Σ/Κ , ή λάθος θα κάναν , ή θα είναι μπαμπάς σου αυτός που θα σου κόψει το εισιτήριο!

*να συμπληρώσω , ότι εννοώ για θέσεις με κάθισμα ή με καμπίνα! Στο απλό , στο κατάστρωμα ... δεν θα έχεις πρόβλημα ούτε το Σ/Κ !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Επαναφέρω το θέμα. Είμαστε πολύτεκνοι (4 παιδιά). Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει ηλικιακό όριο στις κάρτες για το μισό εισητήριο? Ξέρω ότι ανανεώνεται ανα 3 χρόνια αλλά χθες που το συζητούσα με κάποιον, μου έλεγε ότι για τα παιδιά είναι ως τα 23, για τους γονείς δεν έχει όριο. Και παραδόξως η δική μου κάρτα λήγει του χρόνου το καλοκαίρι που μπαίνω στα 23...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...