Jump to content

Sony Ericsson K770i


geofil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεία σας... Αποφάσισα να αλλάξω επιτέλους το όπως βλέπετε αρχαίο κινητό μου και θα ήθελα να μου προτείνετε ένα από τα δύο : k770i ή w910 ?

Το w910 έχει καλύτερη(μεγαλύτερη βασικά) οθόνη και είναι περισσότερο music κινητό...

Το k770i έχει καλύτερη φωτογραφική και έχει και flas..

Το θέμα είναι ότι μπορώ να συμβίβαστω με τα 2 megapixel και με την μικρή? οθόνη..

Δεν έχω ιδιαίτερες προτιμήσεις αλλά θέλω το κινητό μου να είναι κάπως καλό..

Εσείς τι προτείνετε? thanks!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω vodafone live, το πηρα απο το Πλαισιο ακριβως για να αποφυγω το προβλημα με τα μηνυματα και εχω την εντυπωση οτι δεν κερδισα τιποτα γιατι μικρα ελληνικα δε γραφει που σημαινει οτι ειμαι στο ιδιο σημειο με το να εχω κινητο vodafone και να επιλεξω να γραφω με κεφαλαια.
Link to comment
Share on other sites

tex:

Παιδια το τηλεφωνο δε γραφει μικρα ελληνικα η εγω δεν τα βρισκω ?

(αγγλικα γραφει και μικρα και κεφαλαια). Ευχαριστω

 

Nucleogenesis:

Γράφει μόνο αν εχεις τους εθνικούς χαρακτήρες, αλλα αν έχεις vodafone live τοτε στο στέλνει ως mms

 

tex:

Δεν εχω vodafone live, το πηρα απο το Πλαισιο ακριβως για να αποφυγω το προβλημα με τα μηνυματα και

εχω την εντυπωση οτι δεν κερδισα τιποτα γιατι μικρα ελληνικα δε γραφει που σημαινει οτι ειμαι στο

ιδιο σημειο με το να εχω κινητο vodafone και να επιλεξω να γραφω με κεφαλαια

 

Τελικα οντος το ΝΟΝ VODAFONE δεν γραφει με μικρους χαρακτηρες?

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω (αγορα απο mediamarkt) δεν βρηκα πουθενα επιλογη για "εθνικους χαρακτηρες".

Υπαρχει τετοια επιλογη στις συσκευες που δεν ειναι Vodafone Live?

Νομιζω οτι συμφωνω με τον tex.Δεν υπαρχει εναλλαγη Κεφαλαιων-Μικρων ελληνικων.

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Λογικα ειναι το 1201-7587 R8BC004 071211.

 

 

 

 

Ενας σιγουρος τροπος αν εχεις gmail, ειναι να χρησιμοποιησεις την εφαρμογη του Gmail. Ειναι java και δουλευει αψογα στο k770.

(Με λιγο ψαξιμο στο διαδυκτιο μπορεις να τη βρεις). Κανει και updates! Και δεν κατεβαζει αχρηστα bytes για να σε χρεωνει, μονο αυτα που δεν εχεις διαβασει. "Βλεπει" και attachments, τυπου word αλλα και εικονες!

 

Μήπως μπορείς να δώσεις κάποιες οδηγίες χρήσης; Γιατί εγκατέστησα το Gmail αλλά δεν λειτουργεί. Thanks!!!

P.S. Πώς βλέπεις το λογισμικό του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

@tex και

@bbsnick

Η επιλογή εμφανίζεται μόνο όταν έχουμε επιλεγμένα τα ελληνικά ως γλώσσα στα μηνύματα.

Πηγαίνουμε: ΝΕΟ ΜΗΝΥΜΑ->SMS->ΠΡΟΣΘΕΤΑ->ΕΘΝΙΚΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ->ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ

Τώρα γράφει με μικρά όμως έχουμε μήνυμα 60 χαρακτήρων αντί για 160.

Link to comment
Share on other sites

ποσους χαρακτηρες εχει το κ770ι με κεφαλαια ελληνικα?

160, όπως ορίζει το πρότυπο.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω το κινητο μου αρεσε αρκετα . χρειαζεται αμεσα αναβαθμιση ?

Οχι βεβαια!!! Αναβαθμιση κανεις μονο εαν εχεις προβλημα με το κινητο(κολληματα,αργο)

εσυ καλα καλα δεν το πηρες ακομη :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να σβήσω τα παιχνιδια που ειναι σε demo μορφή??

Το κινητό ειναι vodafone LIVE! :)

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να σβήσω τα παιχνιδια που ειναι σε demo μορφή??

Το κινητό ειναι vodafone LIVE! :)

Δεν γινετε.αλλωστε δεν πιανουν πολυ χωρο για να κανεις κατι τετοιο..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να δώσεις κάποιες οδηγίες χρήσης; Γιατί εγκατέστησα το Gmail αλλά δεν λειτουργεί. Thanks!!!

P.S. Πώς βλέπεις το λογισμικό του κινητού;

 

Γενικα,μπαινεις internet απο τον browser?

Θα πρεπει να εχεις ενεργοποποιησει την υπηρεσια μεσω τηλεφωνου,στο cu πχ πρεπει να τους παρεις τηλ να ενεργοποιησουν mms και internet. Αν το εχεις κανει αυτο, βαζοντας username και password πρεπει να μπεις. Τι εννοεις δε λειτουργει? Δωσε λεπτομερειες.

 

Για να δεις την Εκδοση Λογισμικου:

Ρυθμισεις - Γενικες - Υπηρεσια Αναβαθμισης - Εκδοση Λογισμικου

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο κινητό!

Το αγορασε ενας φίλος μου και το επεξεργάστηκα αρκετά.. πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, κάμερα, δυνατός ήχος και καθαρός, απιστευτοι φωτισμοί πληκτρολογίου και κάμερας, καλή αυτονομία... αλλά ενα πράγμα δεν μου άρεσε μονο.

Τα πλήκτρα του...

Γενικά πάντως είναι πολύ όμορφο τηλέφωνο και για τα λεφτά του αξίζει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. πριν λιγες μερες πηρα το κ770i. γενικα ειναι πολυ καλο. με το μονο που εχω ξενερωσει απιστευτα ειναι το πραγματικα χαλια video, και που αργει να δειξει καθαρα τις εικονες. υπαρχει καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. πριν λιγες μερες πηρα το κ770i. γενικα ειναι πολυ καλο. με το μονο που εχω ξενερωσει απιστευτα ειναι το πραγματικα χαλια video, και που αργει να δειξει καθαρα τις εικονες. υπαρχει καμια λυση?

Οχι! το κινητο αυτο ειναι λιγο αργο,βεβαια η λυση σε τετοια προβληματα ειναι η αναβαθμιση.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να συνδέσω το κινητό στο pc και πλέον μόνο με το μικρόφωνο και το ακουστικό που έχω στο pc να κάνω κλήσεις με κάποιο πρόγραμμα?

 

υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε το beep που κάνει στην ηχογράφηση κλίσης?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε το beep που κάνει στην ηχογράφηση κλίσης?

όχι..το έχει για προστασία του συνομιλητή σου, καθώς η ηχογράφηση συνομιλίας χωρίς τη συγκατάθεση του άλλου είναι παράνομη

 

υπάρχει τρόπος να συνδέσω το κινητό στο pc και πλέον μόνο με το μικρόφωνο και το ακουστικό που έχω στο pc να κάνω κλήσεις με κάποιο πρόγραμμα?

δεν ξέρω αν με το Myphone Explorer μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα ηχεία και μικρόφωνο του υπολογιστή, πάντως να πληκτρολογήσεις και να κάνεις κλήση μπορείς

 

καλησπερα παιδια. πριν λιγες μερες πηρα το κ770i. γενικα ειναι πολυ καλο. με το μονο που εχω ξενερωσει απιστευτα ειναι το πραγματικα χαλια video, και που αργει να δειξει καθαρα τις εικονες. υπαρχει καμια λυση?

τσου, και στο Κ800-810 το ίδιο κάνει με τις φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση. επειδη σκοπευω να παρω το συγκεκριμενο τηλ απο vodafone live.

τα sms με ελληνικου χαρακτηρες, θα στελνονται και θα χρεωνονται σαν mms? ειτε με κεφαλαιους ειτε με πεζους χαρακτηρες?

 

επισης, μπορω να κανω τα πληκτρα να αναβουν μονο μπλε?

 

Βα'λτο καλύτερα εδώ που ειναι το καταλληλο thread και εξηγησε περι τινως προκειται :)

 

γιατι δεν μπορω να μπω σε αυτο το thread?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω παιδιά...Πήρα σήμερα ένα Κ770 ολοκαίνουριο σφραγισμένο...Απλά...στα δεξιά μέση της οθόνης...φαίνεται κάτι πολύ μικρό κόκκινο...Μόνο σε μάυρο φόντεο φαίνεται...Τί είναι?Μόνο μη μου πείτε καμμένο πίξελ,τράβηξα πολλά να πάρω το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω παιδιά...Πήρα σήμερα ένα Κ770 ολοκαίνουριο σφραγισμένο...Απλά...στα δεξιά μέση της οθόνης...φαίνεται κάτι πολύ μικρό κόκκινο...Μόνο σε μάυρο φόντεο φαίνεται...Τί είναι?Μόνο μη μου πείτε καμμένο πίξελ,τράβηξα πολλά να πάρω το κινητό...

καμμένα πίξελ θα είναι.

α. το επιστρέφεις στο κατάστημα και αν είσαι τυχερός γίνεται αντικατάσταση

β. το πας σε sonyericsson σέρβις και το καλύπτει η εγγύηση (για 3 πίξελ και πάνω)

γ. κάνεις υπομονή και πως δεν το βλέπεις....

 

εγώ κάνω υπομονή γιατί βαριέμαι να μένω χωρίς κινητό για καμια βδομάδα τουλάχιστον....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...