Jump to content

Sony Ericsson K770i


geofil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω πρόβλημα με τα σμς. Ενω προσπαθώ να στείλω ενα σμς μου το στέλνει ως μμς με αποτέλεσμα να μου έχει πατώσει η κάρτα!

Σήμερα παρατήρησα οτι αυτό γίνεται μόνο όταν είναι ενεργοποιημένοι οι εθνικοί χαρακτήρες.

 

Ετσι υποτίθεται πως πρέπει να δουλεύει ή έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό μου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να φανταστώ το κινητό σου είναι Vodafone Live!...

 

Ναι!!!

'Εχει κάποια σχέση το ότι είναι vodafone live?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,έτσι είναι το "interface" των μηνυμάτων...Μόνη λύση debrand
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να το αγορασω, το προτιμω σε καφε και αυτο υπαρχει μονο στη Vodafone, το ΠΛΑΙΣΙΟ το εχει σε μαυρο. Τι δυσλειτουργιες προκαλει το Vodafone live menu ? Αυτο μπορει να ειναι ενας σοβαρος λογος να παρς τελικα το μαυρο. Επισης ειναι εξισου καλη η εγγυηση αν το παρω απο το ΠΛΑΙΣΙΟ, δηλ αν η συσκευη εχει πχ καμμενα pixel θα την αντικαταστησουν αμεσα ?

 

εννοειται οτι διαβασα τη παραπανω απαντηση για τα SMS και αναρρωτιεμαι αν υπαρχει και κατι αλλο :)

Link to comment
Share on other sites

tex, δεν ξερω αν εχεις κοντα mediamarkt, αλλα εκει το εχουν και σε καφε και σε καλυτερη τιμη (νομιζω 189), ριξε μια ματια. Εκτος αυτου, μου το αντικατεστησαν ΑΜΕΣΑ οταν το επεστρεψα την επομενη μερα με καμμενα pixels (νομιζω το εχω αναφερει πιο πανω). Αυτο με τα sms που διαβασαμε παραπανω, ειναι εντελως απαραδεκτο!
Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

tex, δεν ξερω αν εχεις κοντα mediamarkt, αλλα εκει το εχουν και σε καφε και σε καλυτερη τιμη (νομιζω 189), ριξε μια ματια. Εκτος αυτου, μου το αντικατεστησαν ΑΜΕΣΑ οταν το επεστρεψα την επομενη μερα με καμμενα pixels (νομιζω το εχω αναφερει πιο πανω). Αυτο με τα sms που διαβασαμε παραπανω, ειναι εντελως απαραδεκτο!

Αυτη ειναι η πολιτικη της vodafone στα κινητα της! :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υποψιαζομαι οτι το vodafone live προστεθηκε προσφατα στις συσκευες αλλιως θα το ειχαν διαπιστωσει και αλλοι οτι δε στελνει SMS στα ελληνικα.

 

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις, υπαρχει αλλη επιλογη εκτος απο Μedia Markt (δε βολευει λογω αποστασης) ?

Link to comment
Share on other sites

υποψιαζομαι οτι το vodafone live προστεθηκε προσφατα στις συσκευες αλλιως θα το ειχαν διαπιστωσει και αλλοι οτι δε στελνει SMS στα ελληνικα.

Άπ'οτι θυμαμαι αυτη η υπηρεσια πρεπει να ειναι τα τελυταια 6 χρονια στα κινητα.απο το θρυλικο t610i και μετα της συναντας συνεχεια.γι'αυτο η επιδοτηση σαν vodafone συσκευη ειναι υψηλοτερη απ'οτι ενα κανονικο τηλεφωνο..και την αγοραζεις και μετα το μετανιωνεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Raver δεν το λεω γενικα, αναφερομαι στο Κ770 που η τωρα του εβαλαν vodafone live η εκαναν καποια αναβαθμιση λογισμικου.

 

παρεπιπτοντως βλεπω οτι το εχει το microland, ανησυχω ομως μηπως δεν ειναι επισημη εισαγωγη.

Link to comment
Share on other sites

Raver δεν το λεω γενικα, αναφερομαι στο Κ770 που η τωρα του εβαλαν vodafone live η εκαναν καποια αναβαθμιση λογισμικου.

 

παρεπιπτοντως βλεπω οτι το εχει το microland, ανησυχω ομως μηπως δεν ειναι επισημη εισαγωγη.

Αναβαθμιση λογισμικου μπορεις να κανεις και μεσα απο το site της sony ericsson και σε vodafone live συσκευη και σε απλη.τωρα αυτο δεν αλλαζει την υπαρξη του "κοκκινου μενου".Η microland εχει καλα τηλεφωνα..το e-shop να φοβασαι!

επισης αμα παρεις απλη συσκευη δεν μπορεις να την τροποποιησεις και να βαλεις vodafone-tim-cosmote menu! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγα και ειδα το κινητο και στη vodafone και στο Πλαισιο. Εχουν κανει μια κρισιμη "μικρο"αλλαγη στο menu για τα μηνυματα. Στο unbranded μπαινεις στο menu και σου δινει επιλογες sms, mms, email. Στης vodafone σου δινει επιλογες message, email. Και το message μπορει να ειναι ειτε sms ειτε mms αναλογα αν χρησιμοποιησεις ειδικα συμβολα η φωτογραφιες. Προφανως αν επιλεξεις καποια συμβολα ελληνικων στο στελνει σαν mms οπως συνεβει στο nucleogenesis. Πρεπει να το ψαξεις για να το διαπιστωσεις ειναι "μικρο"αλλαγη ! Σιγουρα απαραδεκτο !

 

Επισης την επιδοτηση vodafone την παιρνεις μονο απο vodafone η πλαισιο, τελικα πηρα το μαυρο απο το πλαισιο !

Link to comment
Share on other sites

το message μπορει να ειναι ειτε sms ειτε mms αναλογα αν χρησιμοποιησεις ειδικα συμβολα η φωτογραφιες

Ειναι απολυτα φυσιολογικο να στελνει mms αν ενσωματωσεις φωτογραφια, αλλα να κανει το ιδιο αν γραψεις ελληνικους χαρακτηρες, ειναι εντελως απιστευτο! και αδιανοητο μαζι! Οντος,το δικο μου που ειναι unbranded,εχει ξεχωριστη επιλογη και το μετατρεπει μονο αν βαλεις φωτο.

Παντως εχω ακομη μια απορια: στελνει mms με οτιδηποτε ελληνικο γραψεις? δηλαδη πρεπει να γραφεις greeklish στα μυνηματα? Η συμβαινει μονο με καποιους συγκεκριμενους χαρακτηρες?

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Στο W910 θυμάμαι όταν είχα αλλάξει την υποστήριξη χαρακτήρων τότε έστελνε κανονικά τα sms, εκτός αν έβαζα κάτι άλλο πέραν από τους απλούς χαρακτήρες κειμένου. Τότε αυτόματα το γυρνούσε στο mms προφανώς. Αλλά δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Προσπάθησα να ρυθμίσω τις παραμέτρους του e-mail μεσω τησ επίσημης σελιδας της sony ericsson και της wind αλλα δεν κατάφερα κατι.

έχει καποιος να προτείνει κατι; υπάρχει καποιος που στελνει mails από το κινητο του (Κ770i) να μου εξηγήσει κι εμένα τι να κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

volosguard

Δεν φοβάμαι τίποτα,δεν ελπίζω τίποτα,είμαι ελέυθερος...

(Νίκος Καζαντζάκης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω και γω κάτι; Πώς θα ρυθμίσω το e-mail του κινητού με σύνδεση Wind για yahoo-mail; Προσπαθω από το site sony ericsson αλλά δεν τα καταφέρνω. Thanks!!!!
Link to comment
Share on other sites

kserei kanenas poio einai to teleutaio logismiko gia to k770i;;

 

Λογικα ειναι το 1201-7587 R8BC004 071211.

 

 

υπάρχει καποιος που στελνει mails από το κινητο του (Κ770i) να μου εξηγήσει κι εμένα τι να κάνω;

 

Ενας σιγουρος τροπος αν εχεις gmail, ειναι να χρησιμοποιησεις την εφαρμογη του Gmail. Ειναι java και δουλευει αψογα στο k770.

(Με λιγο ψαξιμο στο διαδυκτιο μπορεις να τη βρεις). Κανει και updates! Και δεν κατεβαζει αχρηστα bytes για να σε χρεωνει, μονο αυτα που δεν εχεις διαβασει. "Βλεπει" και attachments, τυπου word αλλα και εικονες!

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το τηλεφωνο δε γραφει μικρα ελληνικα η εγω δεν τα βρισκω ?

(αγγλικα γραφει και μικρα και κεφαλαια). Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γράφει μόνο αν εχεις τους εθνικούς χαρακτήρες, αλλα αν έχεις vodafone live τοτε στο στέλνει ως mms
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το κινητο μου επεσε μεσα σε νερο ,ενω ηταν ανοιχτο...Δε λειτουργει πλεον.Υπαρχει κατι που μπορω να κανω?

Βγαζεις μπαταρια και το βαζεις ολο το κινητο μεσα σε οινοπνευμα καθαρο μηπως και το σωσεις.(πολυ δυσκολο)! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ,μεχρι ποσα gb καρτα μνημης αναγνωριζει το Κ770i?ευχαριστω

 

Εγώ με 2 παίζω μια χαρά!!!

:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...