Jump to content

Sony Ericsson K770i


geofil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει όριο οριζόμενο από την ελληνική νομοθεσία!

 

Υπάρχει το όριο για την Αμερική που είναι 1,6 W/kg και το όριο για την Ευρώπη που είναι 2 W/kg! :)

 

Η μεταλλική συσκευασία τέτοια έχει... ;)

 

 

Αν και προσωπικά ποτέ δεν κοιτάω το SAR!Άλλωστε,είναι το αυστηρότερο όριο και μάλιστα για ευαίσθητες ομάδες πληθυσμού οπότε θεωρώ ότι δε θα πρέπει να ανησυχούμε για τέτοια πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μεγειά το 770 μου.

μου αρέσει πολύ

μάλλον το πιο designάτο κινητό που είχα ποτέ..

 

η φωτεινότητα "παίζει" λίγο μόνη της?

 

μπορεί να παίζω με το μενού και μετά από λίγο η φωτεινότητα να έχει πέσει ή ανέβει ελάχιστα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

μεγειά το 770 μου.

μου αρέσει πολύ

μάλλον το πιο designάτο κινητό που είχα ποτέ..

 

η φωτεινότητα "παίζει" λίγο μόνη της?

 

μπορεί να παίζω με το μενού και μετά από λίγο η φωτεινότητα να έχει πέσει ή ανέβει ελάχιστα :wacko:

Εχει αισθητηρα φωτος.σαν του w810i.κανε το τεστ κιολας..πανω αριστερα εχει τον αισθητηρα..βαλε το χερι σου σε αναμονη και θα δεις οτι θα σβησει γρηγοροτερα το φως της οθονης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

stin arxi dn mporousa na to paratiriso kai dn prosexa toso poli tin fotinotita , alla mia mera mera to paratirisa stin taksi kai allaze automata i fotinotita otan itan pano sto thranio kai meta kato..
Link to comment
Share on other sites

:O:X

Ευχαριστώ!

Απενεργοποιείται αυτό κάπως?

είναι λίγο παράξενο αν δεν το έχεις συνηθίσει

Δυστηχως οχι! παντως ειναι καλο tip της sony ericsson αυτο :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι και εγώ ευτυχής κάτοχος του κ770 , όλα καλά, μόνο λίγο μεγαλύτερη οθονίτσα να είχε. Τώρα για το sar θέλει handsfree ή bluetooth, ντισαινατο μουράτο και με δυνατότητες....

ξέρουμε πόση είναι η μέγιστη μνήμη που μπορεί να πάρει; παίζει καμιά αλλαγή με αναβάθμιση του λογισμικού?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει περιορισμό στο μέγεθος της μνήμης,όσο θες βάζεις!Θεωρητικά πάει μέχρι τα 32 GB,πρακτικά στην αγορά κυκλοφορούν προς το παρόν μέχρι 8 GB!

 

Όσον αφορά το λογισμικό,δεν υπάρχει κάποια αισθητή διαφορά στις λειτουργίες ή στην απόδοση,με αναβάθμιση.Το λογισμικό είναι ούτως ή άλλως ωριμότατο οπότε δεν τίθεται θέμα αναβάθμισης σε κάτι... :)

 

 

Η τελευταία επίσημη έκδοση από τη SE είναι η R8BA024,ενώ διατίθεται(όχι από τη SE)και η R8BC004! :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζει κανείς να μου πει αν μπορώ να απενεργοποιήσω το φως της οθόνης κατά την διάρκεια μια κλήσης? Υπάρχει τέτοια ρύθμιση?

Φίλε το φως της οθόνης δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις κατά την διάρκεια των κλησεων. 'Οσο περνάει ο χρόνος που μιλάς θα πρέπει απλά να γίνεται πιό μουντό. Έτσι λειτουργούσαν πάντα τα sony ericsson...εάν προσπαθείς να κάνεις οικονομία στην μπαταρία μπορείς να απενεργοποιήσεις το 3G. Το έχω δοκιμάσει το κόλπο και κάνει μεγάλη διαφορά. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει περιορισμό στο μέγεθος της μνήμης,όσο θες βάζεις!Θεωρητικά πάει μέχρι τα 32 GB,πρακτικά στην αγορά κυκλοφορούν προς το παρόν μέχρι 8 GB!

 

Όσον αφορά το λογισμικό,δεν υπάρχει κάποια αισθητή διαφορά στις λειτουργίες ή στην απόδοση,με αναβάθμιση.Το λογισμικό είναι ούτως ή άλλως ωριμότατο οπότε δεν τίθεται θέμα αναβάθμισης σε κάτι... :)

 

 

Η τελευταία επίσημη έκδοση από τη SE είναι η R8BA024,ενώ διατίθεται(όχι από τη SE)και η R8BC004! :)

Νομίζω κάνεις λάθος για την μνήμη. Δεν μπορείς να βάλεις ότι μέγεθος θέλεις. Το κινητό αυτό παίρνει μέχρι 4GB. Εδώ το P1i παίρνει μέχρι 4 πως μπορεί το κ770ι να παίρνει πιό μεγάλη. Τέλος πάντων αν διαβάσεις τα specs θα δεις ότι έχει limit.

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=220174686199&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=012

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=220174686279&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=012

 

ποιο πρακτική ποια βρίσκετε?

Νομίζω ότι η 1η δεν έχει τρύπα για handsfree?:mad:

Εμένα μου αρέσει η πρώτη περισσότερο. Η δεύτερη έχει αυτό το εμιπλέον κομμάτι που θα κρέμεται σαν κοτσάνα...όταν ανοίγεις για να απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει η πρώτη περισσότερο. Η δεύτερη έχει αυτό το εμιπλέον κομμάτι που θα κρέμεται σαν κοτσάνα...όταν ανοίγεις για να απαντήσεις!

 

Έχεις δίκιο αλλά ίσως μπορείς να το βγάζεις από τη θήκη όταν έχεις κλήση

χμ...σωστό αλλά κάτι μου λέει ότι μια τρύπα που έχει αριστερά είναι πιο πάνω από την είσοδο για handsfree.

 

Έτσι φαίνεται τουλάχιστον από την εικόνα.

χμ?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάνεις λάθος για την μνήμη. Δεν μπορείς να βάλεις ότι μέγεθος θέλεις. Το κινητό αυτό παίρνει μέχρι 4GB. Εδώ το P1i παίρνει μέχρι 4 πως μπορεί το κ770ι να παίρνει πιό μεγάλη. Τέλος πάντων αν διαβάσεις τα specs θα δεις ότι έχει limit.

 

To κάθε μοντέλο διαφέρει!Δε σημαίνει ότι επειδή παίρνει μέχρι 4 το Ρ1 ότι το ίδιο(ή μικρότερο) θα παίρνει και το Κ770 ;)

 

Πρακτικά και τα δύο τηλέφωνα που αναφέρεις παίρνουν μέχρι 8άρες κάρτες(μα τα έχω δοκιμάσει,ψέματα να πω;).Το Κ770 το έχει η κοπέλα μου και το Ρ1 ένα ξαδερφάκι μου και με την 8άρα κάρτα μου δουλεύουν κανονικότατα.Τη δέχονται και μάλιστα δεν παρουσιάζουν καθυστερήσεις στη λειτουργία! :)

 

Μην κοιτάς τι αναφέρεται στο site της εταιρίας!Απλά,όταν έβγαινε το τάδε ή το δείνα μοντέλο η εταιρία έγραφε τη μέγιστη χωρητικότητα μνήμης που μπορεί να πάρει με βάση τη μέγιστη χωρητικότητα που υπήρχε εκείνο το διάστημα στην αγορά! ;)

 

Οπότε,άφοβα δοκίμασε ό,τι κάρτα Μ2 θες!Τις δέχεται όλες! :)

Link to comment
Share on other sites

To κάθε μοντέλο διαφέρει!Δε σημαίνει ότι επειδή παίρνει μέχρι 4 το Ρ1 ότι το ίδιο(ή μικρότερο) θα παίρνει και το Κ770 ;)

 

Πρακτικά και τα δύο τηλέφωνα που αναφέρεις παίρνουν μέχρι 8άρες κάρτες(μα τα έχω δοκιμάσει,ψέματα να πω;).Το Κ770 το έχει η κοπέλα μου και το Ρ1 ένα ξαδερφάκι μου και με την 8άρα κάρτα μου δουλεύουν κανονικότατα.Τη δέχονται και μάλιστα δεν παρουσιάζουν καθυστερήσεις στη λειτουργία! :)

 

Μην κοιτάς τι αναφέρεται στο site της εταιρίας!Απλά,όταν έβγαινε το τάδε ή το δείνα μοντέλο η εταιρία έγραφε τη μέγιστη χωρητικότητα μνήμης που μπορεί να πάρει με βάση τη μέγιστη χωρητικότητα που υπήρχε εκείνο το διάστημα στην αγορά! ;)

 

Οπότε,άφοβα δοκίμασε ό,τι κάρτα Μ2 θες!Τις δέχεται όλες! :)

Αυτό είναι τελείος κουφό! (Χαίρομε πάντος!). Ένας φίλος έχει μια cyber shot Sony digital camera και πραγματικά δεν παίρνει παραπάνω από 512! Δοκιμάσαμε και άλλες αλλά τίποτα. Στα κινητά φαίνεται τα πράγματα είναι αλλιώς. Ευχαριστώ για την διώρθωση!

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα ίσχυε αυτό που λες!

 

Π.χ.:στο S700 η SE έβαλε περιορισμό να παίρνει μόνο MS Duo(και όχι Pro Duo) και μάλιστα μέχρι τα 128 ΜΒ μόνο!!

 

Αλλά πλέον,δεν υφίσταται κάτι τέτοιο!Ακόμη και να βγει σε λίγους μήνες 12άρα και 16άρα κάρτα(που θα βγουν δηλαδή),θα τις υποστηρίζει χωρίς το παραμικρό πρόβλημα! :)

Link to comment
Share on other sites

χμμ..

ο ήχος των μηνυμάτων δεν ακούγεται με τίποτα.

πρέπει να το βάλω στο 8 για να τα ακούω αλλά μετά οι κλήσεις ακούγονται από χιλιόμετρο!

 

καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

χμμ..

ο ήχος των μηνυμάτων δεν ακούγεται με τίποτα.

πρέπει να το βάλω στο 8 για να τα ακούω αλλά μετά οι κλήσεις ακούγονται από χιλιόμετρο!

 

καμία ιδέα?

Βαλε ηχο sms μπ3.ειμαι σιγουρος οτι μετα θα ακουγεται καλυτερα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο κινητό κ σε καλή τιμή.....Μήπως ξέρει κάποιος εαν το πορτάκι που υπάρχει στην κάμερα έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα?????
Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιειται το 3G?

 

Ρυθμίσεις-συνδεσιμότητα-δίκτυα κιν. τηλεφ.-δίκτυα gsm/3g και επιλέγεις μόνο gsm

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο κινητό κ σε καλή τιμή.....Μήπως ξέρει κάποιος εαν το πορτάκι που υπάρχει στην κάμερα έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα?????

Στο δικο μου(πατερα μου) --->"κακομεταχειρηση" το κινητο ειναι μια χαρα.

το καπακι ακομη στην θεση του :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...