Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές: Διαδικασία - Symbian Signed


Pitsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

installing unsigned sis files on the handset using python

 

only tested on C installations

requires PyS60

and PED for the handset

 

1: Apply FCA00000's famous patch (big thanks to him)

2: copy all .py files from \RESOURCE in archive, into C:\RESOURCE on phone

3: copy UnsignedInstaller.py from \Python in archive, into C:\Python or E:\Python on phone

4: copy your unsigned sis to the memory card of the phone using mass-storage (do not let it install with the default installer)

 

4: change the line in UnsignedInstaller.py using PED on phone

self.file = "E:\myunsignedfile.sisx"

To the filename of the unsinged sis you want to install.

 

5: run the script.

You should see output of file names, once its complete the app will be in your menu.

 

Feel free to make modifications to this, all i did was make it run on pys60 and extract the paths correctly.

Only works for C as there is no hash generation.

 

απο xxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια ας με βοηθησει καποιος. Δε μπορω να κανω register με τιποτα. Αλλες φορες ανοιγει στραβα αλλες φορες κολλαει το site αλλες δεν ανοιγει καθολου.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ας με βοηθησει καποιος. Δε μπορω να κανω register με τιποτα. Αλλες φορες ανοιγει στραβα αλλες φορες κολλαει το site αλλες δεν ανοιγει καθολου.

 

Αν δοκιμάζεις με Firefox, δοκίμασε και με I.E.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

απο xxxxxxxxxxx!!

 

Το δοκίμασα σήμερα το μεσιμεράκι, αλλα δέν δουλεύει στο 6120c. Μόνο εμφανίζει το εικονίδιο, δέν μπορεις να τρέξεις την εφαρμογή. Υπάρχει και ένας άλλος τρόπος, λίγο πιο δύσκολος, θα τον δοκιμάσω και θα σας πώ :)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα σήμερα το μεσιμεράκι, αλλα δέν δουλεύει στο 6120c. Μόνο εμφανίζει το εικονίδιο, δέν μπορεις να τρέξεις την εφαρμογή. Υπάρχει και ένας άλλος τρόπος, λίγο πιο δύσκολος, θα τον δοκιμάσω και θα σας πώ :)

 

 

To kαταφερα τελικα με αυτον τον τροπο Sign & Install any app - Bye Bye Symbiansigned/OpenSigned

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; Θα το δοκιμάσω και θα κάνω edit να σας πώ αμα μου δουλεύει :)

 

Edit: Δουλεύει!!! Είχα κάνει ενα λαθάκι προφανώς και δέν μου δούλεβε! και ορίστε οι οδηγίες στα Ελληνικά

 

ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ :)

 

Αφού πρώτα κάνουμε το κολπάκι για να βλέπουμε όλους τους φακέλους το οποίο βρίσκεται εδώ, κάνουμε τα εξής βήματα:

 

Κάνουμε εγκατάσταση τα CapsOff.sisx και CapsOn.sisx

 

Όταν εκκινούμε το CapsOff αναιρούνται οι περιορισμοί, ενω με το CapsOn οι περιορισμοί ξαναμπαίνουν.

 

 

Για να το δοκιμάσετε, κάντε το εξής πείραμα:

 

Αφού εχετε εγκαταστήσει κάποιον file manager (X-Plore, FExplorer, YBrowser) πηγαίνετε στο C:\ και προσπαθήστε να μπείτε μέσα. Μετά απο επανεκκίνηση δέν θα έχετε. Τρέξτε το CapsOff, και ξαναπάτε στο C:\. Εάν τα έχετε κάνει ολα σωστά, θα μπορέσετε να μπείτε μέσα. Για να αναιρέσετε αυτή την κίνηση τρέξτε το CapsOn ή κάντε επανεκκίνηση την συσκευή.

 

 

Τα CapsOn/CapsOff δέν δουλευουν σε όλα τα κινητα. Μπορείτε όμως να χρησιμοποιήσετε τον Profiler, που μπορείτε να κατεβάσετε απο εδώ:

http://tools.ext.nokia.com/agents/index.htm

Διαλέξτε την κατάλληλη εκδοση. Οι εχοντες S60v3 πρέπει να κατεβάσουν το αρχείο S60_3_0_Prof_v1_62.sisx, ενω οι εχοντες s60v3.1 πρέπει να κατεβάσουν το αρχείο S60_3_1_Prof_v1_62.sisx. :)

 

Στην συνέχεια, πρέπει να κάνουμε εγκατάσταση το SignSis.sisx.

Στο τέλος της εγκατάστασης αντιγράψτε τα αρχεία cert.cer και key.key στον φάκελο !:\private\EC696702 (αντικαταστήστε το ! με το γράμμα C άν εγινε η εγκατάσταση στην μνήμη του κινητού, ή με το γράμμα E αν εγινε η εγκατασταση στην κάρτα μνήμης)

 

Δημιουργήστε τον φάκελο swicertstore μέσα στον φάκελο C:\resource. Στην συνέχεια, μέσα στον φάκελο swicertstore δημιουργήστε τον φάκελο dat και αντιγράψτε εκεί μεσα το αρχείο 00000001. Το λειτουργικό σε κάθε εκκίνηση τροποποιεί αυτό το αρχείο και πρέπει να το ξανααντιγράφουμε κάθε φορά που θέλουμε να κάνουμε selfsign μία εφαρμογή.

 

Πλέον όλα θα λειτουργούν σωστά. Δοκιμάστε το μόνοι σας.

Κατεβάστε τον FExplorer και περάστε τον στο κινητό. Χρησιμοποιόντας το MobileSigner (το Signsis.sisx που εγκαταστήσαμε πρίν), διαλέξτε το αρχείο sis, και πατήστε Options -> Selfsign.

Μετά απο λίγα δευτερόλεπτα, και άν έχουν όλα γίνει σωστά, θα σας πει το πρόγραμμα οτι "Operation Successful", και στην συνέχεια δοκιμάστε να εγκαταστήσετε το αρχείο sisx που δημιουργήθηκε. Εάν εγκατασταθεί και τρέξει κανονικά το πρόγραμμα, μπορείτε να πείτε ενα "Αντιο" στους τυπάδες απο το SymbianSigned.com :)

 

Οι οδηγίες είναι ίδιες και για Symbian 9.1 καί για Symbian 9.2. Απλα κατεβάστε το σωστό αρχείο απο εδώ

 

Οι ευχαριστίες σας προς τον FCA00000 και τον LeftUp που έκαναν όλα αυτά που σας ανέλυσα:) (ή καλύτερα μετέφρασα :P )

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επανεκκινηση σας λειτουργει? εμενα οχι :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε τον φάκελο swicertstore μέσα στον φάκελο C:\resource. Στην συνέχεια, μέσα στον φάκελο swicertstore δημιουργήστε τον φάκελο dat και αντιγράψτε εκεί μεσα το αρχείο 00000001. Το λειτουργικό σε κάθε εκκίνηση τροποποιεί αυτό το αρχείο και πρέπει να το ξανααντιγράφουμε κάθε φορά που θέλουμε να κάνουμε selfsign μία εφαρμογή.

 

Μετα απο επανεκκινηση σας λειτουργει? εμενα οχι :(

 

Αν εννοείς να ξανακάνεις sign, θα πρέπει να ξανακάνεις αυτό που σου έκανα Quote. Εμένα στο 6120c μου λειτουργεί κανονικά η διαδικασία, αυριο θα το δοκιμάσω στο Ε50 μου, μιας και τώρα είμαι πτώμα... μόλις έκλεισα 12 ώρες στο pc ψάχνοντας το θέμα αυτο :lol::happy:

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Symbian Signed Killer!!!

Το ειχα κανει νωριτερα σημερα!!

Εχω δοκιμασει ΠΟΛΛΕΣ εφαρμογες και ειναι ΟΚ!!

Ολοι πρεπει να το κανουν, γιατι κυκλοφορουν πολλες unsigned εφαρμογες που θα θελαμε να ειχαμε στο κινητο μας!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειταν :)

 

Τελος το προβλημα με το symbiansigned :yahoo:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

The nightmare is over! Επιτέλους δηλαδή γιατί δέν πήγαινε άλλο η κατάσταση.

Απ'ότι διάβασα στο symbian-freak.com ετοιμάζουν τρόπο που χρησιμοποιόντας μια python εφαρμογή στο κινητό θα γίνεται κατευθείαν εγκατάσταση χωρίς να χρειάζεται ούτε sign ούτε selfsign. Το παρακολουθώ απο κοντά, και όταν το πραγματοποιήσουν θα σας πώ :)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

The nightmare is over! Επιτέλους δηλαδή γιατί δέν πήγαινε άλλο η κατάσταση.

Απ'ότι διάβασα στο symbian-freak.com ετοιμάζουν τρόπο που χρησιμοποιόντας μια python εφαρμογή στο κινητό θα γίνεται κατευθείαν εγκατάσταση χωρίς να χρειάζεται ούτε sign ούτε selfsign. Το παρακολουθώ απο κοντά, και όταν το πραγματοποιήσουν θα σας πώ :)

 

ευχαριστω. αν κι εχω οτι χρειαζομαι για να κανω sign τις εφαρμογες (ευχαριστω αλλη μια φορα gianpithio) δουλευει τελεια στο n95 8gb που εχω . μαλλον θα το ‘δουλεψω‘ στο επομενο κινητο που θα παρω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Όταν κάνουμε selfsign μια εφαρμογή, θα τρέχει σε όλα τα κινητά που έχουν κανει το κολπακί;

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Όταν κάνουμε selfsign μια εφαρμογή, θα τρέχει σε όλα τα κινητά που έχουν κανει το κολπακί;

Λογικά ναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ολες... :)
Ρωταω γιατι ο φιλος liosgr ειπε πιο πριν: ''Edit: Μετά απο ώρες δοκιμών δέν έχει βρεθεί τρόπος εγκαταστασής unsigned εφαρμογών, αλλα χρησιμοποιώντας ΑΥΤΟΝ τον οδηγό Μπορούμε να εγκαταστήσουμε τις selfsigned εφαρμογές ''
Link to comment
Share on other sites

Όποια εφαρμογή μπορούμε να κάνουμε selfsign μπορούμε να εγκαταστήσουμε. Και νομίζω οτι όλες μπορούμε! Ελπίζω οτι σύντομα θα απαλαγούμε και απο το selfsigning! :D

 

Απλά δέν ξέρω τι γίνεται αν κάποιος αναβαθμίσει το λογισμικό του. Ίσως η Nokia κλείσει αυτή την τρύπα στο λογισμικό της, οπότε άν θέλετε να γλυτώσετε το signing, καλύτερα να μήν κάνετε αναβάθμιση λογισμικού μέχρι να μάθουμε κάτι νεότερο :)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Mε αυτον τον οδηγο κανεις sign mono tis selfsigned efarmoges ή και τις unsigned?

 

Ποιες λέμε selfsigned??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι βασανιζεστε με μπετα προγραμματα,δημιουργια φακελων υποφακελων κλειδια και αντικλειδια, το κινεζικο φορυμ ειναι φοβερο σε 1.5 μερα ειχα το πιοστοποιητικο εχουν φτιαξει νεο σεξ-ιον με αγγλικα και ειναι πανευκολο να γραφτεις.

 

αφου κανετε register πηγαινετε εδω

 

http://www.opda.net.cn/viewthread.php?tid=38859&extra=page%3D1

 

και απλα αφηνετε ιμει,μοντελο και ημερομηνια, μετα απο 300-400 αιτησεις καθε μερας βγαινει το πιστοποιητικο ιδιο για 300-400 ιμει στο ιδιο τοπικ δινουν ενα λινκ και μονο αν εχεις κανει 5-6 ποστς σε αφηνει να το κατεβασεις.

 

ελπιζω να μην εχει ξαναειπωθει, και να σας βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες λέμε selfsigned??

 

Αυτές που θα κάνεις "SelfSign" με το SignSis.sisx

 

ρε παιδια γιατι βασανιζεστε με μπετα προγραμματα,δημιουργια φακελων υποφακελων κλειδια και αντικλειδια, το κινεζικο φορυμ ειναι φοβερο σε 1.5 μερα ειχα το πιοστοποιητικο εχουν φτιαξει νεο σεξ-ιον με αγγλικα και ειναι πανευκολο να γραφτεις.

 

αφου κανετε register πηγαινετε εδω

 

http://www.opda.net.cn/viewthread.php?tid=38859&extra=page%3D1

 

και απλα αφηνετε ιμει,μοντελο και ημερομηνια, μετα απο 300-400 αιτησεις καθε μερας βγαινει το πιστοποιητικο ιδιο για 300-400 ιμει στο ιδιο τοπικ δινουν ενα λινκ και μονο αν εχεις κανει 5-6 ποστς σε αφηνει να το κατεβασεις.

 

ελπιζω να μην εχει ξαναειπωθει, και να σας βοηθησα.

 

Έχει ξαναειπωθεί εδω μέσα, αλλα όπως είπες κι εσύ θέλει 5-6 posts κλπ. Οκ δέν είναι πρόβλημα αυτό, αλλα αλλιώς είναι να έχεις πλήρες έλεγχο του κινητού σου, και αλλιώς είναι να κάνεις sign κάθε sisx στον υπολογιστή σου. Εμένα με βολεύει πιο πολύ να κάνω sign στο κινητό. Εσενα στο PC, όλοι είμαστε χαρούμενοι, υπάρχει τρόπος για όλους. :O

 

Edit: όπως επίσης δέν θέλω να εμπιστευτώ το ΙΜΕΙ μου σε κάποιους ξένους. αν πάθει κάτι το κινητο απο τις ενεργειές τις δικές μου, ευχαρίστως να πληρώσω 15-20 ευρώ για να μου το φτιάξουν. Το προτιμώ απο το να μπλοκάρει το κινητό μου επειδή κάποιος άλλαξε το ΙΜΕΙ του και έκανε βλακεία. Και να μήν γίνει κάτι τέτοιο προτιμώ να μήν παίξω κορόνα-γράμματα

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

GREAT NEWS!

 

Επειδη στο Ε50 μου το SelfSigning δέν λειτουργεί, όσοι έχουν την τρέλα (αλλιως θα το έλεγα αλλα θα φάω Ban :p) μπορούν να το κάνουν αλλιώς.

 

θα χρειαστούν τρία προγράμματακια.

1) uNsIs v2.5

2) petran.exe

3) SHA1Creator.exe

και ένα αρχειάκι bat το οποίο θα γράφει μέσα τα εξής:

 

petran.exe -capabilities SwEvent+NetworkServices+LocalServices+ReadUserData+WriteUserData+UserEnvironment+AllFiles filename.exe

@pause

εγω το ονόμασα create.bat

Τα προγράμματακια θα τα βρείτε εδώ.

 

Ξεκινίστε με την εγκατάσταση του uNsIs v2.5 EN.msi

 

Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση, ανοίξτε το, και ανοιξτε ενα αρχείο sis.

 

Εγω θα χρησιμοποιήσω το PanoMan.sisx

 

Πάμε λοιπόν στο κουμπάκι "Open SIS". Αφού διαλέξουμε το αρχέιο sis/sisx περιμένουμε 2-3 δευτερόλεπτα μεχρι να ενεργοποιηθεί το κουμπάκι

 

"Extract"

 

Μέσα στο κουτι Informatio μας δείχνει τα αρχεία της εφαρμογής. Πατήστε το κουμπάκι "Extract", και θα εμφανιστεί ενα παραθυράκι με τίτλο "Completed" και κείμενο "Extract to .....". Οι τελειες προδίδουν την τοποθεσία που βρίσκονται τα αρχεία του sis/sisx. Αφου πάμε στον φακελο αυτό, θα δούμε εναν φακελο temp. Τον ανοίγουμε! Εκει μέσα βρίσκονται τρεις φάκελοι.

1) Private

2) resource

3) sys

 

Εάν βγούν 4 φάκελοι, και ο ένας έχει ονομασία "c_private" αντιγράψτε τα δεδομένα του στον φάκελο "private" και συνεχίστε κανονικά

Αν θελουμε μεταφέρουμε τους φακέλους αυτούς σε κάποιον φάκελο που μας βολευει.

 

Στην συνέχεια μπαίνουμε στον φάκελο "sys" και μετα στον υποφάκελο "bin". Εκει θα βρούμε ενα εκτελεσιμο αρχειο exe, το οποιο θα έχει το

 

ονομα της εφαρμογής μας. Αντιγράφουμε το αρχείο αυτο στον φάκελο που έχουμε τo petran.exe & SHA1Creator.exe. Κάνουμε στο create.bat δεξί κλικ και επιλέγουμε επεξεργασία. Αλλαζουμε το "filename.exe" με το ονομα του εκτελεσιμου που έχουμε αντιγράψει. Στην περιπτωση του tutorial, PanoMan.exe, και κάνουμε αποθήκευση. Κλείνουμε το αρχείο και το τρέχουμε. Εάν δέν εχει γίνει κάποιο λάθος δέν θα εμφανιστεί τιποτα, παρα μόνο τα copyrights, και η προτροπή του να πατήσουμε ένα πλήκτρο για να κλείσει το create.bat.

 

Δέν τελειώσαμε ακόμα! Ανοίγουμε το SHA1Creator.exe, και "σερνουμε" το αρχειο exe μέσα στο παραθυρό του, και θα ενεργοποιηθεί η επιλογή Generate SHA1 File. Το πατάμε, και θα εμφανιστεί ενα παράθυρο που μας προτρέπει να σώσουμε το αρχείο. Θα πάμε στον φάκελο "sys", θα δημιουργήσουμε τον φάκελο "hash", και εκεί μέσα θα σώσουμε το αρχείο με το όνομα του exe. Δηλαδή για το PanoMan.exe, εκει μέσα θα γράψουμε "PanoMan.exe" (μαζί με τα αυτάκια/δοντάκια/οπως θέλετε πείτε τα). Και τελειώνοντας με την διαδικασία του PC, μεταφέρουμε το PanoMan.exe που αντιγράψαμε πρίν απο τον φακελο "sys\bin" στον φάκελο "sys\bin" και κάνουμε αντικατάσταση. Για την καλύτερη και ευκολότερη μεταφορά, κάντε ένα αρχείο rar αυτους τους τρείς φακέλους (private/resource/sys).

 

Μεταφέρετε το αρχείο rar/zip στην συσκευή, και αφού ενεργοποιήσετε όλα τα αρχεία να φαίνονται, κάντε το extract στο C: χρησιμοποιόντας κάποιο πρόγραμμα τρίτου κατασκευαστή (και όχι της Nokia, εγω χρησιμοποιώ τον X-Plore που εχει δυνατοτητα διαχείρησης αρχείων zip/rar).

Κάντε επανεκκίνηση στην συσκευή όπως & δήποτε, και δοκιμάστε να τρέξετε την εφαρμογή :)

 

Περιμένω να ακούσω εαν λειτουργησε το κολπάκι σε εσάς.

 

Ειδα οτι το έκανε και κάποιος άλλος, αλλα είπα να ετοιμάσω τον οδηγό στα Ελληνικά. Εάν το έχει μεταφραστεί ξανά, διαγράψτε το :)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι βασανιζεστε με μπετα προγραμματα,δημιουργια φακελων υποφακελων κλειδια και αντικλειδια, το κινεζικο φορυμ ειναι φοβερο σε 1.5 μερα ειχα το πιοστοποιητικο εχουν φτιαξει νεο σεξ-ιον με αγγλικα και ειναι πανευκολο να γραφτεις.

 

Εγω περιμενω πιστοποιητικο απο εκει απο την παρασκευη.. Θα περιμενω ακομη 2 ημερες και μετα θα ξαναδοκιμασω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ακολουθω τις πρωτες οδηγιες του lios gr. Εχω φτασει μεχρι εκει που πρεπει να παμε στο !:\private\EC696702 αλλα δεν υπαρχει πουθενα αυτο το αρχειο.
Link to comment
Share on other sites

@le_bron πρεπει να κανεις εγκατασταση στο κινητο σου το Signsis v1.03 updated 812008 leftup@OPDA και μετα θα σου εμφανιστει αυτος ο φακελος.

 

Το φακελο C:\resource:\swicertstore οπως και τον dat θα πρεπει να τους δημιουργησεις εσυ.. :)

 

 

@liogr εσενα τα CapsOff και το CapsOn σου λειτουργουν? εγω το κανω αυτο με το Profiler. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...